Menu

Cestovní pojištění do Francie

  • Cestovní pojištění se slevou až 50 %
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění do Francie nejvýhodněji

Srovnejte cestovní pojištění

Jaké sjednat cestovní pojištění do Francie?

Ať už míříte do Paříže, nebo na lyžovačku do francouzských Alp, nezapomeňte na to nejdůležitější, a tím je pojištění na cesty. Jaké cestovní pojištění do Francie sjednat?

  • Pojištění zavazadel. Francie je nejnavštěvovanější zemí světa a zvláště v Paříži jsou kvůli vyšší koncentraci lidí časté krádeže.
  • Zvolte limit krytí aspoň ve výši 3 milionů Kč. Lékařská péče v této zemi není nejlevnější. Prodražit se může zvláště dlouhodobý pobyt v nemocnici nebo operace.
  • Pokud míříte do Francie za účelem lyžování, neváhejte sáhnout po limitu krytí vyšším, než jsou 3 miliony. Náklady spojené se zásahem horské služby, transportem vrtulníku a dlouhodobým pobytem v nemocnici patří k těm nejdražším.
  • Pojistěte si storno zájezdu. V případě, že náhle onemocníte, může vám propadnout celá cena zájezdu. Díky pojištění storna můžete od pojišťovny dostat proplacenou drtivou část ceny zájezdu nebo letenky.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Francie od 7 Kč denně.

Co ve Francii zažít a ochutnat

Paříž

Jedná se o nejoblíbenější cestovatelský cíl. Nechte si na návštěvu tohoto města aspoň 3 – 4 celé dny. Většina cestovatelů totiž v Paříži udělá hektické dvoudenní kolečko po památkách, načež nasedne na letadlo a odletí pryč. Nalaďte se na pravou pařížskou romantiku a objevte i jeho méně známé části – třeba skryté kavárny v Montmartre, pařížské podzemí nebo méně známé gotické katedrály.

Alpy

Francouzské Alpy jsou oblíbenou destinací pro lyžování i letní turistické výšlapy. Francouzská lyžařská střediska disponují kvalitou svých svahů i jistotou sněhu po celý rok. V létě francouzské Alpy nabízí možnosti turistických výšlapů i rozmanitou přírodu, známou například díky rozkvetlým loukám.

Pláže

Jih Francie je známý díky proslulým plážovým resortům. Kdo by neznal Saint-Tropez, Nice nebo pláže u Montpellier? Tato letoviska nabízí nejen relax u moře, ale i zajímavé povyražení ve městě a architektonické památky.

Kuchyně

Dopřejte si neodolatelné francouzské speciality. Francouzská kuchyně rozhodně není jen o šnecích. Pochutnáte si na nejrůznějších paštikách, ratatouille, slaných koláčích quiche nebo francouzské cibulové polévce. Váš gurmánský zážitek doplňte i o sladké pokrmy, jako jsou například francouzské palačinky nebo barevné makronky.

Co vše si můžete připojistit na cestu do Francie

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Může se hodit

Francie
Počasí
14°C
místy zataženo
so
15°C
11°C
ne
21°C
8°C
po
23°C
9°C
út
25°C
13°C
st
28°C
15°C
čt
31°C
16°C
19°C
15°C

Občanský průkaz

Na cesty do Francie vám postačí občanský průkaz, pouze vaše nezletilé děti musí mít vlastní cestovní doklad (už nestačí mít dítě zapsané v občanském průkazu)

Znalost základních frází

Francouzi jsou známí svou nechutí k anglické konverzaci, proto je vhodné umět nějaké to francouzské slovíčko. Nemusíte hned mluvit jako Louis De Funes, abyste si získali jejich náklonnost. Stačí se naučit pár užitečných frází, díky kterým si v této zemi mnohem snadněji poradíte.

Hotovost při ruce

Ne na všech místech můžete zaplatit kartou. Při platbách u stánků, menších kavárnách a restauracích, nebo při placení za veřejné toalety se vyplatí mít v peněžence hotovost.

Cestovní pojištění do Francie

Tato země nepatří ke nejlevnějším co se týká cen i zdravotnické péče. Z toho důvodu se vyplatí nezapomenout na kvalitní pojistnou ochranu.

Kolik zaplatíte ve Francii?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Německu setkat:

Jídlo v restauraci - 383 Kč
Pivo 0,5 l - 166 Kč
Chleba 500 g - 40,30 Kč
Lístek na autobus - 48, 50 Kč

Na co si dát pozor ve Francii

Turistické pasti v Paříži

Poblíž Eiffelovky a dalších významných památek můžete narazit na řadu podvodníků, kteří mají snahu vnutit vám své suvenýry. Někteří vám bez vašeho svolení udělají fotografii s holuby, načež fotografii hned vyvolají a nutí vám ji k prodeji. Jiní využijí vaší nepozornosti a kolem zápěstí vám uvážou náramek, který chtějí hned proplatit.

Předražené turistické atrakce.

Rádi byste navštívili Moulin Rouge? Zaplatíte minimálně 3 000 Kč, a to ještě za tiket v předprodeji. Předražené jsou i plavby po řece Seině a jídla v restauracích v centru města. Zkuste popojít o trochu dál, mimo turistické davy. Paříž ukrývá i méně známé (a levnější) oblasti, ve kterých zaplatíte mnohem méně.

Drahý výběr z bankomatu

Zahraniční bankomaty obvykle nabízí dvě možnosti výběru peněz. Jednou z nich je dynamická konverze, díky které vidíte částku v korunách, která se vám strhne z vašeho konta. Raději vynaložte více úsilí a udělejte si přepočet eur na koruny na kalkulačce – dynamická konverze totiž není finančně nejvýhodnější.

Odlišné dopravní předpisy

Pokud do Francie pojedete autem, zjistěte si více o tamních dopravních pravidlech. Ve Francii můžete narazit na jiné dopravní předpisy, než v Česku. Patří mezi ně předpis, že na silnicích mimo obec můžete v dešti jezdit maximálně rychlostí 80 km/h. Pokud je mlha, vaše rychlost nesmí překročit 50 km/ (to platí i na dálnicích).

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Francie od 7 Kč denně.