Menu

Cestovní pojištění Kapverdy

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Kapverdy právě u nás?

  • Ušetříte peníze díky našim podpultovým slevám a obchodním nabídkám. Vaše úspora může být vyšší než 50 %.
  • Během pár minut zmapujete pojistný trh a spoustu nabídek od různých pojišťoven.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co na Kapverdech zažít a ochutnat?

Santa Maria

Většina turistů míří do tohoto bývalého rybářského městečka, které je dnes známým letoviskem. Nachází se tu většina hotelů, které se vyskytují podél 8 kilometrů dlouhé pláže. Důvodem, proč se turisté srocují právě v této oblasti, je průzračná modrá voda a nádherné pláže s bílým pískem. Díky své jižní poloze jsou Kapverdy destinací, ve které se lze koupat v moři po celý rok.

Surfování

Teplé vlny oceánu, který omývá kapverdské ostrovy, je ideální pro surfování. Rájem surfařů je hlavně ostrov Sal a jeho pláž Ponta Preta. Na této pláži najdou surfaři veškeré zázemí - od půjčoven prken, surfařských škol až po odpočinkové zóny, bary a restaurace. Na této pláži si můžete vyzkoušet i další odnoše surfingu, jako je třeba kiteboarding nebo windsurfing.

 

Potápění

Vody na Kapverdech přejí potápění. Pod vodní hladinou můžete spatřit korálové útesy, barevné rybky i zdejší velké želvy. Kapverdy zatím nejsou příliš turistickou destinací, což jde poznat i na cenách. Potápěčský kurz vás tady vyjde levněji, než ve známějších tropických destinacích.

Kapverdská kuchyně

Kapverdská kuchyně má základ hlavně v portugalské gastronomii, ale lze v ní vysledovat i vlivy Afriky a Brazílie. Základními surovinami jsou mořské plody (krevety, humři, ústřice), zelenina a tropické ovoce. Na Kapverdách určitě ochutnejte cachupu, což je nárdoní kapverdské jídlo sestávající z fazolí, sladkých brambor, zeleniny, masa a ryb. Specifikem kapverdské kuchyně je i hudba - mnohé restaurace mají živou hudbu, tudíž můžete poznat kapverdské hudební tóny.

Co si připojistit na dovolenou na Kapverdy?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění na Kapverdy by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Kapverdách

Kapverdy
Počasí
24°C
polojasno
čt
26°C
24°C
26°C
24°C
so
27°C
24°C
ne
28°C
25°C
po
26°C
24°C
út
26°C
24°C
st
26°C
23°C

Opalovací krém

Protože jsou Kapverdy z Evropy snadno letecky dostupné, řada cestovatelů zapomíná, že se jedná o horkou tropickou zemi, nacházející se v úrovni střední Afriky. Tudíž slunce zde pořádně žhne a vaší světlé evropské kůži hrozí spálení. Přibalte si s sebou opalovací krém s ochranným faktorem aspoň 30 a více.

Vhodné oblečení

Přestože se jedná o tropickou destinaci, kvůli blízkosti oceánu bývá ráno a večer celkem chladno. Kromě letního oblečení si s sebou vezměte i mikinu nebo svetr. Některé hotely rovněž vyžadují při večeři a večerním programu u mužů dlouhé kalhoty.

Hotovost

Platební karty jsou příjímány pouze ve velkých hotelech a nejdražších  restauracích. V menších podnicích, restauracích a na tržištích s platební kartou moc nepochodíte.

Informace o cenách

Kapverdy jsou nepatrně levnější, než Česká republika. S jakými cenami se můžete v této oblasti setkat?

Večeře v restauraci ................................................................... 140 Kč

0, 5 l piva ........................................................................................ 18 Kč

500 g chleba ................................................................................... 25 Kč

Lístek na autobus ......................................................................... 10 Kč

Na co si dát pozor na Kapverdech

Nebezpečné oblasti

Přestože se jedná o ostrovy, na kterých najdete hotely evropské úrovně, nezapomínejte na to, že je to stále Afrika se všemi jejími riziky. Vyhněte se zapadlým uličkám a chudším částem města Mindelo nebo Praia, kde vás někdo může snadno přepadnout a okrást.

Místní lékárny

Protože se jedná o ostrovy, ceny některých artiklů jsou poněkud vyšší. Týká se to hlavně lékáren, kde se nákup i těch nejběžnějších léků může pořádně prodražit. Proto si raději přivezte zásobu běžných léčiv z domova.

Ostré slunce

Místní klima je velmi příjemné a větrné, což může být zrádné v tom, že se sluneční paprsky nezdají být příliš intenzivní. Nezapomínejte však na opalovací krém, protože v této zeměpisné šířce si snadno spálíte kůži.

Výhodné investice

Někteří turisté se setkali s nabídkou výhodných investic například do pozemků, zlata a dalších komodit, které se později ukázaly jako podvod.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: