Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Itálie

  • Pojištění již od 7 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Jaké cestovní pojištění do Itálie sjednat?

  • Pojistěte se ve výši alespoň 3 milionů Kč. Například převoz vrtulníkem nebo složitá operace v nemocnici se můžou pořádně prodražit.
  • Připojistěte si zavazadla. Itálie patří k nejnavštěvovanějším zemím světa s velkou koncentrací lidí, kde se dobře daří nejrůznějším zlodějům.
  • Pojistěte si zubní ošetření. Když vás na dovolené „chytne zub,“ pojištění vám pokryje výdaje ve výši tisíců korun za ošetření.
  • Zjistěte, jaké plážové aktivity patří do rekreačních sportů, a které je potřeba si připojistit jako rizikové sporty. Někdy může být za rizikový sport považována jízda na vodním skútru nebo jachting. Pročtěte pojistné podmínky, abyste zjistili, jak se jaká pojišťovna staví k různým sportům.

Co v Itálii zažít a ochutnat

Pláže

Itálie je oblíbenou plážovou destinací. Češi si oblíbili zvláště letoviska Caorle, Bari či oblast Kalábrie. Výhodou Itálie je možnost vybrat si, u kterého ze tří moří strávit dovolenou - Středozemního, Jaderského nebo Jónského. Jaderské moře turisté volí hlavně pro jeho čistotu a intenzivně modrou barvu. Destinace u Středozemního a Jónského moře zase zaručují díky své jižní poloze teplejší klimatické podmínky a slunečné počasí i mimo hlavní turistickou sezonu (v červnu a září).

Úžasná kuchyně

Říká se, že italská kuchyně je nejlepší na světě. Pizza a těstoviny se zdaleka nevyrovnají imitacím těchto pokrmů, které se prodávají v Česku. Ohromeni budete obrovským počtem typů těstovin – ochutnejte například tortellini, gnocchi, ravioli a další. V Itálii je těstovinových pokrmů více než 20, a vzájemně se od sebe liší tvary a v některých případech i náplněmi. Italská kuchyně je navíc mnohem lehčí a méně kalorická, než ta česká.

Architektura

V Itálii si přijdou na své milovníci umění a architektury. Ať už navštívíte Řím, Neapol či romantické Benátky, budete uchváceni impozantní architekturou z různých historických období – od starověkého Říma přes renesanci, baroko až po moderní styly.

Nechcete se mačkat v davech lidí? Města jako Řím či Benátky čelí každoročně návalu turistů. Vyzrát na tuto tlačenici můžete tím, že pojedete mimo hlavní turistickou sezonu. Pokud vyrazíte v období od října do dubna, v Itálii bude rozhodně tepleji než v Česku, a vy si kromě příjemného počasí užijete i poklidnější atmosféru v turistických oblastech.

Benátský karneval

Kdo by neznal benátský karneval, který každoročně s příchodem jara rozhýbe ulice tohoto romantického města? Na této události si můžete vychutnat pestrý průvod masek a bohatý program. Návštěva karnevalu představuje příležitost, jak poznat Itálii v části roku, která není úplně typická pro dovolenou.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Jaké připojištění sjednat na dovolenou do Itálie?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2000 Kč.

Co se vám bude hodit před odjezdem do Itálie

Aktuální kurz k 24.4.2019 1EUR = 25.745Kč
Itálie
Počasí
13°C
jasno
út
15°C
11°C
st
23°C
12°C
čt
25°C
13°C
19°C
8°C
so
19°C
9°C
ne
15°C
9°C
po
16°C
7°C

Občanský průkaz

Díky tomu, že je Itálie součástí Evropské unie, postačí vám pro cestu pouze občanský průkaz. Cestujete-li s dětmi, už nestačí mít je zapsané v občanském průkazu, ale je nutné, aby měly svůj vlastní cestovní doklad.

Dálniční známka

Úseky dálnic jsou v Itálii zpoplatněné. Přesnou cenu dálniční známky zjistíte podle vaší délky trasy na autostrade.it – zhruba to však vychází na 8 eur za každých 100 km.

Cestovní pojištění do Itálie

Ať už se chystáte k moři nebo objevovat starobylá města, nezapomeňte si před odjezdem sjednat cestovní pojištění. I banální situace, jako je například uklouznutí u bazénu a zlomení končetiny se vám můžou pořádně prodražit. Neriskujte zbytečné výdaje a pojistěte se, aby vás náklady za zdravotní péči nemusely vůbec stresovat.

Kolik zaplatíte v Itálii?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Itálii setkat:

Jídlo v restauraci - 409 Kč
Pivo 0,5 l - 127 Kč
Chleba 500 g - 42,8 Kč
Lístek na autobus - 38,3 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Itálii

Podvodní prodejci náramků

V Římě, Miláně a dalších turistických městech si dejte pozor na jednu turistickou past. Přijde k vám člověk a uváže vám náramek kolem zápěstí, přičemž po vás vzápětí začne požadovat peníze za tento suvenýr. Když se budete bránit, bude vás neustále pronásledovat, dokud mu náramek nezaplatíte.

Pouliční krádeže

V některých přímořských městech jsou turisté častými oběťmi krádeží. Není výjimkou, že kolem vás projede motocykl a vytrhne vám kabelku z ruky. Proto si své zavazadlo hlídejte a noste jej tak, aby vám jej nikdo nemohl snadno zcizit.

Pokuta za koupi padělků

Kdo by odolal nádherné kabelce Louis Vuitton, kterou prodávají v italském městečku za pár babek? Za její nákup vám však hrozí pokuta! Neriskujte nákupem padělků na italských tržnicích, protože můžete být sankciováni.

Medúzy

I ve vodách Středozemního moře se občas vyskytnou žahavé medúzy. Často se srocují v hejnech v určitou část dne, tudíž pokud je uvidíte, do vody nechoďte a počkejte hodinu až dvě, než zmizí. Pokud s nimi přijdete do kontaktu, vylezte z vody a postižené místo si oškrábejte pískem, abyste z kůže dostali zbytek chapadel.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: