Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Rakouska

  • Pojištění již od 7 Kč na den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Získáte až 50% slevu

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč si sjednat cestovní pojištění do Rakouska?

Přestože Rakousko je náš sousední stát, který je „co by kamenem dohodil,“ nevyplácí se do něj vyrážet bez cestovního pojištění. Ceny zdravotní péče v tomto státě jsou totiž mnohem vyšší, než v České republice, proto pojištění nepodceňujte. Proč se pojistit zrovna u nás?

  • Najdeme cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše zaktivuje odesláním platby.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Rakouska od 7 Kč denně.

Co v Rakousku zažít a ochutnat

Města

Mnozí lidé si neumí představit předvánoční čas bez návštěvy vídeňských trhů. Vídeň si svou kavárenskou atmosférou získala srdce mnoha Čechů, kteří sem vyráží na vánoční trhy i na prodloužené víkendy v létě.

Dalším oblíbeným městem je Salzburg, romantické městečko v úpatí hor, které je rodištěm Mozarta. Užít si tu můžete nádhernou architekturu i výlety do přilehlých horských oblastí s průzračně čistými jezery, ve kterých je možné se koupat.

Nákupy

Díky své blízké geografické poloze je Vídeň ideálním místem pro nákupy. Dočkáte se zde mnoha zahraničních značek, které zatím nemají své pobočky v Česku, i outletů, které si v ničím nezadají s těmi našimi. Rakousko je nakupovacím rájem díky cenám, které jsou jen o málo vyšší než v České republice, a hlavně vyšší kvalitě zboží.

Alpy

Český turista může zažít velehory se vším všudy hned u našich jižních sousedů. Alpské lyžařské areály se výrazně neliší cenou od těch českých, ale nabízí mnohem vyšší intenzitu lyžařského zážitku. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Nassfeld, Dachstein nebo Hochkar.

I v létě jsou Alpy perfektní destinací pro trávení dovolené. Tyto velehory nabízí řadu příležitostí k cyklistice, horským výšlapům nebo via ferratě.

Kuchyně

Návštěva Rakouska by nebyla kompletní bez ochutnání tradičních specialit. Dopřejte si tradiční vídeňský řízek nebo fleky (těstoviny se zelím a uzeninou).

Věděli jste, že vídeňská kultura a vídeňské kavárenské domy patří pod seznam UNESCO? Užijte si vídeňský kavárenský svět naplno a vychutnejte si Mozartovy koule, Sacherův dort nebo jablečný závin.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co vše si můžete připojistit na cestu do Rakouska?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (10 000 Kč je storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2000 Kč.

Může se vám hodit

Aktuální kurz k 24.4.2019 1EUR = 25.745Kč
Rakousko
Počasí
8°C
zamračeno
út
12°C
2°C
st
18°C
4°C
čt
17°C
5°C
16°C
-0°C
so
4°C
-1°C
ne
3°C
-1°C
po
3°C
-1°C

Dálniční známka

Dálniční známku v Rakousku budete potřebovat na všechny federální dálnice a rychlostní silnice. Za dálniční známku zaplatíte 9 euro a její platnost je 10 dní (údaj platný k lednu 2019.

Seřízené lyže

Před odjezdem využijte služeb českých servisů, protože v Rakousku je jejich cena mnohem vyšší.

Porovnání cen ubytování

Rozdíly mezi jednotlivými ubytovacími zařízeními můžou být propastné. Ušetřit tisíce korun můžete, když si najdete ubytování na vlastní pěst a porovnáte si ceny ubytování v dané oblasti. Vyzkoušejte třeba Booking.com.

Cestovní pojištění do Rakouska

Ať už míříte do Rakouska za lyžováním, výšlapy do hor nebo na vídeňské vánoční trhy, nezapomeňte se pojistit. Cestovní pojištění do Rakouska vám může pomoct nejen při zdravotních komplikacích, ale i v případě, že vám někdo zcizí zavazadlo nebo někomu způsobíte škodu na zdraví nebo majetku.

Kolik zaplatíte v Rakousku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Rakousku setkat:

Jídlo v restauraci - 255 Kč
Pivo 0,5 l - 102 Kč
Chleba 500 g - 43 Kč
Lístek na autobus - 56 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Rakousku

Odlišné dopravní předpisy

V Rakousku si dávejte pozor na dodržování vzdálenosti mezi vozidly, povinnost řidiče mít reflexní vestu a zákaz mít v autě on board kameru. Za porušení těchto pravidel hrozí vysoké pokuty.

Nevýhodný výběr z bankomatu

Plánujete-li si na dovolené v Rakousku vybrat peníze, bankomat vám nabídne 2 možnosti. Obyčejný výběr a Dynamic conversion, což je zobrazení částky v korunách, která se vám strhne z účtu. Přestože může Dynamic conversion vypadat lákavě, ve skutečnosti je finančně nevýhodná, proto raději sáhněte po obyčejném výběru.

Úraz na sjezdovce

Alpy jsou velehory, které skýtají různá rizika. Tím je například zranění na sjezdovce. Nevydávejte se lyžovat, pokud je špatná viditelnost, nebo se cítíte unaveni. Zhoršené klimatické podmínky nebo přecenění sil lyžaře bývají častou příčinou úrazů lyžařů.

Zmeškání slev a výhod

Řada lyžařských areálů nabízí lyžování pro děti zdarma, nebo slevy pro studenty. Zjistěte si, který lyžařský areál vás vyjde finančně nejvýhodněji. Rovněž si zjistěte, zda váš hotel neposkytuje například wellness zdarma, slevu do aquaparku či jiné výhody.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Rakouska od 7 Kč denně.