Menu

Cestovní pojištění na Maledivy

  • Cestovní pojištění na krásné Maledivy
  • Užijte si Maledivy bez starostí
  • Pojištěte se se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Maledivy právě u nás?

  • Díky našim slevám můžete ušetřit i více než 50 % ceny.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co na Maledivách vidět a zažít

Pláže

Maledivy jsou přesně tou destinací, ve které se zasněně rozhlédnete po dokonalých plážích a okamžitě máte pocit, že jste se ocitli v ráji. Tady vznikají ty nejlákavější fotky, kterými cestovatelé plní svůj Instagram a u kterých jsou lidé na pochybách, zda neprošly Photoshopem. Neprošly. Tyrkysově modrý oceán a bělostný písek jsou skutečné.

Světélkující moře

Na Maledivách můžete zažít nezapomenutelný noční zážitek. Na ostrově Vaddhoo totiž večer na vodní hladině spatříte tisíce plovoucích světýlek. Jedná se o světélkující plankton, který je schopný bioluminiscence. V noci to vypadá, jako by na tmavém moři zářily tisíce hvězd.

Potápění

Věděli jste, že v podvodním mořském světě na Maledivách můžete pozorovat až 75 % druhů korálových rybek na světě? Podvodní hloubky vypadají jako nádherný barevný chaos, který můžete pozorovat při hloubkovém potápění, nebo při šnorchlování.

Místní folklor

Na Maledivách můžete zažít Boduberu, což je maledivské představení s bubny a tanci. Skupinka mužů v tradičních folklorních oděvech hraje na bubny a zpívá. Tento styl je svou živelností velmi podobný tradiční africké hudbě. Na tyto hudebníky můžete narazit na pláži, v některých restauracích anebo ve vašem ubytovacím zařízení. Některé hotely si Buduberu objednávají pro své hosty na večerní program.

Co si připojistit na Maledivy?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění na Maledivy by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Maledivách

Maledivy
Počasí
29°C
zataženo
ne
29°C
28°C
po
29°C
29°C
út
29°C
28°C
st
29°C
28°C
čt
29°C
28°C
29°C
28°C
so
29°C
28°C

 

 

 

Víza

Pro cestu na Maledivy potřebujete víza. K jeho získání musíte předložit cestovní pas, který má platnost minimálně 6 měsíců, zpáteční letenku, příletovou kartu (kterou dostanete přímo v letadle, nebo u přepážky na letišti) a potvrzení o vašem ubytování. Pokud nemáte zarezervované ubytování na celou dobu vašeho pobytu, je potřeba doložit, že máte na bankovním účtu aspoň 150 dolarů za každý den, kdy plánujete na Maledivách pobývat.

Ochrana před sluncem

V tomto tropickém ráji si dejte pozor na silné slunce. Do kufru si přibalte opalovací krém s vyšším ochranným faktorem, sluneční brýle a pokrývku hlavy.

Vhodné oblečení

Na pláži a v areálu hotelu můžete chodit v plavkách, ale pokud se vydáte do centra města, raději se zahalte. Maledivy jsou muslimskou zemí a je zde zvykem nošení delšího oblečení, které zahaluje ramena a kolena.

Na co si dát na Maledivách pozor

Alkohol

Jak už jsme zmínili, Maledivy jsou muslimskou zemí a postoj k alkoholu je tady spíš odmítavý. V některých hotelech vám k večeři dají pivo nebo víno, ale nepočítejte s tím, že si v této zemi užijete velkolepé alkoholové večírky. Na Maledivách však existují lodě, které fungují na principu plovoucích barů. Můžete na tuto loď nastoupit a konzumovat alkohol, protože na moři neplatí stejné zákony jako na pevnině.

Nudismus

V souvislosti s muslmimským náboženstvím zde vyvstává další záležitost, a tou je koupání v moři. Na ostrově existují tzv. bikini beach, kde se turisté můžou koupat v plavkách (místní lidé se totiž koupou zahalení). Přestože na těchto plážích jsou pravidla trochu uvolněnější, koupání úplně bez plavek je na Maledivách zakázáno.

Letecký řád

Snadným způsobem, jak se přepravovat z ostrova na ostrov je pomocí letadel a hydroplánů. Tyto dopravní prostředky ale létají jenom za denního světla, proto pokud v ranních hodinách odlétáte z hlavního města Malé, radši se do něj dopravte den předtím a přenocujte tam.

Dovoz a vývoz

Na Maledivy nesmíte dovážet žádný alkohol ani materiál s erotickým obsahem. Pozor, za erotický obsah je považován i časopis s fotografiemi žen v plavkách! Vyvážet se nesmí korály ani mušle, nasbírané na pláži. Povolený je vývoz suvenýrů vyrobených z mrtvých korálů.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: