Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Litva

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Litvy právě u nás?

  • Ušetříte s námi na ceně. Vyjednali jsme pro vás slevu.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co vidět a zažít v Litvě?

Vilnius

Ohniskem historických památek je hlavní město Vilnius. Ne nadarmo se mu přezdívá město kostelů díky velké koncentraci sakrálních staveb. Jednou z nejvýraznějších městských budov je katedrála svatého Stanislava, což je sněhobílá stavba s výraznou věží. Zajímavé jsou i stavby z červených cihel například katedrála Nanebevzetí Panny Marie nebo Horní hrad, nacházející se na kopci nad městem.

Trakai

Toto atypické město na jezeře přitahuje cestovatele jako magnet. Není divu kombinace historických staveb, mnoha ostrovů a velkolepého hradu vytváří naprosto jedinečnou podívanou. Dominantou oblasti Trakai je stejnojmenný hrad z červených cihel, nacházející se na jendom z ostrovů. Tuto oblast můžete prozkoumat pěšky, anebo na některé z loděk, které si je možné vypůjčit. Nejlepší dobou pro návštěvu tohoto místa je léto, kdy se na nádvoří hradu konají různé festivaly a hudební akce.

Hora křížů

V severní části Litvy se nachází národní poutní místo Litevců zvané Kryžiu Kalnas, neboli Hora křížů. Jedná se o umělý pahorek, na kterém je umístěno velké množství křížů. První kříže byly vztyčeny už v polovině 19. století jako památka pro oběti protiruského povstání. Od té doby se počet křížů neustále zvyšuje. Za vlády Sovětského svazu bylo místo několikrát zničeno, ale Litevci jej pokaždé obnovili. Tato hora je symbolem nejen křesťanské víry, ale i vzdoru proti okupačnímu režimu.

Severská příroda

Litva je známá i díky své zelené krajině. Vydejte se do venkovských oblastí, které jsou plné lesů, luk a dřevěných domků. Za návštěvu stojí i národní park Kuršiu Nerija, což je fantaskní krajina plná písečných dun. Na tomto místě si budete připadat jako na Sahaře (až na zelené kopce v dálce). Výhodou této oblasti je blízkost moře, ve kterém se můžete v horkém dni vykoupat.

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Litvy?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Litvy by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Litvě?

Aktuální kurz k 4.4.2020 1EUR = 27.540Kč
Litva
Počasí
7°C
místy zataženo
so
8°C
1°C
ne
9°C
1°C
po
14°C
3°C
út
17°C
5°C
st
14°C
5°C
čt
14°C
4°C
11°C
1°C

Cestovní doklad

Pro cestu do Litvy vám bude stačit pouze občanský průkaz nebo cestovní pas. Pro pobyt do 90 dnů není potřeba vízum.

Teplé oblečení

Přestože v létě je v této oblasti docela teplo, nezapomínejte na to, že je to přímořský severní stát, kde se počasí může rychle změnit. Proto si přibalte teplejší oblečení a nezapomeňte na deštník nebi nepromokavou bundu.

Včasná rezervace letenek

Zpáteční letenka vás vyjde přibližně na 5000 Kč. Dostat se můžete i na polovinu ceny, když budete sledovat akční nabídky a slevové akce leteckých společností.

Informace o cenách

S těmito cenami se běžně můžete v Litvě setkat.

Večeře v restauraci ................................................................................ 190 Kč

0, 5 l piva ..................................................................................................... 76 Kč

500 g chleba ................................................................................................ 25 Kč

Lístek na autobus ...................................................................................... 23 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Litvě pozor?

Komáři

V této přímořské oblasti se dobře daří komárům. Zvláště u vodních ploch se v podvečer rojí velká hejna tohoto hmyzu. Proto se proti nim vybavte repelentem a v případě, že plánujete stanovat, pořiďte si do stanu síťku proti hmyzu.

Alkoholové restrikce

V Litvě není možné koupit alkohol po 22. hodině. Rovněž je zde posunutá věková hranice pro pití alkoholu, a to na 20 let věku.

Pouliční krádeže

Ve větších městech si dávejte pozor na kapsáře. Rovněž byly zaznamenány případy pouličních žebráků, kteří se dávají do řeči s cizinci, kterým se pak nenapadně pokusí zcizit peněženku.

Chladní obyvatelé

Místní lidé můžou na první pohled působit velmi rerezvovaně až odtažitě. Při komunikaci se vyhněte vřelým gestům (objímání, poplácávání po rameni, polibky na přivítanou), protože místní to nemají rádi. Když si dáte tu práci a strávíte s Litevci nějakou dobu, zjistíte, že pod chladnou slupkou se skrývá velmi přátelské jádro.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: