Menu

Auta s nejnižší spotřebou na světě: Velký přehled 2021

29.12.2020

Plánujete nákup nového automobilu, protože ten starý vám již nevyhovuje, případně dosluhuje? Chcete ušetřit za pohonné hmoty? V tom případě vám dnes představíme auta s nejnižší spotřebou na světě v roce 2021.

Auta s nejnižší spotřebou na světě: Velký přehled 2021
9 minut čtení
Povinné ručení

Kdo šetří, má za tři. Na známém přísloví je jistě něco pravdy. Protože se nenajde téměř nikdo, kdo by nechtěl ušetřit – minimálně na spotřebě svého automobilu, který většina z nás používá téměř denně. Pokud i vás zajímá, s jakým automobilem nešlápnete vedle a právě plánujete nákup nového čtyřkolého miláčka, podívejte se na náš článek. Přinášíme vám velký přehled pro auta s nejnižší spotřebou na světě v roce 2021.

Před nákupem vozidla musí majitel řešit hned několik skutečností. A to nejen výběr samotného automobilu (jeho značku, typ, prodejce), ale také povinné ručení, havarijní pojištění a mnoho dalších libůstek, jejichž zařizování vás bude stát nejen váš čas, ale i peníze. I proto jsme pro vás připravili přehled aut střední třídy s nejnižší spotřebou.

Tip! Věděli jste, že s ekologickými vozy platíte nižší povinné ručení? Vyzkoušejte náš nezávislý porovnávač a sami si spočítejte, kolik zaplatíte právě s vaším vozem u 8 různých pojišťoven:

Porovnej povinná ručení

elektromobil

Benzín, nafta, ale i elektřina – možností je mnoho

Každý z nás je jiný, a i to byl důvod toho, proč jsme se podívali na zoubek spotřebě hned několika typům automobilů. Jako první těm, které jezdí na benzín či naftu, hned v řadě čekají hybridy a stále oblíbenější elektromobily, jež patří mezi auta s nejnižší spotřebou na světě v roce 2021. A které automobily to jsou?

toyota prius

Auta střední třídy s nejnižší spotřebou: nafta a benzin

Každý, kdo už má za sebou koupi automobilu, ví, že se k němu údaje o spotřebě paliva dostanou přímo od výrobce. Bohužel se velmi často stává, že tato čísla nesouhlasí s realitou. Při stanovení spotřeby automobilu výrobcem dochází k tomu, že si výrobci chtějí k nižší spotřebě dopomoci způsoby, které v běžném provozu nefungují. A vy pak docházíte na to, že váš automobil není tak úsporný, jak jste si mysleli.

Mohou za to laboratorní testy, při nichž dochází k nejrůznější dopomoci, například ve formě snížení tření nastavením úhlu kola, případně brzdových destiček. My vám však vlijeme do žil trochu optimismu. Která auto střední třídy mají opravdu nízkou spotřebu?

1.) Auta pro nenáročné: mini-auta a malá auta

 • Škoda Citigo 1,0 MPI: spotřeba činí 4,4 litrů paliva na 100 km
 • Seat Mii 1,0: spotřeba činí 4,5 litrů paliva na 100 km
 • Peugeot VTi: spotřeba činí 4,6 litrů paliva na 100 km
 • Renault Clio dCi: spotřeba činí 4,3 litrů paliva na 100 km
 • Ford Fiesta 1,6 TDCi: spotřeba činí 4,6 litrů paliva na 100 km
 • Mitsubishi Space Star: spotřeba činí 4,7 litrů paliva na 100 km

2.) Auta nižší střední třídy

 • Toyota Prius Plug-in Hybrid: spotřeba činí 3,7 litrů paliva na 100 km
 • Mercedes-Benz třídy A 180 CDI Blue Efficiency: spotřeba činí 4,6 litrů paliva na 100 km
 • Citroen C4 Cactus BlueHDi: spotřeba činí 4,6 litrů paliva na 100 km

3.) Auta střední třídy s nejnižší spotřebou

 • BMW F30 320d Efficient Dynamic Edition: spotřeba činí 4,6 litrů paliva na 100 km
 • BMW F30 316d: spotřeba činí 5 litrů paliva na 100 km
 • VW Passat 2,0 TDI: spotřeba činí 5,1 litrů paliva na 100 km

Tip! Přemýšlíte o koupi nového vozu a chtěli byste si na něj půjčit? V našem porovnávači půjček snadno zjistíte, kde vám poskytnou nejvýhodnější podmínky:

Najděte nejvýhodnější půjčku

auto hybrid

Auta s nejnižší spotřebou na světě v roce 2021: Hybridy

Hybridy ve svých nejrůznějších podobách se stávají stále více a více oblíbenou alternativou klasických automobilů jezdících na naftu či benzin. Pokud chcete při svém cestování ulevit životnímu prostředí a ušetřit na spotřebě, je pro vás hybrid ideální. Kombinuje elektromotor s klasickým spalovacím, kdy ten spalovací může sloužit klidně jen k dobíjení elektromotoru. Ale také jsou zde vozidla, u nichž se mohou na provozu automobilu podílet oba. A která auta s nejnižší spotřebou na světě v roce 2021 sem patří?

