Menu

Cestovní pojištění do Japonska

  • Cestovní pojištění do Japonska
  • Porovnání nabídek za 1 minutu online
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Co v Japonsku zažít a ochutnat

Kjóto

Toužíte poznat tradiční tvář Japonska plného zenových chrámů, romantických japonských zahrad a Japonců v tradičních oděvech? Zatímco Tokyo je moderní velkoměsto plné mrakodrapů, Kjóto si stále uchovává svou tradiční tvář. Nenechte si toto město ujít a zrelaxujte v romantických japonských zahradách, vychutnejte si čaj v čajovnách, udělejte si fotografii krásných gejš a užijte si pocit, že jste se vrátili o několik století zpět v čase.

Hora Fudži

Vaše návštěva Japonska by nebyla kompletní bez návštěvy ikonické hory Fudži, která se objevuje na většině turistických pohlednic. Vystoupat na samotnou horu se sice dá, ale zabere vám to celý den a je na to potřeba dobrá fyzička a profesionální horalské vybavení (vrcholek hory totiž ční až do výšky 3776 metrů nadmořské výšky). Pokud si chcete jenom užít výhled na tento zasněžený vrcholek, v Japonsku najdete několik míst, odkud na něj budete mít výhled. Jedním z nich je pagoda Chureito, což je pětipatrová dřevěná stavba obklopená nádherným parkem. Ano, to je přesně to místo, kde pořídíte ty „nejjaponštější“ fotky s výhledem na Fudži, typickou japonskou stavbou v popředí a množstvím rozkvetlých třešňových stromů.

Tokyo

Možná si myslíte, že jste na velkoměsta zvyklí a už vás v nich nic nemůže překvapit. Opak je však pravdou – takovou směsici mrakodrapů, zářících reklam, obskurního umění a romantických čajoven nikde jinde na světě nenajdete. V Tokyu dokonce uvidíte repliku Eiffelovy věže. Vyhraďte si na návštěvu tohoto hlavního města aspoň jeden den, a i kdybyste nestihli nic navštívit, dopřejte si aspoň procházku ulicemi tohoto vzrušujícího města. Tokyo vám dá možnost nahlédnout do duše tomuto exotickému, ale bezesporu unikátnímu národu.

Místní kuchyně

Japonská kuchyně, to není jenom suši. Narazíte zde na spoustu rozličných pokrmů, z nichž hlavní ingredience tvoří rýže, ryby a mořské řasy. V Japonsku totiž bylo po několik staletí zakázáno jíst veškeré maso kromě ryb. Při návštěvě restaurací nebudete jíst pouze ústy, ale i očima. Japonská gastronomie je totiž unikátní i z vizuálního hlediska. Co se rozhodně vyplatí ochutnat? Například Donburi, což je jedno z nejznámějších jídel. Jedná se o misku rýže se zapečeným masem, vajíčkem a cibulí. Za ochutnání stojí také Gjóza, což je tenké těsto, do které je zabaleno mleté maso, koření a zelenina.

Co si připojistit na cestu do Japonska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Japonska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Japonsko se může pochlubit kvalitním, ale zároveň velmi drahým zdravotním systémem. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v Japonsku rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Japonsku

Japonsko
Počasí
21°C
místy zataženo
so
23°C
19°C
ne
24°C
19°C
po
27°C
20°C
út
26°C
21°C
st
22°C
20°C
čt
26°C
20°C
21°C
20°C

Adaptér

V Japonsku se používají odlišné typy zásuvek. Nejčastěji se setkáte s typem A, který má tvar dvojice plochých kolíků, nebo typem B, která je prvnímu typu podobná, ale navíc obsahuje zemnící kolík. V této zemi je častější typ A, proto si zakupte vhodný adaptér. Kupte si jej raději už v Česku, protože v Japonsku jsou ceny mnohem vyšší. Dobrou zprávou je, že jej možná využijete i při dalších cestách – stejný typ zástrčky je totiž běžný i v USA a Kanadě.

Hotovost

Přestože Japonsko je moderní země, ne všude zaplatíte kartou. Hodí se mít vždy po ruce nějaké bankovky, kterými můžete platit například na nákup v automatech nebo platbě za hromadnou dopravu.

Boty, které se snadno zouvají

Možná vám tato rada bude připadat zvláštní, ale při návštěvě Japonska si budete často zouvat boty. S botami totiž nemůžete vstoupit do historických budov nebo místních svatyní. Zouvat se budete muset i tehdy, pokud budete chtít zajít do tradiční hospůdky izakaja.

Rezervace ubytování dlouho dopředu

Ceny v Japonsku jsou vysoké, turistický zájem o tuto zemi obrovský, a proto je vhodné si ubytování zamluvit s dostatečným předstihem. Ubytovací kapacity se rychle plní, a pokud výběr ubytování necháte až na poslední chvíli, za ubytování výrazně přeplatíte.

Informace o cenách

S těmito cenami se můžete v Japonsku setkat.

Večeře v restauraci …………………………….. 219 Kč

0,5 l piva …………………………………………… 109 Kč

500 g chleba ...................................................... 44 Kč

Lístek na autobus ………………………………… 42 Kč

Na co si dát pozor v Japonsku

Volba vhodného termínu

Řada lidí se do této země vydá jen kvůli tomu, že zrovna v tu dobu byly levné letenky. Důkladné zjištění informací o daných ročních obdobích se určitě vyplatí, protože v zimě tu vládnou třeskuté mrazy a v létě nesnesitelné horko. Také se vyplatí vědět, že Japonsko má díky svému protáhlému území dost různorodé klima. Zatímco na severu může sněžit, na jihu se můžete setkat s tropickými teplotami.

Včasný nákup jízdenky

Pokud nechcete v Japonsku utratit moc peněz za jízdné, pořiďte si časovou jízdenku Rail Pass, díky které můžete používat všechny japonské železnice, spadající pod společnost JR. Za její nákup sice utratíte dost peněz, ale mnohem méně, než kdybyste si dané jízdy kupovali samostatně. Problém je, že tuto jízdenku nelze sehnat až na místě, ale musíte si ji zakoupit ještě před příjezdem.

Časový itinerář

Japonsko je velká země, a pokud chcete za pár dnů navštívit aspoň většinu nejznámějších turistických míst, musíte si cestu důkladně naplánovat. Trasu mezi bodem A a B totiž můžete zdolávat hodinu, nebo i tři – záleží jakým spojem se vydáte. Kvůli nedomyšlenému časovému itineráři můžete ztratit spoustu času a peněz.

Sršeň mandarínská

Pokud plánujete objevovat japonský venkov, dejte si pozor na hmyzího predátora sršeň mandarínskou, která ročně zabije víc lidí, než žraloci ve všech oceánech světa. Jedná se o velký hmyz, jehož jed je natolik agresivní, že dokáže usmrtit dospělého člověka.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: