Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Developerské projekty Praha, aneb aktuální přehled nejnovějších možností bydlení

24.2.2020

Uvažujete o vlastním bydlení a toužíte po domově, který v sobě kombinuje nejmodernější prvky a jehož zdi voní novotou? V tom případě zvolte čerstvě dostavěnou nemovitost, anebo dům či byt, který je natolik nový, že ještě ani fyzicky neexistuje. Jaké developerské projekty jsou nyní v hlavním městě v nabídce?

Developerské projekty Praha, aneb aktuální přehled nejnovějších možností bydlení
13 minut čtení
Bydlení

Praha je lukrativní metropolí, vyznačující se stabilním růstem obyvatel. Zatímco před dvaceti lety byl počet pražských obyvatel 1 181 000, nyní je to o 128 000 lidí více (toto číslo je ve skutečnosti mnohem vyšší, protože řada pražských obyvatel má trvalé bydliště v jiném regionu). Z důvodu velkého nárůstu obyvatel ani developeři nezahálí a připravují mnoho zajímavých projektů. Z aktuální nabídky si vybere zájemce o garsonku, dvou či třípokojový byt, nebo rozlehlý apartmán s velkou terasou.

Aktuální developerské projekty Praha

Hagibor

Na Vinohradské třídě vyroste pět nových rezidenčních domů, které na první pohled zaujmou svou futuristickou architekturou. Tyto domy budou mít zajímavou členitou fasádu a každý balkon bude orientován svým vlastním směrem, což každému bytu zajistí optimální stínění a soukromí. Spojení členitých balkonů, francouzských a rohových oken dodá interiéru osvěžující vzdušnost.

V nabídce jsou všechny typy bytových dispozic, od 1+kk po 4+kk. Rezidence Hagibor bude unikátní v tom, že se bude jednat o živou městskou čtvrť, ve které bude prostor ke společnému setkávání. Součástí čtvrti bude kulturní centrum, do kterého přemístí své sídlo Pražská filharmonie.

Základní informace o projektu  
Lokalita Vinohradská, Praha - Strašnice
Příklady cen bytů

1+kk, 30,2 m2: 4 113 600 Kč

2+kk, 69,3 m2, 8 981 100 Kč

3+kk, 96,8 m2, 12 325 100 Kč

Prodanost 39 % (86 volných bytových jednotek)

developerské projekty praha

Neugraf

Unikátní soukromý komplex s vlastní recepcí a střešními terasami - to je nový developerský projekt v Praze 5. V tomto komplexu najdou vhodné bydlení zájemci o klasický byt i netradiční prostory k bydlení (například loft nebo střešní penthouse). Zajímavým prvkem je snadný přístup do společných prostor, které nabízí nepřeberné možnosti trávení volného času. Každý obyvatel má přístup na střešní terasu, do velké společné zahrady, soukromého wellness, do coworkingového centra a kavárny. K dispozici jsou bytové jednotky od 2+kk do 6+kk.

Základní informace o projektu  
Lokalita Praha Smíchov, ulice Grafická
Příklady cen bytů

2+kk, 59,4 m2: 7 925 900 Kč

3+kk, 88,7 m2: 11 647 200 Kč

Prodanost 8 % (80 volných bytů)

Green Side

Ti, kteří chtějí uniknout ruchu velkoměsta, budou nadšeni z Green Side. Jak už název napovídá, jedná se o bydlení, které je úzce propojeno se zelení. Tato rezidence, která bude sestávat z 5 budov, je citlivě zasazena do přírodního prostředí poblíž parku a golfového hřiště. Díky kombinaci velkých francouzských oken a podlouhlých oken v americkém stylu budou mít obyvatelé ve svých bytech optimální množství světla. Zájemci o bydlení si můžou vybrat z bytových jednotek o velikosti 1+kk, 2+kk, 4+kk a čtyřpokojových luxusních střešních bytů.

Základní informace o projektu  
Lokalita Praha 14, poblíž metra Černý Most
Příklady cen bytů

1+kk, 37 m2: 3 799 000 Kč

2+kk, 60,9 m2: 5 769 000 Kč

4+ kk, 74,4 m2: 6 599 000 Kč

Tip! Plánujete koupi bytu? Ušetřete desetitisíce korun na hypotéce. Při žádosti o hypotéku se hodí mít k ruce specialistu, který vám pomůže zorientovat se v džungli bankovních úvěrů. Porovnejte si u nás ceny, zvolte nejvýhodnější nabídku a získejte služby hypotečního specialisty, který zvýší vaše šance na schválení. Najít nejvýhodnější hypotéku

Britská čtvrť

Pokud preferujete praktické bydlení z kvalitních materiálů, Britská čvrť pro vás bude tím pravým. Developer klade důraz na kvalitní provedení stavby a vybavení jednotlivých jednotek praktickými detaily. Životní pohodlí umocní velká okna, balkony a předzahrádky, které jsou důmyslně zakomponované ve výklencích budovy. Rezidence je vybudovaná v energeticky nenáročné třídě, tudíž provoz takové domácnosti není nákladný. V nabídce jsou byty v prostorové dispozici 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk.

Základní informace o projektu  
Lokalita Praha Stodůlky, ulice Svitákova
Příklady cen bytů

1+kk, 34,2 m2: 4 254 841 Kč

2+kk, 56,3 m2: 5 057 484 Kč

3+kk, 97,5 m2: 9 353 829 Kč

Prodanost 87 % (29 volných bytů)

developerské projekty praha

Projekt Harfa

Milovníci dobrého designu a metropolitního životního stylu si přijdou na své v moderních bytech v Praze 9. Výrazná budova s neobvyklými obdélníkovými prvky zaujme na první pohled. Tento dům nabídne nadstandardní bydlení, vyznačující se dřevěnými podlahami, luxusními koupelnami, posuvnými okny a podlahovým vytápěním. V domě funguje rekuperační větrací systém, založený na získávání tepla ze vzduchu, odcházejícího z domu při větrání. Díky tomu je možné dosáhnout významných tepelných úspor. Pokud zvolíte byt s balkonem, díky skleněnému zábradlí a promyšlené stavební kompozici si můžete vychutnávat příjemný výhled.

Základní informace o projektu  
Lokalita Praha Libeň
Příklady cen bytů

1+kk, 39,2 m2: 3 918 356 Kč

2+kk, 55,6 m2: 6 685 366 Kč

3+kk, 100 m2: 9 073 418 Kč

Počet volných bytů 47

Rezidence Pergamenka

Bytové jednotky, které na první pohled zaujmou svým svérázným architektonickým stylem, vyznačujícím se svou nadčasovostí. To je rezidence Pergamenka, situovaná v pražských Holešovicích. Originální industriální styl, velká okna a důmyslně promyšlený vnitroblok dělá z této rezidence ideální místo k bydlení. První etapa výstavby nabídne 111 bytů o rozloze 34 až 118 m2 o dispozici 1+kk až 4+kk.

Základní informace o projektu  
Lokalita Praha Holešovice
Příklady cen bytů

1+kk, 34,7 m2: 4 265 237 Kč

2+kk, 56,1 m2: 6 150 577 Kč

3+kk, 71,8 m2: 9 069 964 Kč

Prodanost 78 % (20 volných bytů)

Park Zličín

Bydlení u metra, ale přitom daleko od městského ruchu a na dosah přírody. Tyto výhody nabídne bydlení, nacházející se 3 minuty chůze od stanice metra Zličín. Vyroste zde 7 bytových domů s celkovou kapacitou 526 bytů. Obyvatelé budou moct využívat soukromý park, ve kterém bude dětské hřiště, velkorysé travnaté plochy i prostory ke sportování. Budovy navíc budou vybaveny unikátním systémem řízeného větrání, fungující na principu, že teplo z odváděného vzduchu při větrání bude využíváno k ohřevu. Díky tomu si budou moct obyvatelé užívat zdravého provzdušněného prostředí, a přitom ušetří za energie.

Základní informace o projektu  
Lokalita Praha Zličín
Příklady cen bytů

1+kk, 29,9 m21: 4 435 000 Kč

2+kk, 49,5 m2: 4 763 760 Kč

3+kk, 70,3 m2: 6 921 535 Kč

Počet volných bytů k prodeji 146

Co si ohlídat u developerského projektu?

Nechali jste se okouzlit moderními prvky, designovým řešením a především novotou bytů, které jsou nabízeny v rámci developerských projektů? Při koupi takového bytu se vyplatí stát nohama na zemi a nekupovat zajíce v pytli. Co si před samotnou koupí bytu zjistit?

  • Reference. Není od věci si zjistit, jaké projekty již daný developer realizoval. Většina z nich se svými předchozími projekty pochlubí na svých webových stránkách. Je užitečné zkontaktovat se s lidmi, kteří v těchto bytech již bydlí a zjistit, jak jsou spokojeni.
  • Způsob financování. U developerského projektu by vás mělo zajímat, z čeho bude zaplacen. Zpozornět byste měli u projektů, které budou financovány samotným developerem. Znamená to totiž, že peníze na stavbu bude získávat od kupujících. V takovém případě bude stavba závislá na tom, jak úspěšně se budou byty prodávat, což může celou stavbu výrazně zpomalit.
  • Podmínky ve smlouvě. Před podpisem si smlouvu nejen důkladně přečtěte, ale rovněž prodiskutujte její ujednání s právníkem. Developer by neměl mít problém dát poslat vám smlouvy k nahlédnutí. Pokud se v nich bude vyskytovat rozhodčí doložka nebo jiné nevýhodné podmínky, dejte od ní raději ruce pryč.
  • Stavební povolení. Zjistěte si, zda už developer získal stavební povolení, protože tato procedura může trva i několik let.

Mohlo by vás zajímat

thumb
Koronavirus a životní pojištění: jak se různé pojišťovny staví k této situaci?
6.4.2020

Současná pandemie zasáhla do životů mnoha lidí. Něktří lidé se dostali do nepříjemné situace kvůli tomu, že se tímto onemocněním nakazili, nebo jim byla nařízena povinná karanténa z důvodu, že přišli do kontaktu s rizikovou osobou. Jak v těchto případech…

thumb
Koronavirus - na co máte v dnešní době nárok jako zaměstnanec nebo OSVČ?
1.4.2020

Současná situace zasáhla nás všechny. Ať už jste zaměstnanec či živnostník pobývající doma s dítětem, majitel provozovny či podnikatel zaměstnávajíci lidi, opatření proti koronaviru výrazně ovlivnila váš život. Dobrou zprávou však je, že na tuto situaci…

thumb
Stravováním proti koronaviru, aneb jak zvýšit svou imunitu
31.3.2020

O koronaviru zatím víme to, že je nebezpečný pro starší osoby a lidi s narušenou imunitou. Nechcete patřit mezi ty, kteří mají křehkou imunitu a jsou tudíž k nákaze náchylnější? V tomto článku vám poradíme, jak posílit své tělo a snížit riziko onemocnění…

thumb
Nové dálnice a rekonstrukce D1, aneb jaká je nyní situace na českých komunikacích
27.3.2020

Zajímá vás, jaké změny vás letos čekají na českých dálnicích? Plánují se velké stavební úpravy na D1 i stavba nových úseků dálnic. Zjistěte, jaké úseky budou nově zprovozněny i kde na vás můžou čekat uzavírky a časové zdržení.