Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Argentina

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Argentiny právě u nás?

  • Ušetříte si námi až 50 % ceny. Najdeme vám výhodnou nabídku pojištění.
  • Chytře si navolíte kombinaci pojistného krytí i užitečných připojištění.
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Argentině vidět a zažít?

Buenos Aires

Pokud toužíte zažít pravou latinskoamerickou vášeň, zamiřte do hlavního města Argentiny. V tomto městě to opravdu žije a můžete si tu užít řadu zajímavých kulturních akcí a poznat mentalitu místních lidí, kteří jsou přátelští, vášniví a optimističtí. Buenos Aires má co nabídnout i po architektonické stránce —  mezi nejznámější budovy patří například prezidentský palác Casa Rosada, anebo jedna z nejstarších budov města, Manzana de las Luces.

Vodopády Iguaçu

Na hranicích mezi Argentinou a Brazílií se nachází zajímavá přírodní památka v podobě kaskády vodopádů. Kaskáda je dlouhá téměř tři kilometry a voda tu padá z výšky až 82 metrů. Jedná se o největší systém vodpádů na světě a jsou dokonce mohutnější než ty Niagarské. Podle místní indiánské legendy je zde prý vstup do pekel a člověk by tomu při pohledu na burácející vodní masy docela věřil. Vodopády si můžete prohlédnout z mostu, anebo si zaplatit za projížďku na lodi, která vás vezme ještě blíž, abyste mohli obdivovat tento nezkrotný přírodní živel.

Perito Moreno

V době, kdy jsou plné noviny zpráv o globálním oteplování a tání ledovců vás určitě potěší návštěva ledovcového útvaru Perito Moreno. Tento mohutný ledovec je známý tím, že zatím neubývá. Tento přírodní úkaz je zapasný do seznamu UNESCO a jedná se o unikátní podívanou. Při pohledu na ledové vrcholky budete mít pocit, jako byste se ocitli v Antarktidě. Pokud budete mít štěstí, uvidíte místní úkaz zvaný ruptura, kdy se kus ledovce s ohlušujícím zapraskáním zřítí do vod jezera Lago Argentino.

Tango

Argentina je známá jako kolébka tanga, jednoho z nejvášnivějších tanců na světě. Byla by škoda nezajít si v této zemi na nějakou taneční show. V Buenos Aires je nejvíce tanečních klubů na ulici Avenida Corrientes. Pokud se do tohoto města vydáte v srpnu, můžete se zajít podívat na slavný festival tanga, který je zároveň světovým šampionátem v tomto tanci. Pokud toužíte po ještě větší autenticitě, zamiřte do městské čtvrti La Boca, ve které se tango zrodilo. Najdete tu spoustu pouličních vystoupení a můžete si tento tanec zatančit přímo pod širým nebem.

(bez obr)

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Argentiny?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Argentiny by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Zdravotní problémy se můžou při cestování velmi prodražit. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře vás mlže vyjít na nemalé peníze, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizí zemi rozhodně není levnou záležitostí. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Argentině?

Argentina
Počasí
23°C
zataženo
út
23°C
22°C
st
21°C
19°C
čt
21°C
16°C
20°C
14°C
so
24°C
16°C
ne
25°C
18°C
po
20°C
16°C

Cestovní pas platný 6 měsíců

Pro vstup do této země budete potřebovat cestovní pas, který má platnost minimálně 6 měsíců od vašeho plánovaného návratu z Argentiny. Pokud v této zemi nebudete pobývat déle než 90 dní, nepotřebujete turistické vízum.

Očkování

Pokud máte v plánu dobrodružnější typ dovolené a cesty i do venkovských oblastí, zauvažujte o očkování proti žloutenkám typu A a B a proti břišnímu tyfu.

Hotovost

V této zemi se přiliš nevyplatí používat kartu. Na mnoha místech sice mají platební terminály, ale většina obchodníků preferuje hotovost. V některých obchodech dokonce můžete dostat až desetiprocentní slevu za to, že zaplatíte bankovkami a mincemi.

Informace o cenách

Večeře v restauraci ................................................................................... 151 Kč

0, 5 l piva ........................................................................................................ 38 Kč

500 g chleba ................................................................................................... 28 Kč

Lístek na autobus ........................................................................................... 8 Kč

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Argentině pozor

Kriminalita

Přestože v porovnáním s ostatními latinskými zeměmi má Argentina nižší míru kriminality, na evropské poměry je to poměrně nebezpečná země. Často zde dochází k přepadení a krádežím. Nikdy nechoďte do chudinských čtvrtí a dejte si pozor i při procházkách městem ve večerních a nočních hodinách.

Odlišné roční období

Protože Argentina leží na jižní polokouli, roční období jsou tu obráceně. Znamená to, že když se sem vydáte v létě, narazíte zde na chladné období, zatímco když je u nás zima, v Argentině je léto.

Velké teplotní rozdíly

Pokud máte v plánu tuto zemi procestovat důkladněji, buďte si vědomi teplotních rozdílů, které v nich panují. Je to podlouhlá země, která se táhne od severu na jih. Tudíž se může stát, že na severu země může být 24 °C, přičemž na jihu pouhých  9 °C.

Demonstrace

Politická situace Argentiny je poněkud netsabilní, což někdy vede k demonstracím. Někdy proběhnou pokojně, někdy jsou ovšem zdrojem výtržností a násilí. Raději se jim vyhněte.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: