Menu

Odtahová služba a další výhody v rámci povinného ručení

Aktualizováno dne 3.12.2021

Cesta na rodinnou dovolenou v horách se může snadno zkomplikovat, když auto začne po cestě stávkovat. V takovou chvíli stačí jen zavolat asistenční službu. Odtahová služba přiveze náhradní automobil a vaše auto prozatím odveze. Vaší starostí tak bude pouze přehodit celý náklad kufru do jiného auta. Dovolená ale může pokračovat.

Odtahová služba a další výhody v rámci povinného ručení
11 minut čtení
Povinné ručení

I takto může situaci zachránit odtahová služba. Odtahová služba je tady ale nejen pro případy dopravních nehod a odtah nepojízdných vraků, ale při správném nastavení asistenčních služeb i pro zajištění celkového komfortu na vašich cestách a řešení méně vážných situací, kdy nejde o rozbité plechy. Odtahová služba už bývá běžně součástí povinného ručení v jeho základních variantách. Velmi se však liší rozsah poskytované asistence.

asistenční služby

Co to jsou asistenční služby?

Asistenční služby vám zajistí v případě pojistné události potřebný asistenční servis, tedy pomoc na místě, ale i vzdálenou pomoc podle potřeby, a to jak na území České republiky, tak i v zahraničí. Záleží samozřejmě na rozsahu sjednané pojistné smlouvy. Asistenční služby můžete čerpat nejen jako poškozený, ale i jako ten, kdo škodu na zdraví nebo majetku způsobil.

lékaři v nemocnici

Jaká pojištění mají asistenční služby?

Asistenční služba se sjednává u následujících pojištění:

U cestovního pojištění se asistenční služba hodí ve chvíli, kdy potřebujete najít nejbližší zdravotnické zařízení, nebo lékaře, který za vámi přijede na místě a dorozumí se s vámi minimálně v angličtině. Stejně tak může jít o zajištění tlumočníka podle charakteru problému v zahraničí. U povinného a havarijního pojištění je součástí např. odtahová služba, nebo přistavení náhradního vozidla.

Tip! Hledáte cestovní pojištění s možností připojištění vozu? Toto i další připojištění si můžete jedním klikem navolit v našem srovnávači. Začněte zde:

Cestovní pojištění od 7 Kč/den

odtahová služba

Asistenční služby u pojištění vozidel

Rozsah asistenčních služeb u různých pojišťoven bývá různý, obvykle zahrnuje následující pomoc:

 • poskytnutí informací, co dělat v nastalé situaci
 • příjezd asistenčního vozidla na místo (např. při vybité autobaterii)
 • oprava vozidla na místě (např. píchlá pneumatika)
 • odtahová služba
 • odvoz v případě záměny paliva
 • vyprošťování vozidla
 • vyhledání a zprostředkování servisu
 • uschování vozidla po nezbytně nutnou dobu
 • poskytnutí náhradního vozidla
 • zajištění přenocování v hotelu, dokud nebude možné pokračovat v cestě
 • úhrada nákladů na pokračování v cestě

autonehoda

Rozsah asistenčních služeb u jednotlivých pojišťoven

Rozdíly u jednotlivých pojišťoven spočívají nejen v rozsahu poskytnutých asistenčních služeb, ale i v limitech pojištění. Některé pojišťovny mají vlastní síť servisů, stejně tak vám automobil smí odtáhnout pouze smluvní odtahová služba pojišťovny, jinak vám nebude odtah uhrazen.

Název pojišťovny Odtahová služba do nejbližšího servisu, oprava vozu na místě nebo úschova nepojízdného vozu Kontakt na asistenční službu
Allianz limit 3 000 Kč, oprava na místě max. 1 hodina +420 241 170 000
Kooperativa 30 minut práce mechanika v terénu, odtahová služba je v ceně jen u havárie v ČR 1224,
ze zahraničí +420 266 799 779
ČPP 500 Kč 1220 a
+420 266 799 788
ČSOB limit 2 000 Kč (resp. 150 EUR) 1224 nebo +420 222 803 442
Direct pojišťovna v ČR 3 000 Kč, 6 000 Kč v zahraničí +420 291 291 291

Výhodou je, že asistenční služby fungují 7 dní v týdnu, 24 hodin denně a s operátory musí být možné domluvit se různými světovými jazyky.

Tip! Chcete porovnat tyto a další služby jednotlivých pojišťoven v rámci povinného ručení? Stačí zadat několik údajů o vás a vašem vozidle:

Porovnej povinná ručení

odtahová služba

Odtahová služba - vše, co potřebujete vědět!

Odtahová služba je u všech pojišťoven v základu povinného ručení. Kolik stojí povinné ručení si můžete ověřit v našem článku.

Odtahová služba u Allianz

U Allianz je odtahová služba v ceně v případě nehody nebo poruchy, v základu už ale není odtahová služba z důvodu vandalismu, nebo krádeže části vozidla nebo jeho vybavení, případně nedostatku paliva, ani při záměně paliva.

Odtahová služba u Kooperativy

Kooperativa v základní variantě pojištění má odtahovou službu jen do vzdálenosti 50 kilometrů, a to jen v případě havárie.

Odtahová služba u ČPP

U ČPP získáte v základní verzi povinného ručení asistenční službu pouze na území České republiky. Limit na základní asistenci je 500 korun.

Odtahová služba u ČSOB

ČSOB oproti tomu už v základní variantě s dodržením limitu 2 000 korun může zorganizovat odtah vozidla do nejbližšího servisu od místa, kde se vozidlo stalo nepojízdným, nebo zorganizuje odtah vozidla do místa bydliště pojištěného.

Odtahová služba u pojištovny Direct

Pojišťovna direct v základní variantě povinného ručení zahrnuje odtahovou službu do nejbližšího autoservisu, a to do vzdálenosti maximálně 40 kilometrů. V zahraničí pak odtah do nejbližšího autoservisu. Limit v ČR je 3 000 korun, v zahraničí je limit 6 000 korun. Tato položka zahrnuje také práci mechanika a vyproštění.

Při problému na cestách se můžete setkat s tím, že za vámi přijede sama od sebe odtahová služba. V takovém případě však na její nabídku pomoci nemusíte hned kývnout. Jako první kontaktujte vaši pojišťovnu, u které máte povinné a havarijní pojištění a zjistěte si, že se jedná o jejich smluvního partnera. Pokud tomu tak není, pojišťovna vám takový odtah neproplatí.

Ještě by se vám mohly hodit... naše další články z auto-moto světa:

* Musí mít čtyřkolka povinné ručení?
* Na co se vám bude hodit GAP pojištění?
* Zapomněl jsem zaplatit povinné ručení - co teď dělat?

Mohlo by vás zajímat

řízení v opilosti
Jaká vás čeká pokuta za alkohol za volantem?
30.11.2022

Za volant jedině bez alkoholu a drog v krvi. V České republice platí nulová tolerance alkoholu při řízení. Pokud policejní kontrola zjistí, že jste pili, čeká vás pokuta za alkohol za volantem. Jak vysoká a jaké jsou další sankce?

dopravní nehoda v zimě
Nejčastější dopravní nehody během svátků vánočních
28.11.2022

Vánoce jsou časem klidu, pohody a radosti. Vánoční pohodu však mohou narušit dopravní nehody, k jejichž nárůstu dochází právě v období svátků. Důvodem jsou často takzvaní sváteční řidiči, alkohol za volantem a v případě vánočních svátků i námraza na…

předávací protokol na auto
Předávací protokol na auto: Proč ho při prodeji či nákupu vozu připravit?
22.11.2022

Při koupi nebo prodeji auta se rozhodně vyplatí sepsat předávací protokol. Díky tomuto dokumentu můžete snadno předcházet budoucím sporům. Ať už auto kupujete nebo prodáváte, udělejte si chvilku čas na jeho sepsání. Poradíme vám, co má obsahovat a přidáme…

6 místné auto
6 místné auto: Nejlepší modely, které seženete v ČR
21.11.2022

Rozrostla se vám rodina? Převážíte při cestách na dovolenou tolik věcí, že si sousedi myslí, že se stěhujete? Nejspíš ani v jednom případě nechcete jezdit v nevzhledné krabici. Podívejte se, jaké 6 místné auto seženete v ČR. I přes velikost těchto aut…