Menu

Cestovní pojištění Lucembursko

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Lucemburska právě u nás?

  • Ušetříte na ceně. Pojistíme vás s velkou slevou.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Přehledně si zobrazíte nabídky od různých pojišťoven.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Lucembursku vidět a zažít?

Luxembourg

Nenechte si ujít hlavní město Lucemburska. Není to sice žádná velkolepá metropole (má necelých 100 tisíc obyvatel), ale může nabídnout spoustu zajímavých architektonických skvostů. Je to romantické městečko se spoustou mostů, starobylých budov a nádherných zákoutí. Díky svému unikátnímu rázu je zapsáno do seznamu UNESCO. Mezi dominanty města patří například katedrála Notre-Dame, nebo Velkovévodský palác.

Hrad Vianden

Na místě bývalé římské pevnosti stojí tento majestátní gotický hrad. Je to unikátní stavba, o které řada historiků tvrdí, že se jedná o nejkrásnější románsko-gotickou stavbu v Evropě. Díky své tajemné atmosféře je vyhledáván nejen turisty, ale i filmaři.

Ardeny

Tato oblast se rozprostírá na území Lucemburska, Belgie a Francie. Ardeny jsou známé hlavně jako dějiště významných historických bitev. V dnešní době přitahují hlavně milovníky starobylých staveb a krásné přírody. Tato oblast je ideální k výletu na kole. Turisté si pochvalují mírně zvlněnou krajinu posetou romantickými kostely a hrady.

Echternach

Ve východním Lucembursku se nachází toto malé historické městečko, které si určitě zamilujete. Je nejstarším městem Lucemburska a historice dýchá z každého jeho zákoutí. Nejvýraznější stavbou je benediktínská kaple, která vás ohromí svým zevnějškem i vnitřním interiérem. V Echternachu je k vidění i bývalé římské opevnění a středověké hradby města.

Co si připojistit na cestu do Lucemburska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Lucemburska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Lucembursku?

Lucembursko
Počasí
13°C
jasno
po
24°C
11°C
út
18°C
13°C
st
21°C
10°C
čt
24°C
12°C
25°C
14°C
so
26°C
16°C
ne
20°C
14°C

Cestovní doklad

Občané České republiky můžou do této země cestovat pouze s občanským průkazem.

Včasná rezervace ubytování

Lucembursko patří k dražším zemím, což se projevuje i na cenách za ubytování. Ceny za jednu noc se pohybují od 1800 Kč výš. Na tyto dražší ceny můžete vyzrát tak, že si ubytování zamluvíte s dostatečným předstihem. Levnější cenové nabídky existují, ale bývají brzy zarezervované. Když si ubytování zarezervujete měsíc či dva dopředu, budete mít větší šanci, že ulovíte levnější nabídku.

Informace o cenách

Lucembursko je dražší zemí, než Česká republika. S těmito cenami se zde běžně setkáte.

Večeře v restauraci .................................................................................................... 304 Kč

0, 5 l piva ......................................................................................................................... 77 Kč

500 g chleba .................................................................................................................... 42 Kč

Lístek na autobus .......................................................................................................... 50 Kč

 

Na co si dát v Lucembursku pozor

Kriminalita

Lucembursko je poměrně bezpečnou zemí, ve které není třeba se mít výrazněji na pozoru. V posledních letech se sice kriminalita mírně zvyšuje kvůli přistěhovalcům, ale stále je pod úrovní průměrné kriminální míry v Evropě.

Vyšší ceny

Připravte se na to, že místní ceny jsou mnohem vyšší než ty české. Pokud se chcete levněji ubytovat či najíst, vyplatí se vám věnovat trochu víc času porovnávání cen u různých nabídek.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: