Menu

Cestovní pojištění Chile

  • Cestovní pojištění do Chile
  • Porovnání nabídek online
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Chile právě u nás?

  • Nabídneme vám zajímavou cenu. S námi můžete ušetřít více než 50 %.
  • Díky nám budete mít přehled o mnoha pojistných nabídkách na trhu.
  • Cestovní pojištění můžete pohodlně sjednat do 5 minut.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co vidět a zažít v Chile?

Atacama

Nejsušší poušť světa se nachází v Chile. Tento přírodní úkaz už léta fascinuje spoustu cestovatelů a objevitelů. Krajina Atacamy totiž připomíná výjev z fantasy filmu. Bizarní hory ční na pozadí vyprahlé krajiny a mělká jezera jsou plná plameňáků. Tato oblast je zajímavá i v noci, protože umožňuje pozorovat nádhernou hvězdnou oblohu, která je díky odlehlosti tohoto místa nezkažená světelným smogem.

Velikonoční ostrov

Tento známý ostrov s tajemnými sochami patří od konce 19. století pod správu Chile. Sochy Moai jsou opředeny řadou mýtů a záhad. Kromě těchto známých soch může ostrov nabídnout neobvyklou přírodu tvořenou vyhaslými sopkami, útesy a nádhernými plážemi. Ostrov je vzdálen 3600 kilometrů od pobřeží Jižní Ameriky.

Andy

Milovníci horských výšlapů budou určitě nadšeni z tohoto velehorského pásu, táhnoucího se od severu na jih. Můžete vyrazit na několikadenní trek, anebo si jen užít výhled na toto masivní pohoří. Známým vyhlídkovým místem je kopec San Cristóbal, nacházející se poblíž hlavního města Santiago de Chile. Z tohoto kopce se vám naskytne dechberoucí výhled na hlavní město i majestátní Andy v pozadí.

Mramorové jeskyně

Na jihu Chile se nachází neobvyklá přírodní památka, ve které si budete připadat jako v říši snů. Jedná se o jeskyně, které po tisíce let formovala ledovcová činnost. Svým tvarem, barvou a uspořádáním představují světový unikát. Josu přístupné s průvodcem, který vás proveze jejich prostorami a vy tak budete mít možnost prozkoumat úchvatné dílo, které vytvořila příroda.

 

Co si připojistit do Chile?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Chile by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Chile

Chile
Počasí
9°C
jasno
ne
25°C
9°C
po
24°C
16°C
út
21°C
16°C
st
18°C
15°C
čt
20°C
14°C
23°C
14°C
so
21°C
13°C

Cestovní pas

Pro vstup do Chile budete potřebovat pas s minimální platností 90 dní od vstupu do této země.

Očkování

Do Chile se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B. Rovněž se doporučuje zkontrolovat platnost vašeho očkování proti tetanu.

Kreditní karta

Chile je celkem rozlehlá země (přejet ze severu na jih trvá autem zhruba 50 hodin). I když se pravděpodobně na tak dlouhou trasu nechystáte, možná zatoužíte objevovat krásy této země v pohodlí automobilu. Pokud si plánujete v Chile půjčit auto, vemte si kreditní kartu (takovou, která umožňuje čerpání peněz do mínusu). Některé půjčovny ji totiž můžou vyžadovat.

Informace o cenách

Večeře v restauraci - 147 Kč

0, 5 l piva - 73 Kč

500 g chleba - 28 Kč

Lístek na autobus - 16 Kč

Na co si dát v Chile pozor

Loupežná přepadení

Přestože Chile patří mezi ty bezpečnější jihoamerické země, někdy zde dochází k ozbrojeným loupežím. Pozor si dejte hlavně v určitých čtvrtích hlavního města Santiaga (Cerro Santa Lucia, Cerro San Cristobal Park). Rovněž se vyhněte zapadlým uličkám a chudším částem města.

Drogy v pití

V Chile rovněž vzrůstá počet případů, kdy zloděj dá nic netušící oběti v baru do pití drogu. Omámené oběti se poté pokusí odcizin peněženku a cennosti.

 

Nebezpečné taxíky

Mnozí turisté měli zkušenost, že čekali na taxík a sympatický člověk na ulici se s nimi dal do řeči a sdělil jim, že jejich taxík nepřijede, protože nedaleko se zrovna přihodila velká autonehoda a veškerá doprava je zastavená. Ochotně však nabídne odvoz vlastním autem za levný peníz. Poté s nic netušícím turistou zajede do opuštěné ulice, kde jej okrade.

Demonstrace

Čas od času se v Chile konají rozsáhlé demonstrace. Přestože většina z nich proběhne v klidu, někdy se můžou zvrtnout v agresivnější akci. Raději se proto vyhněte větším shromážděním lidí.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: