Menu

Cestovní pojištění na Srí Lanku

  • Pojištění na Srí Lanku od 17 Kč/den
  • Nezapomeňte se pojistit včas
  • Pojištění online - se slevou

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Srí Lanku

Přestože se jedná o zemi, jejíž ceny jsou mnohem levnější, než ty české, případné lékařské výdaje se můžou pořádně prodražit. Proč sjednat cestovní pojištění na Srí Lanku právě u nás?

  • Umožníme vám vyhledat cestovní pojištění přesně podle vašeho gusta. Tzn. v cenové relaci a s rozsahem pojistných rizik, která nejvíc vyhovují vašemu typu dovolené.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co na Srí Lance zažít a ochutnat

Lví skála (Sigiriya)

Jako obrovský zub trčí uprostřed krajiny skála Sigiriya, tyčící se do výšky 200 metrů. Jedná se o bývalé vladařské sídlo krále Kasjapy. Na vrchol této skály vyjdete po systému schodů a po cestě můžete obdivovat autentické fresky polonahých dívek, jejichž historie sahá do 5. století našeho letopočtu. Z vrcholku skály je úchvatný výhled na okolní lesy i nedaleké jezero.

Adamova hora

Vrcholek této hory je posvátný pro všechny tři náboženství - křesťané věří, že v ní zanechal otisk Adam, budhisté jsou přesvědčeni, že zde otiskl své chodidlo Budha a hinduisté jej považují za otisk boha Šivy. Výšlap na tuto horu je unikátním zážitkem. Na vrcholku se dočkáte dechberoucího výhledu, chrámu se zvonicí a již zmiňovaného otisku chodidla. Na Adamově hoře je ještě jedna zajímavá věc. Při východu slunce hora vrhá stín na okolní pláně. Protože má hora téměř dokonalý kónický tvar, jedná se o velmi zajímavou podívanou.

Chrámy

Na Srí Lance se setká několik náboženství, tudíž zde můžete najít nespočet chrámů. Z vizuálního hlediska jsou nejzajímavější ty hinduistické, které hrají všemi barvami a jejich fasády jsou zdobeny soškami desítek bohů. Takový chrám najdete v každém městečku. Projděte si všechna jejich zákoutí a neváhejte navštívit i nějakou bohoslužbu nebo festival.

Místní kuchyně

Připravte se na nezapomenutelný zážitek, umocněný výraznými kořeněnámi chutěmi. Základem srílanské kuchyně je totiž rýže a kari. Nejtypičtějším pokrmem je rýže, obklopená spoustou mističek s různými přílohami (pálivými omáčkami i vařenou zeleninou). Ochutnejte i lunumiris, který se připravuje z chilli papriček, soli, ryb a limetkového džusu. Skutečnou pochoutkou je buryani, což je směs rýže, kuřecího masa, kari a vařeného vejce.

Co si připojistit na Srí Lanku?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění na Srí Lanku by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Srí Lance

Srí Lanka
Počasí
28°C
zataženo
ne
30°C
23°C
po
29°C
22°C
út
30°C
22°C
st
30°C
21°C
čt
31°C
22°C
31°C
21°C
so
31°C
21°C

Adaptér

Na Srí Lance si s vaší nabíječkou nebudete moct připojit do zásuvky mobil nebo tablet, protože je zde jiný tvar zástrček. Jedná se o tříkolíkové provedení, které je odlišné od toho evropského. Proto si před cestou sežeňte vhodný adaptér do této země.

Turistické vízum

Pro cestování na Srí Lanku je potřeba vyřídit si turistické vízum. Jeho cena se pohybuje kolem 35 dolarů a můžete si jej sjednat i přes internet. Pokud na něj zapomenete a odletíte bez něj, je možnost si jej sjednat i na letišti, ale cena se může šplhat ke 40 dolarům a navíc se budete muset potýkat s dlouhými řadami.

Vlastní jídlo

Že nejste typičtí čeští paštikáři, kteří by si ve snaze ušetřit peníze na dovolenou vozili vlastní potraviny? Na Srí Lance se vám nějaký ten sáček s instantním českým pokrmem bude hodit. Srílanská kuchyně je sice chutná, ale velmi pálivá. Turista po pár dnech pocítí touhu si od všech těch kořeněných pochoutek odpočinout a občas večeři v restauraci vyměnit za pokrm mírnější chuti.

Informace o počasí

Protože se jedná o tropickou zemi, určitou část roku zde vládne období monzunů. Většinou je to v období od května do října, kdy můžou být deště natolik silné, že způsobí menší záplavy v ulicích. Pokud zde přijedete v deštivém období, na ostrově určitě najdete nějaké místo, kde je slunečno. Honbě za lepším počasím však budete muset operativně přizpůsobovat vaše cestovatelské plány, tudíž je výhodnější vycestovat mimo toto období.

Kolik zaplatíte na Srí Lance

Jídlo v restauraci - 38 Kč

0,5 l piva - 43 Kč

500 g chleba - 9 Kč

Lístek na autobus - 2,5 Kč

Na co si dát pozor na Srí Lance

Podvodníci

Místní lidé jsou sice přátelští, ale občas se mezi nimi vyskytnou neféroví zloději, kteří mají snahu přiživit se na turistickém ruchu. Častým nešvarem je třeba prodej cenově výhodných vstupenek do turistických památek na ulicích. Při vstupu do památky však zjistíte, že vstupenka je falzifikát. Časté bývají i předražené ceny za taxík nebo jízda tou nejdelší trasou, aby turista získal pocit, že cílový bod je velmi daleko.

Žebráci

Připravte se na to, že jako Evropan budete v této zemi budit hodně pozornosti. Spousta z nich vás bude vnímat jako chodící peněženku a snažit se z vás dostat peníze na „opravu domu, který nám zrovna vyhořel“ nebo jiný, většinou smyšlený důvod. Hned na začátku jim dejte najevo, že nemáte zájem.

Divoký oceán

Jižní část ostrova je omývána Indickým oceánem, který je poněkud divoký. Nedoporučuje se v něm plavat, protože jakmile vejdete jen po pás do vody, ucítíte spodní proudy, které vás obrovskou silou budou táhnout na volné moře. Na Srí Lance už utonulo nemálo zkušených plavců, tudíž raději si pláže užijte při opalování a koupání v mělké vodě.

„Zavřené“ památky

Místní lidé vám někdy budou tvrdit, že místní chrám, sloní rezervace nebo jakýkoliv jiný objekt jsou zrovna dnes zavřené a přesvědčovat vás, ať se vydáte k jiné atrakci. Většinou se jedná o lež a tito lidé od provozovatelů dostávají provizi, když je nasměrujete k jejich provozovně.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: