Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Tanzánie

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Tanzánie právě u nás?

  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven, tudíž můžete sáhnout po té, která vám bude nejvíc vyhovovat z hlediska ceny či rozsahu pojistného krytí.
  • Je to levnější. Díky našim obchodním vazbám vám můžeme nabídnout veřejné i neveřejné ceny.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Veškeré papírování zařídíme za vás. Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co v Tanzánii vidět a zažít

Kilimandžáro

Tato legendární hora je jedním z nejčastějších důvodů, proč se cestovatelé do této země vydávají. Je to jediná šestitisícovka na světě, na kterou se můžete dostat bez předchozí horolezecké zkušenosti. Je to sice náročný výstup, ale zvládne jej i člověk, který není zkušený horal. Ten pocit, jako byste byli na samé střeše světa je něčím, co si budete pamatovat ještě hodně dlouho.

Pláže

Možná znáte ten pocit. Mrzne, až praští, a vy se poohlížíte po možnosti, kam utéct před nevlídným počasím. Na jihu Evropy se v moři také nevykoupete, a až do Thajska se vám jet nechce. Tanzánie představuje příležitost užít si teplého počasí a navštívit zemi, která není tak turistická, jako Thajsko nebo Kanárské ostrovy. Místní pláže s bělostným pískem a romantickými palmami jsou přesně tím místem, kam se v zimě zašít a přečkat nevlídnou evropskou zimu.

Safari

Když už jste se do té vzdálené Afriky vypravili, byla by škoda nechat si ujít typická zvířata tohoto regionu. V české zoo jste určitě nějakého ospalého slona, tygra nebo nosorožce viděli, ale to není nic proti tomu, zažít je v jejich přirozeném prostředí. Navštivte například národní park Serengeti, ve kterém si můžete pronajmout auto a vidět ty nejeexotičtější zvířata pěkne zblízka.

Místní gastronomie

V Tanzánii narazíte na spoustu pokrmů, které vám budou připomínat indické nebo arabské vlivy. Narazíte zde na placku čapátí, která je známá v Indii, nebo na nejrůznější taštičky plněné masem. Při pobřeží zase můžete narazit na spoustu rybích restaurací a pokrmů z mořských plodů. Využijte toho, že jste v tropech, a zařaďte do svého jídelníčku ovoce a zeleninu. Zdejší tropické ovoce má mnohem bohatší chuť, než nedomrlé plodiny, které obvykle najdete v našich supermarketech.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Tanzánie?

Léčebné výlohy

Tanzánie je exotická země a některé úkony se zde můžou pořádně prodražit (transport do nemocnice, pobyt v zahraniční nemocnici). Proto se na cestu dobře pojistěte. Vaše cestovní pojištění do Tanzánie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Určitě sami uznáte, že domlouvat se v Tanzánii nebude snadné. Právě od toho je asistenční služba, která je vám k dispozici 24 hodin denně a vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny. Nově si u nás můžete sjednat cestovní pojištění do Tanzánie i s technickou asistencí vozu - tzn. pojišťovna vám na telefonu pomůže v případě, když na vašem voze nastane porucha.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Tanzanii

 

 

Očkování

Při cestě do této země se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B, a také proti břišnímu tyfu. Rovněž zvažte očkování proti choleře (vyskytuje se jen v určitých oblastech Tanzánie). Před odjezdem si také překontrolujte platnost očkování proti tetanu.

Kvalitní opalovací krém

Místní tropické slunce by mohlo vaši evropskou kůži pořádně spálit, proto si sebou vemte kvalitní opalovací krém minimálně s faktorem 30. V této horké zemi určitě oceníte i pokrývku hlavy a vzdušné zahalující oblečení, které lépe ochrání vaši kůži před ostrými slunečními paprsky.

Volba vhodného termínu dovolené

Podle toho, co plánujete v Tanzanii dělat, si vyberte termín dovolené. Pokud se do této země vydáváte za plážemi a tropickým podnebím, můžete vyrazit téměř kdykoliv v roce. Od října do května zde sice panuje období dešťů, ale nestane se, že by vám propršelo celou dovolenou - obvykle prší 1 - 2 hodiny denně. Pokud je vaším hlavním cílem safari, je lepší vydat se do Tanzanie přes období sucha, kdy je možné spatřit nejvíc zvířat, protože se shromažďují u napajedel.

Víza

Abyste se do této země vůbec dostali, zažádejte si o víza. Vydají vám je rovnou na letišti, nebo na hraničním přechodu. Za 50 dolarů obdržíte víza, která vás opravňují k pobytu v délce až 90 dnů.

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Tanzanii pozor

Výstup na Kilimandžáro

Přestože na tuto horu dokáže vystoupat i ten, kdo nemá horolezecký výcvik, rozhodně se nejedná o procházku růžovým sadem. Nepřeceňte své síly a pokud začnete pociťovat slabost a motání hlavy, raději sestupte níže a pokračujte až další den. Horská nemoc vám může způsobit vážné zdrvaotní potíže.

Nekvalitní služby

Ať už se jedná o zmiňovaný výstup na Kilimandžáro, nebo o jakýkoliv výlet v této zemi, raději se spolehněte na služby vaší cestovní kanceláře. Služby organizované místními lidmi jsou sázka na nejistotu - můžete se dočkat skvělého výletu, nebo noční můry, kdy vás řidič vyzvedne o dvě hodiny později, zaveze vás někam rozhrkaným autem a ještě vám neukáže všechno, co jste si zaplatili.

Homosexualita

Přestože úroveň ubytovacích zařízení se blíží evropskému standardu, v oblasti lidských práv tato země zatím zaostává. Homosexualita je zde trestná a hrozí za ni i uvěznění. Proto tato země není úplně vhodnou dovolenkovou destinací pro homosexuální páry.

Plastové sáčky

Tanzanie je jednou ze zemí, která bere boj za záchranu planety skutečně vážně. V této zemi platí zákaz plastových sáčků a tašek. Před vstupem do této země se tudíž musíte zbavit všech plastových tašek a sáčků, jinak mu hrozí vysoká pokuta (v přepočtu až 10 milionů Kč).

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: