Menu

Cestovní pojištění Litva

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Litvy právě u nás?

  • Ušetříte s námi na ceně. Vyjednali jsme pro vás slevu.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co vidět a zažít v Litvě?

Vilnius

Ohniskem historických památek je hlavní město Vilnius. Ne nadarmo se mu přezdívá město kostelů díky velké koncentraci sakrálních staveb. Jednou z nejvýraznějších městských budov je katedrála svatého Stanislava, což je sněhobílá stavba s výraznou věží. Zajímavé jsou i stavby z červených cihel například katedrála Nanebevzetí Panny Marie nebo Horní hrad, nacházející se na kopci nad městem.

Trakai

Toto atypické město na jezeře přitahuje cestovatele jako magnet. Není divu kombinace historických staveb, mnoha ostrovů a velkolepého hradu vytváří naprosto jedinečnou podívanou. Dominantou oblasti Trakai je stejnojmenný hrad z červených cihel, nacházející se na jendom z ostrovů. Tuto oblast můžete prozkoumat pěšky, anebo na některé z loděk, které si je možné vypůjčit. Nejlepší dobou pro návštěvu tohoto místa je léto, kdy se na nádvoří hradu konají různé festivaly a hudební akce.

Hora křížů

V severní části Litvy se nachází národní poutní místo Litevců zvané Kryžiu Kalnas, neboli Hora křížů. Jedná se o umělý pahorek, na kterém je umístěno velké množství křížů. První kříže byly vztyčeny už v polovině 19. století jako památka pro oběti protiruského povstání. Od té doby se počet křížů neustále zvyšuje. Za vlády Sovětského svazu bylo místo několikrát zničeno, ale Litevci jej pokaždé obnovili. Tato hora je symbolem nejen křesťanské víry, ale i vzdoru proti okupačnímu režimu.

Severská příroda

Litva je známá i díky své zelené krajině. Vydejte se do venkovských oblastí, které jsou plné lesů, luk a dřevěných domků. Za návštěvu stojí i národní park Kuršiu Nerija, což je fantaskní krajina plná písečných dun. Na tomto místě si budete připadat jako na Sahaře (až na zelené kopce v dálce). Výhodou této oblasti je blízkost moře, ve kterém se můžete v horkém dni vykoupat.

 

Co si připojistit na cestu do Litvy?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Litvy by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Litvě?

Litva
Počasí
17°C
místy zataženo
čt
23°C
15°C
23°C
13°C
so
23°C
13°C
ne
24°C
13°C
po
25°C
14°C
út
23°C
15°C
st
21°C
15°C

Cestovní doklad

Pro cestu do Litvy vám bude stačit pouze občanský průkaz nebo cestovní pas. Pro pobyt do 90 dnů není potřeba vízum.

Teplé oblečení

Přestože v létě je v této oblasti docela teplo, nezapomínejte na to, že je to přímořský severní stát, kde se počasí může rychle změnit. Proto si přibalte teplejší oblečení a nezapomeňte na deštník nebi nepromokavou bundu.

Včasná rezervace letenek

Zpáteční letenka vás vyjde přibližně na 5000 Kč. Dostat se můžete i na polovinu ceny, když budete sledovat akční nabídky a slevové akce leteckých společností.

Informace o cenách

S těmito cenami se běžně můžete v Litvě setkat.

Večeře v restauraci ................................................................................ 190 Kč

0, 5 l piva ..................................................................................................... 76 Kč

500 g chleba ................................................................................................ 25 Kč

Lístek na autobus ...................................................................................... 23 Kč

Na co si dát v Litvě pozor?

Komáři

V této přímořské oblasti se dobře daří komárům. Zvláště u vodních ploch se v podvečer rojí velká hejna tohoto hmyzu. Proto se proti nim vybavte repelentem a v případě, že plánujete stanovat, pořiďte si do stanu síťku proti hmyzu.

Alkoholové restrikce

V Litvě není možné koupit alkohol po 22. hodině. Rovněž je zde posunutá věková hranice pro pití alkoholu, a to na 20 let věku.

Pouliční krádeže

Ve větších městech si dávejte pozor na kapsáře. Rovněž byly zaznamenány případy pouličních žebráků, kteří se dávají do řeči s cizinci, kterým se pak nenapadně pokusí zcizit peněženku.

Chladní obyvatelé

Místní lidé můžou na první pohled působit velmi rerezvovaně až odtažitě. Při komunikaci se vyhněte vřelým gestům (objímání, poplácávání po rameni, polibky na přivítanou), protože místní to nemají rádi. Když si dáte tu práci a strávíte s Litevci nějakou dobu, zjistíte, že pod chladnou slupkou se skrývá velmi přátelské jádro.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: