Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Brazílie

  • Cestovní pojištění do Brazílie
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Brazílie právě u nás?

  • S námi výrazně ušetříme. Pojistíme vás levně a zároveň kvalitně.
  • Porovnáváme nabídky od významných pojišťoven na trhu.
  • Cestovní pojištění do Brazílie si můžete navolit přesně podle vašich potřeb.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Brazílii vidět a zažít?

Socha Ježíše Krista

Když se řekne Rio de Janeiro, většina lidí si představí tuto monumentální sochu na vrcholu strmého kopce, která se tyčí nad městem. Nemusíte být věřící, aby vás toto místo zvané Cristo Retendor (Ježíš Spasitel) dostalo na kolena. Co je na něm tak dechberoucího? Především je odsud nádherný výhled na celé město, okolní zálivy a hory v dálce. Na vrchol se můžete dostat lanovkou,  nebo si udělat zhruba tříhodinový výšlap. Je to jedno z mála míst na planetě, na kterém budete mít pocit, že vám celý svět leží u nohou.

Copacabana

Kdo by neznal jednu z nejznámějších pláží světa? Pláže tohoto jména najdete všude po světě (dokonce i v chorvatském Dubrovníku), ale pravá Copacabana je jen jedna - a to ta v Riu de Janeiru. Obrovská pláž ve tvaru půlměsíce je dokonce zařazena v seznamu UNESCO a také se na ní konaly významné akce. V roce 2016 na pláži probíhal turnaj v plážovém volejbalu v rámci Letních olympijských her a v roce 2013 se zde konala mše s papežem Františkem v rámci Světových dnů mládeže.

 

Karneval v Riu de Janeiru

Zúčastněte se největší párty na světě! Dlouhé průvody lidí v extravagantních kostýmech, vizuálně zajímavé exhibice a žhavé rytmy samby - to je karneval, na který nezapomenete do konce vašeho života. Kažodoročně tuto událost navštíví víc než 2 miliony lidí. Koná se každý rok počátkem jara tak, aby poslední den karnevalu připadl na Popeleční středu (což bývá většinou v únoru nebo březnu).

Vodopády Iguaçu

Tyto ohromující vodopády najdete v národním parku Iguaçu, který leží poblíž hranic s Argentinou. Jedná se o největší systém vodopádů na světě. Pro návštěvníky je to tu dokonale uzpůsobené, protože můžou chodit po nejrůznějších lávkách a můstcích a zažít tyto vodopády skutečně ze všech úhlů. Dokonce i z nadhledu díky výtahu, který je nad vodopády vyveze.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Brazílie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Brazílie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Brazílie se může pochlubit kvalitním, ale zároveň velmi drahým zdravotním systémem. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Brazílii

Aktuální kurz k 1.4.2020 1BRL = 4.794Kč
Brazílie
Počasí
22°C
slabý déšť
út
24°C
20°C
st
26°C
17°C
čt
26°C
18°C
26°C
18°C
so
27°C
18°C
ne
28°C
18°C
po
27°C
19°C

Očkování

Do této země není povinné žádné očkování, nicméně se doporučuje očkovat se proti žloutenkám typu A, B a proti břišnímu tyfu.

Informace o oblasti

Ať už je vaším cílem Rio de Janeiro nebo jiné město, načtěte si o vaší destinaci co nejvíc informací. V každém městě existují bezpečné čtvrti a tzv. favely, což jsou chudinské čtvrti s vysokou mírou kriminality. Těm se snažte vyhnout.

Dvě peněženky a dva mobily

V Brazílii je vysoká pouliční kriminalita, proto se doporučuje vzít si s sebou peněženku s pár mincemi a kromě vašeho smartphonu si vzít i starší telefon. V případě přepadení dáte zloději peněženku s pár mincemi a starší telefon, tudíž váš skutečný majetek bude uchráněn.

Informace o cenách

S těmito cenami se běžně setkáte v Brazílii.

Večeře v restauraci ................................................... 143 Kč

0, 5 l piva ....................................................................... 37 Kč

500 g chleba .................................................................. 31 Kč

Lístek na autobus ......................................................... 23 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Brazílii

Vysoká kriminalita

Podle serveru Numbeo je index kriminality v Brazílii velmi vysoký. Tento portál ohodnotil Rio de Janeiro číslem 90 (pro srovnání - Praha má index kriminality 17,2). Jedná se tudíž o zemi, která není moc bezpečná, a proto před cestou věnujte dostatek času plánování (rezervace ubytování v bezpečnéí čvrti, zjištění si informací i spojích, atd.)

Nezastavujte

Pokud si v Brazílii plánujete půjčit auto a objevovat tuto zemi, zapomeňte na to, co jste se naučili v autoškole. V této zemi se zásadně nezastavuje na křižovatce, když svítí červená. Pokud byste zastavili, hned by vás někdo přepadl a oloupil.

 

 

Spodní proudy

Horké brazilské počasí přímo nabádá k vykoupání. Pobřeží ale může být zrádné a voda plná zrádných spodních proudů. Proto neplavte daleko od břehu a držte se v mělké vodě. Když už se do nějakého proudu dostanete, neplavte proti němu (tzn. k pobřeží), ale do strany. Tím se z proudu vymaníte.

Voda

V Brazílii je sice kohoutková voda pitná, ale v některých levnějších barech a restauracích můžou být horší hygienické podmínky. Proto si tu objednávejte jenom vodu v uzavřených lahvích (ne čepované nápoje).

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: