Menu

Cestovní pojištění do Thajska

  • Cestovní pojištění od 15 Kč/den
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění do Thajska se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč se pojistit na dovolenou do Thajska

Malárie, horečka dengue nebo zlomená noha při uklouznutí na pláži. To je jen malý výčet zdravotních komplikací, které se vám můžou na vaší dovolené v Thajsku přihodit. Pojistěte si výdaje, spojené s lékařskou péčí v této zemi. Proč se pojistit na cestu do Thajska?

  • Asistenční služba. V této zemi se vyskytují veřejné nemocnice i předražená soukromá zařízení. Telefonická asistenční služba vás pohodlně nasměruje k nejbližšímu smluvnímu zařízení a dokonce zaštítí cizojazyčnou komunikaci, tudíž se nemusíte zbytečně stresovat s byrokratickými záležitostmi.
  • Pojištění zavazadel. V Thajsku často dochází ke krádežím, tudíž připojištění zavazadel vám může pokrýt škodu, kterou vám zloděj způsobí. Rovněž se vztahuje na poškození vašeho majetku a jeho ztrátu.
  • Pojištění až 100 sportů. V Thajsku vás okouzlí nejen nádherné pláže, ale i možnost mnoha sportů, které se u vody dají provozovat. V rámci cestovního pojištění můžete mít zahrnuto přes 100 sportů vodní i suchozemské povahy.
  • Pojištění odpovědnosti. Do cestovního pojištění lze připojistit i krytí škody, kterou způsobíte na něčím majetku (třeba na hotelovém vybavení nebo újmu na zdraví, kterou nedopatřením způsobíte jinému turistovi například při sportu).

Co v Thajsku zažít a ochutnat

Pláže

Vychutnejte si relax na písčitých plážích v jižním Thajsku. Thajské pobřeží je známé svými tyrkysově modrými vodami a romantickou scenérií, díky které všichni vaši známí budou nad vašimi dovolenkovými fotkami slintat, protože toto je něco, co člověk v Chorvatsku nezažije. Navštivte ostrov Phuket, který vás uchvátí svými bizarními skalními útvary. Nebo se vydejte po´stopách Leonarda di Capria na ostrov Phi Phi, kde se natáčel film Pláž.

Chrámy

Bohatě zdobené budhistické chrámy okamžitě zaujmou oko Evropana, který je zvyklý na strohost gotických a barokních katedrál. Považovali jste naše chrámy za bohatě zdobené? To jste ještě neviděli ty thajské. Okamžitě vás zaujmou svou intenzivně zlatou barvou a bohatě zdobenými interiéry, ověšenými tisíci barevnými sklíčky a dalšími serepetičkami. Jako v ráji si budete připadat například v chrámu Doi Suthep poblíž města Chiang Mai, který je známý svou okázalou výzdobou. Zastesklo se vám v těchto horkých tropech po zimě? Navštivte chrám v Chiang Rai, který je celý bílý a připomíná pohádku o zimní královně.

Kuchyně

Originální, chutná a neuvěřitelně barevná. Tak by se dala popsat thajská gastronomie. Připravte se na opravdu nezapomenutelný zážitek, ať už z chuťového i vizuálního hlediska. Základními ingrediencemi je rýže, koření (nejčastěji červené kari), mořské plody nebo kuře a zelenina. Vydejte se na některý z food marketů, kdy můžete procházet mezi nepočtem pouličních stánků a ochutnávat pestrobarevné pokrmy. Mile vás překvapí i jejich cena - v této zemi se můžete dosyta navečeřet za zhruba 50 Kč.

Duchovno

Řada lidí se do této země vydává za účelem meditace. Vyzkoušejte některý z meditačních kurzů, který nabízí místní budhističtí mniši. Tyto znalosti upotřebíte i v běžném uspěchaném životě. Meditační kurz v prostorách místních klášterů patří k vrcholným životním zážitkům.

 

Co všechno si můžete připojistit na cestu do Thajska?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci. Po jaké výši léčebných výloh u cestovního pojištění sáhnout?

Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu. Například poškodit hotelové vybavení nebo způsobit někomu újmu na zdraví. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti. Mějte však na paměti, že toto pojištění se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalý peníz. Pro tuto situaci se však lze pojistit, tudíž pojišťovna vám proplatí poměrnou cenu zájezdu. Po uzdravení tudíž nemusíte vaše letošní cestování odpískat, ale za získané peníze si můžete koupit zájezd nový. Pojištění storna zájezdu kryje běžné důvody neúčasti na dovolené, jako je nemoc, úraz, škoda na majetku (vytopení bytu, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, nenadálá výpověď ze zaměstnání, atd.

Co se vám bude hodit před odjezdem do Thajska?

Thajsko
Počasí
28°C
zataženo
po
30°C
25°C
út
25°C
23°C
st
33°C
23°C
čt
28°C
25°C
31°C
26°C
so
29°C
25°C
ne
30°C
25°C

Očkování

Chystáte-li se podívat i mimo zdi vašeho hotelového resortu, zajistěte si vhodné očkování. Při cestách do této země se doporučuje očkování proti břišnímu tyfu a hepatitidě typu A a B. Pokud plánujete pobývat delší dobu ve venkovských oblastech, zvažte očkování proti japonské encefalitidě.

Adaptér

Ve většině moderních hotelů natrefíte na evropský typ elektrické zásuvky. Ovšem ve starších domech se můžete setkat se zástrčkami typu A v podobě dvou plochých kolíků. Jestliže plánujete pobývat v různých typech budov (například skrz Airnbnb), vybavte se na cesty potřebným typem adaptéru.

Dvě platební karty

V Thajsku občas dochází ke skimmingu, tzn. ukradení peněz z účtu člověka, který si vybírá peníze z bankomatu. Na takovém "infikovaném" bankomatu je nainstalované speciální zařízení. Takovou škodu vám většinou vaše banka po návratu do Česka proplatí, ale je vhodné si vzít do ciziny dvě platební karty, ať v takovém případě nezůstanete úplně bez peněz.

Rezervace vlakových jízdenek

Pokud plánujete cestovat po Thajsku vlakem, rezervujte si jízdenky nejméně tři dny dopředu. První třída totiž bývá rychle vyprodaná a v den odjezdu obvykle u přepážky seženete jen místa do třetí třídy, kde není žádná klimatizace, vagon je poněkud špinavý a neustále kolem vás chodí dotěrní prodavači s různým zbožím.

Kolik zaplatíte v Thajsku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Thajsku setkat.

Jídlo v restauraci - 56 Kč
0,5 l piva - 57 Kč
500 g chleba - 26 Kč
Autobusový lístek - 21 Kč

 

Na co si dát pozor v Thajsku

Lady boys

Thajsko je známé díky sličným dívkám, které jsou ve skutečnosti muži. Spousta cestovatelů s těmito "krasavicemi" zapřede hovor, přičemž daná osoba má jediný cíl - ukrást mu v nestřežené chvíli peněženku.

Nachlazení

Přestože se to zdá paradoxní, z této tropické země mnoho cestovatelů odjíždí s rýmou a teplotou. Na vině jsou velké teplotní rozdíly mezi venkovním a vnitřním prostředím. Thajci si totiž libují v pořádně vychlazených obchodních centrech a dopravních prostředcích, tudíž klimatizace vždy jede naplno. Na cesty si tudíž přibalte mikinu nebo svetr.

Předražené služby

Do Thajska vyráží spousta Američanů, Němců a dalších lidí, pro které je tato země extrémně levná. Bohužel řada prodejců nasazuje ceny podle těchto národů, tudíž třeba za projížďku lodí nebo za suvenýr zaplatíte i čtyřnásobek ceny, kterou by zaplatil místní. Při nákupu čehokoliv tudíž neváhejte smlouvat.

Bakterie

V řadě restaurací se setkáte s čistým prostředím a bezpečnými potravinami. Pozor si dejte na pojízdné stánky s jídlem poblíž pláží a autobusových zastávek. Tito prodavači moc nedbají na přípravu potravin v čistém prostředí a takové jídlo může být zdrojem průjmového onemocnění.

 

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: