Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Omán

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Ománu právě u nás?

  • Umíme najít výhodnou cenovou nabídku. Pojistíme vás levně a kvalitně.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Připojistíme vás i na další rizika, jako například pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Ománu vidět a zažít?

Pláže

V Ománu panuje teplé počasí i v zimních měsících, což činí z této země ideální dovolenkovou destinaci. Řada cestovatelů si oblíbila pohodové písečné pláže, omývané průzračnou mořskou vodou. Mezi nejkrásnější plážové oblasti patří například Al Bustan, odkud se vám naskytne dechberoucí výhled na mořskou hladinu i majestátní hory v pozadí. Pokud se nechcete prodírat davy turistů, vyrazte na některou odlehlejší pláž například Al Fizayah.

Potápění

Vody Ománského zálivu i Arabského moře nabízí fascinující poklady. Nejznámějšími potápěčskými oblastmi jsou Muscat a Salalah. Při potápění si užijete hlavně setkání se zástupci zvířecí říše. K vidění jsou rejnoci, obří želvy, murény a další exotická zvířata. Nezáleží na tom, zda máte s potápěním mnohaleté zkušenosti, nebo jtse začátečník. V Ománu působí řada potápěčských škol, ve kterých vám zkušení instruktoři vysvětlí, co a jak.

Poušť

Využijte toho, že velkou část Ománu tvoří pouštní oblasti, a dopřejte si nezapomenutelné dobrodružství. Za navštívení stojí Wahiba sands, což je pouštní oblast dlouhá zhruba 180 kilometrů. Zlaté písečné duny vypadají jako vystřižené z pohádky Tisíce a jedné noci. Pro turisty se tu nabízí řada unikátních zážitků. Můžete se vydat na výlet na velbloudech, dopřát si divokou jízdu v jeepu anebo přenocovat v tradiční beduínské vesnici.

Muscat

Chcete-li zažít pravou atmosféru Orientu, ománské hlavní město vás určitě nezklame. Narazíte zde na mnoho architektonicky zajímavých staveb, jako je například mešita Sultána Kábúse. Je to velkolepá stavba se zdobenými stropy a obrovským tkaným kobercem, který je prý druhým největším kobercem světa.

 

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Ománu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Ománu by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Omán se může pochlubit kvalitním, ale zároveň velmi drahým zdravotním systémem. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizí zemi rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Ománu

Omán
Počasí
33°C
jasno
so
38°C
26°C
ne
38°C
25°C
po
39°C
28°C
út
37°C
24°C
st
39°C
25°C
čt
39°C
24°C
39°C
24°C

Vízum

Pro cestu do této země potřebujete turistická víza. Pro pobyt do 10 dnů jeho cena činí 5 OMR (což je vpřepočtu zhruba 300 Kč). Pokud v Ománu plánujete pobývat déle, při pobytu do 30 dnů zaplatíte 20 OMR (1180 Kč).

Kreditní karta

Mnozí cestovatelé zatouží poznávat krásy této orientální země za volantem automobilu. Pro tento účel si s sebou vemte kreditní kartu (tzn. takovou, která umožňuje čerpání peněz do mínusu).

Konzervativní oblečení

Omán je muslimskou zemí, proto se obzláště ženám doporučuje nosit oblečení, zahalující výstřih, ramena a kolena. Takové oblečení je užitečné i z praktického hlediska v této zemi se setkáte s ostrými slunečními paprsky, před kterými je vhodné si chránit kůži.

Informace o cenách

V Ománu se můžete setkat s těmito cenami.

Večeře v restauraci ............................................................................ 150 Kč

0,5 l piva ................................................................................................ 177 Kč

500 g chleba ............................................................................................ 28 Kč

Lístek na autobus .................................................................................. 18 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Ománu pozor

Konzervativní chování

V této exotické zemi platí jiná pravidla, než na jaká jsme zvyklí. Ženy by neměly chodit samy bez doprovodu mužů. Nepřípustné jsou zde jakékoliv projevy náklonnosti na veřejnosti. Pokud se do této země vydáte v období ramadánu, neměli byste jíst a pít na veřejnosti.

Horké léto

Letní období není nejvhodnější dobou k návštěvě této země. V období od května do července zde denní teploty přesahují 40 °C, což může být pro Středoevropana úmorné. Doporučuje se cestovat v ostatních částech roku, kdy se teplota pohybuje v příjemném rozmezí 25 - 30 °C.

Drahé letenky a hotely

Letecky se do Ománu sice dostanete, ale bude vás to stát celkem dost peněz. Pokud chcete pár tisíc ušetřit, dopravte se do Dubaje, a odtud absolvujte zhruba šestihodinovou cestu do Ománu. Tato varianta vám může ušetřit i přes 7 000 Kč. Další položkou, u které si pořádně sáhnete do kapsy. je ubytování. Na spoustě míst dáte za noc v hotelu 2 000 Kč a více. Vyplatí se porovnávat ceny a využívat ceových srovnání hotelů. Díky tomu se můžete dostat i na polovinu ceny.

Úžeh a nachlazení

Jak už jsme zmínili, zvláště v letním období je Omán velmi horkou zemí. Nezapomínejte na pokrývku hlavy a pitný režim, ať se vyhnete úžehu a úpalu. Přestože to bude znít jako paradox, přibalte si do této horké země mikinu nebo svetr. Klimatizace tu totiž jede na plné obrátky a při vstupu do dopravních prostředků nebo nákupních center budete mít pocit, jako byste se ocitli v mrazírně. Rychlé střídání horkého a studeného prostředí může vést k nachlazení.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: