Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění na Srí Lanku

  • Pojištění na Srí Lanku od 17 Kč/den
  • Nezapomeňte se pojistit včas
  • Pojištění online - se slevou

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění na Srí Lanku

Přestože se jedná o zemi, jejíž ceny jsou mnohem levnější, než ty české, případné lékařské výdaje se můžou pořádně prodražit. Proč sjednat cestovní pojištění na Srí Lanku právě u nás?

  • Umožníme vám vyhledat cestovní pojištění přesně podle vašeho gusta. Tzn. v cenové relaci a s rozsahem pojistných rizik, která nejvíc vyhovují vašemu typu dovolené.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co na Srí Lance zažít a ochutnat

Lví skála (Sigiriya)

Jako obrovský zub trčí uprostřed krajiny skála Sigiriya, tyčící se do výšky 200 metrů. Jedná se o bývalé vladařské sídlo krále Kasjapy. Na vrchol této skály vyjdete po systému schodů a po cestě můžete obdivovat autentické fresky polonahých dívek, jejichž historie sahá do 5. století našeho letopočtu. Z vrcholku skály je úchvatný výhled na okolní lesy i nedaleké jezero.

Adamova hora

Vrcholek této hory je posvátný pro všechny tři náboženství - křesťané věří, že v ní zanechal otisk Adam, budhisté jsou přesvědčeni, že zde otiskl své chodidlo Budha a hinduisté jej považují za otisk boha Šivy. Výšlap na tuto horu je unikátním zážitkem. Na vrcholku se dočkáte dechberoucího výhledu, chrámu se zvonicí a již zmiňovaného otisku chodidla. Na Adamově hoře je ještě jedna zajímavá věc. Při východu slunce hora vrhá stín na okolní pláně. Protože má hora téměř dokonalý kónický tvar, jedná se o velmi zajímavou podívanou.

Chrámy

Na Srí Lance se setká několik náboženství, tudíž zde můžete najít nespočet chrámů. Z vizuálního hlediska jsou nejzajímavější ty hinduistické, které hrají všemi barvami a jejich fasády jsou zdobeny soškami desítek bohů. Takový chrám najdete v každém městečku. Projděte si všechna jejich zákoutí a neváhejte navštívit i nějakou bohoslužbu nebo festival.

Místní kuchyně

Připravte se na nezapomenutelný zážitek, umocněný výraznými kořeněnámi chutěmi. Základem srílanské kuchyně je totiž rýže a kari. Nejtypičtějším pokrmem je rýže, obklopená spoustou mističek s různými přílohami (pálivými omáčkami i vařenou zeleninou). Ochutnejte i lunumiris, který se připravuje z chilli papriček, soli, ryb a limetkového džusu. Skutečnou pochoutkou je buryani, což je směs rýže, kuřecího masa, kari a vařeného vejce.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na Srí Lanku?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění na Srí Lanku by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Srí Lance

Srí Lanka
Počasí
29°C
jasno
29°C
19°C
so
29°C
18°C
ne
30°C
18°C
po
29°C
20°C
út
30°C
20°C
st
29°C
20°C
čt
29°C
20°C

Adaptér

Na Srí Lance si s vaší nabíječkou nebudete moct připojit do zásuvky mobil nebo tablet, protože je zde jiný tvar zástrček. Jedná se o tříkolíkové provedení, které je odlišné od toho evropského. Proto si před cestou sežeňte vhodný adaptér do této země.

Turistické vízum

Pro cestování na Srí Lanku je potřeba vyřídit si turistické vízum. Jeho cena se pohybuje kolem 35 dolarů a můžete si jej sjednat i přes internet. Pokud na něj zapomenete a odletíte bez něj, je možnost si jej sjednat i na letišti, ale cena se může šplhat ke 40 dolarům a navíc se budete muset potýkat s dlouhými řadami.

Vlastní jídlo

Že nejste typičtí čeští paštikáři, kteří by si ve snaze ušetřit peníze na dovolenou vozili vlastní potraviny? Na Srí Lance se vám nějaký ten sáček s instantním českým pokrmem bude hodit. Srílanská kuchyně je sice chutná, ale velmi pálivá. Turista po pár dnech pocítí touhu si od všech těch kořeněných pochoutek odpočinout a občas večeři v restauraci vyměnit za pokrm mírnější chuti.

Informace o počasí

Protože se jedná o tropickou zemi, určitou část roku zde vládne období monzunů. Většinou je to v období od května do října, kdy můžou být deště natolik silné, že způsobí menší záplavy v ulicích. Pokud zde přijedete v deštivém období, na ostrově určitě najdete nějaké místo, kde je slunečno. Honbě za lepším počasím však budete muset operativně přizpůsobovat vaše cestovatelské plány, tudíž je výhodnější vycestovat mimo toto období.

Kolik zaplatíte na Srí Lance

Jídlo v restauraci - 38 Kč

0,5 l piva - 43 Kč

500 g chleba - 9 Kč

Lístek na autobus - 2,5 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor na Srí Lance

Podvodníci

Místní lidé jsou sice přátelští, ale občas se mezi nimi vyskytnou neféroví zloději, kteří mají snahu přiživit se na turistickém ruchu. Častým nešvarem je třeba prodej cenově výhodných vstupenek do turistických památek na ulicích. Při vstupu do památky však zjistíte, že vstupenka je falzifikát. Časté bývají i předražené ceny za taxík nebo jízda tou nejdelší trasou, aby turista získal pocit, že cílový bod je velmi daleko.

Žebráci

Připravte se na to, že jako Evropan budete v této zemi budit hodně pozornosti. Spousta z nich vás bude vnímat jako chodící peněženku a snažit se z vás dostat peníze na „opravu domu, který nám zrovna vyhořel“ nebo jiný, většinou smyšlený důvod. Hned na začátku jim dejte najevo, že nemáte zájem.

Divoký oceán

Jižní část ostrova je omývána Indickým oceánem, který je poněkud divoký. Nedoporučuje se v něm plavat, protože jakmile vejdete jen po pás do vody, ucítíte spodní proudy, které vás obrovskou silou budou táhnout na volné moře. Na Srí Lance už utonulo nemálo zkušených plavců, tudíž raději si pláže užijte při opalování a koupání v mělké vodě.

„Zavřené“ památky

Místní lidé vám někdy budou tvrdit, že místní chrám, sloní rezervace nebo jakýkoliv jiný objekt jsou zrovna dnes zavřené a přesvědčovat vás, ať se vydáte k jiné atrakci. Většinou se jedná o lež a tito lidé od provozovatelů dostávají provizi, když je nasměrujete k jejich provozovně.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: