Menu

Cestovní pojištění Madeira

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Všechny nabídky pojištění na Madeiru
  • Sjednejte online se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Madeiru právě u nás?

  • Ušetříte s námi více než 50 % ceny cestovního pojištění.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Cestovní pojištění na Madeiru vám zařídíme levně a kvalitně.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co na Madeiře vidět a zažít?

Květiny

Ne nadarmo se Madeiře přezdívá ostrov věčného jara. Užijte si naplno zdejší barevný ráj. Díky vlhkému oceánskému klimatu se na ostrově daří řadě exotických květin. V hlavním městě Funchal můžete navštívit hned několik botanických zahrad včetně Jardim Botanico, ve které se už od 18. století pěstují vzácné rostliny, které sem přivezli mořeplavci.

Cabo Girão

Nejkrásnější výhled na ostrově zažijete na Cabo Girão, což je vysoký skalní útes, tyčící se 580 metrů nad hladinou oceánu. Nejen že z vyhlídky uvidíte hlavní město Fuenchal a rybářskou vesnici Camara de Lobos, ale můžete zažít trochu adrenalinu při procházce po prosklené lávce. Skleněná podlaha, závratná výška a obrovský kus oceánu pod vámi je kombinace, ze které se zatočí hlava nejednomu cestovateli.

Pico Ruivo

Pokud máte rádi výšlapy, nejvyšší hora Madeiry pro vás bude tím pravým. Zážitkem už je samotná cesta, kdy kráčíte nádhernou přírodou a skalní vrcholky se noří do mlžného oparu. Pico Ruivo je díky své nevelké výšce (1862 metrů) snadno zdolatelný i pro lidi s běžnou fyzičkou.

Koupání

Teplota na Madeiře se po celý rok pohybuje v rozmezí 19 - 26 stupňů, čehož spousta návštěvníků využívá ke koupání. Na Madeiře se nachází různorodé pláže se zlatým i černým pískem. Je libo raději bazén? Zapomeňte na chlorovanou vodu v hotelovém bazénu a vydejte se do přírodních lávových jezírek, které se nachází poblíž vesnice Porto Moniz.

Co si připojistit na Madeiru?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění na Madeiru by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Madeiře

Madeira
Počasí
17°C
zamračeno
čt
15°C
12°C
14°C
10°C
so
15°C
9°C
ne
16°C
9°C
po
16°C
9°C
út
17°C
10°C
st
17°C
10°C

 

 

Nepromokavé oblečení

Pokud plánujete tento ostrov obdivovat nejen z pláže, ale chcete vyrazit na výlety po přírodních památkách, vemte si s sebou oblečení do deště. Kvůli přítomnosti oceánu na Madeiře vládne vlhké klima, tudíž se při výšlapu nevyhnete dešťům a blátu.

Volba vhodného termínu a místa

Před odjezdem si zjistěte víc informací o místním klimatu. Přestože tento ostrov vás nepřekvapí sněhovými přeháňkami ani příliš nízkými teplotami, je dobré vědět, že se teplotně může lišit sever a jih ostrova. Teplota se rovněž mění v závislosti na ročním období - v zimě se pohybuje mezi  18 - 20 stupni, v létě šlphá ke 26 stupňům.

Kreditní karta

Řada lidí si na dovolené na tomto ostrově půjčuje auto. Pokud máte také v plánu procestovat Madeiru automobilem, měli byste vědět, že řada autopůjčoven vyžaduje předložení kreditní karty. Nejedná se o klasickou platební kartu, ale takovou, která umožňuje čerpání peněz do mínusu.

 

 

Na co si dát na Madeiře pozor

Dvojí ceny

V hlavním městě Funchal neopomeňte navštívit místní tržiště, které bylo navržené architektem Edmundem Tavaresem. Jedná se o autentický zážitek, kdy procházíte mezi stánky přetékajícími množstvím ovoce a dalších potravin. Pokud chcete ušetřit, vyhněte se horní části tržiště, kde jsou ceny předražené a zamiřte do té dolní.

Horší dopravní dostupnost ve večerních hodinách

Na Madeiře se bez problémů dopravíte veřejnou dopravou po městě i do různých částí ostrova. Po osmé hodině večerní však autobusy nejezdí buď vůbec, nebo jenom v omezené míře.

Předražené taxíky na ulicích

Pokud si taxi odchytnete přímo na ulici, s velkou pravděpodobností zaplatíte příliš drahou cenu. Raději si zjistěte číslo na taxi ve vašem hotelu a přivolejte si jej telefonicky, v takovém případě se dostanete na lepší cenu.

Nebezpečné letiště

Letiště na Madeiře je třetím nejnebezpečnějším letištěm na světě. Je to kvůli úzké ranveji a silným větrům, vanoucím od moře. Připravte se na to, že při přistávání se setkáte se silnějšími turbulencemi.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: