Menu

Cestovní pojištění do Tanzánie

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Tanzánie právě u nás?

  • Porovnáváme nabídky od mnoha pojišťoven, tudíž můžete sáhnout po té, která vám bude nejvíc vyhovovat z hlediska ceny či rozsahu pojistného krytí.
  • Je to levnější. Díky našim obchodním vazbám vám můžeme nabídnout veřejné i neveřejné ceny.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Veškeré papírování zařídíme za vás. Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail.

Co v Tanzánii vidět a zažít

Kilimandžáro

Tato legendární hora je jedním z nejčastějších důvodů, proč se cestovatelé do této země vydávají. Je to jediná šestitisícovka na světě, na kterou se můžete dostat bez předchozí horolezecké zkušenosti. Je to sice náročný výstup, ale zvládne jej i člověk, který není zkušený horal. Ten pocit, jako byste byli na samé střeše světa je něčím, co si budete pamatovat ještě hodně dlouho.

Pláže

Možná znáte ten pocit. Mrzne, až praští, a vy se poohlížíte po možnosti, kam utéct před nevlídným počasím. Na jihu Evropy se v moři také nevykoupete, a až do Thajska se vám jet nechce. Tanzánie představuje příležitost užít si teplého počasí a navštívit zemi, která není tak turistická, jako Thajsko nebo Kanárské ostrovy. Místní pláže s bělostným pískem a romantickými palmami jsou přesně tím místem, kam se v zimě zašít a přečkat nevlídnou evropskou zimu.

Safari

Když už jste se do té vzdálené Afriky vypravili, byla by škoda nechat si ujít typická zvířata tohoto regionu. V české zoo jste určitě nějakého ospalého slona, tygra nebo nosorožce viděli, ale to není nic proti tomu, zažít je v jejich přirozeném prostředí. Navštivte například národní park Serengeti, ve kterém si můžete pronajmout auto a vidět ty nejeexotičtější zvířata pěkne zblízka.

Místní gastronomie

V Tanzánii narazíte na spoustu pokrmů, které vám budou připomínat indické nebo arabské vlivy. Narazíte zde na placku čapátí, která je známá v Indii, nebo na nejrůznější taštičky plněné masem. Při pobřeží zase můžete narazit na spoustu rybích restaurací a pokrmů z mořských plodů. Využijte toho, že jste v tropech, a zařaďte do svého jídelníčku ovoce a zeleninu. Zdejší tropické ovoce má mnohem bohatší chuť, než nedomrlé plodiny, které obvykle najdete v našich supermarketech.

Co si připojistit na cestu do Tanzánie?

Léčebné výlohy

Tanzánie je exotická země a některé úkony se zde můžou pořádně prodražit (transport do nemocnice, pobyt v zahraniční nemocnici). Proto se na cestu dobře pojistěte. Vaše cestovní pojištění do Tanzánie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Určitě sami uznáte, že domlouvat se v Tanzánii nebude snadné. Právě od toho je asistenční služba, která je vám k dispozici 24 hodin denně a vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Tanzanii

Tanzánie
Počasí
22°C
zataženo
út
28°C
20°C
st
28°C
19°C
čt
26°C
20°C
27°C
19°C
so
27°C
20°C
ne
28°C
20°C
po
29°C
21°C

 

 

Očkování

Při cestě do této země se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B, a také proti břišnímu tyfu. Rovněž zvažte očkování proti choleře (vyskytuje se jen v určitých oblastech Tanzánie). Před odjezdem si také překontrolujte platnost očkování proti tetanu.

Kvalitní opalovací krém

Místní tropické slunce by mohlo vaši evropskou kůži pořádně spálit, proto si sebou vemte kvalitní opalovací krém minimálně s faktorem 30. V této horké zemi určitě oceníte i pokrývku hlavy a vzdušné zahalující oblečení, které lépe ochrání vaši kůži před ostrými slunečními paprsky.

Volba vhodného termínu dovolené

Podle toho, co plánujete v Tanzanii dělat, si vyberte termín dovolené. Pokud se do této země vydáváte za plážemi a tropickým podnebím, můžete vyrazit téměř kdykoliv v roce. Od října do května zde sice panuje období dešťů, ale nestane se, že by vám propršelo celou dovolenou - obvykle prší 1 - 2 hodiny denně. Pokud je vaším hlavním cílem safari, je lepší vydat se do Tanzanie přes období sucha, kdy je možné spatřit nejvíc zvířat, protože se shromažďují u napajedel.

Víza

Abyste se do této země vůbec dostali, zažádejte si o víza. Vydají vám je rovnou na letišti, nebo na hraničním přechodu. Za 50 dolarů obdržíte víza, která vás opravňují k pobytu v délce až 90 dnů.

Na co si dát v Tanzanii pozor

Výstup na Kilimandžáro

Přestože na tuto horu dokáže vystoupat i ten, kdo nemá horolezecký výcvik, rozhodně se nejedná o procházku růžovým sadem. Nepřeceňte své síly a pokud začnete pociťovat slabost a motání hlavy, raději sestupte níže a pokračujte až další den. Horská nemoc vám může způsobit vážné zdrvaotní potíže.

Nekvalitní služby

Ať už se jedná o zmiňovaný výstup na Kilimandžáro, nebo o jakýkoliv výlet v této zemi, raději se spolehněte na služby vaší cestovní kanceláře. Služby organizované místními lidmi jsou sázka na nejistotu - můžete se dočkat skvělého výletu, nebo noční můry, kdy vás řidič vyzvedne o dvě hodiny později, zaveze vás někam rozhrkaným autem a ještě vám neukáže všechno, co jste si zaplatili.

Homosexualita

Přestože úroveň ubytovacích zařízení se blíží evropskému standardu, v oblasti lidských práv tato země zatím zaostává. Homosexualita je zde trestná a hrozí za ni i uvěznění. Proto tato země není úplně vhodnou dovolenkovou destinací pro homosexuální páry.

Plastové sáčky

Tanzanie je jednou ze zemí, která bere boj za záchranu planety skutečně vážně. V této zemi platí zákaz plastových sáčků a tašek. Před vstupem do této země se tudíž musíte zbavit všech plastových tašek a sáčků, jinak mu hrozí vysoká pokuta (v přepočtu až 10 milionů Kč).

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: