Menu

Proč si (ne)pořídit iPhone? Včetně srovnání nejnovějších modelů

8.6.2020

Připravili jsme pro vás přehled výhod a nevýhod, které pořízení iPhonu přináší. Budete si tak moci udělat vlastní názor, jestli je pro vás tato značka mobilních telefonů vodná či ne.

Proč si (ne)pořídit iPhone? Včetně srovnání nejnovějších modelů
7 minut čtení
Telefonování

Pokud zvažujete koupi nového mobilního telefonu, pak jste jistě narazili i na značku iPhone. Někteří lidé na tyto telefony nedají dopustit, a dokonce se na ně stojí dlouhé fronty. Jsou ale skutečně tak kvalitní a zajímavé?

iPhone je značka spadající pod firmu Apple, která má vlastní silný příběh a velmi kvalitní marketing. Jejich produkty se vyznačují tím, že mají výkon optimalizovaný pro použitý hardware. Z technického hlediska to znamená, že iPhone jako takový může mít horší vybavení než mobily s Windows nebo Androidem, ale chod iPhone s nimi bude srovnatelný.

Nejvítanější důvody, proč si pořídit iPhone

Mnoho lidí oceňuje jednoduché optimalizované prostředí iPhone a celkově Apple produktů. A tím se dostáváme k tomu, čím se liší od konkurence. Všechny výrobky Apple jsou totiž vzájemně kompatibilní a vytvářejí takzvaný ekosystém. A právě to je důvod, proč si mnozí lidé pořizují právě iPhone.

Veškerý obsah totiž máte na všech zařízeních. Telefonujete z iWatch, obrázky si prohlížíte na své iTV a z Macbooku posíláte SMS, dohlížíte na aplikace, které si stahují vaše děti, máte nad vším kontrolu a komplexní přehled.

Proč si tedy pořídit iPhone? Jedná se o moderní přístroje s dobrým jménem. A pokud plánujete mít více výrobků od Apple, oceníte jejich propojenost. Navíc pokud máte rádi jednoduchá řešení a oceníte nepřetržitou technickou podporu, je iPhone jistě adekvátní volbou.

Tip! Nový iPhone vás jistě ještě víc přitáhne k dispaji, ujistěte se tedy, že máte ten správný tarif s dostatkem dat. Nabídky operátorů porovnáte zdarma a během minuty v našem porovnávači. Vyzkoušejte ho!

vyzkoušejte porovnávač tarifů

Proč si nekoupit iPhone?

Jako hlavní argument pro vás může být, že nepotřebujete výše zmíněný přehled a propojení více zařízení. Dalším argumentem bývá cena. Mnoho lidí nepotřebuje telefon za 20 000 Kč, který je lepší než notebook. Pokud se řadíte mezi uživatele, kteří od mobilu očekávají především telefonování a psaní sms, možnost brouzdat po internetu, pořídit slušné fotky a běžná videa, pak pro iPhony nenajdete využití.

Proč si iPhone tedy nepořídit? Jako hlavní argument zde bude pravděpodobně figurovat cena. Modely iPhone bývají dražší a ve stejné cenové hladině často pořídíte výkonnější mobilní telefony od jiných výrobců.

Nejnovější modely iPhonů

Mezi iPhony tohoto roku patří následující: iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max a iPhone SE 2020. Pojďme si je porovnat.

iPhone Pro max

Zdroj: Datart.cz

iPhone 11 Pro Max

Nejlepší iPhone z hlediska modernosti a výbavy je rozhodně iPhone 11 Pro Max. Je celkově větší a má delší výdrž baterie. Výrobce uvádí až o 5 hodin více než má iPhone Xs Max. Dále má k dispozici 3 objektivy, 12MP fotky a OLED displej. Navíc nahrává ve 4K kvalitě. Jeho konstrukce je z matného texturovaného skla a nerezové oceli a nejlevnější variantu pořídíte za 32 000 Kč.

iPhone 11 Pro

Zdroj: Datart.cz

iPhone 11 Pro

Střední cestou je iPhone 11 Pro. Oproti předchozímu modelu má menší displej (a není HDR), vydrží o hodinu méně a je samozřejmě lehčí. Modely Pro a Pro Max jsou voděodolné až do 4 metrů hloubky a před koupí si zvolíte vnitřní úložiště 64 GB, 256 GB nebo 512 GB. Nejlevnější iPhone 11 Pro seženete za cenu okolo 30 000 a nejdražší typ za zhruba 40 000 Kč.

iPhone 11

Zdroj: Datart.cz

iPhone 11

Mobilní telefon iPhone 11 je výhodnější z hlediska ceny, která se pohybuje nad 20 000 Kč. Je tedy dostupnější, ale chybí mu teleobjektiv, baterie vydrží kratší dobu a konstrukce je ze skla a leteckého hliníku. Je o trošku větší než Pro verze. Tento model je voděodolný do 2 metrů hloubky a maximální zvolitelná kapacita úložiště je 256 GB.

iPhone SE 2020

Zdroj: Datart.cz

iPhone SE 2020

Tento mobilní telefon je nejlevnější z představených modelů. Můžete jej sehnat již od 12 000 Kč. S iPhone SE 2020 získáte vysoce výkonný čipset, pokročilý fotoaparát s portrétním nasvícením i bezdrátové nabíjení. Tento iPhone navíc disponuje vysokokapacitní baterií, je voděodolný a díky displeji se 4,7palcovou úhlopříčkou budete mít k dispozici jasný obraz plný detailů.

Stejně jako každý produkt, i iPhony mají svá pro a proti. Záleží tedy na vás, jakou přidanou hodnotu od svého mobilního telefonu očekáváte, co by měl umět, jakou částku do něj chcete investovat, a zda pro vás hraje roli zvučné jméno, které si produkty Apple vysloužily.

Tip! Toužíte po iPhonu, ale nechcete platit víc, jak 10 000 Kč? Pořiďte si starší nebo použitý model za zlomek ceny. Velký výběr najdete třeba na PouziteiPhony.cz, kde vám za každý nákup přes cashback ještě zaplatí.

Prozkoumejte cashback

Mohlo by vás zajímat

selfie se psem
Jaká je vaše spotřeba dat a 6 tipů, jak ji snížit
28.4.2022

Stává se vám, že vaše mobilní data pokaždé spotřebujete už v polovině měsíce a poté musíte složitě lovit wi-fi signál v ulicích nebo při jízdě tramvají znuděně zírat z okna? Aby se vám to nestávalo, je důležité zjistit, jaká je vaše konkrétní spotřeba dat…

mobilní aplikace
10+ tipů na nejlepší aplikace do mobilu, které vám usnadní život
21.4.2022

Ano, přiznejme si to na rovinu - dnešní život je v mnoha ohledech těžký. Požadavky se na vás valí ze všech stran, a vy musíte být dokonalým zaměstnancem, partnerem a třeba i rodičem zároveň, ideálně s všudypřítomným úsměvem na rtech. Naštěstí existují…

selfíčko
Nejvýhodnější tarif 2022 a novinky ze světa mobilních operátorů
26.1.2022

Najít ten opravdu nejvýhodnější tarif 2022 není tak jednoduché, jak bychom si mohli myslet. Někdo nutně potřebuje výkonný internet s hromadou dat, jiný tráví hodiny hovory s obchodními partnery či přáteli. Jak tedy na to?

chytrý telefon
Jak správně vybrat mobilní tarif?
9.12.2021

Bez mobilního telefonu v kapse, v kabelce, nebo někde poblíž při ruce dnes už málokdo funguje. Ideální mobilní tarif je zcela neomezený. Není to ale tak dávno, co byl mobilní telefon jen tlačítkový a používal se jen na telefonování a SMS a hitem byla…