Menu

Nejlepší rodinné auto 2021

Aktualizováno dne 7.6.2021

Cestování s rodinou bývá takové malé stěhování. S příchodem dítěte zjistíte, že nejde jen o usazení vašeho potomka, ale i o naložení kočárku, odrážedla, později koloběžky, kola a kočárku pro panenky a spousty “nezbytností”, které prostě s sebou dítko potřebuje. Proto začnete brzy hledat nejlepší rodinné auto.

Nejlepší rodinné auto 2021
11 minut čtení
Povinné ručení

Které auto ale můžeme označit jako nejlepší rodinné auto? Tato kategorie nemá jasně dané hranice a je velmi subjektivní. Od rodinného auta čekáme, že spíš než žihadlo, za kterým se obdivně otočí hlavy kolemjdoucích, bude bezpečné a praktické s dostatečně velkým a dobře řešeným kufrem i interiérem. K tomu rozhodně u rodinného auta neustoupíme z bezpečnosti. Podívejte se na návrh aut, která usilují o označení nejlepší rodinné auto.

suv

Nejlepší rodinné auto pro větší rodinu

Začneme auty, která se hodí pro rodinu se dvěma dospělými a třemi dětmi. Tři klasické dětské autosedačky se totiž do nejčastějšího automobilu na našich silnicích, Škoda Octavia, vedle sebe nevejdou. Zájemci o taková auta hledají nejčastěji SUV, nebo dokonce MPV, tedy víceúčelová vozidla. Při koupi jakéhokoliv vozidla ale mějte na paměti, že musíte mít sjednané povinné ručení.

Tip! Nejvýhodnější povinné ručení najdete jednoduchým porovnáním nabídek trhu. Zkuste to a ušetřete i přes 50 % ceny:

Porovnejte povinná ručení

1.) Škoda Kodiaq

Od české Škody je na trhu nový Kodiaq, který je jako jediný z nabídky sedmimístný. V základní výbavě a s motorem 1,5 TSI je jeho cena téměř 800 000 Kč. Výhodou je známá značka a dostupnost servisů a náhradních dílů v případě problémů.

2.) Hyundai Santa Fe

České kořeny, aspoň částečně, můžeme nalézt i v dalším automobilu - Hyundai Santa Fe. V nabídce je s dieselovým, ale i hybridním či plug-in hybridním motorem. Nejlevnější je varianta s dieselovým motorem 2,2 CRDi a osmistupňovou převodovkou za 949 990 Kč, aktuálně jsou dostupné se slevou “Jarní prémií” ve výši 100 000 Kč.

3.) Ford S-MAX

Mezi aktivními rodiči je také několik let oblíbený Ford S-MAX. Nejlevnější nabídka vozu je ve variantě S-MAX Titanium, jehož základní cena je 973 900 Kč, zvýhodněná cena je dostupná za 699 900 Kč.

pětimístné auto

Pětimístná rodinná auta

Nepotřebujete v autě třetí řadu sedadel, protože pohodlně vměstnáte celou rodinu do pětimístného auta? Pak si projděte levnější varianty rodinných vozidel.

Věděli jste, že... si můžete pořídit autodoplňky, nářadí a díly přes cashback a dostat tak část zaplacených peněz zpět? Cashbacky na ně teď najdete na webech jako:

* Autohotarek.cz
* Torriacars.cz

4.) Volkswagen Tiguan

Další možností, co pořídit, aby byli rodinné cestovatelé spokojení, je Volkswagen Tiguan. Jeho cena začíná na 707 900 Kč s benzinovým motorem TSI EVO a 770 900 Kč s naftovým motorem, přitom uvedená spotřeba je od 5,1 litrů na 100 kilometrů mimo město u benzinového motoru.

5.) Peugeot 3008 SUV

Můžete uvažovat i o pořízení vozu Peugeot 3008 SUV. Ten začíná na ceně 600 000 Kč - za tuto cenu je dostupný benzinový motor 1.2. S Peugeotem 3008 můžete ale zamířit i do vyšších cenových hladin. Dostupný je i s hybridním motorem, u kterého se cena pohybuje přes 1 000 000 korun.

rodinné auto

Luxusní rodinné auto

Pokud jste připraveni utratit za nového čtyřkolého mazlíčka kolem milionu korun, sáhněte po některé z luxusních klasik. Doporučujeme ovšem, abyste si prozkoumali nabídky havarijního pojištění a pokryli tak případné náklady spojené s krádeží vozu, objetí klíčem, krupobitím nebo třeba srážkou se zvěří.

Tip! Nejideálnější havarijní pojištění si můžete sami vybrat v porovnávači havarujních pojištění:
Porovnej havarijní pojištění

6.) Mercedes-Benz GLB

Nejlepší rodinné auto hledejte v kategorii luxusnějších automobilů. V seznamu proto nesmí chybět zmínka o automobilu Mercedes-Benz. Model GLB je možné za příplatek 23 141 Kč vybavit třetí řadou sedadel a mít tak sedmimístný automobil. Podle výrobce na třetí řadu můžete usadit jen dítě do výšky 168 centimetrů. Ačkoliv jde o rodinný vůz, můžete si zvolit i režim offroad a ukázat dětem i trochu jinou jízdu než ucpaným městem. Cena benzínového motoru začíná na 891 770 Kč, u naftového motoru na 941 380 Kč.

