Menu

Cestovní pojištění Brazílie

  • Cestovní pojištění do Brazílie
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Brazílie právě u nás?

  • S námi výrazně ušetříme. Pojistíme vás levně a zároveň kvalitně.
  • Porovnáváme nabídky od významných pojišťoven na trhu.
  • Cestovní pojištění do Brazílie si můžete navolit přesně podle vašich potřeb.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Brazílii vidět a zažít?

Socha Ježíše Krista

Když se řekne Rio de Janeiro, většina lidí si představí tuto monumentální sochu na vrcholu strmého kopce, která se tyčí nad městem. Nemusíte být věřící, aby vás toto místo zvané Cristo Retendor (Ježíš Spasitel) dostalo na kolena. Co je na něm tak dechberoucího? Především je odsud nádherný výhled na celé město, okolní zálivy a hory v dálce. Na vrchol se můžete dostat lanovkou,  nebo si udělat zhruba tříhodinový výšlap. Je to jedno z mála míst na planetě, na kterém budete mít pocit, že vám celý svět leží u nohou.

Copacabana

Kdo by neznal jednu z nejznámějších pláží světa? Pláže tohoto jména najdete všude po světě (dokonce i v chorvatském Dubrovníku), ale pravá Copacabana je jen jedna - a to ta v Riu de Janeiru. Obrovská pláž ve tvaru půlměsíce je dokonce zařazena v seznamu UNESCO a také se na ní konaly významné akce. V roce 2016 na pláži probíhal turnaj v plážovém volejbalu v rámci Letních olympijských her a v roce 2013 se zde konala mše s papežem Františkem v rámci Světových dnů mládeže.

 

Karneval v Riu de Janeiru

Zúčastněte se největší párty na světě! Dlouhé průvody lidí v extravagantních kostýmech, vizuálně zajímavé exhibice a žhavé rytmy samby - to je karneval, na který nezapomenete do konce vašeho života. Kažodoročně tuto událost navštíví víc než 2 miliony lidí. Koná se každý rok počátkem jara tak, aby poslední den karnevalu připadl na Popeleční středu (což bývá většinou v únoru nebo březnu).

Vodopády Iguaçu

Tyto ohromující vodopády najdete v národním parku Iguaçu, který leží poblíž hranic s Argentinou. Jedná se o největší systém vodopádů na světě. Pro návštěvníky je to tu dokonale uzpůsobené, protože můžou chodit po nejrůznějších lávkách a můstcích a zažít tyto vodopády skutečně ze všech úhlů. Dokonce i z nadhledu díky výtahu, který je nad vodopády vyveze.

Co si připojistit na cestu do Brazílie?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Brazílie by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Brazílie se může pochlubit kvalitním, ale zároveň velmi drahým zdravotním systémem. I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Brazílii

Brazílie
Počasí
20°C
jasno
čt
27°C
16°C
27°C
16°C
so
26°C
15°C
ne
25°C
14°C
po
27°C
15°C
út
27°C
16°C
st
27°C
16°C

Očkování

Do této země není povinné žádné očkování, nicméně se doporučuje očkovat se proti žloutenkám typu A, B a proti břišnímu tyfu.

Informace o oblasti

Ať už je vaším cílem Rio de Janeiro nebo jiné město, načtěte si o vaší destinaci co nejvíc informací. V každém městě existují bezpečné čtvrti a tzv. favely, což jsou chudinské čtvrti s vysokou mírou kriminality. Těm se snažte vyhnout.

Dvě peněženky a dva mobily

V Brazílii je vysoká pouliční kriminalita, proto se doporučuje vzít si s sebou peněženku s pár mincemi a kromě vašeho smartphonu si vzít i starší telefon. V případě přepadení dáte zloději peněženku s pár mincemi a starší telefon, tudíž váš skutečný majetek bude uchráněn.

Informace o cenách

S těmito cenami se běžně setkáte v Brazílii.

Večeře v restauraci ................................................... 143 Kč

0, 5 l piva ....................................................................... 37 Kč

500 g chleba .................................................................. 31 Kč

Lístek na autobus ......................................................... 23 Kč

Na co si dát pozor v Brazílii

Vysoká kriminalita

Podle serveru Numbeo je index kriminality v Brazílii velmi vysoký. Tento portál ohodnotil Rio de Janeiro číslem 90 (pro srovnání - Praha má index kriminality 17,2). Jedná se tudíž o zemi, která není moc bezpečná, a proto před cestou věnujte dostatek času plánování (rezervace ubytování v bezpečnéí čvrti, zjištění si informací i spojích, atd.)

Nezastavujte

Pokud si v Brazílii plánujete půjčit auto a objevovat tuto zemi, zapomeňte na to, co jste se naučili v autoškole. V této zemi se zásadně nezastavuje na křižovatce, když svítí červená. Pokud byste zastavili, hned by vás někdo přepadl a oloupil.

 

 

Spodní proudy

Horké brazilské počasí přímo nabádá k vykoupání. Pobřeží ale může být zrádné a voda plná zrádných spodních proudů. Proto neplavte daleko od břehu a držte se v mělké vodě. Když už se do nějakého proudu dostanete, neplavte proti němu (tzn. k pobřeží), ale do strany. Tím se z proudu vymaníte.

Voda

V Brazílii je sice kohoutková voda pitná, ale v některých levnějších barech a restauracích můžou být horší hygienické podmínky. Proto si tu objednávejte jenom vodu v uzavřených lahvích (ne čepované nápoje).

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: