Menu

Cestovní pojištění do Rakouska

  • Cestovní pojištění do Rakouska
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění na míru vašim potřebám

Srovnejte cestovní pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění do Rakouska?

Přestože Rakousko je náš sousední stát, který je „co by kamenem dohodil,“ nevyplácí se do něj vyrážet bez cestovního pojištění. Ceny zdravotní péče v tomto státě jsou totiž mnohem vyšší, než v České republice, proto pojištění nepodceňujte. Proč se pojistit zrovna u nás?

  • Najdeme cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Rakouska od 7 Kč denně.

Co v Rakousku zažít a ochutnat

Města

Mnozí lidé si neumí představit předvánoční čas bez návštěvy vídeňských trhů. Vídeň si svou kavárenskou atmosférou získala srdce mnoha Čechů, kteří sem vyráží na vánoční trhy i na prodloužené víkendy v létě.

Dalším oblíbeným městem je Salzburg, romantické městečko v úpatí hor, které je rodištěm Mozarta. Užít si tu můžete nádhernou architekturu i výlety do přilehlých horských oblastí s průzračně čistými jezery, ve kterých je možné se koupat.

Nákupy

Díky své blízké geografické poloze je Vídeň ideálním místem pro nákupy. Dočkáte se zde mnoha zahraničních značek, které zatím nemají své pobočky v Česku, i outletů, které si v ničím nezadají s těmi našimi. Rakousko je nakupovacím rájem díky cenám, které jsou jen o málo vyšší než v České republice, přičemž kvalita zboží je mnohem vyšší, než u nás.

Alpy

Český turista může zažít velehory se vším všudy hned u našich jižních sousedů. Alpské lyžařské areály se výrazně neliší cenou od těch českých, ale nabízí mnohem vyšší intenzitu lyžařského zážitku. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Nassfeld, Dachstein nebo Hochkar.

I v létě jsou Alpy perfektní destinací pro trávení dovolené. Tyto velehory nabízí řadu příležitostí k cyklistice, horským výšlapům nebo via ferratě.

Kuchyně

Návštěva Rakouska by nebyla kompletní bez ochutnání tradičních specialit. Dopřejte si tradiční vídeňský řízek nebo fleky (těstoviny se zelím a uzeninou).

Věděli jste, že vídeňská kultura a vídeňské kavárenské domy patří pod seznam UNESCO? Užijte si vídeňský kavárenský svět naplno a vychutnejte si Mozartovy koule, Sacherův dort nebo tradiční jablečný závin.

Co vše si můžete připojistit na cestu do Rakouska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o celkem drahou zemi, vaše cestovní pojištění do Rakouska by mělo obsahovat limit léčebných výloh alespoň ve výši 5 milionů Kč.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Může se vám hodit

Rakousko
Počasí
11°C
zataženo
po
14°C
9°C
út
8°C
-2°C
st
3°C
-2°C
čt
3°C
-3°C
5°C
-3°C
so
3°C
-2°C
ne
3°C
-2°C

Dálniční známka

Dálniční známku v Rakousku budete potřebovat na všechny federální dálnice a rychlostní silnice. Za dálniční známku zaplatíte 9 euro a její platnost je 10 dní (údaj platný k lednu 2019.

Seřízené lyže

Před odjezdem využijte služeb českých servisů, protože v Rakousku je jejich cena mnohem vyšší.

Porovnání cen ubytování

Rozdíly mezi jednotlivými ubytovacími zařízeními můžou být propastné. Ušetřit tisíce korun můžete, když si najdete ubytování na vlastní pěst a porovnáte si ceny ubytování v dané oblasti. Vyzkoušejte třeba Booking.com.

Cestovní pojištění do Rakouska

Ať už míříte do Rakouska za lyžováním, výšlapy do hor nebo na vídeňské vánoční trhy, nezapomeňte se pojistit. Cestovní pojištění do Rakouska vám může pomoct nejen při zdravotních komplikacích, ale i v případě, že vám někdo zcizí zavazadlo nebo někomu způsobíte škodu na zdraví nebo majetku.

Kolik zaplatíte v Rakousku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Rakousku setkat:

Jídlo v restauraci - 255 Kč
Pivo 0,5 l - 102 Kč
Chleba 500 g - 43 Kč
Lístek na autobus - 56 Kč

Na co si dát pozor v Rakousku

Odlišné dopravní předpisy

V Rakousku si dávejte pozor na dodržování vzdálenosti mezi vozidly, povinnost řidiče mít reflexní vestu a zákaz mít v autě on board kameru. Za porušení těchto pravidel hrozí vysoké pokuty.

Nevýhodný výběr z bankomatu

Plánujete-li si na dovolené v Rakousku vybrat peníze, bankomat vám nabídne 2 možnosti. Obyčejný výběr a Dynamic conversion, což je zobrazení částky v korunách, která se vám strhne z účtu. Přestože může Dynamic conversion vypadat lákavě, ve skutečnosti je finančně nevýhodná, proto raději sáhněte po obyčejném výběru.

Úraz na sjezdovce

Alpy jsou velehory, které skýtají různá rizika. Tím je například zranění na sjezdovce. Nevydávejte se lyžovat, pokud je špatná viditelnost, nebo se cítíte unaveni. Zhoršené klimatické podmínky nebo přecenění sil lyžaře bývají častou příčinou úrazů lyžařů.

Zmeškání slev a výhod

Řada lyžařských areálů nabízí lyžování pro děti zdarma, nebo slevy pro studenty. Zjistěte si, který lyžařský areál vás vyjde finančně nejvýhodněji. Rovněž si zjistěte, zda váš hotel neposkytuje například wellness zdarma, slevu do aquaparku či jiné výhody.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Rakouska od 7 Kč denně.