Menu

Odtahová služba a další výhody v rámci povinného ručení

Aktualizováno dne 3.12.2021

Cesta na rodinnou dovolenou v horách se může snadno zkomplikovat, když auto začne po cestě stávkovat. V takovou chvíli stačí jen zavolat asistenční službu. Odtahová služba přiveze náhradní automobil a vaše auto prozatím odveze. Vaší starostí tak bude pouze přehodit celý náklad kufru do jiného auta. Dovolená ale může pokračovat.

Odtahová služba a další výhody v rámci povinného ručení
11 minut čtení
Povinné ručení

I takto může situaci zachránit odtahová služba. Odtahová služba je tady ale nejen pro případy dopravních nehod a odtah nepojízdných vraků, ale při správném nastavení asistenčních služeb i pro zajištění celkového komfortu na vašich cestách a řešení méně vážných situací, kdy nejde o rozbité plechy. Odtahová služba už bývá běžně součástí povinného ručení v jeho základních variantách. Velmi se však liší rozsah poskytované asistence.

asistenční služby

Co to jsou asistenční služby?

Asistenční služby vám zajistí v případě pojistné události potřebný asistenční servis, tedy pomoc na místě, ale i vzdálenou pomoc podle potřeby, a to jak na území České republiky, tak i v zahraničí. Záleží samozřejmě na rozsahu sjednané pojistné smlouvy. Asistenční služby můžete čerpat nejen jako poškozený, ale i jako ten, kdo škodu na zdraví nebo majetku způsobil.

lékaři v nemocnici

Jaká pojištění mají asistenční služby?

Asistenční služba se sjednává u následujících pojištění:

U cestovního pojištění se asistenční služba hodí ve chvíli, kdy potřebujete najít nejbližší zdravotnické zařízení, nebo lékaře, který za vámi přijede na místě a dorozumí se s vámi minimálně v angličtině. Stejně tak může jít o zajištění tlumočníka podle charakteru problému v zahraničí. U povinného a havarijního pojištění je součástí např. odtahová služba, nebo přistavení náhradního vozidla.

Tip! Hledáte cestovní pojištění s možností připojištění vozu? Toto i další připojištění si můžete jedním klikem navolit v našem srovnávači. Začněte zde:

Cestovní pojištění od 7 Kč/den

odtahová služba

Asistenční služby u pojištění vozidel

Rozsah asistenčních služeb u různých pojišťoven bývá různý, obvykle zahrnuje následující pomoc:

 • poskytnutí informací, co dělat v nastalé situaci
 • příjezd asistenčního vozidla na místo (např. při vybité autobaterii)
 • oprava vozidla na místě (např. píchlá pneumatika)
 • odtahová služba
 • odvoz v případě záměny paliva
 • vyprošťování vozidla
 • vyhledání a zprostředkování servisu
 • uschování vozidla po nezbytně nutnou dobu
 • poskytnutí náhradního vozidla
 • zajištění přenocování v hotelu, dokud nebude možné pokračovat v cestě
 • úhrada nákladů na pokračování v cestě

autonehoda

Rozsah asistenčních služeb u jednotlivých pojišťoven

Rozdíly u jednotlivých pojišťoven spočívají nejen v rozsahu poskytnutých asistenčních služeb, ale i v limitech pojištění. Některé pojišťovny mají vlastní síť servisů, stejně tak vám automobil smí odtáhnout pouze smluvní odtahová služba pojišťovny, jinak vám nebude odtah uhrazen.

Název pojišťovny Odtahová služba do nejbližšího servisu, oprava vozu na místě nebo úschova nepojízdného vozu Kontakt na asistenční službu
Allianz limit 3 000 Kč, oprava na místě max. 1 hodina +420 241 170 000
Kooperativa 30 minut práce mechanika v terénu, odtahová služba je v ceně jen u havárie v ČR 1224,
ze zahraničí +420 266 799 779
ČPP 500 Kč 1220 a
+420 266 799 788
ČSOB limit 2 000 Kč (resp. 150 EUR) 1224 nebo +420 222 803 442
Direct pojišťovna v ČR 3 000 Kč, 6 000 Kč v zahraničí +420 291 291 291

Výhodou je, že asistenční služby fungují 7 dní v týdnu, 24 hodin denně a s operátory musí být možné domluvit se různými světovými jazyky.

Tip! Chcete porovnat tyto a další služby jednotlivých pojišťoven v rámci povinného ručení? Stačí zadat několik údajů o vás a vašem vozidle:

Porovnej povinná ručení

odtahová služba

Odtahová služba - vše, co potřebujete vědět!

Odtahová služba je u všech pojišťoven v základu povinného ručení. Kolik stojí povinné ručení si můžete ověřit v našem článku.

Odtahová služba u Allianz

U Allianz je odtahová služba v ceně v případě nehody nebo poruchy, v základu už ale není odtahová služba z důvodu vandalismu, nebo krádeže části vozidla nebo jeho vybavení, případně nedostatku paliva, ani při záměně paliva.

Odtahová služba u Kooperativy

Kooperativa v základní variantě pojištění má odtahovou službu jen do vzdálenosti 50 kilometrů, a to jen v případě havárie.

Odtahová služba u ČPP

U ČPP získáte v základní verzi povinného ručení asistenční službu pouze na území České republiky. Limit na základní asistenci je 500 korun.

Odtahová služba u ČSOB

ČSOB oproti tomu už v základní variantě s dodržením limitu 2 000 korun může zorganizovat odtah vozidla do nejbližšího servisu od místa, kde se vozidlo stalo nepojízdným, nebo zorganizuje odtah vozidla do místa bydliště pojištěného.

Odtahová služba u pojištovny Direct

Pojišťovna direct v základní variantě povinného ručení zahrnuje odtahovou službu do nejbližšího autoservisu, a to do vzdálenosti maximálně 40 kilometrů. V zahraničí pak odtah do nejbližšího autoservisu. Limit v ČR je 3 000 korun, v zahraničí je limit 6 000 korun. Tato položka zahrnuje také práci mechanika a vyproštění.

Při problému na cestách se můžete setkat s tím, že za vámi přijede sama od sebe odtahová služba. V takovém případě však na její nabídku pomoci nemusíte hned kývnout. Jako první kontaktujte vaši pojišťovnu, u které máte povinné a havarijní pojištění a zjistěte si, že se jedná o jejich smluvního partnera. Pokud tomu tak není, pojišťovna vám takový odtah neproplatí.

Ještě by se vám mohly hodit... naše další články z auto-moto světa:

* Musí mít čtyřkolka povinné ručení?
* Na co se vám bude hodit GAP pojištění?
* Zapomněl jsem zaplatit povinné ručení - co teď dělat?

Mohlo by vás zajímat

plná moc při přepisu auta
Jak dlouho platí plná moc na přepis auta?
12.2.2024

Už se těšíte, až usednete za volant svého nově koupeného auta. Strávili jste měsíce hledáním a vybíráním toho pravého. Po všech peripetiích už vás čeká jen přepis auta. Prodávající ale nemá čas, aby se s vámi na úřad dostavil a chce vám vystavit plnou moc…

bez dálniční známky
Jízda po dálnici bez známky: Co vám hrozí? Existují výjimky?
7.2.2024

V České republice se nachází přes 1000 kilometrů dálnic, které spojují nejvýznamnější metropole a státy. Řidiči díky síti dálnic přejedou od západu na východ Čech přibližně za 5 hodin. Jízda po dálnici bez známky se ale nevyplácí. Co řidičům hrozí a platí…

povinné ručení při přepisu
Povinné ručení při přepisu vozidla: Co musíte vědět před změnou majitele?
5.2.2024

Pokud kupujete nebo prodáváte ojeté vozidlo, procházíte poměrně běžným postupem, na kterém se už několik let nic nemění. Jsou však body, ve kterých se dlouhodobě zbytečně chybuje. Kámen úrazu je povinné ručení při přepisu vozidla.

riziková skupina řidičů věk
Kdo patří do rizikové skupiny řidičů?
29.1.2024

Srovnávače pojištění vozidel po vás chtějí zadat široké spektrum informací. Prostřednictvím těchto údajů vyhodnocují, zda jste tzv. riziková skupina řidičů. Při hledání vhodného povinného ručení proto narazíte na značné rozdíly v cenách nabízených…