Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Bosna a Hercegovina

  • Cestovní pojištění do Bosny a Hercegoviny
  • Všechny nabídky na jednom místě
  • Získáte až 50% slevu

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Bosny a Hercegoviny právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění do Bosny a Hercegoviny můžete mít až o 50 % levněji.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.

Co v Bosně a Hercegovině vidět a zažít?

Sarajevo

Přestože hlavní město této země bylo v posledním válečném konfliktu z velké části zničeno, stále je zde spousta zajímavých míst k vidění. Vydejte se do historického Starého města, kde můžete vidět řadu pravoslavných chrámů i unikátní památník 2. světové války Vječna vatra. Sarajevo není ani tak o velkolepých historických budovách, ale spíš o poznání autentické místní kultury. Naleznete zde řadu tržišť, okouzlujících kaváren a nočních podniků, kde si můžete poslechnout tradiční balkánskou hudbu.

Mostar

Vaše návštěva Bosny a Hercegoviny by nebyla kompletní bez návštěvy tohoto romantického města. Představuje unikátní kombinaci pravoslavné a islámské architektury. Štíhlé věže minaretů tomuto městu propůjčují orientální vzhled, tudíž se budete cítit jak v nějaké vzdálené exotické zemi, aniž byste opustili Evropu. Nejznámějším místem je most přes řeku Neretvu, spojující dvě části města. Je dokonce zapsán do seznamu UNESCO.

Pláže

Přestože Bosna a Hercegovina není vyloženě plážovou destinací, můžete si tu užít koupání v Jaderském moři. Tato země má přístup k moři o délce pouhých 25 kilometrů. V této pobřežní oblasti se nachází letovisko Neum, což je přímořské město s nádhernými oblázkovými plážemi a několika hotely. Najdete zde obstojné turistické zázemí v podobě mnoha zábavních komplexů, bazénů a bohaté občanské vybavenosti.

Vodopády Kravica

Stejně jako má Chorvatsko svůj známý národní park Plitvická jezera, tak Bosna a Hercegovina se rovněž může pochlubit nádhernou přírodní oblastí. Jedná se o vodopády Kravica na řece Trebižat, které jsou 28 metrů vysoké a jejich šířka dosahuje až 120 metrů. V této oblasti se budete cítit jako v ráji. Voda v řece je velmi čistá a turisté mají možnost se pod vodopády dokonce vykoupat.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Bosny a Hercegoviny?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se tyto výdaje můžou výrazně prodražit, vaše cestovní pojištění do Bosny a Hercegoviny by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 3 miliony Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny. Nově si u nás můžete sjednat cestovní pojištění do Bosny a Hercegoviny i s technickou asistencí vozu - tzn. pojišťovna vám na telefonu pomůže v případě, když na vašem voze nastane porucha.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Bosně a Hercegovině

Bosna a Hercegovina
Počasí
3°C
jasno
út
5°C
3°C
st
13°C
0°C
čt
16°C
2°C
16°C
4°C
so
15°C
5°C
ne
16°C
5°C
po
16°C
7°C

Hotovost

Přestože v mnoha hotelech a restauracích zaplatíte bez problémů kartou, raději si s sebou vemte i hotovost, protože třeba na tržištích nebo ve venkovských oblastech budete potřebovat hotové peníze.

Cestovní doklady

Přestože Bosna a Hercegovina není součástí Evropské unie, můžete do této země bez problémů vycestovat jen s občanským průkazem.

Kdy jet do této země

Pokud se chcete vyhnout vedrům, zamiřte do Bosny a Hercegoviny v období od dubna do června. Pokud míříte na jih země za koupáním, vydejte se sem v období červen až září.

Informace o cenách

Večeře v restauraci pro jednu osobu - 98 Kč

0, 5 l piva  - 26 Kč

500 g chleba - 16 Kč

Lístek na autobus - 23 Kč                                              

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Bosně a Hercegovině pozor

Minová pole

V Bosně a Hercegovině občas ještě narazíte na pozůstatky války v podobě minových polí. Ve městech se nemusíte obávat, ale při cestách do přírody si dejte pozor a nevydávejte se mimo vyznačené cesty.

Špatný stav silnic

Připravte se na to, že stav silnic je v této zemi na horší úrovni, než v Česku. Na cestách jsou výmoly a na některých úsecích nejsou silnice vůbec osvětleny.

 

Divoký styl jízdy

Balkánští řidiči jsou poněkud temperamentní a občas mají nepředvídatelné reakce v podobě náhlého předjíždění nebo překračování povolené rychlosti

Čekání na hranicích

Pokud se do této země chystáte autem, je nutné počítat s tím, že na některých hraničních přejezdech (například na srbské hranici) budete muset delší dobu čekat.

 

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: