Menu

Cestovní pojištění Argentina

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Argentiny právě u nás?

  • Ušetříte si námi až 50 % ceny. Najdeme vám výhodnou nabídku pojištění.
  • Chytře si navolíte kombinaci pojistného krytí i užitečných připojištění.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Argentině vidět a zažít?

Buenos Aires

Pokud toužíte zažít pravou latinskoamerickou vášeň, zamiřte do hlavního města Argentiny. V tomto městě to opravdu žije a můžete si tu užít řadu zajímavých kulturních akcí a poznat mentalitu místních lidí, kteří jsou přátelští, vášniví a optimističtí. Buenos Aires má co nabídnout i po architektonické stránce —  mezi nejznámější budovy patří například prezidentský palác Casa Rosada, anebo jedna z nejstarších budov města, Manzana de las Luces.

Vodopády Iguaçu

Na hranicích mezi Argentinou a Brazílií se nachází zajímavá přírodní památka v podobě kaskády vodopádů. Kaskáda je dlouhá téměř tři kilometry a voda tu padá z výšky až 82 metrů. Jedná se o největší systém vodpádů na světě a jsou dokonce mohutnější než ty Niagarské. Podle místní indiánské legendy je zde prý vstup do pekel a člověk by tomu při pohledu na burácející vodní masy docela věřil. Vodopády si můžete prohlédnout z mostu, anebo si zaplatit za projížďku na lodi, která vás vezme ještě blíž, abyste mohli obdivovat tento nezkrotný přírodní živel.

Perito Moreno

V době, kdy jsou plné noviny zpráv o globálním oteplování a tání ledovců vás určitě potěší návštěva ledovcového útvaru Perito Moreno. Tento mohutný ledovec je známý tím, že zatím neubývá. Tento přírodní úkaz je zapasný do seznamu UNESCO a jedná se o unikátní podívanou. Při pohledu na ledové vrcholky budete mít pocit, jako byste se ocitli v Antarktidě. Pokud budete mít štěstí, uvidíte místní úkaz zvaný ruptura, kdy se kus ledovce s ohlušujícím zapraskáním zřítí do vod jezera Lago Argentino.

Tango

Argentina je známá jako kolébka tanga, jednoho z nejvášnivějších tanců na světě. Byla by škoda nezajít si v této zemi na nějakou taneční show. V Buenos Aires je nejvíce tanečních klubů na ulici Avenida Corrientes. Pokud se do tohoto města vydáte v srpnu, můžete se zajít podívat na slavný festival tanga, který je zároveň světovým šampionátem v tomto tanci. Pokud toužíte po ještě větší autenticitě, zamiřte do městské čtvrti La Boca, ve které se tango zrodilo. Najdete tu spoustu pouličních vystoupení a můžete si tento tanec zatančit přímo pod širým nebem.

(bez obr)

Co si připojistit na cestu do Argentiny?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Argentiny by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Zdravotní problémy se můžou při cestování velmi prodražit. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře vás mlže vyjít na nemalé peníze, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizí zemi rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Argentině?

Argentina
Počasí
19°C
zamračeno
po
24°C
17°C
út
27°C
19°C
st
25°C
17°C
čt
20°C
16°C
22°C
17°C
so
20°C
12°C
ne
21°C
16°C

Cestovní pas platný 6 měsíců

Pro vstup do této země budete potřebovat cestovní pas, který má platnost minimálně 6 měsíců od vašeho plánovaného návratu z Argentiny. Pokud v této zemi nebudete pobývat déle než 90 dní, nepotřebujete turistické vízum.

Očkování

Pokud máte v plánu dobrodružnější typ dovolené a cesty i do venkovských oblastí, zauvažujte o očkování proti žloutenkám typu A a B a proti břišnímu tyfu.

Hotovost

V této zemi se přiliš nevyplatí používat kartu. Na mnoha místech sice mají platební terminály, ale většina obchodníků preferuje hotovost. V některých obchodech dokonce můžete dostat až desetiprocentní slevu za to, že zaplatíte bankovkami a mincemi.

Informace o cenách

Večeře v restauraci ................................................................................... 151 Kč

0, 5 l piva ........................................................................................................ 38 Kč

500 g chleba ................................................................................................... 28 Kč

Lístek na autobus ........................................................................................... 8 Kč

 

Na co si dát v Argentině pozor

Kriminalita

Přestože v porovnáním s ostatními latinskými zeměmi má Argentina nižší míru kriminality, na evropské poměry je to poměrně nebezpečná země. Často zde dochází k přepadení a krádežím. Nikdy nechoďte do chudinských čtvrtí a dejte si pozor i při procházkách městem ve večerních a nočních hodinách.

Odlišné roční období

Protože Argentina leží na jižní polokouli, roční období jsou tu obráceně. Znamená to, že když se sem vydáte v létě, narazíte zde na chladné období, zatímco když je u nás zima, v Argentině je léto.

Velké teplotní rozdíly

Pokud máte v plánu tuto zemi procestovat důkladněji, buďte si vědomi teplotních rozdílů, které v nich panují. Je to podlouhlá země, která se táhne od severu na jih. Tudíž se může stát, že na severu země může být 24 °C, přičemž na jihu pouhých  9 °C.

Demonstrace

Politická situace Argentiny je poněkud netsabilní, což někdy vede k demonstracím. Někdy proběhnou pokojně, někdy jsou ovšem zdrojem výtržností a násilí. Raději se jim vyhněte.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: