Menu

Cestovní pojištění Bělorusko

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Běloruska právě u nás?

  • Ušetříte s námi více než 50 % ceny cestovního pojištění.
  • Cestovní pojištění do Běloruska vám zařídíme nejen levně, ale i kvalitně
  • Vyhledáme vše – pro jednotlivce i celou rodinu, poznávací i dobrodružné zájezdy.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Bělorusku zažít a ochutnat?

Nedotčená příroda

Bělorusko je považováno za jednu z posledních výzev v Evropě. Zatímco ve většině zemí narazíte na davy turistů, které vás ochudí o autentický cestovatelský zážitek, Bělorusko je zemí, která se turistickému ruchu zatím vyhýbá. Díky tomu si zde můžete naplno vychutnat poklidnou zelenou krajinu i autentické venkovské oblasti. Bělorusko má více než 10 000 jezer, z nichž mnoho je zasazeno v nádherné zelené krajině. Užijte si přírodní scenerii, oplývající rozlehlými vodními plochami a hlubokými lesy.

Minsk

Přestože Minsk nepatří mezi turisticky populární města, je historicky starší, než Berlín či Moskva. Přestože toto město působí moderně, najdete zde spoustu historických budov. Mezi ně patří například katedrála Ducha Svatého, kostel Nejsvětější Trojice, neho Náměstí Nezávislosti.

Mirský zámek

Pokud plánujete navštívit tento gotický zámek, nemusíte cestovat příliš daleko. Tato stavba se nachází poblíž městečka Mir zhruba 85 kilometrů do Minsku. Tento zámek představuje příležitost k zajímavému výletu. Kromě netradiční architektury si můžete projít anglický park s vodní nádrží.

Běloruská kuchyně

Místní pokrmy v sobě nesou prvky ruské, polské a pobaltské kuchyně. Hlavní surovinou místní kuchyně jsou brambory (Bělorusové se můžou pochlubit celosvětovým prvenstvím v konzumaci brambor - na osobu jich spotřebují neuvěřitelných 185 kilogramůl ročně). Co se v Bělorusku rozhodně vyplatí ochutnat, jsou draniki (placky z nastrouhaných brambor) nebo lazanki (běloruské těstoviny ve tvaru trojúhelníků, které se nejčastěji jedí s vepřovým tukem nebo zakysanou smetanou).

Co si připojistit do Běloruska?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Vaše cestovní pojištění do Běloruska by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Bělorusku?

Bělorusko
Počasí
21°C
místy zataženo
čt
26°C
18°C
24°C
14°C
so
25°C
13°C
ne
24°C
18°C
po
26°C
18°C
út
26°C
16°C
st
23°C
17°C

Víza

Přestože Bělorusko se nachází jenom zhruba 900 kilometrů od českých hranic, patří k nejméně dostupné evropské zemi. Pokud plánujete v této zemi pobýt více než 5 dnů, musíte si zažádat o turistické víza. Víza si můžete vyřídit na běloruské ambasádě v Praze, nebo i na letišti v Minsku. Ovšem minimálně 3 dny předem je nutné na minské letiště doručit podpůrné dokumenty k získání víza.

Speciální cestovní pojištění

Co se týče cestovního pojištění, musí cestovatelé splnit určité podmínky. Výše pojistného plnění musí být minimálně 10 000 eur (tzn. v přepočtu zhruba 256 000 Kč) a v pojistce musí být uveden stát Bělorusko (nestačí tedy pouze cestovní pojištění, platné na území Evropy). Výhoda našeho online srovnání cestovního pojištění je v tom, že si v něm přímo zadáte zemi, do které plánujete vycestovat. Navíc můžete ušetřit více než 50 % ceny.

Rezervace ubytování

Pro získání víza musíte předložit potvrzení o ubytování. V Bělorusku jsou hotely dražší, než v západní Evropě (cena za noc se pohybuje mezi 100 - 300 eury). Cenově výhodněji vychází ubytování v soukromí (třeba přes portál Airbnb). Na tomto portále začínají ceny za pokoj a noc od 280 Kč.

Informace o cenách

Bělorusko je v mnoha ohledech nepatrně dražší, než Česká republika. Kolik peněz zaplatíte za běžné produkty a služby?

Večeře v restauraci .......................................................... 183 Kč

0, 5 l piva .............................................................................. 45 Kč

500 g chleba ......................................................................... 14 Kč

Lístek na autobus ................................................................. 7 Kč

 

Na co si dát v Bělorusku pozor

Drahé letenky

Přestože Bělorusko leží pouhých 900 kilometrů od Česka, cena letenky vychází nastejno, jako třeba cesta do Arabských emirátů. Pokud tedy hledáte nemainstreamovou destinaci, která je zároveň levná, Bělorusko to určitě nebude - za zpáteční letenky dáte něco mezi 5000 a 8000 Kč.

Směna peněz na ulici

V této zemi se platí běloruskými rubly. V hlavním městě najdete dostatek směnáren, kde získáte místní měnu. Vyhněte se pouličním směnárníkům - směna peněz přímo na ulici je totiž trestná.

Horší kvalita ubytování

Bělorusko nepatří k turisticky oblíbeným zemím, tudíž počítejte s horší kvalitou ubytování a s menším počtem ubytovacích zařízení. V Minsku narazíte na řadu moderních ubytovaích zařízení, ale v ostatních částech země je to horší (jak s kvalitou, tak četností hotelů a bytů). V Bělorusku rovněž neexistuje campingové ubytování.

Přísné zákony

V této zemi jsou přísné tresty za porušení pravidel. Pokud sem jedete bez víza, dejte si pozor, abyste nepřekročili povolenou dobu bezvízového pobytu (za překročení vám hrozí pokuta v přepočtu 14 000 Kč). Rovněž se nesnažte „podmáznout“ úředníky či celníky na hranicích. Za úplatkářství hrozí v Bělorusku až několikaleté vězení.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: