Menu
mobile hero
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
 • Co byste rozhodně měli vědět o tomto dodavateli?
 • Jaké výhody Bohemia Energy nabízí?
 • Proč zvolit právě tuto společnost?

Spočítat cenu elektřiny

Poslední žadatel: Zdeněk K., Brno Zdeněk včera ve 20:29 změnil dodavatele elektřiny a ušetřil 7 228 Kč
Telefon:
844 101 010
 • Proklientský přístup a snaha usnadnit klientům objednání služeb, velká síť obchodních zástupců
 • Možnost využití doplňkových bonusů - asistenční služby, systém slev

BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.

O dodavateli

Firma Bohemia Energy vstoupila na český trh již v roce 2005 a byla prvním alternativním dodavatelem. Svou významnou pozici na poli nemainstreamových energetických firem si udržela až dodnes - v současné době je největším alternativním dodavatelem elektřiny a plynu v České republice.

Čím se tato firma zabývá? Zprostředkovává výhodnější ceny elektřiny a plynu, poskytuje klientský servis a energetické poradenství.

Bohemia Energy je v insolvenci?

V souvislosti s tímto dodavatelem se řadě lidí vybaví incident, kdy byla tato firma v insolvenčním řízení. Stalo se tak v roce 2014, kdy kyperská společnost Jonaza Trading Limited vymáhala po této firmě pohledávku ve výši přes 304 000 Kč. Ovšem tento návrh byl městským soudem v Praze zamítnut, a označen jako šikanózní.

Je Bohemia Energy podvod?

Jméno této firmy bylo rovněž v minulosti skloňováno s nekalými praktikami podomních prodejců (například známá kauza s nabízením žárovek).

To už je naštěstí minulostí, protože firma učinila řádná opatření, aby k takovým incidentům již nedocházelo. Odsouhlasila nový etický kodex, který má za cíl zajistit férové jednání směrem k zákazníkům. Nyní pečlivěji kontroluje činnost podomních prodejců. K novým opatřením patří například verifikační telefonát, kdy z firmy zavolají každému novému klientovi, zda s uzavřenou smlouvou souhlasí a je si jí vědom.

„V našem odvětví je na prvním místě důvěra. Zároveň si uvědomujeme svou roli a zodpovědnost, kterou máme k odběratelům, obchodním partnerům a dalším účastníkům trhu. I když jsme drtivou většinu doporučení Vzorového etického kodexu ERÚ dodržovali i v minulosti, chceme našim zákazníkům usnadnit orientaci, a proto jsme naše zásady sepsali do podoby oficiálního dokumentu,“ říká Jiří Písařík, jednatel Bohemia Energy.

Jaké Bohemia Energy přináší výhody svým klientům?

Proč zvolit firmu Bohemia Energy jako svého dodavatele elektřiny a plynu? Důvodů je spousta. V přehledné tabulce jsme shrnuli výhody, které tato společnost svým klientům přináší.

 

Férový přístup Bohemia Energy je férovým partnerem, který umí klientovi zajistit výhodnější cenu energií. Tato společnost uzavřela etický kodex, jehož cílem být klientům poskytovatelem energií, na kterého se můžou s důvěrou obracet.
Webová kancelář Bohemia Energy svým klientům umožňuje komfortní webovou kancelář. Jedná se o internetové rozhranní, ve kterém má klient přístup ke svému zákaznickému účtu, může zde provádět změny na svých smlouvách a rovněž měnit a nastavovat své platby.
Snadný přechod Zaujaly vás služby firmy Bohemia Energy? Přechod od vašeho stávajícího dodavatele je velmi snadný. Bohemia Energy všechny náležitosti spojené s přechodem vyřeší za vás. Nemusí vás tudíž trápit žádné papírování.
Nadstandardní klientský servis Bohemia Energy má snahu, aby její klienti vždy měli prvotřídní péči.
Energetické poradenství Kromě výhodnější energie a kvalitního klientského servisu nabízí tato firma i energetické poradenství (dole se o této službě rozepíšeme podrobněji).

 

Energetické poradenství

Jak už jsme zmínili, Bohemia Energy nabízí klientům své know - how z oblasti úspory na energiích. S jakými činnostmi může svým klientům pomoct?

Orientace ve faktuře Specialisté s klientem projdou veškeré položky ve faktuře a srozumitelně mu vysvětlí, za co všechno platí.
Kontrola smluvních údajů Jedná se o kontrolu distribuční sazby, jističe a výše záloh.
Výpočet úspory Pomoc s orientací v jednotlivých nabídkách energie.
Určení problémového místa Specialista klientovi pomůže rovněž s určením míst, která jsou energeticky nejnáročnější a stojí domácnost nejvíc peněz.
Vyhledání řešení Specialista najde řešení úspory, které bude dané domácnosti nejvíc vyhovovat.
Realizace Klient se dočká nejen profesionálního poradenství, ale rovněž pomoci při realizaci vybraného řešení.

 

 

 

 

Dnes objednalo již 24 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Spočítat cenu elektřiny


Informace

 • Obchodní jméno: BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
 • Sídlo: Praha 1 - Nové Město, Na Poříčí 1046,1047/24-26, PSČ 11000
 • Spisová značka: C 115621 vedená u Městského soudu v Praze
 • Telefon: 844 101 010
 • E-mail: kontakt@bohemiaenergy.cz
 • Internet: www.bohemiaenergy.cz


Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi sazbou D01d a D02d?

U D01d je dražší cena za odběr elektrické energie, ale nižší cena za jistič (rezervovaný příkon), u D02d je to naopak. Při menší spotřebě je tedy výhodnější D01d, ale nelze říci přesně, kde se tato hranice láme. Doporučujeme držet se stávající sazby dle smlouvy.

