Menu

Cestovní pojištění - srovnání online

Sjednejte si cestovní pojištění online rychle a snadno
 • Připojištění na COVID-19
 • Již od 7 Kč na den - ušetřete až 59 %
 • Sjednejte online nejlevněji za 5 minut

Srovnejte cestovní pojištění

V zahraničí vás pojistíme u těchto pojišťoven

Hodnocení klientů

Recenze nejsou ověřené. Informace o recenzích

profilePhotoUrl

Magda Krasna

·   Dnes

Se službami Porovnej24.cz mám velmi dobré zkušenosti. Díky této ...
číst celou recenzi

profilePhotoUrl

Ivana Mark

·   10.7.2024

Slečna nebo paní se mi věnovala a našla řešení. Děkuji.

profilePhotoUrl

Ladislav Smíšek

·   10.7.2024

Vždy rychlé a levné vyřízení povinného ručení.

profilePhotoUrl

Stanislav VACULÍK

·   09.7.2024

Vstřícnost a ochota.

profilePhotoUrl

Kristýna Eindhoven

·   02.7.2024

Již poněkolikáté. Za mě doporučuji.

profilePhotoUrl

Zdeněk Procházka

·   02.7.2024

ok

profilePhotoUrl

Milos Bures

·   29.6.2024

Byl jsem velice spokojen, pán se mě příkladně věnoval a s pojist...
číst celou recenzi

profilePhotoUrl

Jiri Kosatko

·   24.6.2024

Velice milé a příjemné jednání.

profilePhotoUrl

Jakub Svoboda

·   24.6.2024

Na srovnávač jsem se dostal přes můj oblíbený finančí web mese...
číst celou recenzi

Zobrazit další recenze

Jak vybrat cestovní pojištění do zahraničí

Dopřejte si jen to nejkvalitnější cestovní pojištění

Ať už vyrážíte jen k sousedům na Slovensko, nebo na druhý konec světa, neodbývejte svou pojistnou ochranu nedostatečnými pojistnými produkty ani do zahraničí. Cestovní pojištění je moudrým základem na cesty, ať už pojedete kamkoliv. Ani zde nezapomínejte na důležitost pojištění trvalých následků.

Řada Čechů vyráží na cesty do zahraničí pouze s celoročním cestovním pojištěním ke kartě. Taková pojistka má však nevýhodu v nízkých limitech krytí na léčebné výlohy. Cestovní pojištění k platební kartě má většinou pojistné krytí do výše 1 – 3 milionu Kč, což je zcela nedostatečný limit například na lyžařskou dovolenou. Problém je rovněž v nízké flexibilitě takového pojištění v zahraničí – pro různé typy cest potřebujete jiný druh cestovního pojištění.

Dalším ožehavým tématem je cestování s evropským průkazem pojištění. Vyplatí se takový typ pojistné ochrany i v zahraničí? Přestože má občan Evropské unie v členských státech nárok na lékařské ošetření, zdravotnické zařízení jej může požádat o různé doplatky za léčbu. Výše těchto poplatků nebývá nejlevnější. Karta evropského pojištění rovněž nekryje ošetření v soukromých nemocnicích. Na zdraví se nevyplatí šetřit.

Nezapomínejte, že cestovní pojištění není jen o kompenzaci nákladů na ošetření. Součástí nejlepších cestovních pojištění je komplexní balíček služeb na cesty. Hodit se mohou například asistenční služby.

Naše online kalkulačka cestovního pojištění vám poskytne okamžitý přehled o výši pojistného krytí, připojištěních a cenách. Kalkulačka rovněž vezme v potaz možné slevy, na které můžete mít nárok. Pojištění si pak jednoduše sjednáte online z pohodlí domova.

Jaké cestovní pojištění zvolit pro vaši cestu?

Chystáte se odpočívat na pláži v Chorvatsku, objevovat romantická zákoutí Paříže nebo na pořádnou lyžovačku do Alp? Každá cesta je jiná a vyplatí se na ni sjednat jiný typ cestovního pojištění, které vás ochrání v zahraničí.

Na dovolenou k moři v Evropě si sjednejte limit pojistného krytí ve výši alespoň 3 milionů Kč. Při sjednání pojistky se zaměřte na pojistné podmínky, abyste zjistili, jak se jednotlivé pojišťovny staví k provozování běžných plážových sportů. Některé mají jízdu na vodním banánu nebo vodním skútru v základní nabídce, jiné je řadí do rizikových sportů a je třeba si je na cesty připojistit.

Na zimní lyžařskou dovolenou se vyplatí limit pojistného krytí alespoň 5 milionů Kč. Zauvažujte i nad pojištěním odpovědnosti. V případě, že někoho srazíte na svahu a způsobíte mu trvalé zdravotní následky, pojišťovna namísto vás bude platit odškodné, které se může vyšplhat až do milionů korun. Naše online kalkulačka zobrazuje peněžní limity pro krytí škod z odpovědnosti.

Pojistné krytí v minimální výši 5 milionů Kč se rovněž doporučuje na cesty mimo Evropu. Naše kalkulačka cestovního pojištění vám přehledně ukáže, jaké limity krytí jednotlivé pojišťovny nabízí. Poskytneme vám nejen výpočet cestovního pojištění, ale i možnost pohodlného a rychlého sjednání pojištění do zahraničí.

Příklady úspor díky srovnání (ceny v Kč za pojištění)

 

Země Běžná cena Naše cena Vaše úspora
Rakousko 358 Kč 77 Kč 281 Kč
Thajsko 714 Kč 125 Kč 589 Kč
USA 1 1134 Kč 125 Kč 1109 Kč

Co zahrnuje cestovní pojištění

 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Non-stop asistenční služby v českém jazyce
 • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny
 • Bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací v cílové zemi
 • Úhradu zdravotní repatriace i repatriace ostatků
 • Hrazenou zdravotní péči ve veřejných a v privátních zdravotnických zařízeních
 • Možnost připojistit si úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel

kostičky

Srovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

alarm

Srovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

splněno

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Získejte levnější cestovní pojištění pro vaši dovolenou od 7 Kč denně.

Kalkulačka pojištění

Cestovní připojištění - co vše si můžete pojistit na cesty?

Léčebné výlohy

Málokterý cestovatel by byl nadšený z placení několika milionových léčebných výloh, které mu můžou vyvstat s léčením úrazu nebo nemoci v zahraničí. Po jaké výši léčebných výloh sáhnout?

 • Cesty po Evropě -  alespoň 3 miliony Kč
 • Cestování mimo Evropu – alespoň 5 milionů Kč
 • Lyžařská dovolená – alespoň 5 milionů Kč

Náš online výpočet cestovního pojištění vám ukáže, za jakou cenu pořídíte pojištění na cesty s různými limity krytí léčebných výloh. Nedovolte, aby vás náklady na léčení poslaly do osobního bankrotu!

Asistenční služby

Jedná se o pomoc na telefonu, která je cestovateli v případě nenadálé události k dispozici. Pojišťovna vám po telefonu poradí krok za krokem, jak v dané situaci postupovat. Rovněž vám pomůže s cizojazyčnou komunikací v zahraniční nemocnici. Je-li to možné, zavolejte asistenční službu ještě před samotným ošetřením. Pojišťovna vám vyhledá nejbližší smluvní zdravotní zařízení. V případě, že byste natrefili na soukromou nemocnici, se kterou pojišťovna nemá smlouvu, mohlo by dojít ke krácení pojistného plnění. Asistenční služby vám pomohou zvládnout zejména stres v krizové situaci.

Některé pojišťovny nabízí ještě zajímavější asistenční služby, například:

 • AXA Assistance - vyhledá zajímavé kulturní a sportovní akce v okolí a zajistí rezervaci i na vstupenky
 • ČSOB Pojišťovna - vyřídí a dodá náhradní doklady na adresu pobytu

Úrazové pojištění

Představte si, že se na dovolené zraníte, a další tři měsíce se budete se zlomeninami doléčovat. Nebudete moct chodit do zaměstnání, což se nepříznivě projeví na vaší finanční situaci. Právě pro takové případy existuje úrazové pojištění, díky kterému dostanete peníze za každý den léčení úrazu. Je jen na vás, na co je použijete – třeba na vyrovnání ušlého zisku, zaplacení zdravotních pomůcek nebo nadstandardní lékařskou péči.

Pojištění zavazadel

Občas stačí moment nepozornosti (například si odskočíte na toaletu) a váš kufr je pryč! Samostatnou kapitolu představují kapesní krádeže a vykrádání hotelových pokojů. Pojistěte si váš majetek, díky kterému vám může být škoda proplacena. Možná si říkáte, že nic cenného nemáte. Ovšem i váš kufr s oblečením něco stojí a v případě jeho ztráty by vás koupě nových oděvů, bot a kosmetiky vyšla na nemalé peníze.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Na dovolené můžete někomu způsobit nákladnou škodu na zdraví. Nedopatřením se srazíte s lyžařem na sjezdovce a poškodíte mu lyžařskou výbavu, v horším případě mu způsobíte zdravotní následky. V druhém případě po váš může poškozený požadovat odškodnění za zhoršené společenské uplatnění a zisk za všechny roky, po které nebude moct žít běžný pracovní život. Ve výsledku mu můžete zaplatit miliony Kč. Abyste se před touto škodou ochránili, zahrňte do vaší pojistky pojištění odpovědnosti za újmu. Mějte však na paměti, že toto pojištění odpovědnosti za škodu se nevztahuje na úmyslné činy a na situace, které někomu způsobíte pod vlivem alkoholu.

Pojištění storna zájezdu

Máloco člověka naštve víc, než když onemocní těsně před odjezdem na dovolenou, která stála nemalé peníze. V takovém případě mu cestovní kancelář vrátí jen část peněz z ceny zájezdu. Představte si, že se chystáte na zájezd za 40 000 Kč. Na poslední chvíli onemocníte, a cestovní kancelář vám vrátí jen 30 000 Kč (a to je 10 000 Kč storno poplatek, jehož výše se u různých cestovních kanceláří liší). Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část storno poplatku zpět (většinou je to 80 %). V tomto případě vám pojišťovna vyplatí 8 000 Kč, tudíž namísto 10 000 Kč budete tratit jen 2 000 Kč.

Poslední uzavřené pojistky zákazníků

Cestovní pojištění
Cestovní pojištění
Petr T., Liberec
Chorvatsko
220 Kč/osoba
Cestovní pojištění
Cestovní pojištění
Zdeněk S., Plzeň
Chorvatsko
100 Kč/osoba
Cestovní pojištění
Cestovní pojištění
Lucie H., Ostrava
Itálie
110 Kč/osoba
Cestovní pojištění
Cestovní pojištění
Pavel S., Praha
Itálie
117 Kč/osoba
Cestovní pojištění
Cestovní pojištění
Petr T., Liberec
Chorvatsko
220 Kč/osoba
Cestovní pojištění
Cestovní pojištění
Zdeněk S., Plzeň
Chorvatsko
100 Kč/osoba
Cestovní pojištění
Cestovní pojištění
Lucie H., Ostrava
Itálie
110 Kč/osoba
Cestovní pojištění
Cestovní pojištění
Pavel S., Praha
Itálie
117 Kč/osoba

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Získejte levnější cestovní pojištění pro vaši dovolenou od 7 Kč denně.

Kalkulačka pojištění

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění

Ikona mapa

Místo pobytu

Ikona smutný smajlík

Rozsah krytých škod

Ikona graf

Výše pojistných limitů

Ikona slunečník

Typ cesty

Může se hodit

Příklad cestovního pojištění na 1 den

 
Chorvatsko od 7 Kč od 20 Kč od 30 Kč
Itálie od 7 Kč od 20 Kč od 30 Kč

Kdy si vzít dlouhodobé cestovní pojištění?

Pokud plánujete delší pobyt či cestu v zahraničí určitě se vám finančně vyplatí zvolit dlouhodobé cestovní pojištění. Dlouhodobé cestovní pojištění využijete například při služebních cestách kdy trávíte v zahraničí i několik týdnů až měsíců. Pokud jste vášnivý cestovatel a předem netušíte, jaké destinace navštívíte, zvolte si ve formuláři pásmo (Amerika, Asia, Evropa apod.).

Jak sjednat a zaplatit cestovní pojištění

V naší kalkulačce cestovního pojištění si vyberte pojistný produkt, který vám nejvíc vyhovuje, a klikněte na tlačítko Vybrat. Přesměrujeme vás na další krok, kde vyplníte vaše osobní údaje, aby cestovní pojištění mohlo platit pro vaši osobu.

V oblasti pojišťovnictví se rozlišují pojmy pojistník a pojištěný. Pojistník je ten, který cestovní pojištění sjedná a zaplatí. Pojištěný je ten, na koho se pojistka vztahuje.

Často bývá pojistník a pojištěný jedna a samá osoba, ale můžou to být i dva různí lidé – například pokud rodič sjednává pojištění pro své dítě. Pokud jsou pojištěný a pojistník jedna a tatáž osoba, zaklikněte v našem formuláři tlačítko Pojistník je současně i pojištěnou osobou.

V předposledním kroku našeho formuláře si pečlivě pročtěte shrnutí vaší cestovní pojistky. Zkontrolujte si hlavně správnost termínů odjezdu a návratu. V případě, kdybyste v tomto udělali chybu, pojišťovna může krátit pojistné plnění.

Při vyšetřování pojistné události ji totiž budou zajímat nejen doklady o zdravotním ošetření, ale i cestovní doklady (letenky, jízdenky), dokazující dobu vašeho pobytu.

V posledním kroku našeho formuláře za cestovní pojištění zaplatíte. Vybrat si můžete ze dvou způsobů platby – přes platební bránu, nebo převodem na bankovní účet.

Doporučujeme platební bránu, protože je to mnohem rychlejší. Platba převodem může trvat až tři dny, což nemusí být výhodné tehdy, pokud pojištění sjednáváte na poslední chvíli. Cestovní pojištění vejde v platnost velmi krátce poté, co pojistku sjednáte a zaplatíte.

U některých pojišťoven pojistka vejde v platnost hned v okamžiku odeslání vaší platby (tento postup praktikuje většina pojišťoven na trhu), jinde až v momentě doručení na účet pojišťovny.

Náš portál vám všechny potřebné dokumenty doručí na váš e-mail. Tzn. pojistnou smlouvu, potřebné informace o pojistce a asistenční kartu budete mít kdykoliv po ruce. V případě, že se vám v cizině přihodí úraz nebo onemocnění a budete potřebovat lékařskou pomoc, vždy nejdříve zatelefonujte na číslo, uvedené ve vaší asistenční kartičce.

Pojišťovna vás totiž nasměruje do smluvního zdravotního zařízení a zaštítí komunikaci s lékaři. Rovněž vám poradí, které dokumenty si vyžádat, aby vám mohlo být ošetření v Česku proplaceno.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady

Kam Češi nejčastěji jezdí na dovolenou?

Dle údajů Českého statistického úřadu Češi nejčastěji volí ke svým soukromým dovoleným Slovensko, následované Chorvatském a Itálií. A jak vypadá žebříček 10 nejoblíbenějších destinací českých turistů?