Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění na Maledivy

  • Pojištění již od 17 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění na Maledivy právě u nás?

  • Díky našim slevám můžete ušetřit i více než 50 % ceny.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co na Maledivách vidět a zažít

Pláže

Maledivy jsou přesně tou destinací, ve které se zasněně rozhlédnete po dokonalých plážích a okamžitě máte pocit, že jste se ocitli v ráji. Tady vznikají ty nejlákavější fotky, kterými cestovatelé plní svůj Instagram a u kterých jsou lidé na pochybách, zda neprošly Photoshopem. Neprošly. Tyrkysově modrý oceán a bělostný písek jsou skutečné.

Světélkující moře

Na Maledivách můžete zažít nezapomenutelný noční zážitek. Na ostrově Vaddhoo totiž večer na vodní hladině spatříte tisíce plovoucích světýlek. Jedná se o světélkující plankton, který je schopný bioluminiscence. V noci to vypadá, jako by na tmavém moři zářily tisíce hvězd.

Potápění

Věděli jste, že v podvodním mořském světě na Maledivách můžete pozorovat až 75 % druhů korálových rybek na světě? Podvodní hloubky vypadají jako nádherný barevný chaos, který můžete pozorovat při hloubkovém potápění, nebo při šnorchlování.

Místní folklor

Na Maledivách můžete zažít Boduberu, což je maledivské představení s bubny a tanci. Skupinka mužů v tradičních folklorních oděvech hraje na bubny a zpívá. Tento styl je svou živelností velmi podobný tradiční africké hudbě. Na tyto hudebníky můžete narazit na pláži, v některých restauracích anebo ve vašem ubytovacím zařízení. Některé hotely si Buduberu objednávají pro své hosty na večerní program.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na Maledivy?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění na Maledivy by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny. Nově si u nás můžete sjednat cestovní pojištění na Maledivy i s technickou asistencí vozu - tzn. pojišťovna vám na telefonu pomůže v případě, když na vašem voze nastane porucha.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Maledivách

Maledivy
Počasí
28°C
slabý déšť
po
29°C
28°C
út
28°C
27°C
st
28°C
28°C
čt
28°C
27°C
29°C
28°C
so
29°C
28°C
ne
29°C
29°C

 

 

 

Víza

Pro cestu na Maledivy potřebujete víza. K jeho získání musíte předložit cestovní pas, který má platnost minimálně 6 měsíců, zpáteční letenku, příletovou kartu (kterou dostanete přímo v letadle, nebo u přepážky na letišti) a potvrzení o vašem ubytování. Pokud nemáte zarezervované ubytování na celou dobu vašeho pobytu, je potřeba doložit, že máte na bankovním účtu aspoň 150 dolarů za každý den, kdy plánujete na Maledivách pobývat.

Ochrana před sluncem

V tomto tropickém ráji si dejte pozor na silné slunce. Do kufru si přibalte opalovací krém s vyšším ochranným faktorem, sluneční brýle a pokrývku hlavy.

Vhodné oblečení

Na pláži a v areálu hotelu můžete chodit v plavkách, ale pokud se vydáte do centra města, raději se zahalte. Maledivy jsou muslimskou zemí a je zde zvykem nošení delšího oblečení, které zahaluje ramena a kolena.

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát na Maledivách pozor

Alkohol

Jak už jsme zmínili, Maledivy jsou muslimskou zemí a postoj k alkoholu je tady spíš odmítavý. V některých hotelech vám k večeři dají pivo nebo víno, ale nepočítejte s tím, že si v této zemi užijete velkolepé alkoholové večírky. Na Maledivách však existují lodě, které fungují na principu plovoucích barů. Můžete na tuto loď nastoupit a konzumovat alkohol, protože na moři neplatí stejné zákony jako na pevnině.

Nudismus

V souvislosti s muslmimským náboženstvím zde vyvstává další záležitost, a tou je koupání v moři. Na ostrově existují tzv. bikini beach, kde se turisté můžou koupat v plavkách (místní lidé se totiž koupou zahalení). Přestože na těchto plážích jsou pravidla trochu uvolněnější, koupání úplně bez plavek je na Maledivách zakázáno.

Letecký řád

Snadným způsobem, jak se přepravovat z ostrova na ostrov je pomocí letadel a hydroplánů. Tyto dopravní prostředky ale létají jenom za denního světla, proto pokud v ranních hodinách odlétáte z hlavního města Malé, radši se do něj dopravte den předtím a přenocujte tam.

Dovoz a vývoz

Na Maledivy nesmíte dovážet žádný alkohol ani materiál s erotickým obsahem. Pozor, za erotický obsah je považován i časopis s fotografiemi žen v plavkách! Vyvážet se nesmí korály ani mušle, nasbírané na pláži. Povolený je vývoz suvenýrů vyrobených z mrtvých korálů.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: