Menu

Kde je můj mobil? Jak najít telefon pomocí Googlu, Find My Mobile a dalšími způsoby

Aktualizováno dne 16.7.2021

Věděli jste, že lidé každý rok ztratí více než 70 milionů smartphonů? Otázku „Kde je můj mobil?“ si tak dennodenně pokládají lidé napříč světem. Většina z nás ztracený telefon najde na některém z jeho obvyklých míst, co ale dělat, když není nikde k nalezení?

Kde je můj mobil? Jak najít telefon pomocí Googlu, Find My Mobile a dalšími způsoby
8 minut čtení
Telefonování

Dobrou zprávou je, že je v současnosti lokalizace telefonu součástí téměř všech moderních zařízení, takže se se ztraceným telefonem hned loučit nemusíte, ale poměrně snadno ho můžete vyhledat. Věta „Kde je můj telefon“ tak nemusí být nezodpovězená. Prozradíme vám totiž, jak jednoduše telefon najít pomocí Googlu, aplikace Find My Mobile a dalšími osvědčenými způsoby. Tak se pojďme společně pustit do pátrání.

nalezený telefon

Kde je můj mobil: Google

V případě, že máte telefon s Androidem, napište do vyhledávače od Googlu výraz „Najdi telefon“. Po zapsání této fráze vyhledávač najde váš telefon s propojeným Google účtem. Google totiž do operačního systému Android zakomponoval funkci Najdi moje zařízení. K tomu, aby vyhledávač telefon našel, je však třeba slnit několik podmínek:

  • Telefon musí být zapnutý. V případě, že je vypnutý nebo offline, zobrazí se vám pouze jeho poslední známá poloha.
  • Telefon musí být připojený k internetu.
  • Je nutné znát heslo ke svému účtu od Googlu a zadat ho při ověření.

samsung

Kde je můj mobil: Find My Mobile

Pokud máte mobil značky Samsung, můžete využít službu Find My Mobile, která vyniká praktickou funkcí, jež umožňuje lokalizovat i ta zařízení, která nejsou připojena k internetu. Díky této aplikaci můžete nejen zjistit polohu svého zařízení, a to i když je offline, ale také zálohovat data z telefonu na Samsung Cloud, zablokovat přístup do Samsung Pay a dokonce své zařízení vzdáleně ovládat.

Co naleznete v aplikaci Find My Mobile:

  • Vyhledat moje zařízení
  • Zamknou displej
  • Prozvonit mé zařízení
  • Záloha dat

Tip! Máte obavy z vysoké spotřeby mobilních dat? Porovnejte si nabídky operátorů s naší kalkulačkou. Možná najdete výhodnější tarif!
Porovnej nabídky operátorů

mobilní telefon

Kde je můj mobil: Cerberus

Velmi užitečnou aplikací, především v případě, že máte podezření, že vám někdo telefon ukradl, je aplikace Cerberus. Samozřejmostí je zobrazení lokace telefonu na mapě. Prostřednictvím této aplikace je však navíc možné telefon ovládat skrze internet nebo SMS zprávy a je také možné pořídit snímek obrazovky nebo snímek z fotoaparátu.

Tip! Příslušenství k telefonu můžete objednávat i na těchto eshopech. Díky cashbacku se vám navíc vrátí část peněz zpět!

* AliExpress.com - až 15 % z nákupu zpět
* Electronic-star.cz - až 3 % z nákupu zpět 

iPhone a MacBook

Jak najít iPhone a další iOS zařízení

Jste majitelé telefonu s jablíčkem? V první řadě musíte v telefonu ve dvou jednoduchých krocích provést aktivaci funkce Najít iPhone:

  • Krok 1: V Nastavení klikněte na uživatelské jméno
  • Krok 2: Najděte zde funkci Najít iPhone a aktivujte ji. A je hotovo.

A jak postupovat, když telefon ztratíte? Pomocí dalšího smartphonu od Applu spusťte aplikaci Najít iPhone, která je někdy nazvaná jen Najít, a přejděte na seznam zařízení, zobrazí se vám zařízení spárovaná s účtem. V případě, že se nejedná o zařízení se stejným účtem, přejděte do sekce Já a klikněte na Pomoct přátelům. Otevře se vám webová stránka, na které se můžete přihlásit do iCloud a zobrazit polohu zařízení. Pokud nemáte další zařízení od Applu, nevadí, stejně můžete postupovat i na iCloud.com/find na jakémkoli jiném telefonu či počítači.

ztracený telefon

Jak najít mobil doma?

Máme skvělý tip i pro ty, kteří vědí, že mají telefon doma, ale nemohou ho najít. Jednou z možností je samozřejmě využít výše zmíněné aplikace, hledání si však můžete zjednodušit i dalšími aplikacemi, které jsou určeny právě k hledání telefonu doma. Jednou takovou je například aplikace Najdi telefon: píšťalka nebo Najdi telefon: tleskat, které si můžete stáhnout zdarma. Jak už název aplikací napovídá, stačí zapískat nebo zatleskat a telefon se ozve.

Kde je můj mobil?“ Otázka, na kterou snad po přečtení tohoto článku najdete odpověď a své zařízení, ať už s operačním systémem iOS nebo Android, budete mít zase brzy u sebe díky užitečným aplikacím a funkcím chytrých telefonů.

Tip! Mohlo by vás ještě zajímat:

* Virtuální operátoři – Co to je?
* Mobilní tarify 2021: Novinky a nejpopulárnější operátoři

Mohlo by vás zajímat

chytrý telefon
Jak správně vybrat mobilní tarif?
9.12.2021

Bez mobilního telefonu v kapse, v kabelce, nebo někde poblíž při ruce dnes už málokdo funguje. Ideální mobilní tarif je zcela neomezený. Není to ale tak dávno, co byl mobilní telefon jen tlačítkový a používal se jen na telefonování a SMS a hitem byla…

drahý telefonát
Telefonní čísla začínající 9: Hovor za pár korun, i několik stovek
4.11.2021

První tři pozice telefonního čísla často rozhodují o tom, kolik za hovor zaplatíte. Většina čísel patří pevným linkám, mobilním či virtuálním operátorům. U nich se cena hovoru odvíjí od tarifu, který máte sjednaný. A pak jsou zde telefonní čísla…

kde parkuji?
Kde mám auto? Aplikace, se kterými najdete svůj vůz nejen na parkovišti.
18.9.2021

Když vyprávíte kamarádům, jak jste na dovolené hledali půl hodiny své auto, které bylo zaparkované jen o ulici vedle, zní to jako prima vtipná historka. Možná jste si i v hlavě překládali, jak policistům vysvětlit, že vám auto ukradli. Ve chvíli, kdy ale…

pojištění telefonu
Pojištění telefonu a další zbytečná pojištění, za která lidé vyhazují peníze
26.7.2021

Některé pojistky jsou jako záchranný kruh, který v případě neštěstí odvrátí hrozící finanční problémy. Ovšem jiná jsou bohužel jen načančanou zbytečností s okázalým názvem a minimální užitnou hodnotou. Které pojistky vám pomůžou a které jsou jako…