Menu

Srovnání bankovních účtů pro studenty. Který je nejvýhodnější?

Aktualizováno dne 20.8.2020

Připravili jsme pro vás přehled bankovních účtů pro studenty. Srovnali jsme nabídky jednotlivých bank a shrnuli jejich přednosti, ať si můžete vybrat ten nejlepší účet.

Srovnání bankovních účtů pro studenty. Který je nejvýhodnější?
8 minut čtení
Běžné účty

Jste rodič a hledáte pro své studující dítě vhodný bankovní účet? Jste student a hledáte výhodný účet, na který si necháte zasílat finance z brigád? Bankovní účet pro studenty nabízí téměř všechny banky. Jejich hlavní výhodou je, že jsou často vedené bez poplatků (případně s minimálními) a navíc nabízí určité nezpoplatněné množství výběrů z bankomatů za měsíc.

Nevýhodou plynoucí již z názvu je, že v okamžiku, kdy uživatel přijde o svůj statut studenta, ve většině případů přijde i možnost vlastnit bankovní účet pro studenty. Z tohoto důvodu jsou obzvláště zajímavé banky umožňující vést účet jako studentský, a to až do dosažení určitého věku. Některé banky následně nabízí automatický převod na klasický účet, případně s klienty pracují jiným způsobem, aby si je udržely.

Většina bank umožňuje založení studentského účtu již od 15 let. V takovém případě je ovšem vyžadována přítomnost zákonného zástupce. Níže najdete srovnání jednotlivých bankovních účtů pro studenty.

studentský účet

U konto pro mladé od UniCredit Bank

Tento účet je zdarma od 15 do 26 let a pro jeho sjednání není třeba potvrzení o studiu. Příchozí a odchozí platby jsou zdarma, stejně tak i výběry ze všech bankomatů na světě. Od 26 let je účet nadále bez poplatků, pokud na něj měsíčně přijde alespoň 12 000 Kč.

Podívejte se na detaily U konta ZDE.

účet pro studenty

Bankovní účet pro studenty Plus konto od ČSOB

Vedení tohoto účtu je do 26 let zdarma, a také pro jeho založení není třeba nic dokládat. Příchozí i odchozí platby jsou bez poplatků. Je ovšem potřeba dávat si pozor při výběrech, majitelé tohoto účtu si totiž mohou zdarma vybírat finance pouze z bankomatu ČSOB.

studentský účet

Studentský účet G2.2, Komerční banka

Tento bankovní účet pro studenty je určen všem ve věku 15 až 30 let. Pokud si jej budete chtít založit v době, kdy je vám více než 20 let, pak je nutné doložit potvrzení o studiu, případně platný ISIC. Příchozí i odchozí platby nejsou zpoplatněny, ovšem výběr zdarma je možný pouze z bankomatu KB.

účet pro studenty

Běžný účet od Equa bank (vhodný pro studenty)

Tento bankovní účet je limitován věkovou hranicí 18 let. Je veden zdarma a bez podmínek, bez poplatků za platby ani za výběry z bankomatů. Vklady a výběry se dají provádět pouze přes vkladomaty, převodem nebo poštovní poukázkou.

studentský účet

mKonto #navlastnitriko od mBank

Tento bankovní účet je určen pro věkovou skupinu 15 až 18 let. Díky němu si mohou teenageři vyzkoušet plnohodnotný běžný a spořící účet. Nabízí však pouze tři bezplatné výběry z bankomatů měsíčně.

bankovní účet pro studenty

AKTIVNÍ účet pro studenty od Raiffeisenbank

Tento bankovní účet pro studenty a děti je do 19 let zcela zdarma, od 19 let je potřeba předložit potvrzení o studiu nebo platný ISIC. Na tomto účtu je možné mít až 18 měn, je tedy ideální, pokud často cestujete. Dále nabízí výběry z bankomatů celosvětově bez omezení, bez poplatku jsou také všechny příchozí i odchozí platby. První vklad a výběr v hotovosti, pokud jej učiníte na pokladně banky, je zdarma.

Podívejte se na detaily AKTIVNÍHO účtu ZDE.

účet pro studenty

Malý tarif od Air Bank

Výhodou tohoto účtu je, že si jej může založit kdokoliv, kdo dosáhl věku 15 let. Je veden zdarma bez jakýchkoli podmínek, má bezplatné příchozí i odchozí platby. Ovšem výběry a vklady zdarma jsou možné pouze v rámci Air Bank bankomatů. Mezi další bonusy patří možnost získat 150 Kč na účet za to, že klient používá Platby mobilem a během prvního měsíce alespoň 5 × telefonem skutečně zaplatí.

Navíc pokud si založíte Malý tarif v období do 31. srpna 2020, můžete se těšit na další bonus. Konkrétně vám Air Bank během 60 dní od aktivace proplatí 10 % z jakékoliv vaší útraty kartou, až do výše 500 Kč.

Podívejte se na bližší informace ZDE.

účet pro studenty

Poštovní účet, Poštovní spořitelna

Poštovní účet je zdarma pro všechny do 26 let. Mezi jeho výhody patří internetové příkazy a platby zdarma. Zdarma jsou také výběry z bankomatů Poštovní spořitelny nebo ČSOB. Dále je k dispozici jeden výběr u přepážky na poště bez poplatku.

studentský účet v bance

Podle čeho vybrat nejlepší účet pro studenty?

Hledáte nejlepší bankovní účet pro studenty? Samozřejmě zvolte takový, který má minimum poplatků. V případě, že vašemu dítěti nebo vám stačí méně výběrů z bankomatu, či nebude často cestovat do zahraničí, pak vám určitě bude stačit bankovní účet pro studenty, který umožňuje omezené výběry zdarma. Pokud naopak plánujete studium v zahraničí, nebo studijní pobyty (například Erasmus) zvolte takový, který poskytuje výběry i v zahraničí zdarma.

Tip! Zajímá vás, jaké jsou poplatky u ostatních účtů? Vyzkoušejte náš srovnávač - je zdarma a bez závazků.

Porovnej účty

Mohlo by vás zajímat

online scam
Nebezpečí na internetu: Jak vyzrát na rizika online světa?
20.7.2021

Zatímco v dřívějších dobách měli lidé nejdůležitější věci ve fyzické podobě (peníze ve štrozoku, rodinné fotografie, doklady a smlouvy), dnes se vše přesouvá na internet. Je to pohodlnější, ale v mnoha aspektech rizikovější. Podívejte se, jaká nebezpečí…

online platby
Internetové bankovnictví 2021: Jaké výhody teď banky nabízí?
10.5.2021

Internetové bankovnictví je pro nás už naprosto běžnou součástí komunikace s bankou a často nejjednodušší cestou, jak se dostat ke svému účtu. Je to ale také jeden z důležitých prostředků prodeje nových produktů.

thumb
Co dělat když pošlu peníze na špatný účet?
6.5.2021

Při vyplňování údajů platby se můžete snadno splést. Automatické kontroly by měly odhalit chybu a platbu nepustit. Můžete mít ale i takovou smůlu, že platba skutečně proběhne. Vás nejspíš hned napadne otázka, co dělat když pošlu peníze na špatný účet?

kontokorent
Co je to Kontokorent a jaké výhody přináší?
24.11.2020

S pojmem “kontokorent” jste se už zajisté setkali. Asi tušíte, že se jedná o nějakou formu půjčky. Jak ale kontokorent funguje?