Menu

Co navštívit v Londýně: 14 tipů na známá i neznámá místa

Aktualizováno dne 1.7.2019
Co navštívit v Londýně: 14 tipů na známá i neznámá místa
10 minut čtení
Cestovní pojištění

Květnové státní svátky a různé prodloužené víkendy přímo vybízejí k návštěvě nějakého evropského města. Například Londýn turisty přitahuje téměř magickou silou. Těšíte se, až poznáte tuto moderní metropoli, která vás nikdy nepřestane překvapovat? Tato místa by rozhodně neměla ujít vaší pozornosti.

Prodloužené víkendy mají jednu nevýhodu, a tou je nedostatek času. Cestovatel obvykle musí v rámci 3 - 4 dní stihnout oběhnout velké množství památek. V tomto článku se zaměříme na ty nejdůležitější památky i méně profláklá místa, která potěší lidi, kteří se neradi prodírají davem turistů.

 

Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?

V případě krátkého pobytu se vyplatí zaměřit se pouze na několik nejzajímavějších památek. V Londýně je potřeba vyhradit si velké časové rezervy na cestování hromadnou dopravou, proto raději váš turistický harmonogram rozvolněte, ať nestrávíte celý pobyt vystresovaným obíháním různých míst. Které památky stojí za to navštívit a jsou umístěny relativně blízko sebe?

1.) Big Ben a Westminterský palác

Byl by hřích nevyfotit se s touto městskou dominantou. Špatnou zprávou je, že zvonění slavného zvonu neuslyšíte. Kvůli rekonstrukci zůstane věž tichá až do roku 2021. Jak se se slavnou věží vyfotit? Jedná se o vysokou stavbu, která se vám zřejmě nevleze do záběru. Ideálním fotografickým spotem je most přes řeku Temži hned za Big Benem.

Big Ben je součástí Westminsterského paláce, který je možné prohlédnout si zevnitř. Prohlídku bohatě zdobeného gotického interiéru je možné absolvovat za 26,5 liber, což je v přepočtu přibližně 790 Kč.

 

2.) Buckighamský palác

Necelých dvacet minut chůze od Big Benu se nachází Buckighamský palác, ve kterém sídlí královská rodina. Budovu můžete obdivovat zvenku i zevnitř díky možnosti prohlídky, která vás přijde na 25 liber (zhruba 749 Kč). Bavit vás bude i střídání stráží, které se obvykle koná v 11 hodin dopoledne.

3.) Tower Bridge

Jedná se o další významnou městskou dominantu, jejíž návštěva vás potěší jak výhledem, tak i příznivou cenou za vstupné. Cena je celkem nízká v porovnání s ostatními památkami - dospělý člověk zaplatí jen 8,8 liber (263 Kč).

Celou budovu sice můžete vidět z břehu řeky - ale proč byste to dělali, když si můžete užít trochu adrenalinu na skleněné lávce v horní části mostu, díky které pod sebou uvidíte sklápějící se mostní rámy?

Zdroj: Geo Beats News

4.) Katedrála svatého Pavla

Co navštívit v Londýně, pokud máte rádi sakrální stavby? Katedrála svatého Pavla, která je druhou největší katedrálou světa, by rozhodně ve vašem cestovatelském itineráři chybět neměla. Návštěva tohoto bohatě zdobeného chrámu je zážitkem, na které budete vzpomínat ještě dlouho.

Tip! Zajímá vás nejen co navštívit v Londýně, ale i na co si dát pozor a s jakými cenami se můžete setkat? Na naší stránce s cestovním pojištěním popisujeme řadu užitečných cestovatelských tipů pro tuto destinaci.

Stačí se prokliknout na tento odkaz a srolovat dolů.

Zjistit aktuální informace o cestě do Velké Británie

 

5.) Sky Garden

Záměrně jsme vynechali London Eye. Většina návštěvníků si u této atrakce stěžuje na přeplněné kabiny a vysoký poplatek (32 liber, což je v přepočtu téměř tisíc korun). Jak tedy uspokojit vaši touhu prohlédnout si toto fascinující město z výšky? Celé město jako na dlani se vám naskytne při návštěvě mrakodrapu Sky Garden, do kterého je vstupné zdarma. Jediné, co musíte, je rezervovat si dopředu vstupenku.

6.) Picadilly Circus

Mnoha lidem se při pomyšlení na Londýn vybaví právě toto rušné náměstí s neonovými reklamami a lidmi, chvatně kráčícími všemi směry. Poseďte na schodech fontány Shaffesbury Memory Fountain a užijte si pocit, že jste se dostali do tak rušné metropole. A až vás od sezení na schodech začne studit zadek, zajděte si do některé z blízkých čajoven na tradiční „čaj o páté.“

 

Co navštívit v Londýně  - tipy na neotřelá místa

Nudí vás prodírání se turistickými davy a nechcete mít naprosto identické fotky jako ostatních 30 milionů turistů, kteří každoročně toto město navštíví? I v této rušné metropoli můžete narazit na místa, která jsou neokoukaná, unikátní a zvláštní. Pokud jste víc objevitel než turista, můžete první den obejít nejdůležitější památky a zbytek pobytu si nechat na dobrodružné poznávání méně profláklých míst. Která to jsou?

1.) Leadenhall Market

Vzpomínáte si na scénu z filmu, kdy si jde Harry Potter vybrat kouzelnickou hůlku? S Hagridem se prodírají Příčnou ulicí, která je plná zvláštních obchodů. Tato scéna se natáčela v místě zvaném Leadenhall Market, což je obchodní pasáž známá svým neobvyklým interiérem.

2.) Saint Dunstan in the East

Hledáte místo, kde si můžete odpočinout od městského ruchu? Přestože se tento opuštěný kostel nachází nedaleko hlavních památek, většina turistů o něm nemá potuchy. Což je škoda, protože se jedná o místo s velmi mysteriózní atmosférou.

Zdroj: www.atlasobscura.com

3.) Malé Benátky

Pokud by se vám zastesklo po romantice, vydejte se do čtvrti Camden. Na místním kanálu kotví spousta lodí, všude kolem jsou barevné domky a celé to působí velmi kreativním dojmem.

Zdroj: www.theresident.co.uk

4.) Čínská čtvrť

Odskočte si do čtvrti Soho zažít něco exotického. Žije zde velké množství čínských imigrantů, tudíž zde natrefíte na spoustu čínských restaurací, obchodů se suvenýry a to vše je vyzdobeno orientálními dekoracemi.

5.) Primrose Hill

Vyzkoušejte si, jaké je to být Londýňanem. Tato část města je pro místní lidi oblíbeným místem k odpočinku. Dostat se na nevysoký kopec vám nezabere příliš času a čeká vás tu pohodová atmosféra a výhled na celé město.

Cestovní pojištění od 7 Kč/den

6.) Kyoto garden

U přírodních krás ještě zůstaneme. Další zelenou oázou jsou Kjótské zahrady, umístěné v areálu Holland House. Na 20 hektarech se rozprostírají travnaté plochy, řada exotických rostlin a nádherné kaskády vodopádů.

7.) Kajakem po Temži

Toto není konkrétní místo, ale zábavná aktivita, která potěší všechny dobrodruhy. V první části článku jsme se zmiňovali o tom, jak vidět Tower Bridge z nadhledu (skleněné lávky). Pokud jej toužíte spatřit z více úhlů a ještě u toho zažít něco nového, pronajměte si kajak a prozkoumejte okolí Tower Bridge. Půjčovny nabízí online rezervaci kajaků i asistenci zkušeného kajakáře.

Zdroj: http://www.chelseakayakclub.co.uk

8.) The Churchill Arms

Po prochozeném dni nic nepotěší tolik, jako posezení v tradiční anglické hospodě. Vizuálně nejzajímavější je určitě The Churchill Arms, jejíž fasáda je celá pokrytá květinami. Díky svému unikátnímu vzhledu a skvělému pivu bude tato hospoda skvělou tečkou za vaší návštěvou Londýna.

 

Mohlo by vás zajímat

thumb
Jak na výpočet ceny plynu?
2.3.2021

Výpočet ceny plynu se na první pohled může zdát komplikovaný. Ale není. Stačí znát základní informace o vašem bydlení a vědět, jak si pomoci. Orientační cena plynu je skvělým pomocníkem při volbě nového dodavatele nebo při přechodu na plyn z vytápění…

thumb
Ekologická likvidace vozidla krok za krokem
1.3.2021

Pokud se Váš plechový mazlík přimotal do dopravní nehody a je nepojízdný, nebo se rozhodl stávkovat, dále nejezdit a oprava by Vás vyšla příliš draho, čeká Vás s ním nevyhnutelně ekologická likvidace auta. Jak probíhá taková likvidace vozidla a na co…

thumb
Nejlevnější nová auta 2021: Tipy na 15 vozů, které se vám vyplatí
26.2.2021

Plánujete si letos koupit nové vozidlo, se kterým budete moct jezdit jak do města, práce, tak i na rodinné výlety či dovolenou? Spíše než po ojetině chcete sáhnout po novém vozidle, které by vás však nemělo stát jmění. V tom případě vám přinášíme…

thumb
Nejprodávanější pracovní čtyřkolky v ČR
25.2.2021

Zatímco někdo si koupí čtyřkolku hlavně pro zábavu, další ji bude schopen využívat nejen jako symbol nespoutanosti a adrenalinu, nýbrž jako pracovní nástroj. Právě pracovní čtyřkolky jsou oblíbené stále víc a víc. A dnes vám ukážeme, které jsou…