 

Je vyplnění údajů u změny dodavatele elekřiny závazné?

Na základě vyplněných údajů Vám přijde prázdná smlouva o sdružených službách dodávky elektrické energie k vyplnění společně s Všeobecnými obchodními podmínkami. V případě Vašeho souhlasu novou smlouvu řádně vyplníte (dle zaslaného vzoru), podepíšete a odešlete. V tomto okamžiku se objednávka stává závaznou.

 

Je možné provést srovnání plynu a elektřiny najednou?

Bohužel tato volba není možná. Srovnávat můžete vždy pouze dodavatele elektřiny nebo pouze dodavatele plynu, protože údaje potřebné pro výpočet jsou rozdílné.

 

Je změna dodavatele elektřiny totéž, co přepis?

Ne. O přepis se jedná pouze v případě změny majitele odběrného místa. Přepis může nastat při příležitosti prodání bytu novému majiteli, úmrtí majitele odběrného místa či libovolném přepisu z jedné osoby na osobu druhou. Doba trvání přepisu majitele odběrného místa je maximálně 30 dní (liší se dle jednotlivých Dodavatelů).

 

Kolik mě bude stát změna dodavatele elektřiny?

Celý proces změny pro Vás realizujeme zdarma. Jedinou nákladnou veličinou je čas strávený nad vyplňováním smlouvy.

 

Co změna dodavatele elektřiny obnáší? Budu muset měnit elektroměr a platit za jeho instalaci?

Změna dodavatele elektřiny je primárně papírovouzáležitostí. Elektrické vedení, jističe, elektroměr a veškeré distribuční sounáležitosti zůstanou nezměněny. Majitelem sítě i příslušenství je samotný Distributor. Vy měníte pouze Dodavatele, distributor zůstane stejný, není tedy potřeba při tomto procesu demontovat elektroměr či platit za nějaké vedlejší úkony.

 

Může se cena elektřiny měnit? Jak často?

Cena elektrické energie se může změnit kdykoli v průběhu roku. Mění se přitom cena za dodávku koncové silové elektřiny či stálý plat za odběrné místo. Nikoliv cena za distribuci elektřiny, ta se mění jednou ročně s platností od 1. ledna následujícího roku. Standardně je zvykem měnit cenu k začátku roku, ale není to pravidlem, ani povinností Dodavatelů. Výjimkou jsou tarify s garantovanou (fixovanou)  cenou, prostřednictvím nichž vám Dodavatel garantuje stejnou cenu elektřiny na konkrétní, smluvně dané, období. V nabídce společností najdete i tarify, jejichž cena se odvíjí od aktuálních cen elektřiny na energetické burze.

 

Co když můj Dodavatel elektřiny zkrachuje?

Hned v úvodu je potřeba říct, že každá Energetická společnost má složené tzv. jistiny (podle počtu evidovaných odběrných míst), které slouží pro tyto krizové případy, nicméně tu existuje i zákon myslící na podobné situace.Energetickým zákonemje ustanoveno, že pokud Váš Dodavatel zkrachuje, bez elektřiny nezůstanete. Jestliže jste Vaše zálohy za dodávku elektřiny platili řádně a včas, máte ze zákona právo na okamžitou dodávku od tzv. Dodavatele poslední instance. Automaticky si Vás přebere tradiční Dodavatel ČEZ, E.ON nebo PRE, kteří mají povinnost Vám v takovém případě dodávatpo dobu 3 měsíců elektřinu za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem. Během této doby je potřeba vybrat si nového Dodavatele a zajistit si u něj dodávky elektrické energie.

 

Má cenu kvůli pár korunám měnit dodavatele elektrické energie?

Elektrická energie nás doprovází dnes a denně. Nejedná se pouze o chvilkovou úsporu, ale o dlouhodobé snížení provozních nákladů domácnosti. Nový dodavatel nám kromě příznivé ceny za koncovou spotřebovanou silovou elektřinu může nabídnout i lepší služby. Elektronické roční vyúčtování, dostupnost poboček v místě bydliště, věrnostní bonusy navíc, vyškolené telefonní operátorky a takto bychom mohli pokračovat. Jak říkali naše babičky: "Halířky dělají talířky." zrovna tak je tomu i u všech nákladů spojených s domácností.

 

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem elektřiny?

Distributor elektřiny

Distributor elektřiny je společnost, která se stala držitelem licence na distribuci elektrické energie, která provozuje distribuční soustavu a zajišťuje tak transport elektřiny z elektrárny do Vaší domácnosti. Jde tedy o transport i údržbu tohoto spojení. Distributora nelze změnit, je dán územní rozlohou.

Dodavatel elektřiny

Dodavatel elektřiny je na rozdíl od Distributora společnost, od níž kupujete samotnou koncovou silovou elektřinu, coby komoditu. Každý odběratel má právo vybrat si svého dodavatele. Smlouvu lze uzavřít s jakýmkoliv dodavatelem a distributor má povinnost elektřinu přes svou distribuční síť propustit.

 


Porovnejte nabídku Bohemia Energy s dalšími dodavateli

Srovnejte aktuální nabídku Bohemia Energy pro rok 2018 s dalšími dodavateli elektřiny a plynu. Přesvěčte se, že můžete ročně ušetřit na plynu i několik tisíc. Změnu dodavatele si můžete ihned po srovnání objednat. O papírování se postaráme za vás.

Získejte levnější elektřinu
a ušetřete až 75% z běžné ceny!