Menu

Cestovní pojištění do Belgie

  • Cestovní pojištění od 11 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění do Belgie?

Přestože Belgie je malou a bezpečnou zemí, kde není příliš vysoká pravděpodobnost zemětřesení a dalších extrémních událostí, nevyplácí se vycestovat bez pojištění. Náklady na zdravotní péči jsou v tomto státě mnohem vyšší, než v Česku. Proč se pojistit právě u nás?

  • Vyhledáme cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, tudíž můžete cestovat bez starostí.
  • Plánujete kromě léčebných výloh pojistit i jiná rizika? Upřesněte, zda chcete pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel či storna zájezdu.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem pošleme na mail. Pojištění jednoduše začne platit ještě týž den, kdy jej sjednáte a zaplatíte.

Co zažít a ochutnat v Belgii

Brusel

Navštivte toto významné sídlo významných institucí Evropské unie. Mnohdy je považováno za hlavní město Evropy. Při cestě do této metropole zařaďte do svého seznamu turistických atrakcí náměstí Grand-Place, které bývá považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí světa. Sestává z několika spanilých gotických budov a je zařazeno na seznam UNESCO. Mezi další povinné zastávky je i Manneken-pis (socha čurajícího chlapečka) a impozantní monument Atomium, vysoký 102 metrů.

Bruggy

Pokud vás dynamický a cílevědomý Brusel začne unavovat, odskočte si za romantikou do městečka Bruggy. Nachází se asi 100 kilometrů od Bruselu a je právem nazýváno Benátky severu. Toto město se může pyšnit zachovalou středověkou architekturou a vodními plochami, ve kterých se odráží malebné měststké domky. V tomto městě budete mít pocit, jako by se zastavil čas.

Antwerpy

Toto město patří k nejvýznamnějším metropolím v zemi. Obdivovat zde můžete štíhlou gotickou architekturu. Mezi dominanty města patří gotická katedrála Panny Marie na nábřeží řeky Šeldy. Za vidění stojí i renesanční radnice a historické městské domy s bohatou sochařskou výzdobou.

Belgická kuchyně

V belgické gastronomii se snoubí belgické, nizozemské a francouzské vlivy. Mezi nejznámější gastronomické pochoutky patří vyhlášená belgická čokoláda, která se vyznačuje jemnou chutí a vysokou kvalitou. Při své návštěvě ochutnejte i belgické národní jídlo waterzooi, což je dušené kuřecí maso, připravované na polévkovém základu.

Co si připojistit do Belgie

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Belgii

Belgie
Počasí
13°C
jasno
ne
21°C
10°C
po
20°C
10°C
út
18°C
12°C
st
19°C
12°C
čt
20°C
9°C
19°C
10°C
so
22°C
11°C

Základní fráze

Zatímco v Bruselu s angličtinou nebudete mít problém, při cestách do dalších belgických oblastí se nemusíte dorozumět. Mezi oficiální jazyky patří francouzština, vlámština a němčina (v některých oblastech i nizozemština). Proto se vyplatí znát základní fráze v těchto jazycích.

Informace o státních svátcích

Před odjezdem si zjistěte informace o státních svátcích, které jsou odlišné, než v České republice. Jedná se například o 11. 7., 21. 7., 15. 8. a dalších deset svátků. Ve větších městech většinou i o svátcích najdete nějaký ten supermarket otevřený. Problém může nastat v menších městech a vesnicích.

Potřebné dokumenty při cestě autem

Při cestování automobilem budete potřebovat nejen řidičský průkaz, ale i písemný souhlas majitele s užíváním vozu (platí pro situace, kdy do Belgie necestujete vlastním vozem, ale využíváte například služební automobil).

Cestovní pojištění do Belgie

Životní náklady v Belgii jsou mnohem vyšší, než v Česku, což se týká i zdravotních nákladů. Proto se do této země nezapomeňte pojistit, a to i včetně připojištění zubní péče, která v Belgii může vyjít na tisíce korun.

Kolik zaplatíte v Belgii?

Jídlo v restauraci - 385 Kč

0,5 l piva - 102 Kč

500 g chleba - 48 Kč

Lístek na autobus - 54 Kč

 

Na co si dát pozor v Belgii

Časové ztráty v důsledku kontrol

V Belgii v minulosti proběhly teroristické útoky, z čehož plynou zvýšená bezpečnostní opatření. Zdlouhavých kontrolních procesů se můžete dočkat třeba při vstupu do hlavních památek, nebo při účasti na větších kulturních akcích.

Kriminalita

Přestože Belgie nepatří k nebezpečným zemím, občas se zde nějaký kriminální incident vyskytne. Někteří řidiči se setkali s případem, kdy na nějaké postranní silnici byly rozsypané hřebíky, které poškodí pneumatiky a řidič je tak nucen vystoupit z auta. Toho využijí zloději, kteří jej přepadnou a zcizí mu cennosti.

Přednost zprava

V Belgii je potřeba si zvyknout, že zde platí přednost zprava. Čeští řidiči můžou být překvapeni, že i auta vyjíždějící z té nejužší uličky mají přednost před auty, jedoucí po hlavní silnici.

Krádeže

Ve větších městech (Brusel) často dochází k pouličním krádežím. Dejte si tudíž zvýšený pozor na vaše cennosti a vyhýbejte se tlačenicím.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: