Menu
mobile hero
Kooperativa pojišťovna, a.s.
 • Co byste rozhodně měli vědět o této pojišťovně?
 • Jaké pojistné produkty pojišťovna Kooperativa nabízí?
 • Jaké výhody můžou klienti získat?

Sjednat povinné ručení

Poslední žadatel: Jan S., České Budějovice Jan včera ve 22:41 uzavřel povinné ručení na Škoda Fabia
Telefon:
957 105 105
Internet:
 • Zaměření na širokou škálu subjektů, vhodné pojištění na míru najde téměř každý klient
 • Jednotlivé pojistky jsou navrženy na reálné životní situace a potřeby klientů

Kooperativa pojišťovna, a.s.

O pojišťovně

Kdo by neznal tohoto silného hráče na trhu pojištění? Pojišťovna Kooperativa byla po revoluci první komerční pojišťovnou u nás. Své služby poskytuje už od roku 1991, což je zárukou, že oboru pojišťování skutečně rozumí a má v něm letitou zkušenost. Za tu dobu si získala důvěru mnoha klientů. V současně jejích služeb využívá 2,5 milionu lidí.

Pojišťovna Kooperativa má v zádech silnou skupinu Vienna Insurance Group, což je pojistný koncern, působící ve 25 zemích.

Jaké pojistné služby pojišťovna Kooperativa poskytuje?

Cestovní pojištění

Kooperativa nabídne jednorázové pojištění na dovolenou, i celoroční pojištění, které pomůže při opakovaných zahraničních výjezdech.

Pojištění vozidel

Majitelé i provozovatelé aut si můžou vybrat ze široké škály pojištění. Ať už se jedná o klasické povinné ručení, havarijní pojištění nebo pojištění vozového parku, u Kooperativy si můžete být jisti, že řidičům poskytne profesionální pojistné služby.

Pojištění majetku

Nezáleží na tom, zda si chce klient pojistit svoji nemovitost, části nemovitosti (podlahy a stropy bytů), nebo výdaje za soudní spory, tato společnost dokáže nabídnout užitečné služby všem, kteří chtějí zabezpečit svůj majetek.

Pojištění odpovědnosti

Nikdo není neomylný – škodu na majetku nebo zdraví jiné osoby může nedopatřením způsobit každý. Pojišťovna Kooperativa nabízí pojistnou pomoc v takových případech, jako je například škoda způsobená klientem, jeho dětmi či domácími zvířaty. Pojistit si lze i škody, způsobené zaměstnavateli, nebo pracovní úrazy.

Pojištění pro větší subjekty

Pojistnou ochranu u Kooperativy nenajdou pouze jednotlivci, ale i firmy, města a obce.

Jaké výhody Kooperativa pojišťovna nabízí?

Tato společnost se snaží vyjít svým klientům vstříc mnoha benefity. Jaké to jsou?

Pestrá produktová nabídka

Kooperativa pojišťovna nabízí poměrně široký záběr pojistných produktů, a v rámci každé skupiny pojištění nabízí více variant. Například cestovní pojištění si klient může sjednat pro jednorázovou cestu i pro častější cestování v rámci celoročního pojištění.

Online služby

Pojišťovna Kooperativa se svým klientům snaží vyjít vstříc nejen profesionálními pojistnými službami, ale i svým moderním přístupem, který klientům šetří čas. Samozřejmostí jsou propracované online služby při sjednání pojištění i klientská zóna, ve které může klient nahlásit pojistnou událost a sledovat průběh jejího vyřízení.

Efektivní řešení škod

Kooperativa pojišťovna si uvědomuje, že samotná pojistná událost je už tak pro klienta dost stresující, natož zdlouhavé vyřizování s pojišťovnou. Celou pojistnou událost je možné nahlásit prostřednictvím online formuláře, a na webových stránkách Kooperativy nyjít všechny potřebné dokumenty a podklady.

Slevy

Pojišťovna Kooperativa si pro své klienty připravila řadu slev a cenových zvýhodnění. Jaká to jsou?

 

Sleva na celoroční cestovní pojištění 40 %
Sleva na autopojištění za beznehodovost až 50 %
Sleva na pojištění nemovitosti, pokud je pojistka sjednána již v průběhu stavby 25 %
Sleva na životním pojištění za zdravý životní styl až 26 %

 

 

Dnes objednalo již 28 klientů
Neváhejte a přidejte se k nim i Vy!

Sjednat povinné ručení


Informace

 • Obchodní jméno: Kooperativa pojišťovna, a.s.
 • Sídlo: Pobřežní 665/21, Praha 8, 186 00
 • Spisová značka: 1897 B, Městský soud v Praze
 • Telefon: 957 105 105
 • E-mail: info@koop.cz
 • Internet: www.koop.cz


Časté dotazy

Co je limit pojistného plnění u povinného ručení?

Limit pojistného plnění vyjadřuje maximální plnění pojišťovny při jedné konkrétní události. Pokud je škoda způsobená pojistnou událostí vyšší, než sjednaný limit, doplácí zbylou částku viník. Limit pojistného plnění se sjednává při uzavírání pojistné smlouvy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Co mám dělat, když mi škodu způsobí nepojištěné vozidlo?

Obraťte se na Českou kancelář pojistitelů, která je tvořena všemi pojišťovnami s licencí na povinné ručení, ta poskytuje v těchto případech plnění z garančního fondu.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Vztahuje se povinné ručení na rozbití skla kamínkem, který odlétne od protijedoucího auta?

Pouze v případě, že budete mít o události jednoznačný důkaz, např. policejní protokol potvrzující vinu řidiče nebo písemné doznání viníka. V opačném případě ne, proto je dobré připojistit si čelní sklo nebo si sjednat havarijní pojištění.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Uhradí mi pojišťovna škodu způsobenou opilým řidičem?

Ano, zaplatí ji z povinného ručení viníka nehody, který řídil opilý. Částku pak po něm bude požadovat.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Prodávám staré auto, a zároveň už mám nové. Stačí mi jedno povinné ručení?

Ne, každý automobil musí mít vlastní povinné ručení. Musíte si sjednat druhé povinné ručení. Bonusy se na něj převedou až po ukončení první smlouvy, to znamená ve chvíli, kdy původní auto prodáte. Abyste tratili na bonusech co nejméně, zvolte u nové smlouvy například čtvrtletní formu placení. Do první splátky se vám bonusy nezapočítají, do další (bude-li už staré auto prodané a povinné ručení vypovězené) ano.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Zanikne povinné ručení, když prodám auto?

Nikoli, při změně majitele vozu nedochází k zániku povinného ručení ani nepřejde na nového vlastníka. Zanikne, až původní majitel oznámí prodej vozu své pojišťovně. Jako původní majitel tedy musíte změnu ohlásit nejen na registru vozidel, ale i u pojišťovny, u níž máte sjednáno povinné ručení.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Jak ukončit povinné ručení při prodeji auta?

Pojistka nezaniká automaticky ani ji nelze převádět na další vůz (pokud si kupujete nový). Ve chvíli, kdy máte doklad o prodeji, předejte ho pojišťovně a požádejte o ukončení pojistky. Pojišťovna vám vrátí zpět peníze za část roku, kdy pojistka neplatí. Pozor, povinné ručení musíte platit, i když auto stojí v autobazaru, a to do té doby, než změní majitele. Smlouva o povinném ručení zaniká ze zákona ke dni, kdy je vozidlo vyřazeno z evidence vozidel. To platí i pro případ, že je vozidlo z evidence vyřazeno jen dočasně a vzápětí (např. druhý den) opět přihlášeno. V případě prodeje vozidla či jiné formy změny vlastnictví vozidla povinné ručení zaniká dnem, kdy pojistník tuto skutečnost oznámí své pojišťovně.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

 

Mohu kdykoli změnit pojišťovnu?

Změnit pojišťovnu nelze kdykoliv, ale jen v určitých situacích. Všechny podrobnosti naleznete ve zvláštním článku.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Platí povinné ručení i v zahraničí?

Ano, zákonné pojištění vozidel je platné pro území všech členských států Evropského hospodářského prostoru a pro území všech dalších států uvedených v seznamu v prováděcí vyhlášce Ministerstva financí.

Každá pojišťovna, která toto pojištění nabízí, je povinna vydat pojištěnému takzvanou zelenou kartu. Ta je dokladem o pojištění pro zahraničí a jsou na ní také uvedeny státy, na které se toto pojištění vztahuje. Jsou i státy, které nejsou zařazeny v systému zelených karet. V těchto případech je nutné zaplatit takzvané hraniční pojištění. Týká se to například Ruska, Běloruska, Litvy nebo Jugoslávie.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 

Dá se povinné ručení uznat jako náklad do účetnictví?

Ano, povinné ručení lze uznat jako nákladovou položku, pokud je vozidlo majetkem firmy.

Další často kladené otázky z okruhu povinného ručení

 


Získejte levnější povinné ručení
a ušetřete až 75% z běžné ceny!