 • Hyundai Ioniq (Plug-in hybridní PHEV 1.6 GDI): udávaná spotřeba je 1,1 litru na 100 kilometrů
 • Volvo XC90 T8 Twin Engine: kombinovaná spotřeba se udává okolo 2,5 litrů na 100 km
 • Toyota Corolla Hybrid: spotřeba při běžné jízdě vyšla v testech na 4,8 litrů na 100 km, při jízdě na dálnici spotřeba stoupla na 6 litrů
 • Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid: udávaná spotřeba činí 5,3 litrů na 100 km

elektromobil 2021

Auta s nejnižší spotřebou na světě v roce 2021: Elektromobily

Elektromobily nejsou oblíbené jen pro svoji schopnost okamžitě nabídnout řidiči plný výkon, rychlou akceleraci a možnost rekuperace, ale také pro svoji nízkou spotřebu. Nemluvě o tom, že v případě, kdy máte dům osázen solárními panely, vás dobíjení vozidla vyjde téměř zadarmo. To stejné platí také v případech, kdy máte možnost elektromobil dobíjet v práci, nebo z SVJ elektřiny v garáži.

Jednoduše řečeno jste to právě vy, kdo můžete konečnou cenu za jízdu ovlivnit. Nemluvě o tom, že elektrovozidla mají nižší cenu POV. A které elektromobily váš překvapí svojí spotřebou?

 • Hyundai Ioniq Electric Style: udávaná spotřeba je 11,5 kWh na 100 km
 • BMW i3 94 Ah: udávaná spotřeba je 12,6 kWh na 100 km
 • VW e-Golf: udávaná spotřeba je 12,7 kWh na 100 km
 • Smart Fortwo Coupé EQ Prime: udávaná spotřeba je 12,9 kWh na 100 km

Pro výpočet ceny za 100 ujetých km je třeba vynásobit aktuální cenu elektřiny kWh, které potřebujete na dobití automobilu.

Tip! Cenu elektřiny si můžete snížit i změnou dodavatele. Podívejte se, kdo dodává nejlevnější elektřinu právě ve vašem kraji. Stačí zadat pár údajů:

Najděte nejlevnějšího dodavatele

Jak vidíte, jezdit lze i s opravdu nízkou spotřebou. V případě, že nehledáte automobil na chlubení, kdy se budete po dálnici prohánět rychleji, než je zdrávo, ale hledáte spolehlivé vozidlo do každodenního provozu, jsou automobily z našeho seznamu tím, co by mohlo vaše potřeby uspokojit.

Mohlo by vás zajímat

technická kontrola
Kolik stojí technická?
23.10.2021

Technická kontrola je povinnost související s provozem vozidla. Pro někoho je to povinnost nemilá, pro někoho je to příležitost ověřit, že je automobil naprosto v pořádku. Co se kontroluje a kolik stojí technická kontrola?

řízení v americe
Kde a jak vyřídit mezinárodní řidičský průkaz?
16.10.2021

Pokud plánujete jet do zahraničí autem, nebo si budete chtít v zahraničí automobil půjčit, měli byste si ověřit, že v dané zemi budete moci skutečně řídit se stávajícím doklady, a nebo k tomu budete potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz.

zimní pneumatiky
Od kdy jsou povinné zimní pneumatiky? Co riskujete, když je neobujete?
14.10.2021

Chladné říjnové počasí vás možná donutilo vytáhnout šálu a rukavice, protože při cestě od domu k autu člověk promrzne raz dva. Co ale váš automobil a jeho zimní výbava? V tomto článku se zaměříme na povinné zimní pneumatiky a co vám hrozí, když na zimní…

řidič náklaďáku
Řidičský průkaz A, B, C, D, T – Co mohu řídit?
9.10.2021

Máte řidičský průkaz B a nejste si jisti, co můžete s tímto oprávněním řídit? Můžete s tímto oprávněním řídit motorku? Pojďme si udělat pořádek v řidičských oprávněních a vysvětlit si, co znamená řidičský průkaz A, B, C, D, T.