Menu

Proč si (ne)pořídit iPhone? Včetně srovnání nejnovějších modelů

8.6.2020

Připravili jsme pro vás přehled výhod a nevýhod, které pořízení iPhonu přináší. Budete si tak moci udělat vlastní názor, jestli je pro vás tato značka mobilních telefonů vodná či ne.

Proč si (ne)pořídit iPhone? Včetně srovnání nejnovějších modelů
7 minut čtení
Telefonování

Pokud zvažujete koupi nového mobilního telefonu, pak jste jistě narazili i na značku iPhone. Někteří lidé na tyto telefony nedají dopustit, a dokonce se na ně stojí dlouhé fronty. Jsou ale skutečně tak kvalitní a zajímavé?

iPhone je značka spadající pod firmu Apple, která má vlastní silný příběh a velmi kvalitní marketing. Jejich produkty se vyznačují tím, že mají výkon optimalizovaný pro použitý hardware. Z technického hlediska to znamená, že iPhone jako takový může mít horší vybavení než mobily s Windows nebo Androidem, ale chod iPhone s nimi bude srovnatelný.

Nejvítanější důvody, proč si pořídit iPhone

Mnoho lidí oceňuje jednoduché optimalizované prostředí iPhone a celkově Apple produktů. A tím se dostáváme k tomu, čím se liší od konkurence. Všechny výrobky Apple jsou totiž vzájemně kompatibilní a vytvářejí takzvaný ekosystém. A právě to je důvod, proč si mnozí lidé pořizují právě iPhone.

Veškerý obsah totiž máte na všech zařízeních. Telefonujete z iWatch, obrázky si prohlížíte na své iTV a z Macbooku posíláte SMS, dohlížíte na aplikace, které si stahují vaše děti, máte nad vším kontrolu a komplexní přehled.

Proč si tedy pořídit iPhone? Jedná se o moderní přístroje s dobrým jménem. A pokud plánujete mít více výrobků od Apple, oceníte jejich propojenost. Navíc pokud máte rádi jednoduchá řešení a oceníte nepřetržitou technickou podporu, je iPhone jistě adekvátní volbou.

Tip! Nový iPhone vás jistě ještě víc přitáhne k dispaji, ujistěte se tedy, že máte ten správný tarif s dostatkem dat. Nabídky operátorů porovnáte zdarma a během minuty v našem porovnávači. Vyzkoušejte ho!

vyzkoušejte porovnávač tarifů

Proč si nekoupit iPhone?

Jako hlavní argument pro vás může být, že nepotřebujete výše zmíněný přehled a propojení více zařízení. Dalším argumentem bývá cena. Mnoho lidí nepotřebuje telefon za 20 000 Kč, který je lepší než notebook. Pokud se řadíte mezi uživatele, kteří od mobilu očekávají především telefonování a psaní sms, možnost brouzdat po internetu, pořídit slušné fotky a běžná videa, pak pro iPhony nenajdete využití.

Proč si iPhone tedy nepořídit? Jako hlavní argument zde bude pravděpodobně figurovat cena. Modely iPhone bývají dražší a ve stejné cenové hladině často pořídíte výkonnější mobilní telefony od jiných výrobců.

Nejnovější modely iPhonů

Mezi iPhony tohoto roku patří následující: iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max a iPhone SE 2020. Pojďme si je porovnat.

iPhone Pro max

Zdroj: Datart.cz

iPhone 11 Pro Max

Nejlepší iPhone z hlediska modernosti a výbavy je rozhodně iPhone 11 Pro Max. Je celkově větší a má delší výdrž baterie. Výrobce uvádí až o 5 hodin více než má iPhone Xs Max. Dále má k dispozici 3 objektivy, 12MP fotky a OLED displej. Navíc nahrává ve 4K kvalitě. Jeho konstrukce je z matného texturovaného skla a nerezové oceli a nejlevnější variantu pořídíte za 32 000 Kč.

iPhone 11 Pro

Zdroj: Datart.cz

iPhone 11 Pro

Střední cestou je iPhone 11 Pro. Oproti předchozímu modelu má menší displej (a není HDR), vydrží o hodinu méně a je samozřejmě lehčí. Modely Pro a Pro Max jsou voděodolné až do 4 metrů hloubky a před koupí si zvolíte vnitřní úložiště 64 GB, 256 GB nebo 512 GB. Nejlevnější iPhone 11 Pro seženete za cenu okolo 30 000 a nejdražší typ za zhruba 40 000 Kč.

iPhone 11

Zdroj: Datart.cz

iPhone 11

Mobilní telefon iPhone 11 je výhodnější z hlediska ceny, která se pohybuje nad 20 000 Kč. Je tedy dostupnější, ale chybí mu teleobjektiv, baterie vydrží kratší dobu a konstrukce je ze skla a leteckého hliníku. Je o trošku větší než Pro verze. Tento model je voděodolný do 2 metrů hloubky a maximální zvolitelná kapacita úložiště je 256 GB.

iPhone SE 2020

Zdroj: Datart.cz

iPhone SE 2020

Tento mobilní telefon je nejlevnější z představených modelů. Můžete jej sehnat již od 12 000 Kč. S iPhone SE 2020 získáte vysoce výkonný čipset, pokročilý fotoaparát s portrétním nasvícením i bezdrátové nabíjení. Tento iPhone navíc disponuje vysokokapacitní baterií, je voděodolný a díky displeji se 4,7palcovou úhlopříčkou budete mít k dispozici jasný obraz plný detailů.

Stejně jako každý produkt, i iPhony mají svá pro a proti. Záleží tedy na vás, jakou přidanou hodnotu od svého mobilního telefonu očekáváte, co by měl umět, jakou částku do něj chcete investovat, a zda pro vás hraje roli zvučné jméno, které si produkty Apple vysloužily.

Tip! Toužíte po iPhonu, ale nechcete platit víc, jak 10 000 Kč? Pořiďte si starší nebo použitý model za zlomek ceny. Velký výběr najdete třeba na PouziteiPhony.cz, kde vám za každý nákup přes cashback ještě zaplatí.

Prozkoumejte cashback

Mohlo by vás zajímat

kde parkuji?
Kde mám auto? Aplikace, se kterými najdete svůj vůz nejen na parkovišti.
18.9.2021

Když vyprávíte kamarádům, jak jste na dovolené hledali půl hodiny své auto, které bylo zaparkované jen o ulici vedle, zní to jako prima vtipná historka. Možná jste si i v hlavě překládali, jak policistům vysvětlit, že vám auto ukradli. Ve chvíli, kdy ale…

pojištění telefonu
Pojištění telefonu a další zbytečná pojištění, za která lidé vyhazují peníze
26.7.2021

Některé pojistky jsou jako záchranný kruh, který v případě neštěstí odvrátí hrozící finanční problémy. Ovšem jiná jsou bohužel jen načančanou zbytečností s okázalým názvem a minimální užitnou hodnotou. Které pojistky vám pomůžou a které jsou jako…

surfování na telefonu
Kteří operátoři vám nabídnou neomezená data?
21.7.2021

Všichni tři hlavní čeští operátoři už mají ve své nabídce tarify s neomezenými daty. Bohužel stále ještě nejsou neomezená data u většiny za cenu, kterou bychom mohli nazvat zanedbatelnou. Pokud chcete kdekoliv surfovat bez omezení, musíte si zkrátka…

online scam
Nebezpečí na internetu: Jak vyzrát na rizika online světa?
20.7.2021

Zatímco v dřívějších dobách měli lidé nejdůležitější věci ve fyzické podobě (peníze ve štrozoku, rodinné fotografie, doklady a smlouvy), dnes se vše přesouvá na internet. Je to pohodlnější, ale v mnoha aspektech rizikovější. Podívejte se, jaká nebezpečí…