Menu

Mobily pro děti, které vás nezruinují: Kompletní průvodce telefony pro předškoláky, školáky a teenagery

9.6.2020

Mobil pro děti samozřejmě není hračka a pokud se bojíte (nebo víte), že je šance, že přístroj přijde k újmě, pak je na místě podívat se po levnějších variantách.

Mobily pro děti, které vás nezruinují: Kompletní průvodce telefony pro předškoláky, školáky a teenagery
6 minut čtení
Telefonování

Nastává chvíle, kdy se rozhodujete svému dítěti koupit telefon? Možná vás k tomu vedou praktické důvody. Tedy, když se cokoliv stane, může se vám ozvat, je snadnější se s ním spojit a máte větší kontrolu, kde se nachází. Nebo mu jej chcete zakoupit, aby se vaše dítko přiblížilo svým vrstevníkům, kteří třeba již telefon mají. Jaký telefon ale vybrat?

Výběr mobilního telefonu by se měl odvíjet od věku vašeho potomka, a také od funkcí, které od telefonu očekáváte. Pokud máte dítě předškolního věku, tak budete vybírat ze zcela jiných kategorií než v případě, kdy vychováváte teenagera. Připravili jsme pro vás přehled mobilů pro děti, které jsou na trhu k dispozici, a jsou cenově přijatelné.

mobily pro předškoláky

První telefony: Mobily pro děti předškolního věku

Tyto přístroje jsou ideální ve chvíli, kdy je vaše dítě mladšího věku, a ještě nemá s telefonem zkušenosti. Pokud chcete mít pouze kontrolu nad vzájemnou komunikací, zvažte v první řadě koupi obyčejného tlačítkové telefonu. Z něj vám dítě pohodlně zavolá nebo napíše zprávu. Můžete vybírat například z mobilních telefonů Maxcom MM134 či Sencor ELEMENT P010. Tyto mobily pro děti seženete do 400 Kč.

Nebo zvažte trochu dražší Nokii 105, případně Alcatel 2003D, který najdete do 600 Kč. Zajímavou volbou je i odolný telefon myPhone Hammer 4, který by měl přežít i drsnější zacházení a vyjde zhruba na 1400 Kč.

Tyto telefony jsou tedy levné, pro komunikaci naprosto dostačující a vy máte jistotu, že vaše dítě například nebrouzdá po internetu. Současně vás nebude tolik mrzet, pokud ho ztratí.

Tip! K prvnímu telefonu budou potřebovat i první tarif. Ten nejvýhodnější můžete najít v našem nezávislém porovnávači mobilních operátorů.

Porovnej mobilní operátory

mobily pro děti školního věku

První smartphone: Mobily pro děti školního věku

V pozdějším věku bude vhodným mobilem pro vaše dítě některý z chytrých telefonů. Mezi jejich výhody patří široké množství funkcí a aplikací. Tyto telefony mívají i fotoaparát, a tak si děti mohou zdokumentovat své zážitky.

Součástí chytrých telefonů ovšem bývá i internet. V tomto případě bychom vám doporučili nainstalovat i rodičovský zámek. Budete tak moci kontrolovat obsah, ke kterému má dítě přístup a ochránit jej před škodlivostí internetu. Pokud se o svého syna či dceru obáváte, můžete nainstalovat i aplikaci, díky které vždy budete vědět kde se telefon nachází.

V rozumné cenové hladině mobilů pro děti můžete vybírat například Alcatel U3 Smartphone či Aligator S4090. Oba tyto telefony vyjdou zhruba na 1000 Kč.

Tip! Za mobilní telefon pro děti můžete ještě víc ušetřit, když ho pořídíte přes cashback. Je to služba, která vám za každý nákup zaplatí.

Prozkoumejte cashback

mobily pro teenagery

Vyšší třída: Mobily pro teenagery

Výběr telefonu pro teenagery je o něco těžší. Je jasné, že chtějí telefon, který bude mít určitý výkon. Zde bude třeba udělat cenový kompromis. Rozhodně se vyplatí zvážit fakt, že každý rok, za stejné peníze dostanete výkonnější stroje, takže můžete svým dětem, telefony postupně vylepšovat.

Prozatím se například mohou spokojit s Ulefone Note 7, Alcatel 1C, Cubot J3, které zakoupíte do 1 500 Kč.

Tyto mobilní telefony disponují širokým množstvím funkcí, mají kvalitní fotoaparát, jsou rychlé a mají dostatek úložného prostoru. Trh s mobily je ovšem velice různorodý a můžete vybírat i z výrazně dražších kousků. Jen je potřeba si uvědomit, jestli by takový přístroj vaše dítě skutečně využilo.

Všechny mobily pro děti jsou pro ně dalším zdrojem zábavy a pro vás většího přehledu a možností vzájemné komunikace. S výběrem se ovšem s dětmi poraďte, budou rády, když si budou moci svým názorem přispět k diskusi.

Tip! Pokud váš teenager "nutně potřebuje", abyste mu pořídili iPhone, který obyčejně vychází na desítky tisíc, můžete mu nabídnout alternativu v podobě nákupu staršího nebo použitého modelu. Velký výběr za zlomek původní ceny najdete třeba na PouziteiPhony.cz.

Mohlo by vás zajímat

thumb
Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři
21.12.2020

Podívejte se s námi na novinky, nejpopulárnější operátory a výhled na mobilní tarify 2021.

thumb
Srovnání mobilních operátorů: Jaký operátor je nejlepší?
14.9.2020

Poté, co se nabídka českých operátorů stala terčem kritiky za předražená data (díky čemuž jsou tuzemské telefonní služby jedny z nejdražších v Evropě), šli operátoři do sebe a připravili si pro zákazníky neomezená data a další užitečné benefity. Jakých…

thumb
15 trendy mobilních doplňků, se kterými si svůj chytrý telefon ještě více zamilujete
10.6.2020

Připravili jsme pro vás seznam 15 mobilních doplňků, díky kterým budete mít lepší zážitek z využívání telefonu, a které oceníte v nejedné situaci.

thumb
Proč si (ne)pořídit iPhone? Včetně srovnání nejnovějších modelů
8.6.2020

Připravili jsme pro vás přehled výhod a nevýhod, které pořízení iPhonu přináší. Budete si tak moci udělat vlastní názor, jestli je pro vás tato značka mobilních telefonů vodná či ne.