Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Spojených Arabských Emirátů

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Pojistěte se do Ameriky online
  • nyní sleva až 50 % na Porovnej24

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Emirátů

Přestože Spojené arabské emiráty (SAE) rozhodně nejsou Afghánistán a cestovatel si zde v otázce bezpečnosti připadá stejně jako v Evropě, měl by si před cestou sjednat cestovní pojištění. Proč porovnat ceny a sjednat pojištění přímo u nás?

 

  • U nás najdete takové cestovní pojištění, které bude sedět přímo na míru vašemu typu dovolené. Je jedno, zda plánujete aktivní či pasivní styl dovolené - najdeme nabídku, která vám bude vyhovovat
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co zažít a navštívit ve Spojených arabských emirátech

Dubai

Tento pouštní zázrak nepřestává fascinovat turisty z celého světa. Uprostřed pustiny vyrostlo moderní město, které může směle konkurovat New Yorku nebo Londýnu. Užijte si pobyt v této neuvěřitelné metropoli plné architektonických skvostů. Za navštívení stojí nejvyšší budova světa Burj Khalifa, množství bohatě zdobených mešit nebo dubajské podvodní akvárium.

Potápění

Podivovat se nad nádhernými věcmi se můžete nejen na pevnině, ale i pod mořskou hladinou. Ve Spojených arabských emirátech najdete řadu destinací, které jsou k ponoru do hloubky vhodné. Těšte se na pastvu pro vaše oči v podobě zachovalých korálů a exotických mořských živočichů.

Poušť

Pro středoevropana, navyklého na zelenou lesnatou krajinu bude návštěva obrovských zlatavých dun životním zážitkem. Vyhraďte si aspoň jeden den na romantický výlet na hřbetu velblouda. Tento typ výletu nabízí řada místních cestovních agentur a určitě si jej nenechte ujít.

Kuchyně

Gastronomie Spojených arabských emirátů je založena na arabské tradici s vlivy z asijské kuchyně. Ochutnejte třeba pokrm makluba, což je směs rýže, masa a zeleniny, nebo pokrmy připravované z velbloudího masa. V místní kuchyni najdete i tradiční arabská jídla, jako například arabský chléb nebo falafel.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Spojených arabských emirátů?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty
Počasí
24°C
místy zataženo
po
27°C
20°C
út
27°C
20°C
st
28°C
21°C
čt
32°C
21°C
37°C
26°C
so
37°C
27°C
ne
37°C
28°C

Adaptér

V této zemi nejsou stejné elektrické zásuvky jako v Česku. Používají se zde zástrčky se třemi kolíky (tzn. stejný typ zástrček, jako například ve Velké Británii). Proto si přibalte do kufru speciální adaptér (koupit jej sice můžete i na místě, ale vyjde vás mnohem dráž).

Pokrývka hlavy a opalovací krém

Připravte se na to, že dovolená u moře v této zemi nebude z hlediska teploty stejná, jako v Chorvatsku (ba ani Španělsku nebo Thajsku). Místní horký suchý vzduch je něco, s čím se setkáte ve světě málokde. Kvůli pouštní krajině je zde opravdu intenzivní teplo, což může nepřipravenému cestovateli způsobit úžeh nebo úpal.

Šátek nebo dlouhá sukně

Přestože Spojené arabské emiráty patří k těm modernějším muslimským zemím, při vstupu do mešit a dalších historických památek jsou vyžadována zahalená ramena a kolena. Proto si s sebou přibalte delší šátek, který můžete při vstupu použít.

Kolik zaplatíte ve Spojených arabských emirátech?

Oběd v restauraci - 185 Kč
0, 5 l piva -  216 Kč
500 g chleba - 22 Kč
Lístek na autobus - 31 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor ve Spojených arabských emirátech

Internetová blokace

Pokud plánujete z dovolené zavolat vašim kamarádům přes Skype, můžete mít problém. Některé stránky a aplikace jsou v této zemi blokovány a Skype a ostatní VoIP služby (například telefonování přes Messenger nebo Whatsapp) patří mezi ně. Psát a posílat fotky přes ně můžete, telefonovat však nikoliv. Někdy se vám může podařit ke Skypu připojit, ale jeho využívání je postihnutelné policií, proto zbytečně neriskujte.

Ramadán

Toto období znamená pro muslimy čas přísného postu. Jaká omezení z toho plynou pro vás, turisty? V období ramadánu je zakázáno jíst, pít a kouřit na ulici. Rovněž se můžete setkat se zkrácenou otevírací dobou některých obchodů a restaurací.

 

 

Intimnosti

Přestože se jedná o moderní zemi, v mnoha ohledech je stále svázána starobylými tradicemi. Pokud do této země cestuje dvojice, která je nesezdaná, může si za předmanželský sex vysloužit vězení. Rovněž za projevy náklonnosti na veřejnosti (polibky, objetí) můžete dostat pokutu.

Elektronické cigarety

Patříte mezi ten inteligentnější typ kuřáků, kteří neobtěžují ostatní lidi cigaretovým kouřem a používají elegantní elektronickou cigaretu? Při cestě do Spojených arabských emirátů ji však nechte doma, protože v této zemi je zakázána. Zabaví vám ji hned na letišti.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: