Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Na jaře přibývá srážek se zvěří - máte vhodné pojištění?

1.4.2014

Ze statistik vyplývá, že na jaře přibývá střetů se zvěří. Jízda se zvýšenou pozorností je v této době nutností.
A když už ke střetu bohužel dojde, kdo zaplatí škodu na vozidle? Pojišťovna nebo pojistník? Záleží na vašem pojištění. Čtěte dál a zjistěte, jak se nejlépe pojistit.

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

Na jaře přibývá srážek se zvěří - máte vhodné pojištění?
3 minuty čtení
Užitečné informace pro povinné ručení

Pokud máte sjednáno pouze povinné ručení, hradíte si škodu ze střetu se zvěří bohužel sami. V případě srážky s hospodářským zvířetem můžete vymáhat škodu na jejich majiteli. Při srážce s divokou zvěří se náhrady škody nedovoláte, proto je vhodné mít v povinném ručení připojištění střetu se zvěří.

„Střet se zvěří je příčinou 5 % 
dopravních nehod v ČR.“

Téměř polovina evidovaných nehod z roku 2013 se odehrálo mezi půlnocí a sedmou hodinou ranní. Z jarních měsíců připadlo nejvíce karambolů na měsíc květen. V počtu pojistných událostí vedl Středočeský kraj. S přihlédnutím na statistiky je vhodné si při sjednání povinného ručení vzít připojištění střetu se zvěří.

Již za 365 Kč ročně si můžete k povinnému ručení připojistit střet se zvěří a získat náhradu za poškozené vozidlo i v případě srážky s divokým zvířetem. Připojištění střetu se zvěří doporučujeme každému, kdo nemá uzavřenou smlouvu havarijního pojištění a jezdí častěji na silnicích prvních a nižších tříd, kde je riziko střetu nejvyšší.

  povinné ručení   Srovnat ceny povinného ručení

Získejte levnější povinné ručení a ušetřete až 75 % z běžné ceny!

SPOČÍTAT

Mohlo by vás zajímat

thumb
Co dělat, když nový majitel nepřepíše auto na sebe?
25.5.2020

Prodali jste své auto, ale nový majitel jej na sebe nechce přepsat? Poradíme vám, jak v takové situaci postupovat. A ideálně, jak jí zcela předejít.

thumb
Povinné ručení jde uzavřít i na příbuznou osobu. Jak na POV, když je pojistník odlišný od majitele?
22.5.2020

I když se to zdá přitažené za vlasy, povinné ručení jde podle zákona sjednat i na osobu, která není přímo vlastníkem vozidla. Této možnosti využívají hlavně mladí řidiči, kteří se běžně potýkají s vyššími cenami za povinné ručení, protože je pojišťovny…

thumb
Nejpopulárnější barva auta. Jak si vedou Češi v porovnání se světem?
21.5.2020

Jaká je vaše nejoblíbenější barva? A jaká je barva vašeho auta? Shodují se? Pokud ano, pak budete jedni z mála majitelů aut, u kterých k této shodě došlo.

thumb
Do čeho investovat malé částky? Aktuální trendy a tipy na investice od 2000 Kč
20.5.2020

Mnohým lidem slovo investice zní jako pojem ze sci-fi světa. Takového, ve kterém podnikatelé v luxusních oblecích odkládají statisíce korun s rizikem, že se s nimi případně už nikdy nemusí setkat. Investování však není jen pro boháče a zhodnotit vaše…