Menu

Cestovní pojištění do Spojených Arabských Emirátů

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Pojistěte se do Spojených Arabských Emirátů
  • nyní sleva až 50 % na Porovnej24

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Emirátů

Přestože Spojené arabské emiráty (SAE) rozhodně nejsou Afghánistán a cestovatel si zde v otázce bezpečnosti připadá stejně jako v Evropě, měl by si před cestou sjednat cestovní pojištění. Proč porovnat ceny a sjednat pojištění přímo u nás?

 

  • U nás najdete takové cestovní pojištění, které bude sedět přímo na míru vašemu typu dovolené. Je jedno, zda plánujete aktivní či pasivní styl dovolené - najdeme nabídku, která vám bude vyhovovat
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co zažít a navštívit ve Spojených arabských emirátech

Dubai

Tento pouštní zázrak nepřestává fascinovat turisty z celého světa. Uprostřed pustiny vyrostlo moderní město, které může směle konkurovat New Yorku nebo Londýnu. Užijte si pobyt v této neuvěřitelné metropoli plné architektonických skvostů. Za navštívení stojí nejvyšší budova světa Burj Khalifa, množství bohatě zdobených mešit nebo dubajské podvodní akvárium.

Potápění

Podivovat se nad nádhernými věcmi se můžete nejen na pevnině, ale i pod mořskou hladinou. Ve Spojených arabských emirátech najdete řadu destinací, které jsou k ponoru do hloubky vhodné. Těšte se na pastvu pro vaše oči v podobě zachovalých korálů a exotických mořských živočichů.

Poušť

Pro středoevropana, navyklého na zelenou lesnatou krajinu bude návštěva obrovských zlatavých dun životním zážitkem. Vyhraďte si aspoň jeden den na romantický výlet na hřbetu velblouda. Tento typ výletu nabízí řada místních cestovních agentur a určitě si jej nenechte ujít.

Kuchyně

Gastronomie Spojených arabských emirátů je založena na arabské tradici s vlivy z asijské kuchyně. Ochutnejte třeba pokrm makluba, což je směs rýže, masa a zeleniny, nebo pokrmy připravované z velbloudího masa. V místní kuchyni najdete i tradiční arabská jídla, jako například arabský chléb nebo falafel.

Co si připojistit do Spojených arabských emirátů?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit ve Spojených arabských emirátech

Spojené arabské emiráty
Počasí
33°C
zataženo
út
44°C
33°C
st
43°C
32°C
čt
43°C
32°C
41°C
32°C
so
42°C
31°C
ne
43°C
32°C
po
45°C
33°C

Adaptér

V této zemi nejsou stejné elektrické zásuvky jako v Česku. Používají se zde zástrčky se třemi kolíky (tzn. stejný typ zástrček, jako například ve Velké Británii). Proto si přibalte do kufru speciální adaptér (koupit jej sice můžete i na místě, ale vyjde vás mnohem dráž).

Pokrývka hlavy a opalovací krém

Připravte se na to, že dovolená u moře v této zemi nebude z hlediska teploty stejná, jako v Chorvatsku (ba ani Španělsku nebo Thajsku). Místní horký suchý vzduch je něco, s čím se setkáte ve světě málokde. Kvůli pouštní krajině je zde opravdu intenzivní teplo, což může nepřipravenému cestovateli způsobit úžeh nebo úpal.

Šátek nebo dlouhá sukně

Přestože Spojené arabské emiráty patří k těm modernějším muslimským zemím, při vstupu do mešit a dalších historických památek jsou vyžadována zahalená ramena a kolena. Proto si s sebou přibalte delší šátek, který můžete při vstupu použít.

Kolik zaplatíte ve Spojených arabských emirátech?

Oběd v restauraci - 185 Kč
0, 5 l piva -  216 Kč
500 g chleba - 22 Kč
Lístek na autobus - 31 Kč

Na co si dát pozor ve Spojených arabských emirátech

Internetová blokace

Pokud plánujete z dovolené zavolat vašim kamarádům přes Skype, můžete mít problém. Některé stránky a aplikace jsou v této zemi blokovány a Skype a ostatní VoIP služby (například telefonování přes Messenger nebo Whatsapp) patří mezi ně. Psát a posílat fotky přes ně můžete, telefonovat však nikoliv. Někdy se vám může podařit ke Skypu připojit, ale jeho využívání je postihnutelné policií, proto zbytečně neriskujte.

Ramadán

Toto období znamená pro muslimy čas přísného postu. Jaká omezení z toho plynou pro vás, turisty? V období ramadánu je zakázáno jíst, pít a kouřit na ulici. Rovněž se můžete setkat se zkrácenou otevírací dobou některých obchodů a restaurací.

 

 

Intimnosti

Přestože se jedná o moderní zemi, v mnoha ohledech je stále svázána starobylými tradicemi. Pokud do této země cestuje dvojice, která je nesezdaná, může si za předmanželský sex vysloužit vězení. Rovněž za projevy náklonnosti na veřejnosti (polibky, objetí) můžete dostat pokutu.

Elektronické cigarety

Patříte mezi ten inteligentnější typ kuřáků, kteří neobtěžují ostatní lidi cigaretovým kouřem a používají elegantní elektronickou cigaretu? Při cestě do Spojených arabských emirátů ji však nechte doma, protože v této zemi je zakázána. Zabaví vám ji hned na letišti.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: