Menu

Kruhový objezd: Vcelku banální věc zatápí mnoha řidičům

11.10.2023

Kruhový objezd – Češi se často dopouští chyb, jako nedání přednosti, nevhodné použití směrovek nebo zbytečné zdržování. 

Kruhový objezd: Vcelku banální věc zatápí mnoha řidičům
6 minut čtení
Havarijní pojištění

Kruhový objezd v České republice bývá zpravidla jednoproudý. V zahraničí, a především v západní Evropě, můžeme narazit na dvouproudé i víceproudé křižovatky tohoto druhu, které dokáží zamotat hlavu i zkušeným řidičům.

Ne každý totiž ví, jak se po složitějších kruhových objezdech jezdí, kdo má vlastně přednost a kdy používat blinkry. Jízdu po křižovatce si rozdělíme na tři základní části a postupně si vysvětlíme, jak by se měl řidič správně zachovat. 

Jak najet na kruhový objezd?

Řadě šoférů dělá problém už samotný nájezd na kruhový objezd. Pokud se jedná o křižovatku bez průběžného (napojovacího) pruhu, řidič musí dát přednost v jízdě všem vozidlům, která se na ní už pohybují. Pokud je objezd vybavený průběžným pruhem, mohou řidiči jedoucí v pravém pruhu na „kruháč“ vjet a přednost autům jedoucím po kruhovém objezdu v levém pruhu už nedávají. Na tom nic složitého není.

Nicméně složitější situace nastává v moment, kdy vůz dosud jedoucí v levém pruhu potřebuje kruhový objezd opustit. V tu chvíli je řidič, který na křižovatku teprve přijíždí, povinen opět dát přednost v jízdě.

Jednoduše řečeno - auta již jedoucí na kruhovém objezdu mají vždy přednost před těmi, kteří na něj teprve vjíždí.

Kruhové objezdy v zahraničí

Na většině kruhových objezdů je umístěna dopravní značka „Dej přednost v jízdě“ nebo „Stůj, dej přednost v jízdě“, v tomto případě platí výše uvedené pravidlo. Ale pozor, existuje výjimka. Pokud se na křižovatce z nějakého důvodu svislé dopravní značení nenachází (v Česku to obvyklé není, ale v jiných státech ano), platí na kruhovém objezdu přednost zprava. V takovém případě ten, kdo po objezdu jede, dá přednost těm, co na něj vjíždí. Pravidlo tedy platí obráceně!

kruhový objezd více pruhů Zdroj: Tiskový servis Bezpecnecesty.cz

Průjezd kruhovým objezdem

Nejčastěji lidé dělají chybu při samotné jízdě po dvouproudém kruhovém objezdu. Spousta řidičů totiž žije v domnění, že při přejíždění z pruhu do pruhu platí pravidlo „pravé ruky“, neboli přednost zprava, jak tomu je například na víceproudé dálnici.

Jiní se zase domnívají, že vnitřní pruh kruhového objezdu je „rychlý“ a když vozidlo v něm jedoucí rozsvítí směrovku, vozidla v pomalém pruhu jsou povinna přizpůsobit rychlost jízdy tak, aby se před ně mohlo bezpečně zařadit.

Tip! Kruhový objezd může být pro některé řidiče skutečným labyrintem. Ačkoliv se zdá být jednoduchý, jedna chyba vás může stát draho. S naším srovnávačem havarijního pojištění se můžete vydat na silnici o něco klidnější.

Srovnejte si havarijní pojištění

Ani jedno tvrzení není pravdivé. Jak tedy na to?

Přednost vždy musí dát řidič, který mění směr jízdy a nezáleží na tom, ve kterém pruhu se zrovna nachází. Pokud tedy jedete ve vnitřním pruhu, „vyhodíte“ blinkr a přes vnější pruh chcete odbočit a kruhový objezd opustit, vůz v něm vám není povinen dát přednost, ba právě naopak. Může pokračovat v jízdě a vy si případně musíte dát ještě jeden okruh, abyste se před zvolenou odbočkou bezpečně zařadili do vnějšího pruhu.

To samé platí i v obráceném případě. Pokud jste do kruhového objezdu vjeli a chcete se přiřadit do vnitřního pruhu, auta již kroužící mají přednost. Učinit tak můžete, až když je to bezpečné a neohrozíte tím ostatní účastníky provozu.

kruhový objezd chyby Zdroj: Tiskový servis Bezpecnecesty.cz

Opuštění kruhového objezdu

Lidé často dělají chybu i při vyjíždění z kruhového objezdu. Často totiž zapomínají na blinkry, které jsou zcela nezbytné k plynulému provozu na objezdu. Myslete na to, že znamení o změně směru jízdy je potřeba aktivovat při přejíždění z pruhu do pruhu, a pak také ve chvíli, kdy objezd opouštíte. Také je důležité načasování. Začnete „blikat“ až tehdy, kdy minete poslední odbočku před tou vaší, k níž míříte.

Věděli jste, že... dávat blinkr při vjezdu na „kruháč" je u nás zakázané?

Pro plynulý provoz na kruhových objezdech je nezbytné znát pravidla. Je také důležité při nájezdu na objezd zbytečně dlouho nevyčkávat a nezdržovat tím ostatní účastníky provozu. Kvůli bezpečnosti je důležité myslet na správné používání směrovek. Dávají ostatním řidičům znamení o tom, na jakém výjezdu se chystáte odbočit.

Mohlo by vás zajímat

zadní mlhovky
Mlhovky - víte, kdy je použít? Řidiči za volantem často při zapínání světel chybují
18.10.2023

Mlhovky - víte, kdy je použít? Moderní auta jsou vybavena nejrůznějšími druhy světel. Zatímco některá jsou jen doplňkem zvyšujícím komfort na palubě, bez jiných se na českých silnicích jednoduše neobejdete. Problémem je, že ne všichni řidiči je…

jaká je pokuta za parkování na invalidech
Pokuta za stání na invalidech, přechodu pro chodce nebo v zákazu stání. Co vám hrozí?
16.10.2023

Nedostatek parkovacích míst vede řidiče k různým pokusům o odstavení auta. S myšlenkou “na těch pár minut to snad nevadí” nechávají auto v zákazu stání, na méně frekventovaném přechodu pro chodce a vyhrazených stáních. V dnešním článku se podíváme na…

kdy potřebujete řidičský průkaz a1
Řidičský průkaz A1: Vstupenka do světa motorek
9.10.2023

Řidičský průkaz A1 je jen malý kousek plastu založený v peněžence. Pro svého vlastníka ale představuje velkou životní změnu. Je to první krok na cestě k samostatnosti a svobodě na dvou kolech.

Jak opravit plynové vzpěry
Jak opravit plynové vzpěry? Vyplatí se oprava svépomocí?
25.9.2023

Rádi si usnadňujeme život. Někdy stačí drobnost, jindy jde o složité vynálezy. Plynová vzpěra je jeden z nenápadných pomocníků. Zvládá přitom těžkou práci. Jak opravit plynové vzpěry, abychom se na ně mohli dále spoléhat?