Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Rakouska

  • Cestovní pojištění do Rakouska
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění na míru vašim potřebám

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč si sjednat cestovní pojištění do Rakouska?

Přestože Rakousko je náš sousední stát, který je „co by kamenem dohodil,“ nevyplácí se do něj vyrážet bez cestovního pojištění. Ceny zdravotní péče v tomto státě jsou totiž mnohem vyšší, než v České republice, proto pojištění nepodceňujte. Proč se pojistit zrovna u nás?

  • Najdeme cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Rakouska od 7 Kč denně.

Co v Rakousku zažít a ochutnat

Města

Mnozí lidé si neumí představit předvánoční čas bez návštěvy vídeňských trhů. Vídeň si svou kavárenskou atmosférou získala srdce mnoha Čechů, kteří sem vyráží na vánoční trhy i na prodloužené víkendy v létě.

Dalším oblíbeným městem je Salzburg, romantické městečko v úpatí hor, které je rodištěm Mozarta. Užít si tu můžete nádhernou architekturu i výlety do přilehlých horských oblastí s průzračně čistými jezery, ve kterých je možné se koupat.

Nákupy

Díky své blízké geografické poloze je Vídeň ideálním místem pro nákupy. Dočkáte se zde mnoha zahraničních značek, které zatím nemají své pobočky v Česku, i outletů, které si v ničím nezadají s těmi našimi. Rakousko je nakupovacím rájem díky cenám, které jsou jen o málo vyšší než v České republice, přičemž kvalita zboží je mnohem vyšší, než u nás.

Alpy

Český turista může zažít velehory se vším všudy hned u našich jižních sousedů. Alpské lyžařské areály se výrazně neliší cenou od těch českých, ale nabízí mnohem vyšší intenzitu lyžařského zážitku. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Nassfeld, Dachstein nebo Hochkar.

I v létě jsou Alpy perfektní destinací pro trávení dovolené. Tyto velehory nabízí řadu příležitostí k cyklistice, horským výšlapům nebo via ferratě.

Kuchyně

Návštěva Rakouska by nebyla kompletní bez ochutnání tradičních specialit. Dopřejte si tradiční vídeňský řízek nebo fleky (těstoviny se zelím a uzeninou).

Věděli jste, že vídeňská kultura a vídeňské kavárenské domy patří pod seznam UNESCO? Užijte si vídeňský kavárenský svět naplno a vychutnejte si Mozartovy koule, Sacherův dort nebo tradiční jablečný závin.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co vše si můžete připojistit na cestu do Rakouska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o celkem drahou zemi, vaše cestovní pojištění do Rakouska by mělo obsahovat limit léčebných výloh alespoň ve výši 5 milionů Kč.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Může se vám hodit

Aktuální kurz k 8.4.2020 1EUR = 27.215Kč
Rakousko
Počasí
-1°C
jasno
st
14°C
2°C
čt
12°C
3°C
13°C
3°C
so
14°C
5°C
ne
13°C
5°C
po
11°C
3°C
út
-2°C
-9°C

Dálniční známka

Dálniční známku v Rakousku budete potřebovat na všechny federální dálnice a rychlostní silnice. Za dálniční známku zaplatíte 9 euro a její platnost je 10 dní (údaj platný k lednu 2019.

Seřízené lyže

Před odjezdem využijte služeb českých servisů, protože v Rakousku je jejich cena mnohem vyšší.

Porovnání cen ubytování

Rozdíly mezi jednotlivými ubytovacími zařízeními můžou být propastné. Ušetřit tisíce korun můžete, když si najdete ubytování na vlastní pěst a porovnáte si ceny ubytování v dané oblasti. Vyzkoušejte třeba Booking.com.

Cestovní pojištění do Rakouska

Ať už míříte do Rakouska za lyžováním, výšlapy do hor nebo na vídeňské vánoční trhy, nezapomeňte se pojistit. Cestovní pojištění do Rakouska vám může pomoct nejen při zdravotních komplikacích, ale i v případě, že vám někdo zcizí zavazadlo nebo někomu způsobíte škodu na zdraví nebo majetku.

Kolik zaplatíte v Rakousku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Rakousku setkat:

Jídlo v restauraci - 255 Kč
Pivo 0,5 l - 102 Kč
Chleba 500 g - 43 Kč
Lístek na autobus - 56 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Rakousku

Odlišné dopravní předpisy

V Rakousku si dávejte pozor na dodržování vzdálenosti mezi vozidly, povinnost řidiče mít reflexní vestu a zákaz mít v autě on board kameru. Za porušení těchto pravidel hrozí vysoké pokuty.

Nevýhodný výběr z bankomatu

Plánujete-li si na dovolené v Rakousku vybrat peníze, bankomat vám nabídne 2 možnosti. Obyčejný výběr a Dynamic conversion, což je zobrazení částky v korunách, která se vám strhne z účtu. Přestože může Dynamic conversion vypadat lákavě, ve skutečnosti je finančně nevýhodná, proto raději sáhněte po obyčejném výběru.

Úraz na sjezdovce

Alpy jsou velehory, které skýtají různá rizika. Tím je například zranění na sjezdovce. Nevydávejte se lyžovat, pokud je špatná viditelnost, nebo se cítíte unaveni. Zhoršené klimatické podmínky nebo přecenění sil lyžaře bývají častou příčinou úrazů lyžařů.

Zmeškání slev a výhod

Řada lyžařských areálů nabízí lyžování pro děti zdarma, nebo slevy pro studenty. Zjistěte si, který lyžařský areál vás vyjde finančně nejvýhodněji. Rovněž si zjistěte, zda váš hotel neposkytuje například wellness zdarma, slevu do aquaparku či jiné výhody.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Rakouska od 7 Kč denně.