Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Španělska

  • Cestovní pojištění do Španělska
  • Sjednejte online výběrem nejlepší nabídky
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Jaké cestovní pojištění do Španělska sjednat?

  • Pojistěte se alespoň v limitu 3 miliony Kč pro případ, že byste museli podstoupit nákladný zdravotní úkon, jako například převoz vrtulníkem nebo dlouhodobý pobyt v nemocnici.
  • Pojistěte se na všechny typy plážových sportů. Pojišťovny rozlišují mezi rekreačními a rizikovými sporty. Mezi rekreační se řadí například plavání nebo jízda na vodním šlapadle. Ale například jízdu na vodním skútru nebo vodní lyžování mají mnohé pojišťovny v rizikových sportech, tudíž je potřeba se na ně připojistit
  • Pojistěte si rovněž svá zavazadla. Turistická města (Madrid, Barcelona, Granada) jsou známé nejen pro své slavné památky, ale i kvůli častým krádežím, ke kterým dochází v místech, kde se srocuje větší množství lidí.
  • Užitečné je rovněž pojištění odpovědnosti za škodu. V případě, že způsobíte škodu na hotelovém vybavení, nebo v horším případě trvalé zdravotní následky nějakému člověku, škodu za vás proplatí pojišťovna.

Co ve Španělsku zažít a ochutnat

Barcelona

Nenechte si ujít návštěvu tohoto impozantního, barvami hrajícího města. Díky Gaudího originální architektuře patří Barcelona k nejnavštěvovanějším městům Španělska. Nenechte se odradit a vystůjte frontu do katedrály Sagrada Familia. Návštěva tohoto chrámu patří k životním zážitkům.

Kuchyně

Španělská kuchyně patří k jedněm z nejrůznorodějších v Evropě. Ochutnejte valencijskou paellu, dejte si vaječnou omeletu a nezapomeňte posedět v jamón baru, kde vám číšník k vínu naservíruje tenké plátky tradiční šunky jamón, které ukrojí přímo z vepřové kýty.

Kapitola sama o sobě jsou španělské nápoje. Na jihu je oblíbená tradiční španělská sangria, nebo osvěžující nápoj tinto de verano. Po dobrém obědě si dopřejte sladkou tečku – třeba pečivo churros, namáčené do horké čokolády.

Pláže

Španělsko díky své jižní poloze zaručuje teplé počasí. Oblíbená je například oblast Costa del Sol, kde můžete objevovat nádherné pláže a romantická městečka poblíž pobřeží. Zimní dovolenou si naplánujte na plážích Kanárských ostrovů, kde ani v lednu neklesá teplota pod 20 stupňů.

Kulturní akce

Španělsko je zemí mnoha událostí, kulturních akcí a folklorních sešlostí. Ať už se jedná o běh s býky v Pamploně nebo rajčatové zápasy ve Valencii, ve Španělsku se neustále něco děje. Pokud preferujete něco poklidnějšího, zúčastněte se tradičních velikonočních oslav Semana Santa, kdy procesí lidí kráčí městem s hudebním doprovodem, přičemž nesou oblečené svaté sochy.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Jaké připojištění si do Španělska sjednat?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny díky cestovnímu pojištění.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude ve Španělsku hodit

Aktuální kurz k 30.3.2020 1EUR = 27.300Kč
Španělsko
Počasí
11°C
zataženo
po
10°C
4°C
út
14°C
5°C
st
14°C
6°C
čt
14°C
5°C
16°C
5°C
so
19°C
7°C
ne
13°C
8°C

Základní španělské fráze

Španělé nejsou žádní polygloti a domluvit se s číšníky nebo prodavači v obchodech bývá mnohdy oříšek. Proto se naučte základní fráze, ať si umíte objednat pivo nebo koupit potraviny. Místní lidé určitě ocení, když budete umět pozdravit („buenas días“), poděkovat („gracias“) nebo říct si o pivo („una cerveza por favor“). Mějte však na paměti, že ne ve všech oblastech se domluvíte španělsky. Například v Katalánsku nebo Baskické zemi je úplně odlišný jazyk.

Slevy a zvýhodnění

Nechce se vám platit tučné vstupné do turistických památek? Zjistěte si informace o možných slevách a zvýhodněních. V mnoha hradech, muzeích a dalších památkách jsou často pondělky zdarma - tzn. při návštěvě v pondělí neplatíte žádné vstupné. Pokud na dovolenou cestujete s potomky, kteří ještě studují, ať si s sebou nezapomenou vzít ISIC kartu. Díky ní můžou získat zlevněné vstupy na turistické atrakce. V mnoha turistických památkách je dokonce pro studenty vstup zcela zdarma.

Nákup vstupenek předem

Na oblíbené turistické destinace (například Sagrada Familia v Barceloně) bývají i dvouhodinové fronty. Tu můžete přeskočit díky tomu, že si vaši vstupenku koupíte několik dní dopředu na internetu.

Kolik zaplatíte ve Španělsku?

Zde jsou orientační ceny, se kterými se můžete ve Španělsku setkat:

Jídlo v restauraci - 255 Kč
Pivo 0,5 l - 51,08 Kč
Chleba 500 g - 22,03 Kč
Lístek na autobus - 38,31 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát ve Španělsku pozor

Volný časový rozvrh

Připravte se na to, že Španělsko rozhodně není zemí, kde by všechno bylo na minutu přesně. Španělé mají v krvi určitou ležérnost. Jízdní řády nebývají na minutu přesné, jak je tomu u nás a pěti až patnáctiminutové zpoždění je tu úplně běžné. Řada obchodů má v čase oběda zavřeno, protože odpočinek po obědě je nedílnou součástí španělské kultury. Počítejte s tím, že kolem první a druhé hodiny odpolední se ulice vylidní a ne všechny podniky jsou otevřené.

Zloději

Ve velkých turistických městech jsou časté krádeže, proto si dávejte pozor na své osobní věci. Například v Madridu a Barceloně je poměrně známý trik, kdy žebrák vejde do kavárny a začne prosit o peníze. Turista začne lovit peníze v tašce, přičemž žebrák mu zcizí mobilní telefon, který má turista položený na stole. Rovněž při žádostech o peníze na ulici buďte obezřetní, protože různí žebráci a pouliční umělci využívají nepozornosti lidí a kradou jim věci z kapes.

Soukromá zdravotní zařízení

V lidnatých turistických destinacích vás taxikáři a manažeři hotelů v případě zdravotních problémů budou mít snahu poslat do soukromé nemocnice. Nenechte se odbýt a zavolejte na asistenční službu vašeho cestovního pojištění, aby vám doporučili nejbližší smluvní nemocnici.

Drahá doprava

Počítejte s tím, že za cestování po Španělsku si připlatíte. Nejdražší variantou jsou vysokorychlostní vlaky, které jsou sice pohodlné, ale cenově náročné. Například za vzdálenost 300 km můžete zaplatit i 1600 Kč. Cenově se více vyplatí autobusy nebo cestování přes Bla Bla car. Autobusová doprava je sice také dražší než v Česku, ale dá se na ní výrazně ušetřit, pokud si lístky zarezervujete několik dní dopředu. Pokud cestujete delší vzdálenost, podívejte se i na ceny vnitrostátních letů – dokonce i ty můžou být levnější, než vlak.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: