Menu

Cestovní pojištění na Kanárské ostrovy

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Kanárské ostrovy

Spousta cestovatelů je zmatená geografickou polohou Kanárských ostrovů a neví, zda při volbě cestovního pojištění zadat územní platnost Evropy. Kanárské ostrovy patří pod Španělsko, tudíž i do Evropy. V našem porovnání jednoduše zadáte Kanárské ostrovy, a my vám zobrazíme nabídky přímo na míru. Proč sjednat cestovní pojištění na Kanárské ostrovy právě u nás?

  • Zobrazíme vám spoustu cenových nabídek, tudíž můžete vybrat tu nejvýhodnější a ušetřit více než 50 %.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete pohodlně objednat online.
  • Pojistnou smlouvu, asistenční kartu a všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co na Kanárských ostrovech zažít a ochutnat

Pláže

Většina lidí se do této oblasti vydává za prosluněnými plážemi. Na Kanárských ostrovech se můžete po celý rok dočkat teploty v rozmezí 20 - 26 stupňů, což představuje perfektní příležitost pro útěk před chladnou evropskou zimou. Mezi nejkrásnější pláže patří Corralejo, Playa las Teresitas nebo Playa Barca. Charakter pláží je velmi různorodý - můžete narazit na pláže se zlatým pískem, s černým sopečným, na poklidné zátoky i pláže s divokým vlnobitím. Kanárské ostrovy jsou totiž oblíbenou destinací pro surfování.

Hory

Kanárské ostrovy jsou ideální i pro milovníky horských výšlapů. Nachází se zde řada turistických stezek, na kterých můžete objevovat krásy horských velikánů. Vydejte se třeba na výšlap na vulkán El Teide, nebo na Pico de Las Nieves. Pokud se zrovna poblíž těchto míst vyskytovat nebudete, vydejte se na jiný z vysokohorských výšlapů. Hory na Kanárských ostrovech jsou totiž plné překvapení. Zažijete koupání ve vodopádech, obrovské skalní štíty i pohled na rozlehlý oceán. Spousta turistických cest totiž vede nad oceánem, tudíž můžete kráčet v horských výšinách, přičemž v obrovské hloubce pod vámi se rozkládá oceánská masa a obrovský vlny se tříští o pobřeží.

 

Poušť i tropické rostliny

Kanárské ostrovy jsou známé pro svou přírodní rozmanitost. Představují ideální příležitost k prozkoumání několika různých ekostystémů. Na jihu ostrova Gran Canaria natrefíte na obrovské pouštní duny, tudíž si budete připadat jako na Sahaře. Při procházkách přírodou vás krajina nepřestane překvapovat, protože narazíte na měsíční krajinu náhorních plošin, na cizokrajné divoce žijící kaktusy a místy i na zelenou krajinu, připomínající přírodu severní Evropy.

Místní kuchyně

Gastronomie na Kanárských ostrovech je silně ovlivněna kuchyní pevninského Španělska, tudíž i zde narazíte na paellu, vaječnou omeletu nebo mořské plody. Typickým pokrmem Kanárských ostrovů je například rancho canario, což je silná polévka s masem, nebo mojo picón, což je velmi výrazná omáčka z čili papriček. Na Kanárský ostrovech jsou kvalitní a celkem levné rybí pokrmy, tudíž si dopřejte lososa, krevety, nebo tradiční rybí pokrm sancocho. Stejně jako v pevninském Španělsku, i zde narazíte na tradici tapas - k pivu, sangrii nebo tintu de veranu vám přinesou malou mističku s nějakým občerstvením.

Jaké připojištění sjednat na Kanárské ostrovy?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy
Počasí
19°C
místy zataženo
čt
20°C
19°C
20°C
19°C
so
21°C
18°C
ne
21°C
19°C
po
21°C
20°C
út
20°C
19°C
st
20°C
18°C

Oblečení pro různé počasí

Mnohý turista předpokládá, že Kanárské ostrovy budou tropickou destinací, ve které celou dovolenou stráví v kraťasech a tílku. Přestože se tato destinace nachází na jihu (na úrovni státu Maroko), kvůli oceánským proudům zde může být v některých částech dne poměrně chladno. Připravte se na to, že přes den vás horké slunce donutí svléct se do letního oblečení, ale po setmění budete potřebovat mikinu a dlouhé kalhoty. Rovněž pokud se chystáte na výlet do hor, pořádně se na to vybavte (týká se to hlavně vysokých hor na Tenerife a Gran Canarii). Například při výstupu na Pico del Teide se můžete setkat i se sněžením.

Ručník tmavší barvy

Kanárské ostrovy jsou vulkanického původu a jejich bouřlivou minulost  připomínají i nezvyklé pláže. Připravte se na to, že ne ve všech oblastech natrefíte na dokonalé pobřeží se světlým pískem. Mnohé pláže jsou černé jako uhel a na vašem ručníku a oblečení to bude vidět. Raději si na pláž vezměte ručník tmavší barvy, ať jej nemusíte tak často prát. Vyhněte se rovněž světlým taškám a batohům, které byste pokládali na písek. Černá zrníčka písku jsou totiž velmi ulpívavá a těžko se z povrchu věcí dostávají dolů.

Časový itinerář pro výlety do hor

Přestože každý z ostrovů je velmi malý a nebude vám trvat příliš času projet jej z jedné strany na druhou, na některé aktivity si vyhraďte dostatečné množství času. Pokud se chystáte na výšlap hory El Teide, vyrazte na cestu nejpozději v devět hodin ráno. Kolem poledne se poblíž hory vyrojí zástupy turistů, což výrazně sníží kvalitu vašeho cestovatelského zážitku. Rovněž si vyhraďte dostatek času na oblíbený trek mezi Pico de las Nieves a Rogue Nublo - pokud vyrazíte až po poledni, možná celou trasu nestihnete projít.

Informace o počasí

Přestože teplota na Kanárských ostrovech málokdy klesá pod 20 stupňů, v určitých měsících zde může být celkem větrno, což způsobí, že si i na pláž budete muset vzít mikinu nebo svetr, aby vám nebyla zima. Větrné počasí je nejčastější na placatých ostrovech Lanzarote a Fueteventura v období od listopadu do března. Větrné počasí vás však může zastihnout i na jiných ostrovech, pokud se sem chystáte v zimním období. Kam se tedy vydat bez obav z chladu a větru? Zaručenou destinací jsou jižní části těch ostrovů, které mají vyšší hory (tzn. Tenerife a Gran Canaria). Chladné proudění se jednoduše o hory zastaví. Například na Gran Canarii je teplotní rozdíl mezi severem a jihem dost propastný (a může činit až pět teplotních stupňů).

Kolik zaplatíte na Kanárských ostrovech?

Jídlo v restauraci -  211 Kč

0,5 l piva - 64 Kč

500 g chleba - 32 Kč

Lístek na autobus - 35 Kč

 

Na co si dát pozor na Kanárských ostrovech

Nákup elektroniky

Poblíž plážových letovisek uvidíte spoustu obchodů s elektronikou, která je prodávána za velmi příznivé ceny. Odolejte pokušení a vyhněte se těmto prodejnám. Kanárské ostrovy jsou nechvalně známé svými druhořadými elektronickými produkty a neférovým přístupem prodavačů. Časté jsou případy, kdy důvěřiví turisté koupí použité zboží z druhé ruky, které obchody vydávají za nové zboží. Vyjímkou nejsou ani pokusy o prodej falzifikátů nebo prodej poškozené elektroniky, u které nefunguje nějaká součástka. Až v obchodě uvidíte model nejnovějšího Iphonu za neuvěřitelně levné peníze, raději odolejte pokušení, protože po návratu domů vás může čekat ještě neuvěřitelnější překvapení v podobě nefunkčního přístroje.

Voda z kohoutku

Voda na Kanárských ostrovech obsahuje velké množství chloru, tudíž není příliš vhodná k pití. Turisté mají po jejím vypití pocit těžkosti v břiše a při dlouhodobém užívání se setkávají s vysušenou kůží. Připravte se na to, že v této destinaci budete kupovat balenou vodu v obchodech. Abyste nemuseli do supermarketu běhat každý den, zakupte si několikalitrový barel, který je zde k prodeji. Voda takto vyjde levněji a zároveň se tak zbavíte starostí s obstaráváním tekutin na několik dní dopředu.

Varování na pláži

Břehy Kanárských ostrovů omývá Atlantský oceán, který je jednou z nejbouřlivějších vodních ploch na světě. Proto se vyplatí věnovat pozornost vyvěšeným vlajkám, které informují o bezpečnosti koupání. Červená vlajka znamená stav nebezpečí, kdy není vhodné chodit do vody. I když se vám na první pohled může zdát voda klidná, můžou zde být nebezpečné spodní proudy, proto se raději do plavání nepouštějte a raději se věnujte opalování nebo koupání v mělkých vodách v maximální hloubce po kolena. Žlutá vlajka znamená mírné nebezpečí - tzn. můžete se koupat, ale raději neplavte příliš daleko. Zelená vlajka značí ideální stav, kdy je vodní plocha klidná a můžete se bez problémů koupat a plavat.

Pouliční žebráci

Řada zlodějů se na Kanárských ostrovech vydává za pouliční žebráky, prosících o finanční příspěvek. Často se jedná jen o taktiku na odvrácení turistovy pozornosti. Takový člověk se s turistou dá do řeči, přičemž se k němu přiblíží podvodníkův kumpán a v nestřežené chvíli mu zcizí peněženku z kapsy nebo mu otevře batoh a ukradne jiné cennosti. Pokud vás bude chtít oslovit nějaký neznámý člověk s prosbou o peníze, raději se s nám vůbec nezastavujte a slušně jej odmítněte.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: