Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Japonska

  • Cestovní pojištění do Japonska
  • Porovnání nabídek za 1 minutu online
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Co v Japonsku zažít a ochutnat

Kjóto

Toužíte poznat tradiční tvář Japonska plného zenových chrámů, romantických japonských zahrad a Japonců v tradičních oděvech? Zatímco Tokyo je moderní velkoměsto plné mrakodrapů, Kjóto si stále uchovává svou tradiční tvář. Nenechte si toto město ujít a zrelaxujte v romantických japonských zahradách, vychutnejte si čaj v čajovnách, udělejte si fotografii krásných gejš a užijte si pocit, že jste se vrátili o několik století zpět v čase.

Hora Fudži

Vaše návštěva Japonska by nebyla kompletní bez návštěvy ikonické hory Fudži, která se objevuje na většině turistických pohlednic. Vystoupat na samotnou horu se sice dá, ale zabere vám to celý den a je na to potřeba dobrá fyzička a profesionální horalské vybavení (vrcholek hory totiž ční až do výšky 3776 metrů nadmořské výšky). Pokud si chcete jenom užít výhled na tento zasněžený vrcholek, v Japonsku najdete několik míst, odkud na něj budete mít výhled. Jedním z nich je pagoda Chureito, což je pětipatrová dřevěná stavba obklopená nádherným parkem. Ano, to je přesně to místo, kde pořídíte ty „nejjaponštější“ fotky s výhledem na Fudži, typickou japonskou stavbou v popředí a množstvím rozkvetlých třešňových stromů.

Tokyo

Možná si myslíte, že jste na velkoměsta zvyklí a už vás v nich nic nemůže překvapit. Opak je však pravdou – takovou směsici mrakodrapů, zářících reklam, obskurního umění a romantických čajoven nikde jinde na světě nenajdete. V Tokyu dokonce uvidíte repliku Eiffelovy věže. Vyhraďte si na návštěvu tohoto hlavního města aspoň jeden den, a i kdybyste nestihli nic navštívit, dopřejte si aspoň procházku ulicemi tohoto vzrušujícího města. Tokyo vám dá možnost nahlédnout do duše tomuto exotickému, ale bezesporu unikátnímu národu.

Místní kuchyně

Japonská kuchyně, to není jenom suši. Narazíte zde na spoustu rozličných pokrmů, z nichž hlavní ingredience tvoří rýže, ryby a mořské řasy. V Japonsku totiž bylo po několik staletí zakázáno jíst veškeré maso kromě ryb. Při návštěvě restaurací nebudete jíst pouze ústy, ale i očima. Japonská gastronomie je totiž unikátní i z vizuálního hlediska. Co se rozhodně vyplatí ochutnat? Například Donburi, což je jedno z nejznámějších jídel. Jedná se o misku rýže se zapečeným masem, vajíčkem a cibulí. Za ochutnání stojí také Gjóza, což je tenké těsto, do které je zabaleno mleté maso, koření a zelenina.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Japonska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Japonska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Japonsko se může pochlubit kvalitním, ale zároveň velmi drahým zdravotním systémem. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v Japonsku rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Japonsku

Aktuální kurz k 3.4.2020 1JPY = 23.554Kč
Japonsko
Počasí
15°C
místy zataženo
15°C
14°C
so
20°C
12°C
ne
11°C
9°C
po
16°C
9°C
út
18°C
10°C
st
17°C
13°C
čt
18°C
13°C

Adaptér

V Japonsku se používají odlišné typy zásuvek. Nejčastěji se setkáte s typem A, který má tvar dvojice plochých kolíků, nebo typem B, která je prvnímu typu podobná, ale navíc obsahuje zemnící kolík. V této zemi je častější typ A, proto si zakupte vhodný adaptér. Kupte si jej raději už v Česku, protože v Japonsku jsou ceny mnohem vyšší. Dobrou zprávou je, že jej možná využijete i při dalších cestách – stejný typ zástrčky je totiž běžný i v USA a Kanadě.

Hotovost

Přestože Japonsko je moderní země, ne všude zaplatíte kartou. Hodí se mít vždy po ruce nějaké bankovky, kterými můžete platit například na nákup v automatech nebo platbě za hromadnou dopravu.

Boty, které se snadno zouvají

Možná vám tato rada bude připadat zvláštní, ale při návštěvě Japonska si budete často zouvat boty. S botami totiž nemůžete vstoupit do historických budov nebo místních svatyní. Zouvat se budete muset i tehdy, pokud budete chtít zajít do tradiční hospůdky izakaja.

Rezervace ubytování dlouho dopředu

Ceny v Japonsku jsou vysoké, turistický zájem o tuto zemi obrovský, a proto je vhodné si ubytování zamluvit s dostatečným předstihem. Ubytovací kapacity se rychle plní, a pokud výběr ubytování necháte až na poslední chvíli, za ubytování výrazně přeplatíte.

Informace o cenách

S těmito cenami se můžete v Japonsku setkat.

Večeře v restauraci …………………………….. 219 Kč

0,5 l piva …………………………………………… 109 Kč

500 g chleba ...................................................... 44 Kč

Lístek na autobus ………………………………… 42 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Japonsku

Volba vhodného termínu

Řada lidí se do této země vydá jen kvůli tomu, že zrovna v tu dobu byly levné letenky. Důkladné zjištění informací o daných ročních obdobích se určitě vyplatí, protože v zimě tu vládnou třeskuté mrazy a v létě nesnesitelné horko. Také se vyplatí vědět, že Japonsko má díky svému protáhlému území dost různorodé klima. Zatímco na severu může sněžit, na jihu se můžete setkat s tropickými teplotami.

Včasný nákup jízdenky

Pokud nechcete v Japonsku utratit moc peněz za jízdné, pořiďte si časovou jízdenku Rail Pass, díky které můžete používat všechny japonské železnice, spadající pod společnost JR. Za její nákup sice utratíte dost peněz, ale mnohem méně, než kdybyste si dané jízdy kupovali samostatně. Problém je, že tuto jízdenku nelze sehnat až na místě, ale musíte si ji zakoupit ještě před příjezdem.

Časový itinerář

Japonsko je velká země, a pokud chcete za pár dnů navštívit aspoň většinu nejznámějších turistických míst, musíte si cestu důkladně naplánovat. Trasu mezi bodem A a B totiž můžete zdolávat hodinu, nebo i tři – záleží jakým spojem se vydáte. Kvůli nedomyšlenému časovému itineráři můžete ztratit spoustu času a peněz.

Sršeň mandarínská

Pokud plánujete objevovat japonský venkov, dejte si pozor na hmyzího predátora sršeň mandarínskou, která ročně zabije víc lidí, než žraloci ve všech oceánech světa. Jedná se o velký hmyz, jehož jed je natolik agresivní, že dokáže usmrtit dospělého člověka.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: