Menu

Cestovní pojištění na Nový Zéland

  • Pojištění na Nový Zéland online
  • Porovnání nabídek cestovního pojištění
  • Sjednejte se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Nový Zéland u nás?

  • Porovnáním cen můžete získat okamžitý přehled o pojistných produktech a ušetřit přes 60 % ceny.
  • V rámci základní nabídky můžete být pojištěni až na 100 sportů, a to bez navýšení ceny
  • Ukážeme vám přehled různých připojištění, tudíž vaše cestovní pojistka může být naprosto neprůstřelná.
  • Všechno papírování zařídíme za vás. Pojistnou smlouvu, kartičku pojištěnce a potřebné informace vám obratem pošleme na mail.

Co na Novém Zélandu zažít a ochutnat

Hobití městečko

Když se řekne Nový Zéland, většině lidí se vybaví film Pán prstenů a půvabné hobití městečko. Dobrou zprávou je, že filmaři se jej rozhodli zachovat, a proto můžete na Severním ostrově opravdu spatřit 44 hobitích nor s kruhovými dveřmi. Jedná se o nejčastější cíl cestovatelů, kteří chtějí zažít atmosféru Pána prstenů a Hobita na vlastní kůži a projít se unikátním městečkem, zasazeným do zelené krajiny.

Rotorua

Jedná se o jednu z nejaktivnějších geotermálních oblastí planety. Najdete zde spoustu horkých jezer a gejzírů. Ze země stoupá pára, všude kolem jsou nádherné skalní útvary a vy si připadáte, jako byste zrovna přistáli na jiné planetě. Nejzajímavějším místem je mohutný gejzír Pohutu, který tryská do výšky 20 až 30 metrů.

Tongariro

Fanoušek Tolkienových knih by si určitě neměl nechat ujít návštěvu národního parku Tongariro. Právě zde se totiž filmaři rozhodli umístit temný Mordor. Přestože ve filmu je tato oblast vykreslena jako depresivní místo, vy z výletu z tohoto parku určitě nebudete odcházet skleslí. Dechberoucí horské štíty a tajemná krajina je něčím, na co budete vzpomínat ještě hodně dlouho.

Novozélandská kuchyně

Při vaší dovolené určitě ochutnejte místní specialisty, které jsou unikátní kombinací evropské a maorské kuchyně. Pochutnáte si zvláště na pokrmech původních obyvatel Maorů. Mezi nejoblíbenější jídla patří například hangi, což je pokrm ze směsi masa a zeleniny, nebo venison, což je pokrm ze zvěřiny doplněný exotickými omáčkami.

Co si připojistit na Nový Zéland

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Novém Zélandu

Nový Zéland
Počasí
15°C
jasno
st
17°C
11°C
čt
19°C
10°C
15°C
9°C
so
14°C
7°C
ne
17°C
10°C
po
19°C
10°C
út
20°C
10°C

Adaptér

Určitě se nechcete připravit o možnost nafotit si krásy této země jen kvůli tomu, že se vám po prvním dnu vybije telefon a vy si jej nebudete schopni nabít kvůli odlišnému typu elektrických zásuvek. Zásuvky na Novém Zélandu jsou jiné, než ty v České republice. Používá se zde australský typ zástrček (zástrčka typu I). Vyznačuje se třemi plochými kolíky a frekvencí 50 Hz. Proto si s sebou nezapomeňte přibalit adaptér.

Deet repelent

Divoká panenská příroda a rozsáhlé národní parky mají jednu stinnou stránku, a tou je velké množství hmyzu. Zákeřné jsou hlavně mušky sandlfies, jejichž kousnutí velmi intenzivně svědí. Abyste hmyz odradili od zakousnutí se do vaší kůže, pořiďte si repelent se složkou deet.

Mezinárodní řidičský průkaz

Přírodní krásy této země doslova vybízí k tomu, abyste si zde půjčili automobil a procestovali ji křížem krážem. Pro řízení automobilu však budete potřebovat řidičský průkaz v angličtině. Před odjezdem si tudíž nezapomeňte vyřídit mezinárodní řidičský průkaz.

 

Na co si dát pozor na Novém Zélandu

Tenká ozonová díra

Na Novém Zélandu se vždy chraňte prosi slunci, Možná vám tato rada přijde banální (vždyť chránit se před sluncem je potřeba i v Česku), ovšem na Novém Zélandu to platí dvojnásobně. Tento stát totiž patří k těm s nejslabší vrstvou ozonové díry na světě. Proto se vybavte opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem a slunečními brýlemi.

Časté dešťové přeháňky

Na Novém Zélandu se poměrně často setkáte s dešťovými přeháňkami a vlhkým počasím. Proto si s sebou nezapomeňte vzít nepromokavé oblečení a pevnou obuv. Nezapomeňte si z Česka vzít trekové vybavení, protože na Novém Zélandu by se vám jeho nákup mohl pořádně prodražit.

Cestovní povolení

Při cestě na Nový Zéland nestačí jen koupit letenku, nasednou do letadla a vyrazit vstříc drobrodružství. Od 1. října 2019 budete potřebovat pro cestu do tohoto státu potřebujete cestovní povolení ETA, bez kterého vás nepustí ani do letadla. Nutnost vyřídit si toto povolení se vztahuje i na případ, kdy na Novém Zélandu jen přestupujete.

Hmyz

Na Novém Zélandu se vyskytuje celkem nepříjemný hmyz. Jedná se o tzv. sandflies, což jsou mouchy, které se na člověka přichytí a sají jeho krev. Dejte si na ně pozor hlavně při kempování a používejte ochrannou síťku proti hmyzu. Účinné jsou rovněž repelenty s obsahem látky DEET.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: