Menu

Cestovní pojištění do Itálie

  • Cestovní pojištění do Itálie online
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Jaké cestovní pojištění do Itálie sjednat?

  • Pojistěte se ve výši alespoň 3 milionů Kč. Například převoz vrtulníkem nebo složitá operace v nemocnici se můžou pořádně prodražit.
  • Připojistěte si zavazadla. Itálie patří k nejnavštěvovanějším zemím světa s velkou koncentrací lidí, kde se dobře daří nejrůznějším zlodějům.
  • Pojistěte si zubní ošetření. Když vás na dovolené „chytne zub,“ pojištění vám pokryje výdaje ve výši tisíců korun za ošetření.
  • Zjistěte, jaké plážové aktivity patří do rekreačních sportů, a které je potřeba si připojistit jako rizikové sporty. Někdy může být za rizikový sport považována jízda na vodním skútru nebo jachting. Pročtěte pojistné podmínky, abyste zjistili, jak se jaká pojišťovna staví k různým sportům.

Co v Itálii zažít a ochutnat

Pláže

Itálie je oblíbenou plážovou destinací. Češi si oblíbili zvláště letoviska Caorle, Bari či oblast Kalábrie. Výhodou Itálie je možnost vybrat si, u kterého ze tří moří strávit dovolenou - Středozemního, Jaderského nebo Jónského. Jaderské moře turisté volí hlavně pro jeho čistotu a intenzivně modrou barvu. Destinace u Středozemního a Jónského moře zase zaručují díky své jižní poloze teplejší klimatické podmínky a slunečné počasí i mimo hlavní turistickou sezonu (v červnu a září).

Úžasná kuchyně

Říká se, že italská kuchyně je nejlepší na světě. Pizza a těstoviny se zdaleka nevyrovnají imitacím těchto pokrmů, které se prodávají v Česku. Ohromeni budete obrovským počtem typů těstovin – ochutnejte například tortellini, gnocchi, ravioli a další. V Itálii je těstovinových pokrmů více než 20, a vzájemně se od sebe liší tvary a v některých případech i náplněmi. Italská kuchyně je navíc mnohem lehčí a méně kalorická, než ta česká.

Architektura

V Itálii si přijdou na své milovníci umění a architektury. Ať už navštívíte Řím, Neapol či romantické Benátky, budete uchváceni impozantní architekturou z různých historických období – od starověkého Říma přes renesanci, baroko až po moderní styly.

Nechcete se mačkat v davech lidí? Města jako Řím či Benátky čelí každoročně návalu turistů. Vyzrát na tuto tlačenici můžete tím, že pojedete mimo hlavní turistickou sezonu. Pokud vyrazíte v období od října do dubna, v Itálii bude rozhodně tepleji než v Česku, a vy si kromě příjemného počasí užijete i poklidnější atmosféru v turistických oblastech.

Benátský karneval

Kdo by neznal benátský karneval, který každoročně s příchodem jara rozhýbe ulice tohoto romantického města? Na této události si můžete vychutnat pestrý průvod masek a bohatý program. Návštěva karnevalu představuje příležitost, jak poznat Itálii v části roku, která není úplně typická pro dovolenou.

Jaké připojištění sjednat na dovolenou do Itálie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit před odjezdem do Itálie

Itálie
Počasí
11°C
jasno
ne
23°C
11°C
po
20°C
11°C
út
17°C
6°C
st
12°C
5°C
čt
7°C
3°C
8°C
2°C
so
13°C
2°C

Občanský průkaz

Díky tomu, že je Itálie součástí Evropské unie, postačí vám pro cestu pouze občanský průkaz. Cestujete-li s dětmi, už nestačí mít je zapsané v občanském průkazu, ale je nutné, aby měly svůj vlastní cestovní doklad.

Dálniční známka

Úseky dálnic jsou v Itálii zpoplatněné. Přesnou cenu dálniční známky zjistíte podle vaší délky trasy na autostrade.it – zhruba to však vychází na 8 eur za každých 100 km.

Cestovní pojištění do Itálie

Ať už se chystáte k moři nebo objevovat starobylá města, nezapomeňte si před odjezdem sjednat cestovní pojištění. I banální situace, jako je například uklouznutí u bazénu a zlomení končetiny se vám můžou pořádně prodražit. Neriskujte zbytečné výdaje a pojistěte se, aby vás náklady za zdravotní péči nemusely vůbec stresovat.

Kolik zaplatíte v Itálii?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Itálii setkat:

Jídlo v restauraci - 409 Kč
Pivo 0,5 l - 127 Kč
Chleba 500 g - 42,8 Kč
Lístek na autobus - 38,3 Kč

Na co si dát pozor v Itálii

Podvodní prodejci náramků

V Římě, Miláně a dalších turistických městech si dejte pozor na jednu turistickou past. Přijde k vám člověk a uváže vám náramek kolem zápěstí, přičemž po vás vzápětí začne požadovat peníze za tento suvenýr. Když se budete bránit, bude vás neustále pronásledovat, dokud mu náramek nezaplatíte.

Pouliční krádeže

V některých přímořských městech jsou turisté častými oběťmi krádeží. Není výjimkou, že kolem vás projede motocykl a vytrhne vám kabelku z ruky. Proto si své zavazadlo hlídejte a noste jej tak, aby vám jej nikdo nemohl snadno zcizit.

Pokuta za koupi padělků

Kdo by odolal nádherné kabelce Louis Vuitton, kterou prodávají v italském městečku za pár babek? Za její nákup vám však hrozí pokuta! Neriskujte nákupem padělků na italských tržnicích, protože můžete být sankciováni.

Medúzy

I ve vodách Středozemního moře se občas vyskytnou žahavé medúzy. Často se srocují v hejnech v určitou část dne, tudíž pokud je uvidíte, do vody nechoďte a počkejte hodinu až dvě, než zmizí. Pokud s nimi přijdete do kontaktu, vylezte z vody a postižené místo si oškrábejte pískem, abyste z kůže dostali zbytek chapadel.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: