Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Vánoční trhy 2019, aneb kam se vydat za tou pravou vánoční atmosférou

23.10.2019

Milujete předvánoční čas, ale přelidněná obchodní centra s jedovatě bílým osvětlením ve vás žádné příjemné pocity nevyvolávají? V tom případě budou nejspíš vaší volbou tradiční vánoční trhy. V tomto článku se dozvíte, kde, kam a kdy se vyplatí vyrazit za romantikou předvánoční doby.

Vánoční trhy 2019, aneb kam se vydat za tou pravou vánoční atmosférou
12 minut čtení
Cestovní pojištění

Ano, tento článek vám přinášíme s velkým předstihem. Je to z toho důvodu, že jsme sesbírali ty nejlákavější tipy na vánoční trhy 2019 v Česku i nedaleké cizině. Vyhněte se tudíž předvánočnímu stresu a naplánujte si všechno pěkně dopředu. Zarezervujte si jízdenky na vlak, letenky do ciziny nebo cestovní pojištění už teď. A v prosinci jen nasedněte na vlak či letadlo a vydejte se vstříc nostalgické atmosféře plné vánočních světýlek, voňavého jehličí a horkého punče.

Vánoční trhy 2019 v Česku

Kde to bude před Vánocemi určitě stát za to?

Vánoční trhy na Pražském hradě

Na jednom z architektonicky nejkrásnějších míst Česka se můžete těšit na více než 70 prodejních stánků a zajímavý doprovodný program, spojený s tradičními českými řemesly.

Prodejní stánky budou umístěny za katedrálou svatého Víta od 23. 11. do 6. 1. Ve všední dny je trh otevřený od 9.00 do 18.00, , pátek a víkendové dny si vánoční pohodu užijete o hodinu déle (do 19.00).

vánoční trhy 2019

Zdroj: www.kudyznudy.cz

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Tento trh je sice poněkud rušnější, protože se sem vydává spousta turistů z celého světa, ale mají pro to pádný důvod. Trhy „na Staromáku“ totiž patří mezi 10 nejkrásnějších na světě. Vychutnat si svařák poblíž orloje, v záplavě vánočních světel a s výhledem na ozářené historické budovy kolem je jednoznačně luxusní zážitek.

Na slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Praze se můžete těšit 30. 11. v 16.30, následně pak každou půlhodinu.

Stánky budou otevřené každý den od 10.00 do 22.00 (některé stánky z občerstvením až do půlnoci).

Olomoucké vánoční trhy

V Olomouci se budou letos konat dva trhy - Vánoce Flora ve Smetanových sadech a tradiční trhy v historickém centru Olomouce (na Horním a Dolním náměstí). Vánoční trh v centru města je unikátní v tom, že si zde bude i kluziště.

Až si nakoupíte dárky a unavíte ze z bruslení, dejte si hrnek svařáku a poslechněte si některou ze známých i méně známějších kapel.

Provozní doba

Horní náměstí Dolní náměstí
22. 11. – 23.12. 9.00 - 22.00 hodin

11. 11. – 30. 12. provoz kluziště  denně od 10.00 hodin do 22.00 hodin
24. 12. – provoz kluziště do 16.00 hodin

23. 12. prodej do 18.00 hodin stánky s občerstvením provoz do 22:00 hodin 24. 12. – provoz kluziště do 16.00 hodin
24. 12. – prodej od 9:00 do 16:00 hodin 25. 12. – Zavřeno

vánoční trhy 2019

Zdroj: www.vanocnitrhy.eu

Brněnské vánoční trhy

V Brně se budou trhy konat na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí a Moravském náměstí. Na své si přijdou milovníci bujaré zábavy i poklidného rozjímání. Stejně jako loni, i letošní rok bude na Moravském náměstí 33 metrů vysoké vyhlídkové kolo, ze kterého se naskytne výhled na vánoční stánky i předvánoční Brno. Těšit se můžete i na již tradiční Turbomošt :)

Vánoční trhy Český Krumlov

Řada turistů je z Českého Krumlova uchvácena a považují jej za nejkrásnější město, v jakém kdy za svůj život byli. Představte si toto malebné městečko v záři vánočních světel a starobylých českých zvyků. Těšit se můžete na zpívání koled, živý Betlém nebo tradiční medvědí slavnosti, kdy děti na stromky umístí ovoce a zeleninu, a poté z bezpečné vzdálenosti sledují, jak si na nich medvědi, žijící v zámecké rezervaci, pochutnávají.

Vánoční trhy 29. 11. - 6. 1.
Medvědí tradice 24. 12. 10.00 - 16.00

Vánoční trhy 2019 v cizině

Vánoční trhy Vídeň

Trhy v rakouském hlavním městě jsou sázkou na jistotu už od 18. století. Pokud si chcete před Vánocemi zacestovat do ciziny, ale nechce se vám zdlouhavě trmácet letadlem, město Vídeň je pro vás tím pravým. Trhy se konají hned na několika náměstích, tudíž budete mít šanci poznat toto město důkladněji. Připravte se, že tyto trhy budou skutečnou pastvou nejen pro vaše chuťové buňky, ale i oči - každoročně zde návštěvníky přivítají velkolepé světelné dekorace.

Letos se trhy budou konat hned na 14 místech. Rozepsali jsme otevírací dobu aspoň u třech nejznámějších.

Vídeňský vánoční sen na náměstí Rathausplatz

15. 11. - 26. 12.

Neděle - čtvrtek: 10.00 - 21.30

Pátek - sobota: 10:00 - 20:00

Starovídeňský vánoční trh (Freyung 1010, Vídeň) 16. 11. - 23. 12.
Každý den od 10.00 do 21.00
Vánoční trh na náměstí Stephansplatz

15. 11. - 26. 12.

Každý den v čase 11.00 – 21.00

Víme, jak při vaší cestě do Vídně ušetřit!

  • Zarezervujte si zájezd, případně jízdenky na autobus či vlak s dostatečným předstihem. Mnohé cestovní kanceláře poskytují slevu First minute. Rovněž nákup vlakových nebo autobusových jízdenek vás vyjde levněji, když si je koupíte několik týdnů předem.

Tip! Porovnejte si ceny cestovního pojištění. Věděli jste, že cestovní kancelář vám většinou nabídne zbytečně předražené balíčky cestovního pojištění? Najděte si pojištění sami - levně, kvalitně a na míru svým potřebám. Porovnat ceny cestovního pojištění

vánoční trhy 2019

Zdroj: theculturetrip.com

Vánoční trhy Budapešť

Ve Vídni už jste byli a chtěli byste vyzkušet něco nového? Mezi nejkrásnější trhy v Evropě rozhodně patří i ty v hlavním maďarském městě. Stejně jako ve Vídni, i v Budapešti najdete stánky na více náměstích. Výhodou těchto trhů je, že zde nekoupíte žádné nekvalitní kýče. Prodejci jsou pečlivě vybíráni, takže u stánků můžete narazit na poctivé zboží od lokálních výrobců.

Romantické osvětlení na náměstí i okolních budovách, bohatý kulturní program i dobrá dostupnost do místních termálních pramenů činí Budapešť lákavým cílem pro předvánoční návštěvy.

Vánoční trh na náměstí Vorosmarty Vánoční trh před bazilikou Svatého Štěpána
8. 11. - 1. 1. 22. 11. - 1.1.

Vánoční trhy v Drážďanech

Pokud bydlíte v Praze nebo na severu Čech, máte to do Drážďan co by kamenem dohodil. Historické budovy, poklidná atmosféra a gastronomické pochoutky jsou důvodem, proč je toto město před Vánoci tak oblíbené. Drážďany budou rájem pro vaše oči i chuťové buňky - vychutnejte si tradiční štolu Striezel pod krušnohorskou pyramidou (což je ozdobný stojan na svíčky). Právě v tomto městě mají nejvyšší krušnohorskou pyramidu na světě. Má pět pater a měří přes 14 metrů.

Trhy můžete navštívit od 27. 11. do 24. 12. Dne 7. 12. se zde koná štolová slavnost, kdy se městem vydá velkolepý průvod s hudbou, fanfárami a mažoretkami, přičemž koňský povoz převáží obrovskou několikatunovou štolu.

Vánoční trhy Záhřeb

A nyní tu máme skutečnou třešničku na dortu. V zimě do Chorvatska? Možná vám to přijde jako velmi neobvyklý plán, ale existují pádné důvody, proč jej zrealizovat. Vánoční trhy v Záhřebu totiž skutečně stojí za to. Již třikrát po sobě byly zvoleny v mezinárodní anketě Best Advent jako nejkrásnější trhy v Evropě. A není se čemu divit. Chorvati se každoročně při jejich přípravě opravdu činí a tato událost je zajímavá díky svým velkolepým světelným dekoracím, gastronomickým specialitám, kluzišti a živé hudbě. Některé světelné instalace jsou natolik dovedeny k dokonalosti, že si díky nim budete připadat jako v zimní pohádce - například světelný tunel, žárovkové brány a světýlka ve stromech.

Vánoční trhy se v Záhřebu budou konat od 29. 11. do 1.1.

Zdroj: www.vecernji.hr (foto Dalibor Urukalovič)

Vánoční trhy Norimberk

Vydejte se zpátky ke kořenům - Norimberk je město, které se může pochlubit jednou z nejdelších tradic v pořádání těchto trhů. Lidé se tu scházejí u stánků už od roku 1628. Toto německé město láká na svou unikátní architekturu, více než dvě stovky stánků a tradiční norimberský punč, perníčky a biskupské chlebíčky. Tato návštěva vyjde výhodně hlavně pro obyvatele Západních Čech - Norimberk je od českých hranic vzdálený pouhých 155 kilometrů.

Francouzská elegance ve Štrasburku

Francouzské vánoční trhy jsou kapitola sama o sobě. Starobylý malovaný kolotoč, velkorysé světelné dekorace a občas i obří ruské kolo, ze kterého můžete pozorovat celé město a popíjet punč. Mezi nejznámější patří vánoční trhy ve Štrasburku. Kombinace francouzské a německé kuchyně, nespočet nákupních příležitostí a alsaská architektura představují unikátní mix, kvůli kterému se do tohoto města vydávají tisíce návštěvníků.

Slovanská tradice v Krakově

Preferujete raději slovanskou zemi? Vydejte se k našim severním sousedům, kteří mají mnohaletou tradici v pořádání vánočních trhů a kde můžete zažít nezapomenutelné věci. Například jízdu na koňském povoze, tradiční polské koledy nebo troubení trubky z věže Mariánského chrámu, které se ozývá každou hodinu. Oslaďte si návštěvu tohoto města tradičním medovým nápojem, který je úplně jiný než medovina, jakou znáte v Česku.

Mohlo by vás zajímat

thumb
Svatební plánovač: Co a kdy je před svatbou potřeba zařídit?
23.9.2020

Svatební den chce mít každá nevěsta perfektní, bez jediného zádrhelu. Příprav, které je na tento den potřeba, je hodně. Se správnou organizací se to dá zvládnout bez stresu.

thumb
Vana nebo sprchový kout? Podívejte se, které řešení je nejlepší pro vás!
22.9.2020

Rekonstruujete svoji koupelnu? Tak to jistě stojíte také před otázkou, zda je lepší zvolit vanu nebo sprchu.

thumb
Interiérový design a garsonka: Poradíme vám, jak oddělit spaní od zbytku prostoru
22.9.2020

Bydlíte v garsonce nebo malém bytě? Pak jistě znáte každodenní boj způsobený nedostatkem místa. Nechte se inspirovat tipy od interiérových designerů na možnosti rozložení bytu a pohodlného spaní.

thumb
Platba mobilem nebo kartou? Srovnání výhod a nevýhod
21.9.2020

Připravili jsme pro vás srovnání výhod a nevýhod, které přináší placení mobilem a kartou.