Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Francie

  • Cestovní pojištění se slevou až 50 %
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Pojištění do Francie nejvýhodněji

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Jaké sjednat cestovní pojištění do Francie?

Ať už míříte do Paříže, nebo na lyžovačku do francouzských Alp, nezapomeňte na to nejdůležitější, a tím je pojištění na cesty. Jaké cestovní pojištění do Francie sjednat?

  • Pojištění zavazadel. Francie je nejnavštěvovanější zemí světa a zvláště v Paříži jsou kvůli vyšší koncentraci lidí časté krádeže.
  • Zvolte limit krytí aspoň ve výši 3 milionů Kč. Lékařská péče v této zemi není nejlevnější. Prodražit se může zvláště dlouhodobý pobyt v nemocnici nebo operace.
  • Pokud míříte do Francie za účelem lyžování, neváhejte sáhnout po limitu krytí vyšším, než jsou 3 miliony. Náklady spojené se zásahem horské služby, transportem vrtulníku a dlouhodobým pobytem v nemocnici patří k těm nejdražším.
  • Pojistěte si storno zájezdu. V případě, že náhle onemocníte, může vám propadnout celá cena zájezdu. Díky pojištění storna můžete od pojišťovny dostat proplacenou drtivou část ceny zájezdu nebo letenky.

Získejte levnější cestovní pojištění
do Francie od 7 Kč denně.

Co ve Francii zažít a ochutnat

Paříž

Jedná se o nejoblíbenější cestovatelský cíl. Nechte si na návštěvu tohoto města aspoň 3 – 4 celé dny. Většina cestovatelů totiž v Paříži udělá hektické dvoudenní kolečko po památkách, načež nasedne na letadlo a odletí pryč. Nalaďte se na pravou pařížskou romantiku a objevte i jeho méně známé části – třeba skryté kavárny v Montmartre, pařížské podzemí nebo méně známé gotické katedrály.

Alpy

Francouzské Alpy jsou oblíbenou destinací pro lyžování i letní turistické výšlapy. Francouzská lyžařská střediska disponují kvalitou svých svahů i jistotou sněhu po celý rok. V létě francouzské Alpy nabízí možnosti turistických výšlapů i rozmanitou přírodu, známou například díky rozkvetlým loukám.

Pláže

Jih Francie je známý díky proslulým plážovým resortům. Kdo by neznal Saint-Tropez, Nice nebo pláže u Montpellier? Tato letoviska nabízí nejen relax u moře, ale i zajímavé povyražení ve městě a architektonické památky.

Kuchyně

Dopřejte si neodolatelné francouzské speciality. Francouzská kuchyně rozhodně není jen o šnecích. Pochutnáte si na nejrůznějších paštikách, ratatouille, slaných koláčích quiche nebo francouzské cibulové polévce. Váš gurmánský zážitek doplňte i o sladké pokrmy, jako jsou například francouzské palačinky nebo barevné makronky.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co vše si můžete připojistit na cestu do Francie

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Může se hodit

Aktuální kurz k 7.4.2020 1EUR = 27.595Kč
Francie
Počasí
7°C
zataženo
út
20°C
6°C
st
20°C
7°C
čt
20°C
8°C
23°C
9°C
so
19°C
8°C
ne
15°C
8°C
po
15°C
7°C

Občanský průkaz

Na cesty do Francie vám postačí občanský průkaz, pouze vaše nezletilé děti musí mít vlastní cestovní doklad (už nestačí mít dítě zapsané v občanském průkazu)

Znalost základních frází

Francouzi jsou známí svou nechutí k anglické konverzaci, proto je vhodné umět nějaké to francouzské slovíčko. Nemusíte hned mluvit jako Louis De Funes, abyste si získali jejich náklonnost. Stačí se naučit pár užitečných frází, díky kterým si v této zemi mnohem snadněji poradíte.

Hotovost při ruce

Ne na všech místech můžete zaplatit kartou. Při platbách u stánků, menších kavárnách a restauracích, nebo při placení za veřejné toalety se vyplatí mít v peněžence hotovost.

Cestovní pojištění do Francie

Tato země nepatří ke nejlevnějším co se týká cen i zdravotnické péče. Z toho důvodu se vyplatí nezapomenout na kvalitní pojistnou ochranu.

Kolik zaplatíte ve Francii?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete v Německu setkat:

Jídlo v restauraci - 383 Kč
Pivo 0,5 l - 166 Kč
Chleba 500 g - 40,30 Kč
Lístek na autobus - 48, 50 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor ve Francii

Turistické pasti v Paříži

Poblíž Eiffelovky a dalších významných památek můžete narazit na řadu podvodníků, kteří mají snahu vnutit vám své suvenýry. Někteří vám bez vašeho svolení udělají fotografii s holuby, načež fotografii hned vyvolají a nutí vám ji k prodeji. Jiní využijí vaší nepozornosti a kolem zápěstí vám uvážou náramek, který chtějí hned proplatit.

Předražené turistické atrakce.

Rádi byste navštívili Moulin Rouge? Zaplatíte minimálně 3 000 Kč, a to ještě za tiket v předprodeji. Předražené jsou i plavby po řece Seině a jídla v restauracích v centru města. Zkuste popojít o trochu dál, mimo turistické davy. Paříž ukrývá i méně známé (a levnější) oblasti, ve kterých zaplatíte mnohem méně.

Drahý výběr z bankomatu

Zahraniční bankomaty obvykle nabízí dvě možnosti výběru peněz. Jednou z nich je dynamická konverze, díky které vidíte částku v korunách, která se vám strhne z vašeho konta. Raději vynaložte více úsilí a udělejte si přepočet eur na koruny na kalkulačce – dynamická konverze totiž není finančně nejvýhodnější.

Odlišné dopravní předpisy

Pokud do Francie pojedete autem, zjistěte si více o tamních dopravních pravidlech. Ve Francii můžete narazit na jiné dopravní předpisy, než v Česku. Patří mezi ně předpis, že na silnicích mimo obec můžete v dešti jezdit maximálně rychlostí 80 km/h. Pokud je mlha, vaše rychlost nesmí překročit 50 km/ (to platí i na dálnicích).

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady:

Získejte levnější cestovní pojištění
do Francie od 7 Kč denně.