7.) Land Rover Discovery Sport

Nemůžeme ani vynechat Land Rover. Land Rover Discovery Sport je možné pořídit i ve variantě se sedmi sedadly. V takovou chvíli bude objem kufru jen 115 litrů. Při uspořádání s pěti sedadly je zavazadlový prostor 963 litrů. Lákadlem však určitě budou jízdní vlastnosti a pohon všech 4 kol. Připravte se však na cenu přes jeden milion korun.

rodinné auto

Levná rodinná auta

V případě, že je váš rozpočet na nový rodinný automobil něco kolem 300 - 500 tisíc, potěšíme vás v této sekci levných vozů. Levné ovšem neznamená špatné, však se sami přesvěčte - na konci článku se podívejte na srovnání všech zmíněných rodinných aut.

8.) Dacia Duster

Dacia u nás měla jméno méně kvalitního automobilu. Na našem trhu už se otrkala a zkušenosti ukazují, že i auta Dacia mají co nabídnout. SUV, které je vhodné pro rodinu, se jmenuje Dacia Duster. V nejlevnější variantě Access je dostupná jen s benzinovým motorem a manuální převodovkou za cenu 279 900 Kč. Tato verze je přece jen osekaná, barva je pouze ve variantě bílá, ale její součástí je např. asistent rozjezdu do kopce. Ovládání zadních oken je pro změnu v této variantě manuální.

9.) Citroën Berlingo

Ve svém hledání podle ceny zaměřte svou pozornost také na Citroën. Berlingo pořídíte od 470 000 Kč. Třetí sada sedadel je v něm za příplatek, v prodloužené XL verzi je zadní řada podélně posuvná a cestující mají více místa na nohy. Zadní dveře jsou posuvné, což ocení rodiče, ale i samotné děti.

Srovnání rodinných aut

Veškeré výše zmíněné vozy můžete přehledně porovnat v naší tabulce:

Rodinné auto Počet míst k sezení Velikost kufru Cena
Škoda Kodiaq 7 270 litrů (5místná úprava 765 litrů 799.900 Kč
Hyundai Santa Fe 7 130 litrů (5místná úprava 571 litrů) 949.990 Kč
Ford S-MAX 7 285 litrů 7sedadlové uspořádání (956 litrů 5sedadlové uspořádání) 973.900 Kč
VW Tiguan 5 615 litrů (1 655 litrů při sklopení zadních sedadel) 707.900 Kč
Peugeot 3008 SUV 5 520 litrů 600.000 Kč
Land Rover Discovery Sport 7 115 litrů v sedmimístném provedení, 963 litrů v pětimístném provedení 1.010.317 Kč
Mercedes-Benz GLB 7 (za příplatek) 560 litrů v pětimístném uspořádání 891.770 Kč
Citroën Berlingo 7 (za příplatek) 775 litrů ve velikosti M a až 1050 litrů ve velikosti XL 470.000 Kč
Dacia Duster 5 430-445 litrů 279.900 Kč

Inspiraci pro dopravní prostředek jsme vám snad poskytli. Teď si stačí jen vybrat, kam vyrazit s rodinou na výlet či dovolenou. Inspirujte se našimi průvodci:

Mohlo by vás zajímat

plná moc při přepisu auta
Jak dlouho platí plná moc na přepis auta?
12.2.2024

Už se těšíte, až usednete za volant svého nově koupeného auta. Strávili jste měsíce hledáním a vybíráním toho pravého. Po všech peripetiích už vás čeká jen přepis auta. Prodávající ale nemá čas, aby se s vámi na úřad dostavil a chce vám vystavit plnou moc…

bez dálniční známky
Jízda po dálnici bez známky: Co vám hrozí? Existují výjimky?
7.2.2024

V České republice se nachází přes 1000 kilometrů dálnic, které spojují nejvýznamnější metropole a státy. Řidiči díky síti dálnic přejedou od západu na východ Čech přibližně za 5 hodin. Jízda po dálnici bez známky se ale nevyplácí. Co řidičům hrozí a platí…

povinné ručení při přepisu
Povinné ručení při přepisu vozidla: Co musíte vědět před změnou majitele?
5.2.2024

Pokud kupujete nebo prodáváte ojeté vozidlo, procházíte poměrně běžným postupem, na kterém se už několik let nic nemění. Jsou však body, ve kterých se dlouhodobě zbytečně chybuje. Kámen úrazu je povinné ručení při přepisu vozidla.

riziková skupina řidičů věk
Kdo patří do rizikové skupiny řidičů?
29.1.2024

Srovnávače pojištění vozidel po vás chtějí zadat široké spektrum informací. Prostřednictvím těchto údajů vyhodnocují, zda jste tzv. riziková skupina řidičů. Při hledání vhodného povinného ručení proto narazíte na značné rozdíly v cenách nabízených…