Menu

Cestovní pojištění Singapur

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Singapuru právě u nás?

  • Můžete ušetřit až 50 %. Naše porovnání vám najde výhodnější cenu.
  • Porovnáváme nabídky od významných pojišťoven na trhu.
  • Chytře si navolíte kombinaci pojistného krytí i užitečných připojištění.
  • Všechny dokumenty vám obratem pošleme na e-mail, takže vše vyřídíte online.

Co v Singapuru vidět a zažít?

Promenáda Marina Bay Waterfront

V tomto městském státě existuje místo, kde si můžete užít výhledy na vodní plochu i velkolepou světelnou show. Tato promenáda vede podél vody, tudíž je ideálním místem pro poklidnou procházku, na které se můžete pokochat výhledy na vodu i okolní mrakodrapy. Každý večer se tu navíc koná světelná show, kdy se místní fontána rozzáří množstvím barev i vizuálních efektů.

Chrámy

Kromě moderních budov můžete v Singapuru obdivovat tradiční náboženské chrámy. Výhodou tohoto města je mix různých světových náboženství. Najdete zde budhistické pagody, hinduistické chrámy i muslimské mešity. Za návštěvu určitě stojí klášter Lian Shan Shuang Lin, nebo palác Thian Hock Keng, patřící k nejstarším budovám ve městě.

Zahrady

Na 64 hektarech se rozkládá obrovská botanická zahrada, ve které najdete spoustu exotických druhů rostlin. Zajímavé je i prostorové uspořádání tohoto areálu, jehož dominantou je několik umělých, futuristicky vypadajících stromů. Mezi korunami těchto stromů vede vyvýšená stezka, ze které mají nývštěvníci možnost vidět celý areál jako na dlani.

Pláže

Využijte tropického počasí této země a užijte si sluneční paprsky na některé z místních pláží. Bohužel kvůli lodní dopravě nejsou pláže přímo v městě Singapuru nejčistší. Pokud hledáte koupání v čisté vodě, vydejte se raději na ostrov Sentosa, který je vyhlášený díky svým pohodovým plážím a různorodým možnostem vodních sportů.

 

Co si připojistit do Singapuru?

Léčebné výlohy

Léčebné výlohy zahrnuje každé cestivní pojištění, otázka však je v jaké výši. Abyste mohli být v zahraniční nemocnici ošetřeni a nedopláceli, vaše cestovní pojištění do Singapuru by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny. Asistenční služby vám tudíž pomohou v této nelehké situaci.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Singapuru

Singapur
Počasí
27°C
místy zataženo
30°C
25°C
so
30°C
26°C
ne
29°C
25°C
po
29°C
25°C
út
27°C
24°C
st
28°C
24°C
čt
30°C
25°C

Cestovní pas

Pro cestu do Singapuru nepotřebujete víza, postačí cestovní pas. Cestovní doklad do Singapuru musí mít platnost minimálně 6 měsíců, přičemž aspoň 2 stránky v pasu musí zůstat volné.

Očkování

Před dovolenou v Singapuru se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B. Rovněž si ověřte platnost svého očkování proti tetanu.

Prodyšné oblečení

Do Singapuru si přibalte pohodlné oblečení nejlépe z bavlny. Panuje tu totiž vlhké klima a vlhkost vzduchu se celoročně pohybuje kolem 75 %.

Informace o cenách

V Singapuru zaplatíte za běžné produkty víc, než v České republice. Zde uvádíme, s jakými běžnými výdaji se v Singapuru setkáte.

Jídlo v restauraci ....................................................................... 202 Kč

0, 5 l ............................................................................................... 168 Kč

500 g chleba ................................................................................... 39 Kč

Lístek na autobus ......................................................................... 30 Kč

Na co si dát pozor v Singapuru

Přísné předpisy

Připravte se na to, že v Singapuru zaplatíte vysoké pokuty za běžné prohřešky. Například za odhození odpadku můžete zaplatit až 300 dolarů. Za některé přestupky (například jízda načerno v MHD) hrozí i krátkodobé vyhoštění ze země.

Večerní popíjení alkoholu

V Singapuru je v čase od 22:30 do 7:00 zakázáno popíjet alkohol na veřejnosti. V tomto čase si nemůžete koupit ani konzumovat alkohol na veřejných místech. Veřejnými místy se rozumí pláže, parky a venkovní bary na ulici.

 

Nepředvídatelné počasí

V Singapuru se vyplatí nosit s sebou všude deštník, protože v této oblasti dochází k rychlým změná počasí a často se stává, že se během pár sekund spustí náhlý déšť.

Podmínky dovozu

Do Singapuru je zakázáno přivézt si žvýkačky, masné výrobky a jakékoliv hračky, napodobující zbraně.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: