Menu

Cestovní pojištění do Indonésie

  • Cestovní pojištění od 15 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění do Indonésie?

Indonésie už dávno není neznámou exotickou destinací, do které se vydávají jen ti největší dobrodruhové. Řada Čechů volí tuto zemi jako cíl své dovolené. Přestože se jedná o poměrně bezpečnou zemi, vyrazte do ní s kvalitním cestovním pojištěním. Proč se pojistit právě u nás?

  • Získáte široký přehled o nabídkách na pojistném trhu a zjistíte, na která rizika a za jakou cenu vás pojistí různé pojišťovny.
  • Můžete si pojistit až 100 sportů v základní nabídce. Bez navýšení ceny.
  • Pojištění porovnáte a sjednáte online v rámci 5 minut.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Co v Indonésii zažít a ochutnat

Pláže

Spousta promrzlých Evropanů se do této země vydává v zimě, aby utekli chladnému počasí. Po celý rok zde totiž panují příjemné letní teploty. Oblíbenou destinací je hlavně ostrov Bali, který cestovatelé vyhledávají za účelem plážového relaxu. Najdete zde jemný bílý písek, nádhernou tropickou scenerii i bohatý noční život.

Rýžová pole

Při cestě do Indonésie se vydejte prozkoumat místní rýžová pole. Jedná se o naprosto unikátní styl krajiny, který v Evropě nemáte šanci vidět. Terasy se zelenými rýžovými poli vás určitě nadchnou. Nejznámější rýžová pole jsou Tegalalang Terrace v Ubudu, ale na rýžové zemědělství můžete narazit v mnoha dalších vesnicích.

Chrámy

Přestože Indonésie je země s největším počtem muslimských obyvatel, nejnavštěvovanější ostrov Bali je převážně hinduistický. To dává cestovatelům příležitost objevovat bohatě zdobené chrámy, na kterých jsou vyobrazeny desítky bohů. Jedním z nejznámějších je Lempuyang, což je horský chrámový komplex, který si vysloužil přezdívku schody do nebe.

Místní kuchyně

Indonéská kuchyně je založena převážně na rýži. Indonésané ji jedí až třikrát denně. Rýže se používá jako příloha k různým rybám, kuřecím kouskům a pálivým omáčkám. Ochutnejte na vaší dovolené například nasi goreng (smažená rýže), soto ayam (polévka s rýží, nudlemi a kuřecím masem) a ikan goreng (smažená ryba).

 

Co si připojistit do Indonésie?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude na dovolené v Indonésii hodit?

Indonésie
Počasí
29°C
místy zataženo
29°C
22°C
so
30°C
22°C
ne
29°C
22°C
po
29°C
22°C
út
30°C
21°C
st
30°C
22°C
čt
30°C
22°C

Cestovní doklady

Bez cestovního dokladu se do Indonésie nedostanete. Vízová povinnost naštěstí byla pro české občany pro tuto zemi zrušena, tudíž můžete směle vyrazit jen s pasem. Váš cestovní pas by měl být platný minimálně 6 měsíců od data vašeho plánovaného návratu a měl by mít minimálně dvě volné stránky.

Americké dolary

Indonéská měna není v Česku volně směnitelná, proto si budete muset vybrat z bankomatu, nebo rozměnit peníze. Jakou měnu si přivézt? Doporučují se americké dolary, které jsou akceptované ve všech směnárnách. S eury totiž může být problém.

Očkování

Indonésie je zemí třetího světa, na což je potřeba myslet zvláště tehdy, pokud se chystáte cestovat i mimo hlavní turistické destinace. Doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu a žloutence. Například při cestě na Bali není oškování povinné, ovšem pro turistovu bezpečnost se určitě doporučuje.

Repelent

Abyste se vyhnuli záplavě otravných komárů, přibalte si s sebou repelent. Komáři se vyskytují hlavně v podvečer. Co se týče jejich výskytu v průběhu roku, nejčastěji se s nimi setkáte v lednu a únoru, kdy je deštivé období (které se většinou vyznačuje slunečnými dny a deštivými nocemi. Použití repelentu vás může zachránit přes nákazou malárií.

Kolik zaplatíte v Indonésii

Oběd v restauraci ............................ 37 Kč

0, 5 l piva ............................................ 55 Kč

500 g chleba ...................................... 16 Kč

Lístek na autobus .............................. 6 Kč

Na co si dát pozor v Indonésii

Podvodné bankomaty

V Indonésii se občas vyskytují bankomaty, které kradou peníze z bankovního účtu. Občas se stane, že člověk chce vybrat peníze, vyjedete mu lísteček s potvrzením o výběru, ale žádné peníze se neobjeví (ale z bankovního účtu se strhnou). Vyhněte se proto anonymním bankomatům ATM a vybírejte z těch oficiálních (nejlépe přímo v sídle bank).

Horečka dengue

Toto onemocnění je v Indonésii poměrně časté a ani se nemusíte vydávat do divokého pralesa, abyste ji dostali. Horečkou dengue je možné se nakazit i v moderních turistických destinacích. Nemoc se přenáší prostřednictvím komárů a není možné se proti ní očkovat. Určitou ochranu může představovat použití repelentu. Komáři se nejvíc vyskytují v podvečer (asi hodinu před západem slunce). V případě, že na sobě začnete pozorovat příznaky nemoci (vysoká horečka, bolest kloubů a svalů), urychleně se vydejte do nemocnice. Nemoc je poměrně snadné vyléčit, ale může dovolenou pořádně znepříjemnit.

Cesta autobusem nebo autem

Doprava v Indonésii je velmi divoká, řidiči jsou velmi impulzivní a rovněž jsou zde časté kolony a zácpy. Mnohdy se stane, že se rozhodnete vydat se autem na výlet, a kvůli zácpě dorazíte s hodinovým zpožděním. Proto je vhodnější pronajmout si motocykl nebo jízdní kolo, se kterým budete operativnější a budete moct kolony předjet.

Smog

Mnoho lidí se do Indonésie vydává za zdravým životním stylem. Poměrně populární je vydat se do této země na měsíc až dva, věnovat se meditacím a zdravé stravě. Zdravý životní styl vás nečeká ve větších městech, protože na rozdíl od českých vozidel ta indonéská vydávají dost výrazné zplodiny. Vyplatí se tedy ubytovat dále od center měst, protože i poblíž silnice v menším městě si můžete poblíž silnice po čichové připadat jako na okraji šestiproudé dálnice.

 

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: