Menu

Kam v zimě za teplem k moři, aneb 5 levných destinací

Aktualizováno dne 25.9.2020

Tisíce Čechů každoročně praktikují určitý vzorec chování. V létě se nahrnou do přímořských destinací, ve kterých o přeplněné pláže a vysoké ceny pobytů není nouze, přičemž v zimě skuhrají nad depresivním počasím. Patříte mezi ně, nebo jste už také objevili kouzlo zimní dovolené u moře? Poradíme vám, kam v zimě za teplem.

Kam v zimě za teplem k moři, aneb 5 levných destinací
10 minut čtení
Cestovní pojištění

Zimní dovolená u moře má řadu výhod. Nejenže uniknete nevlídnému počasí, ale pravděpodobně ušetříte na ubytování, protože v řadě destinací hoteliéři mimo hlavní sezonu snižují své ceny rozdíl může být až 50 %. Nezapomínejte však ani na cestovní pojištění.

Jaké destinace jsou při honbě za lepším počasím nejvhodnější?

v zimě k moři

Kam v zimě k moři?

Klima v mnoha jižních destinacích je více než lákavé, ovšem ne všechny vychází výhodně po cenové stránce - tzn. za letenku a pobyt můžete dát nemalé peníze.

Země Teplota v lednu
Thajsko 27 - 30 °C
Maledivy 28 - 31 °C
Omán 26 - 30 °C
Mexiko 26 - 33 °C
Spojené arabské emiráty 22 - 27 °C
Kanárské ostrovy 21 - 25 °C
Kapverdy 22 - 26 °C
Egypt 21 - 25 °C
Srí Lanka 28 - 31 °C
Kuba 22 - 27 °C
Dominikánská republika 24 - 29 °C

Chcete se v zimě ohřát, ale nehodláte se trmácet až na druhý konec světa a zároveň za vaši dovolenou nechcete utratit příliš mnoho peněz? Existují místa, která nejsou na opačné straně planety, dovolená v nich nevyjde příliš draho a navíc nejsou tak úplně „mainstream.“

v zimě k moři

Kapverdy

„Nehodlám utratit moc peněz za cestu, ale také se nechci na pláži prodírat proudy deště.“ Proběhne hlavou nejednoho cestovatele, který zvažuje, zdali vyrazit blíž za méně peněz, zato s rizikem ošklivého počasí, nebo si radši připlatit a jet do zaručeně prosluněné země.

Kapverdy jsou optimálním řešením. Zpáteční letenku seženete od 8000 Kč a pozice těchto ostrovů, situovaných v úrovni střední Afriky, vám zaručí příjemné klima. Teploty se v lednu a únoru pohybují v rozmezí 22 až 26 °C. Nejste si úplně jistí, kde přesně na mapě tuto destinaci najdete? Osm ostrovů věčného léta se nachází necelých 1500 kilometrů jižně od Kanárských ostrovů.

Pokud zde vyrazíte, těšte se na písčité pláže a spoustu možností, jak si užít oceán. Vyzkoušet si můžete třeba potápění, surfing či flyboarding. Kapverdy rovněž představují ideální příležitost, jak poznat Afriku v bezpečné podobě. V uličkách, na tržištích či při rozhovoru s místními budete mít možnost proniknout do africké kultury, aniž byste se museli vzdát evropského komfortu. Kavperdské ostrovy jsou totiž ideálním mixem západního světa a africké autentičnosti.

Tip! Na cestu si s sebou nezapomeňte přibalit cestovní pojištění. Můžete si ho pořídit z pohodlí domova už od 7 Kč na den!

Najděte nejlevnější cestovní pojištění

v zimě k moři

Kanárské ostrovy

Nechce se vám cestovat pryč z Evropské unie a za cestu za sluncem byste neradi dali příliš peněz? V tom případě jsou Kanárské ostrovy jasnou volbou. Teplota se zde v lednu a únoru pohybuje mezi 21 až 25 °C. Zajímavé jsou i ceny letenek, které začínají na 4 000 Kč za zpáteční tiket.

Je pravda, že tato destinace je poměrně turistická, avšak nemusí to nutně znamenat, že strávíte celý pobyt na přeplněných plážích, plných výskajících dětí a hysterických lovců selfie fotek. Výhodou této destinace je, že sestává ze sedmi ostrovů, z nichž ne všechny postihl masový cestovní ruch. Nejvíce návštěvníků míří na Tenerife, Gran Canarii, Lanzarote a Fuenteventuru, přičemž na zbývajících ostrovech (La Palmě, Gomeře a Hierru) si můžete užít kýženého klidu. 

Hlavními lákadly Kanárských ostrovů jsou nádherné pláže a rozmanitá příroda plná divokých skal, vysokých hor a netradiční flóry.

Tip, jak ušetřit tisícovku! Chcete při cestě na Kanárské ostrovy (nebo do jakékoliv jiné země) ušetřit více než 1000 Kč? Porovnejte si ceny cestovního pojištění. Rozdíly na trhu se totiž výrazně liší, což ukazuje následující ilustrační příklad.

Čtyřčlenná rodina, 12 dní na Kanárských ostrovech Nejdražší cena cestovního pojištění Nejlevnější cena cestovního pojištění
  1638 Kč 455 Kč

v zimě k moři

Omán

Přesuňme se nyní více na východ. Arabské končiny už dávno nejsou výsadou jen dobrodružných cestovatelů, ale každoročně se zde před chladem uchyluje stále více lidí. Většina z nich volí Spojené arabské emiráty. Pokud však máte rádi méně známé destinace, vyzkoušejte jejich levnějšího a alternativnějšího souseda: Omán.

Letenky začínají na 11 000 Kč. V této zemi se můžete těšit na atmosféru jako z pohádky Tisíce a jedné noci, která vás chytne za srdce. Můžete se hodiny procházet kolem nádherně zdobených mešit, které vám dají pocit, že jste vstoupili do stroje času a ocitli se o několik století dřív. Bohatě pomalované stěny budov vyprávějí příběhy o časech, kdy byl Omán velmocí a ovládal velkou část Afriky. V horkém dni určitě oceníte možnost vykoupání v moři, které je lemováno liduprázdnými plážemi. Přestože cestování do arabských zemí může zavánět nebezpečím, Omán je v tomto případě světlou výjimkou. Tato země se může pochlubit nejen dobrou infrastrukturou a kvalitou služeb, ale rovněž nízkou kriminalitou.

v zimě k moři

Srí Lanka

Pravda, tato destinace leží poněkud dál (u jižního cípu Indie), ovšem zpáteční letenky je možné sehnat už od 8000 Kč. Vaše náklady na dovolenou se výrazně nenavýší ani při pobytu - jedná se o jednu z nejlevnějších zemí světa. Například oběd zde bez problémů koupíte za 30 Kč a lístek na městskou veřejnou dopravu stojí necelé 2 koruny. 

Hlavním důvodem pro návštěvu je tropické klima, stejně jako množství hinduistických a budhistických památek  - návštěvníci bývají okouzleni barevnými hinduistickými chrámy i sněhově bílými kopulemi budhistických svatyň.

Co se týče pláží a koupání, Srí Lanka je obklopena Indickým oceánem, který je v této oblasti poněkud divočejší. Tudíž ne všechny pláže jsou vhodné ke koupání, ovšem několik oblastí s klidnější vodou se zde dá najít. Velké vlny nejsou vždy překážkou, tento ostrov totiž patří mezi oblíbené surfařské destinace.

v zimě k moři

Jih Španělska

Nejste zrovna milovník tropických veder a v zimních měsících se toužíte pouze zahřát, nikoliv okoupat? V tom případě zamiřte do Španělské Andalusie. Tato volba vám zaručí teplé počasí i levnou dovolenou - zpáteční letenku do města Malaga pořídíte už od 1000 Kč.

Do této oblasti zamiřte spíše v únoru - to se zde začíná oteplovat a denní teploty se pohybují mezi 18 - 23 °C. Malaga má více než 300 slunečných dní v roce, tudíž si zde užijete optimistického počasí, procházek po pláži a zajímavých historických památek.

Ať už zvolíte jakoukoli cestu do zahraničí, nezapoměňte na kvalitní cestovní pojištění: Kalkulačka cestovního pojištění

Mohlo by vás zajímat

pojištění telefonu
Pojištění telefonu a další zbytečná pojištění, za která lidé vyhazují peníze
26.7.2021

Některé pojistky jsou jako záchranný kruh, který v případě neštěstí odvrátí hrozící finanční problémy. Ovšem jiná jsou bohužel jen načančanou zbytečností s okázalým názvem a minimální užitnou hodnotou. Které pojistky vám pomůžou a které jsou jako…

země bez turistů
Země bez turistů: 5 posledních rájů na zemi
14.7.2021

Také jste si toho všimli? V posledních letech se cestování dostává pod kůži stále více lidem a možná i váš soused z prvního patra, který celý život vyrážel jenom na svou šumavskou chalupu, si zaletěl až na Bali. Tento cestovatelský rozmach má však i…

letadlo na letišti
Jak se dostat na letiště Václava Havla? Aktualizované informace 2021
12.7.2021

Kufry jsou sbalené, cestovní horečka vrcholí a vy už se nemůžete dočkat, jak osvěžíte své tělo v malebné přímořské zátoce. Najednou však vyvstává zádrhel ve shánění taxíku na poslední chvíli. Hlavou se vám honí nejchmurnější představy o tom, jak let z…

ledovec v chile
Měsíční údolí, gejzírové pole a další zajímavá místa, která můžete navštívit v Chile
9.7.2021

Hledáte dobrodružství na cestách, přitom ale nevyhledáváte nebezpečí a ani nemáte zájem o davy turistů? Zkuste Chile, nejdelší stát světa, který nabízí pro každého něco. Příroda je zde rozmanitá od pouští po ledové pláně.