Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Pěší turistika: Nejlepší treky v Evropě

26.9.2019

Batoh na zádech, příjemně namožené svaly, cesta vlnící se kopcovitou krajinou a nezapomenutelné zážitky, které vám běžná plážová válečka prostě nedá. Pěší turistika se v poslední době stává novým cestovatelským trendem. Kam vyrazit za dobrodružstvím, kolik vás to bude stát a čím vás může cesta obohatit?

Pěší turistika: Nejlepší treky v Evropě
9 minut čtení
Cestovní pojištěníZažili ledasco - od potápění v Rudém moři po jízdu na slonovi na Srí Lance. Přesto když vyzkoušeli pěší pouť, stala se pro ně nezapomenutelným životním zážitkem, který svou intenzitou předčil veškeré přechozí cestovatelské zkušenosti. Tak svůj pěší zážitek popisuje řada cestovatelů, kteří byli odkázáni několik dnů (nebo týdnů) pouze na vlastní nohy.

V tomto článku se na tento styl trávení dovolené zaměříme podrobněji.

nejlepší treky

Proč je pěší turistika nyní tak populární?

Určitě na svém Facebooku nebo Instagramu máte aspoň jednoho člověka, který sdílel své zážitky z pěšího treku. Fotografie krajiny zalité světlem zapadajícího slunce, nohy obuté v trekových sandálech a pocit naprosté svobody, dýchající z každé takové fotky.

Stále více lidí mění pobyt v čtyřhvězdičkovém hotelu v Egyptě za putování do Santiaga de Compostela, Viu Francigenu nebo jen kratší trek po České republice. Co je k tomu vede?

 • Touha najít sám sebe. Pěší putování má výrazný psychologický vliv na mozek a umožní člověku soustředit se na sebe a utřídit si tak své myšlenky. Spoustě lidem pěší trek naprosto změnil život a po jeho skončení se rozhodli k nějakému zásadnímu kroku - změně kariéry, práci na vlastním životním snu, založení vlastního byznysu, napsání knihy nebo urovnání rodinných vztahů.
 • Možnost potkat nový typ lidí. Jste znudění zhýčkanými turisty, které každé léto potkáváte v hotelovém resortu? Na treku narazíte na úplně jiný typ lidí. Pouť se většinou rozhodnou absolvovat ti, kteří hledají hlubší smysl života. Spousta cestovatelů má zkušenost s tím, že jim pěší turistika umožnila poznat spoustu inspirativních lidí s fascinujícími životními příběhy.
 • Fyzická aktivita. Určitě už jsme slyšeli o tom, že člověk by měl denně ujít alespoň deset tisíc kroků. Ale jak je nachodit v běžném životě, kdy člověk výraznou část dne stráví u pracovního stolu? Pěší turistika člověku umožňuje dopřát si po delší dobu pohyb, který je lidskému tělu nejpřirozenější. Pro mnohé poutníky je trek výzvou, na kterou jsou hrdí do konce života - například zdolat 400 kilometrů za čtrnáct dní je určitě mnohem zajímavější počin, než strávit dva týdny poléháváním na pláži.
 • Pocit štěstí. Přiznejme si to - současný styl života je poněkud předimenzovaný. Spousta pracovních i osobních úkolů v běžném pracovním dni, a poté „relax“ u televize nebo počítače, kde se míhá jeden obraz za druhým. Řada lidí je překvapena, jak moc si odpočinuli při jednoduchém stylu života, který je pro pěší pouť typický. To, že je člověk odkázaný pouze na omezenou rychlost svých nohou, mu umožňuje si krajinu více užít, zbavit se nastřádaného pocitu napětí a zvýšit svůj pocit štěstí.

nejlepší treky v evropě

Tipy na nejlepší treky v Evropě

Podívejte se na tři nejlepší treky v Evropě, kterým se jen těžko odolává. Objevte dechberoucí přírodní krásy Portugalska, Španělska, Korsiky, Anglie, Francie, Švýcarska a Itálie!

Na každý trek si s sebou nezapomeňte zabalit:

 • Pohodlné a rychloschnoucí oblečení - na cestě na vás určitě nebude čekat módní policie! Co ovšem doporučujeme zabalit je oblečení ze syntetických materiálů a to včetně spodního prádla. Pamatujte, že bavlna lehce nasává vlhkost a dlouho schne.
 • Mobilní telefon - nikdy nevíte, co se může na treku přihodit. Telefon v žádném případě nenechávejte doma! Naopak přibalte i mobilní příslušenství jako je power banka a pouzdro odolné proti vodě.
 • Toaletní potřeby a hygienické pomůcky - seznam mini baleních se bude lišit podle osobních preferencí. Nicméně toaletní papír nebo alespoň papírové kapesníčky by neměl zapomenout nikdo. Pamatujte na to, že budete trávit většinu času desítky kilometrů od civilizace.
 • Malá lékárnička
 • Boty na trekking
 • Pláštěnka nebo nepromokavá bunda
 • Lahev na vodu s filtrem
 • Krém na opalování

Tip! Zdá se vám seznam dlouhý? Některé eshopy nabízí cashback - peníze za každý nákup zpět!
Podívejte se na všechny obchody

Camino de Santiago, španělsko

Camino de Santiago

 • Španělský trek
 • Portugalský trek

Jedná se o jeden z nejoblíbenějších treků světa. Vede Španělskem nebo Portugalskem (záleží na zvolené trase) a končí ve městě Santiago de Compostela. Přestože cíl je jen jeden, Camino de Santiago sestává z více než pěti tras o různých délkách. Nezáleží na tom, zda člověk chce být na treku týden, nebo měsíc - vždy si může zvolit určitou trasu, nebo její součást. Nejznámějšími trasami je Francouzská, Portugalská cesta a Severní cesta.

Jak je to na této cestě s ubytováním? Na všech trasách se nachází množství veřejných ubytoven (albergue), ve kterých může cestovatel za 5 - 10 euro na noc přenocovat. Na treku se najde i dostatek hotelů a penzionů pro ty, kteří touží po více soukromí.

Tip! Slevy na ubytování právě najdete na následujících portálech:

* Booking.com - 4%
* Hotels.com - 6%
* Agoda.com - 6%

trek Korsika GR20

GR 20

 • Korsický trek

Máte chuť si při výšlapu dát pořádně do těla? GR 20 na středomořském ostrově Korsika patří k nejnáročnějším evropským trekům. Jde o 200 kilometrovou cestu, vedoucí drsnými korsickými Alpami. Čekají vás na ní divoká skaliska, strmé svahy i průzračná horská jezera.

Tato cesta vám zabere zhruba dva týdny. Pokud si na absolvování této nesnadné cesty netroufáte, můžete zdolat jenom její část. Trasa je totiž v polovině rozdělena železniční stanicí Vizzavona.

via franciena trek

Via Francigena

 • Anglický trek
 • Francouzský trek
 • Švýcarský trek
 • Italský trek

Jedná se o nejstarší křesťanskou poutní trasu, nicméně tento trek lidé v dnešní době zdolávají i z nenáboženských důvodů. Jedná se o méně náročný trek než GR 20, ale zároveň budete potřebovat větší fyzičku, než na Caminu. Cesta začíná v anglickém Canterbury a vede přes Francii a Švýcarsko do Itálie. Většina lidí však z časových důvodů zvolí pouze italskou část.

Na této cestě vás čeká nádherná italská krajina plná vinohradů, zelených kopců a historických měst. Trasa totiž vede přes řadu historických měst, například Sienu, Lucca, Saint Gimignano. Cílem trasy je Řím, ve kterém se vyplatí strávit aspoň dva dny.

Tip! Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv trasu, vždy se ujistěte, že máte platné cestovní pojištění! S námi ho pořídíte už od 7 Kč na den!

Spočítejte si cestovní pojištění

Mohlo by vás zajímat

thumb
Rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním
30.6.2020

Vyznat se v pojistných termínech může být někdy těžké a řada lidí často tápe i v takové otázce, jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním. Je důležité vědět, za co vlastně platíte a na jaká rizika jste pojištěni.

thumb
Co je glamping a kam na něj vyrazit?
29.6.2020

Glamping neboli úžasné kempování není ustálený pojem. Jeho rozsah se pohybuje od opravdu luxusních chatek po velmi netradiční ubytování, které ovšem svou specifičností návštěvníky ohromuje a láká.

thumb
Jak si vybrat bankovní účet? Srovnání aktuálních nabídek bank
26.6.2020

Jaký bankovní účet vybrat pro vaše drahocenné peníze tak, aby jim bylo co nejlépe? Televizní reklamy přímo přetékají zábavnými upoutávkami na různé banky. Otázkou však je, která z proklamovaných firem nich bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.

thumb
Jak funguje exekuce: Víte o ní vše? Co může exekutor zabavit?
25.6.2020

Do exekuce se nechce dostat nikdo. Jenže někdy taková situace nastane a člověk ani neví jak. Stačí dlouhodobý výpadek příjmů, přestanete včas splácet závazky a na exekuci je zaděláno. Když už ale hrozí, je důležité vědět, jaká práva a povinnosti se s ní…