Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Maroka

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Maroka u nás?

  • Ukážeme vám různorodý přehled pojistných nabídek na trhu, tudíž si můžete vybrat tu, která vám bude nejvíc vyhovovat
  • Porovnáním cen můžete ušetřit více než 60 % ceny pojištění
  • Nabízíme pojištění více než 100 sportů. Tento rozsah sportů si nemusíte připojišťovat, nabídneme vám jej v základní nabídce.
  • Všechno pohodlně vyřídíte online. Potřebné dokumenty (smlouvu, kartičku s číslem asistenční služby) vám pošleme rovnou na e-mail.

Co zažít a ochutnat v Maroku

Marrákeš

Představte si exotické město jako z pohádek Tisíce a jedné noci. Takový je Marrákeš, ve kterém se nikdy nepřestanete podivovat nad bohatě zdobenými chrámy, tržišti s cizokrajnými produkty a unikátní atmosférou, která vám vezme dech.

Sahara

Když už se vydáte do Afriky, byla by škoda, kdybyste nenavštívili největší poušť světa. Projížďka na velbloudovi po zlatavých dunách bude patřit k zážitkům, na které do konce života nezapomenete. Na tento výlet se však nevydávejte sami a oslovte nějakou místní cestovní kancelář, která vám výlet umožní.

Chefchaouen

Zažijte autentickou atmosféru arabského městečka, nahlížejte lidem do dvorků a oken a vychutnejte si sytě modrou barvu, která je všude kolem vás. Chefchaouen je město v severní části Maroka, které je celé blankytně modré. Díky této nevšední atmosféře je Chefchaouen místem, kde zažijete neopakovatelnou romantiku.

Kuchyně

K zahraniční dovolené neodmyslitelně patří ochutnávání místní gastronomie. Nenechte si ujít tradiční marocké jídlo tajine, které sestává z několika druhů masa a vařené zeleniny. Tato směs se připravuje v kuželovité keramické nádobě. Za ochutnání stojí rovněž bastila, což je několikavrstvé jídlo, prokládané masem, houbami, rozinkami a vejci.

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Maroka

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu, ať už na majetku, nebo na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit je

Co se vám bude hodit v Maroku

Maroko
Počasí
24°C
jasno
čt
24°C
13°C
19°C
9°C
so
19°C
11°C
ne
19°C
9°C
po
20°C
10°C
út
21°C
12°C
st
23°C
12°C

Vhodné oblečení

Maroko je muslimská země a přestože zde nemusíte chodit zahalení od hlavy až k patě, jistá míra konzervativností v odívání je určitě na místě. Namísto tílek a kraťasů si do kufru přibalte oblečení, které vám bude zakrývat ramena a stehna. Vhodné jsou i nejrůznější šátky, do kterých se můžete zahalit při vstupu do mešit.

Léky na zažívací problémy

Marocká kuchyně je odlišná od té evropské, tudíž řada evropských turistů se potýká se zažívacími problémy. Byla by škoda kvůli obavě ze zdravotních potíží neochutnat místní speciality, proto si přibalte léky na zažívání. V této zemi si dejte pozor na vodu z kohoutku - ve spoustě měst není pitná, proto je vhodnější kupovat vodu balenou.

Hygienické potřeby

V Maroku se vám budou hodit vlhčené ubrousky, protože úroveň hygieny je v této zemi podstatně nižší, než v Evropě. Rovněž si nezapomeňte přibalit toaletní papír, protože ne vždy jej na místních toaletách mají. Litovat nebudete toho, že jste si vzali lahvičku dezinfekčního gelu.

Drobné

Vždy mějte v peněžence nějaké mince. Budete je potřebovat při placení (Maročané neradi přijímají velké bankovky a vždy se budou ptát po drobnějších mincích) a také pro účely spropitného. V Maroku je běžné vždy zanechat nějaký bakšiš za poskytované služby.

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Maroku

Obtěžování žen

Řada cestovatelek se při procházení ulicemi setkává se slovním obtěžováním ze strany místních mužů. Tomuto flirtování se můžete vyhnout, pokud budete chodit v mužském doprovodu. Pokud jste žena, raději v Maroku nechoďte po ulicích sama po setmění a namísto ubytování přes Airbnb (které je zaštiťováno místními lidmi) raději zvolte hotel.

Bydlení ve starých čtvrtích

V Maroku se většina měst dělí na dvě části - moderní a historickou. Historická část se nazývá medina a vyznačuje se zdobenými mešitami, úzkými křivolakými uličkami a mozaikovými stěnami. Nocovat v takové části je unikátním zážitkem, ovšem je třeba zde počítat s nižším komfortem bydlení. Domy v medině mají většinou zastaralý potrubní systém, tudíž zde bývá problém se splachováním a odtokem vody ze sprchy. Při vybírání bydlení vemte tento aspekt v potaz.

Turistické pasti

V Maroku se můžete setkat s řadou neférových praktik, jako je vnucování různých předmětů ke koupi, nebo nabízení nechtěných služeb. Častým trikem je, že se k vám přiblíží místní člověk s nějakým exotickým zvířetem (ptákem, hadem) a nabídne vám, že se s ním můžete vyfotit. Jakmile pořídíte fotku, bude po vás požadovat, abyste zaplatili předraženou částku.

Nevyžádaná pomoc

Některé části Maroka jsou zatím turisticky nezkažené, ale v nejoblíbenějších destinacích narazíte na lidi, kteří na vás budou chtít vydělat peníze. Často využívají situací, kdy se ztratíte a hledáte směr. Ochotně vám nabídnou pomoc a dovedou vás do cíle, ovšem až vás tam zavedou, budou po vás vyžadovat poměrně vysoký poplatek.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: