Menu

Cestovní pojištění Ázerbájdžán

  • Cestovní pojištění do Ázerbájdžánu
  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Ázerbájdžánu právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění tak sjednáte mimořádně levně.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Všechno vyřídíte jednoduše online. Potřebné dokumenty vám pošleme na váš e-mail.

Co v Ázerbájdžánu vidět a zažít

Baku

Hlavní město Ázerbájdžánu představuje unikátní koncentraci moderních budov a historických památek. Vysoké mrakodrapy a prosklené domy stojí v těsné blízkosti starobylých budov. Dominantou města je Maiden Tower, pocházející z 12. století. Za návštěvu stojí i majestátní mešita Juma, která má bohatě zdobené stěny a obrovskou kopuli.

Atašgah 

Nedaleko Baku se nachází unikátní chrám Atašgah, který je specifický tím, že zde plane věčný oheň, který hoří přímo ze země. Tento chrám vybudovali v 17.století vyznavači ohně, kteří věřili v jeho magickou sílu.

Gobustán

Unikátní krajina tvořená náhorními plošinami, skalními útesy a bahenními sopkami vás zaujme na první pohled. Celá oblast dýchá tajemnem a záhadami. Balvany jsou uskupeny do nepřehledného bludiště a mnohé z nich jsou pokresleny pravěkými kresbami. Zároveň je tato oblast typická díky své velké koncentraci bahenních sopek. Největší z nich měří 410 metrů.

Šeki

Určitě si nenechte ujít toto nádherné historické město. Nachází se zde totiž Chánův palác, který vás ohromí svou bohatě zdobenou architekturou. Je dokonce zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO

Co si připojistit do Ázerbajdžánu?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Ázerbájdžánu

Ázerbájdžán
Počasí
15°C
zataženo
ne
23°C
11°C
po
20°C
14°C
út
25°C
12°C
st
26°C
12°C
čt
28°C
14°C
29°C
16°C
so
30°C
17°C

Vízová povinnost

Pro cestování do Ázerbájdžánu potřebujete vízum, které vás bude stát 23 dolarů. Česká republika patří mezi země, které můžou o vízum požádat ve zjednodušeném režimu, a to elektronickou formou. O vízum můžete zažádat na této adrese: https://evisa.gov.az/.

Hotovost

Zatímco ve větších hotelech a restauracích zaplatíte bez problémů kartou, v mnoha obchodech a provozovnách můžete mít problém. Ve městech naštěstí funguje poměrně hustá síť bankomatů, ze kterých si lze hotovost vybrat.

Opalovací krém

Tato země je poněkud vyprahlá a kvůli nedostatku zeleně se tu hlavně v letním období setkáte s vysokými teplotami a intenzivními slunečními paprsky. 

Na co si dát v Ázerbajdžánu pozor

Zemětřesení

Ázerbájdžán se nachází v oblasti, která je seismicky aktivní. Čas od času se zde vyskytne zemětřesení. V případě, že vás zastihne, doporučuje se zalézt pod stůl. Pokud jste venku, snažte se dostat co nejdál od budov, stromů a dalších předmětů, které by na vás mohly popadat.

Veksláci

Pro pobyt v Ázerbájdžánu je doporučováno rozměnit si hotovost. Vyhněte se však směnárníkům a vekslákům, kteří rozměňují peníze přímo na ulici. Jejich kurz může být nevýhodný a občas takto dochází i ke krádežím.

 

Citlivé téma

Ázerbájdžánci se nemají v lásce s Arménci. Může za to válečný konflikt, kvůli kterému přišli o část svého území. Přestože jsou Ázerbájdžánci velmi přátelští lidé, při zmínce o Arménii se obvykle dostanou do velmi bojovné nálady. 

Konzervativní pravidla

Přestože se jedná o zemi s mírnější formou islámu, určitá pravidla se tu dodržují. Je například nemístné dávat si na veřejnosti okázale nejevo svou náklonnost. Rovněž je tu zapovězeno držení se za ruce u homosexuálních párů.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: