Menu

Cestovní pojištění Omán

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Ománu právě u nás?

  • Umíme najít výhodnou cenovou nabídku. Pojistíme vás levně a kvalitně.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Připojistíme vás i na další rizika, jako například pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Ománu vidět a zažít?

Pláže

V Ománu panuje teplé počasí i v zimních měsících, což činí z této země ideální dovolenkovou destinaci. Řada cestovatelů si oblíbila pohodové písečné pláže, omývané průzračnou mořskou vodou. Mezi nejkrásnější plážové oblasti patří například Al Bustan, odkud se vám naskytne dechberoucí výhled na mořskou hladinu i majestátní hory v pozadí. Pokud se nechcete prodírat davy turistů, vyrazte na některou odlehlejší pláž například Al Fizayah.

Potápění

Vody Ománského zálivu i Arabského moře nabízí fascinující poklady. Nejznámějšími potápěčskými oblastmi jsou Muscat a Salalah. Při potápění si užijete hlavně setkání se zástupci zvířecí říše. K vidění jsou rejnoci, obří želvy, murény a další exotická zvířata. Nezáleží na tom, zda máte s potápěním mnohaleté zkušenosti, nebo jtse začátečník. V Ománu působí řada potápěčských škol, ve kterých vám zkušení instruktoři vysvětlí, co a jak.

Poušť

Využijte toho, že velkou část Ománu tvoří pouštní oblasti, a dopřejte si nezapomenutelné dobrodružství. Za navštívení stojí Wahiba sands, což je pouštní oblast dlouhá zhruba 180 kilometrů. Zlaté písečné duny vypadají jako vystřižené z pohádky Tisíce a jedné noci. Pro turisty se tu nabízí řada unikátních zážitků. Můžete se vydat na výlet na velbloudech, dopřát si divokou jízdu v jeepu anebo přenocovat v tradiční beduínské vesnici.

Muscat

Chcete-li zažít pravou atmosféru Orientu, ománské hlavní město vás určitě nezklame. Narazíte zde na mnoho architektonicky zajímavých staveb, jako je například mešita Sultána Kábúse. Je to velkolepá stavba se zdobenými stropy a obrovským tkaným kobercem, který je prý druhým největším kobercem světa.

 

Co si připojistit na cestu do Ománu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Ománu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Omán se může pochlubit kvalitním, ale zároveň velmi drahým zdravotním systémem. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizí zemi rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Ománu

Omán
Počasí
17°C
jasno
ne
28°C
17°C
po
30°C
18°C
út
31°C
19°C
st
32°C
21°C
čt
32°C
23°C
33°C
23°C
so
32°C
23°C

Vízum

Pro cestu do této země potřebujete turistická víza. Pro pobyt do 10 dnů jeho cena činí 5 OMR (což je vpřepočtu zhruba 300 Kč). Pokud v Ománu plánujete pobývat déle, při pobytu do 30 dnů zaplatíte 20 OMR (1180 Kč).

Kreditní karta

Mnozí cestovatelé zatouží poznávat krásy této orientální země za volantem automobilu. Pro tento účel si s sebou vemte kreditní kartu (tzn. takovou, která umožňuje čerpání peněz do mínusu).

Konzervativní oblečení

Omán je muslimskou zemí, proto se obzláště ženám doporučuje nosit oblečení, zahalující výstřih, ramena a kolena. Takové oblečení je užitečné i z praktického hlediska v této zemi se setkáte s ostrými slunečními paprsky, před kterými je vhodné si chránit kůži.

Informace o cenách

V Ománu se můžete setkat s těmito cenami.

Večeře v restauraci ............................................................................ 150 Kč

0,5 l piva ................................................................................................ 177 Kč

500 g chleba ............................................................................................ 28 Kč

Lístek na autobus .................................................................................. 18 Kč

Na co si dát v Ománu pozor

Konzervativní chování

V této exotické zemi platí jiná pravidla, než na jaká jsme zvyklí. Ženy by neměly chodit samy bez doprovodu mužů. Nepřípustné jsou zde jakékoliv projevy náklonnosti na veřejnosti. Pokud se do této země vydáte v období ramadánu, neměli byste jíst a pít na veřejnosti.

Horké léto

Letní období není nejvhodnější dobou k návštěvě této země. V období od května do července zde denní teploty přesahují 40 °C, což může být pro Středoevropana úmorné. Doporučuje se cestovat v ostatních částech roku, kdy se teplota pohybuje v příjemném rozmezí 25 - 30 °C.

Drahé letenky a hotely

Letecky se do Ománu sice dostanete, ale bude vás to stát celkem dost peněz. Pokud chcete pár tisíc ušetřit, dopravte se do Dubaje, a odtud absolvujte zhruba šestihodinovou cestu do Ománu. Tato varianta vám může ušetřit i přes 7 000 Kč. Další položkou, u které si pořádně sáhnete do kapsy. je ubytování. Na spoustě míst dáte za noc v hotelu 2 000 Kč a více. Vyplatí se porovnávat ceny a využívat ceových srovnání hotelů. Díky tomu se můžete dostat i na polovinu ceny.

Úžeh a nachlazení

Jak už jsme zmínili, zvláště v letním období je Omán velmi horkou zemí. Nezapomínejte na pokrývku hlavy a pitný režim, ať se vyhnete úžehu a úpalu. Přestože to bude znít jako paradox, přibalte si do této horké země mikinu nebo svetr. Klimatizace tu totiž jede na plné obrátky a při vstupu do dopravních prostředků nebo nákupních center budete mít pocit, jako byste se ocitli v mrazírně. Rychlé střídání horkého a studeného prostředí může vést k nachlazení.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: