Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění na Nový Zéland

  • Pojištění již od 17 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění na Nový Zéland u nás?

  • Porovnáním cen můžete získat okamžitý přehled o pojistných produktech a ušetřit přes 60 % ceny.
  • V rámci základní nabídky můžete být pojištěni až na 100 sportů, a to bez navýšení ceny
  • Ukážeme vám přehled různých připojištění, tudíž vaše cestovní pojistka může být naprosto neprůstřelná.
  • Všechno papírování zařídíme za vás. Pojistnou smlouvu, kartičku pojištěnce a potřebné informace vám obratem pošleme na mail.

Co na Novém Zélandu zažít a ochutnat

Hobití městečko

Když se řekne Nový Zéland, většině lidí se vybaví film Pán prstenů a půvabné hobití městečko. Dobrou zprávou je, že filmaři se jej rozhodli zachovat, a proto můžete na Severním ostrově opravdu spatřit 44 hobitích nor s kruhovými dveřmi. Jedná se o nejčastější cíl cestovatelů, kteří chtějí zažít atmosféru Pána prstenů a Hobita na vlastní kůži a projít se unikátním městečkem, zasazeným do zelené krajiny.

Rotorua

Jedná se o jednu z nejaktivnějších geotermálních oblastí planety. Najdete zde spoustu horkých jezer a gejzírů. Ze země stoupá pára, všude kolem jsou nádherné skalní útvary a vy si připadáte, jako byste zrovna přistáli na jiné planetě. Nejzajímavějším místem je mohutný gejzír Pohutu, který tryská do výšky 20 až 30 metrů.

Tongariro

Fanoušek Tolkienových knih by si určitě neměl nechat ujít návštěvu národního parku Tongariro. Právě zde se totiž filmaři rozhodli umístit temný Mordor. Přestože ve filmu je tato oblast vykreslena jako depresivní místo, vy z výletu z tohoto parku určitě nebudete odcházet skleslí. Dechberoucí horské štíty a tajemná krajina je něčím, na co budete vzpomínat ještě hodně dlouho.

Novozélandská kuchyně

Při vaší dovolené určitě ochutnejte místní specialisty, které jsou unikátní kombinací evropské a maorské kuchyně. Pochutnáte si zvláště na pokrmech původních obyvatel Maorů. Mezi nejoblíbenější jídla patří například hangi, což je pokrm ze směsi masa a zeleniny, nebo venison, což je pokrm ze zvěřiny doplněný exotickými omáčkami.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na Nový Zéland

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Novém Zélandu

Aktuální kurz k 19.2.2020 1NZD = 14.786Kč
Nový Zéland
Počasí
16°C
zataženo
čt
18°C
15°C
25°C
17°C
so
21°C
12°C
ne
17°C
12°C
po
24°C
13°C
út
22°C
14°C
st
28°C
14°C

Adaptér

Určitě se nechcete připravit o možnost nafotit si krásy této země jen kvůli tomu, že se vám po prvním dnu vybije telefon a vy si jej nebudete schopni nabít kvůli odlišnému typu elektrických zásuvek. Zásuvky na Novém Zélandu jsou jiné, než ty v České republice. Používá se zde australský typ zástrček (zástrčka typu I). Vyznačuje se třemi plochými kolíky a frekvencí 50 Hz. Proto si s sebou nezapomeňte přibalit adaptér.

Deet repelent

Divoká panenská příroda a rozsáhlé národní parky mají jednu stinnou stránku, a tou je velké množství hmyzu. Zákeřné jsou hlavně mušky sandlfies, jejichž kousnutí velmi intenzivně svědí. Abyste hmyz odradili od zakousnutí se do vaší kůže, pořiďte si repelent se složkou deet.

Mezinárodní řidičský průkaz

Přírodní krásy této země doslova vybízí k tomu, abyste si zde půjčili automobil a procestovali ji křížem krážem. Pro řízení automobilu však budete potřebovat řidičský průkaz v angličtině. Před odjezdem si tudíž nezapomeňte vyřídit mezinárodní řidičský průkaz.

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor na Novém Zélandu

Tenká ozonová díra

Na Novém Zélandu se vždy chraňte prosi slunci, Možná vám tato rada přijde banální (vždyť chránit se před sluncem je potřeba i v Česku), ovšem na Novém Zélandu to platí dvojnásobně. Tento stát totiž patří k těm s nejslabší vrstvou ozonové díry na světě. Proto se vybavte opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem a slunečními brýlemi.

Časté dešťové přeháňky

Na Novém Zélandu se poměrně často setkáte s dešťovými přeháňkami a vlhkým počasím. Proto si s sebou nezapomeňte vzít nepromokavé oblečení a pevnou obuv. Nezapomeňte si z Česka vzít trekové vybavení, protože na Novém Zélandu by se vám jeho nákup mohl pořádně prodražit.

Cestovní povolení

Při cestě na Nový Zéland nestačí jen koupit letenku, nasednou do letadla a vyrazit vstříc drobrodružství. Od 1. října 2019 budete potřebovat pro cestu do tohoto státu potřebujete cestovní povolení ETA, bez kterého vás nepustí ani do letadla. Nutnost vyřídit si toto povolení se vztahuje i na případ, kdy na Novém Zélandu jen přestupujete.

Hmyz

Na Novém Zélandu se vyskytuje celkem nepříjemný hmyz. Jedná se o tzv. sandflies, což jsou mouchy, které se na člověka přichytí a sají jeho krev. Dejte si na ně pozor hlavně při kempování a používejte ochrannou síťku proti hmyzu. Účinné jsou rovněž repelenty s obsahem látky DEET.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: