Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění na Slovensko

  • Cestovní pojištění od 7 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Jaké sjednat cestovní pojištění na Slovensko

Přestože Slovensko je náš sousední stát, kde se problémů domluvíte, jedná se o zemi, ve které může nastat řada nebezepčných situací. Častá jsou nejrůznější zranění Čechů v Tatrách. Proto je vhodné se dostatečně pojistit na cestu. Jaké cestovní pojištění na Slovensko sjednat?

 

  • Zvolte pojistné krytí ve výši minimálně 3 miliony Kč a buďte kryti i pro tak nákladné akce, jako je transport vrtulníkem nebo operace.
  • Jak se pojistit do hor? Obvykle se nemusíte připojišťovat na rizikové sporty. Většina pojišťoven považuje horské výšlapy do 3000 m. n. m. jako rekreační sport (mimochodem, nejvyšší hora Slovenska má 2654,4 m n. m., tudíž tuto hranici nepřesáhnete)
  • Dejte si pozor na připojištění horské služby, která je v této zemi problematická co do otázky pojištění. Některé pojišťovny kryjí jenom zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Proto se vždy ujistěte, zda máte toto riziko zahrnuté ve vaší pojistce.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Chystáte-li se do luxusnějšího hotelu, zauvažujte, zda vaše cestovní pojištění na Slovensko neobohatit připojištěním odpovědnosti za škodu. V případě, že způsobíte škodu na hotelovém pokoji, toto pojištění vám pomůže.
  • Sjednejte si i připojištění zubařského ošetření. Náklady zubní péče můžou v zahraničí vyjít na tisíce korun.

Získejte levnější cestovní pojištění
na Slovensko od 7 Kč denně.

Co na Slovensku zažít a ochutnat

Tatry

Toto pohoří každoročně přitahuje velké množství Čechů díky své nádherné scenérii a množství turistických tras. Ať už budou vaším cílem Vysoké či Nízké Tatry, určitě budete ohromeni dechberoucími výhledy,  panenskou přírodou, průzračnými jezery a útulnými horskými chatami. 

Místní kuchyně

Po náročném výšlapu si zasloužíte odměnu v podobě pořádné porce nějaké slovenské speciality. Dovolená na Slovensku by nebyla úplná bez ochutnání halušek s bryndzou, pirohů, nebo některého ze slovenských sýrů. Pokud jste skuteční gurmáni, zkuste i méně známé pokrmy, jako je například perkelt s haluškami. Jedná se o unikátní kombinaci slovenské a maďarské kuchyně.

 

Koupání

Přestože většina lidí míří na Slovensko kvůli horám, tato země nabízí i zajímavé možnosti pobytu u vody. Generace našich rodičů a prarodičů jezdívala k Zemplínské šíravě, obrovské přehradě na východě Slovenska. Pokud se vám nechce trmácet se takovou dálku, zkuste přehradu Liptovská Mara, kterou můžete spojit s dovolenou v Nízkých Tatrách.

Folklor

Na Slovensku jsou stále živé folklorní tradice. Navštivte nějakou folklorní událost, nebo zavítejte do tradiční obce Čičmany, která vás ohromí svými malovanými dřevěnými domky a propracovaným výtvarným stylem jednotlivých budov . Tento architektonický skvost je celoevropským unikátem.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co všechno si můžete připojistit na dovolenou na Slovensku?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit před odjezdem na Slovensko

Aktuální kurz k 7.4.2020 1EUR = 27.595Kč
Slovensko
Počasí
1°C
jasno
út
12°C
0°C
st
14°C
1°C
čt
13°C
2°C
12°C
3°C
so
12°C
1°C
ne
11°C
3°C
po
11°C
4°C

Kvalitní turistické vybavení

Vydáváte-li se do hor, zainvestujte do kvalitních bot a oblečení. Tatry jsou velehory, ve kterých se vám nedostatečné vybavení může vymstít. K základní výbavě každého horala patří pohorky, trekové sandály a oblečení, které vás ochrání před horkem i zimou.

Dálniční známka

Na Slovensku existuje elektronický systém dálničních známek. Každé vozidlo do 3,5 t je povinno mít dálniční známku a zakoupit ji ještě před vjezdem na slovenskou dálnici. Cena známky je 10 eur a platí 10 dní (údaj platný k lednu 2019).

Cestovní pojištění na Slovensko

Přestože se jedná o blízkou zemi, nevyrážejte pouze s Evropským průkazem pojšitění. Ve státech Evropské unie vám sice mají povinnost poskytnout zdravotní péči, různé doplatky si však hradíte sami. Pojistěte se, i pokud se chystáte jen do příhraničních českých hor. Jestliže omylem překročíte slovenskou hranici a zraníte se, je velká pravděpodobnost, že vás ošetří ve slovenské nemocnici.

Kolik zaplatíte na Slovensku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete na Slovensku setkat:

Jídlo v restauraci - 115 Kč
Pivo 0,5 l - 33,24 Kč
Chleba 500 g - 21,09 Kč
Lístek na autobus - 17,90 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Pár tipů, než vyrazíte na dovolenou na Slovensko

Dejte si pozor na odlišné klima

Zvláště v horských oblastech je mnohem chladněji, než ve většině českých regionů. Připravte se na to, že zima zde trvá mnohem déle, a třeba i začátkem května zde můžete narazit na sníh. Od toho se odvíjí odlišná potřeba zimních pneumatik – zatímco v Česku už můžete vesele jezdit na letních, na Slovensku můžou být potřeba ještě zimní.

Nebezpečné hory

Češi jsou nechvalně proslulí tím, že při výšlapech do hor riskují. Při horské turistice nepřeceňujte své síly a nevydávejte se do hor, pokud hrozí špatné počasí. Rovněž neopouštějte vyznačené turistické trasy.

 

Kapesní zloději

Zvláště v městech s větší koncentrací lidí (Bratislava, Košice) může docházet ke kapesním krádežím. Slovensko je poměrně bezpečná země, ale nevyplatí se příliš vystavovat na odiv své bohatství (například mít peněženku v zadní kapse kalhot, nedávat si pozor na mobil, atd.)

Odlišná pravidla ohledně navigace

Na Slovensku nemůžete mít GPS naviaci umístěnou na předním skle. Toto elektronické zařízení upevněte na palubní desku.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
na Slovensko od 7 Kč denně.