Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Belgie

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč si sjednat cestovní pojištění do Belgie?

Přestože Belgie je malou a bezpečnou zemí, kde není příliš vysoká pravděpodobnost zemětřesení a dalších extrémních událostí, nevyplácí se vycestovat bez pojištění. Náklady na zdravotní péči jsou v tomto státě mnohem vyšší, než v Česku. Proč se pojistit právě u nás?

  • Vyhledáme cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, tudíž můžete cestovat bez starostí.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem pošleme na mail. Pojištění jednoduše začne platit ještě týž den, kdy jej sjednáte a zaplatíte.

Co zažít a ochutnat v Belgii

Brusel

Navštivte toto významné sídlo významných institucí Evropské unie. Mnohdy je považováno za hlavní město Evropy. Při cestě do této metropole zařaďte do svého seznamu turistických atrakcí náměstí Grand-Place, které bývá považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí světa. Sestává z několika spanilých gotických budov a je zařazeno na seznam UNESCO. Mezi další povinné zastávky je i Manneken-pis (socha čurajícího chlapečka) a impozantní monument Atomium, vysoký 102 metrů.

Bruggy

Pokud vás dynamický a cílevědomý Brusel začne unavovat, odskočte si za romantikou do městečka Bruggy. Nachází se asi 100 kilometrů od Bruselu a je právem nazýváno Benátky severu. Toto město se může pyšnit zachovalou středověkou architekturou a vodními plochami, ve kterých se odráží malebné měststké domky. V tomto městě budete mít pocit, jako by se zastavil čas.

Antwerpy

Toto město patří k nejvýznamnějším metropolím v zemi. Obdivovat zde můžete štíhlou gotickou architekturu. Mezi dominanty města patří gotická katedrála Panny Marie na nábřeží řeky Šeldy. Za vidění stojí i renesanční radnice a historické městské domy s bohatou sochařskou výzdobou.

Belgická kuchyně

V belgické gastronomii se snoubí belgické, nizozemské a francouzské vlivy. Mezi nejznámější gastronomické pochoutky patří vyhlášená belgická čokoláda, která se vyznačuje jemnou chutí a vysokou kvalitou. Při své návštěvě ochutnejte i belgické národní jídlo waterzooi, což je dušené kuřecí maso, připravované na polévkovém základu.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Belgie

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Belgii

Belgie
Počasí
6°C
jasno
út
6°C
1°C
st
10°C
0°C
čt
10°C
1°C
9°C
3°C
so
14°C
2°C
ne
19°C
6°C
po
16°C
9°C

Základní fráze

Zatímco v Bruselu s angličtinou nebudete mít problém, při cestách do dalších belgických oblastí se nemusíte dorozumět. Mezi oficiální jazyky patří francouzština, vlámština a němčina (v některých oblastech i nizozemština). Proto se vyplatí znát základní fráze v těchto jazycích.

Informace o státních svátcích

Před odjezdem si zjistěte informace o státních svátcích, které jsou odlišné, než v České republice. Jedná se například o 11. 7., 21. 7., 15. 8. a dalších deset svátků. Ve větších městech většinou i o svátcích najdete nějaký ten supermarket otevřený. Problém může nastat v menších městech a vesnicích.

Potřebné dokumenty při cestě autem

Při cestování automobilem budete potřebovat nejen řidičský průkaz, ale i písemný souhlas majitele s užíváním vozu (platí pro situace, kdy do Belgie necestujete vlastním vozem, ale využíváte například služební automobil).

Cestovní pojištění do Belgie

Životní náklady v Belgii jsou mnohem vyšší, než v Česku, což se týká i zdravotních nákladů. Proto se do této země nezapomeňte pojistit, a to i včetně připojištění zubní péče, která v Belgii může vyjít na tisíce korun.

Kolik zaplatíte v Belgii?

Jídlo v restauraci - 385 Kč

0,5 l piva - 102 Kč

500 g chleba - 48 Kč

Lístek na autobus - 54 Kč

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Belgii

Časové ztráty v důsledku kontrol

V Belgii v minulosti proběhly teroristické útoky, z čehož plynou zvýšená bezpečnostní opatření. Zdlouhavých kontrolních procesů se můžete dočkat třeba při vstupu do hlavních památek, nebo při účasti na větších kulturních akcích.

Kriminalita

Přestože Belgie nepatří k nebezpečným zemím, občas se zde nějaký kriminální incident vyskytne. Někteří řidiči se setkali s případem, kdy na nějaké postranní silnici byly rozsypané hřebíky, které poškodí pneumatiky a řidič je tak nucen vystoupit z auta. Toho využijí zloději, kteří jej přepadnou a zcizí mu cennosti.

Přednost zprava

V Belgii je potřeba si zvyknout, že zde platí přednost zprava. Čeští řidiči můžou být překvapeni, že i auta vyjíždějící z té nejužší uličky mají přednost před auty, jedoucí po hlavní silnici.

Krádeže

Ve větších městech (Brusel) často dochází k pouličním krádežím. Dejte si tudíž zvýšený pozor na vaše cennosti a vyhýbejte se tlačenicím.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: