Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Číny

  • Porovnejte si nabídky pojištění
  • Zajistěte si cenu už od 17 Kč/den
  • Ušetřete až 50 %

Spočítejte cenu pojištění

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Číny

Představte si, že se v této vzdálené zemi zraníte. Budete potřebovat vyhledat nejbližší nemocnici, zaplatit za výdaje spojené s lékařskou péči a možná i zdravotní transport zpět do Česka. Tyto náklady můžou být i v řádu miliónů korun, tudíž se vyplatí sjednat si cestovní pojištění do Číny. Proč zrovna u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit nemalé peníze. Zobrazíme vám množství nabídek pojištění napříč trhem, tudíž si můžete vybrat tu nejvýhodnější.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Číně zažít a ochutnat

Velká čínská zeď

Tato monumentální stavba je první asociací, která se většině lidem vybaví při pomyšlení na Čínu. Jedná se o nejdelší stavbu na světě a není divu, že je zapsána v seznamu UNESCO. Pro veřejnost jsou však zpřístupněny jen určité úseky. Nejvhodnějším startovním bodem k návštěvě je Peking, odkud můžete vycestovat do Juyongguanu, nebo Huanghua Cheng. Čínskou zeď je možné navštívit i v dalších místech, která jsou ovšem mnohem vzdálenější.

Zakázané město

Objevte fascinující část Pekingu, která byla po dlouhá staletí zapovězena veřejnosti. Jedná se o komplex zdobených paláců, jejichž historie sahá do roku 1406. Do areálu vejdete ze severní strany náměstí Nebeského klidu. Tento fascinující komplex vás nadchne svými majestátními budovami. Jedná se například o chrám Nebes, který bývá považován na symbol Pekingu. Na návštěvu Zakázaného města si vyhraďte dostatek času, protože je opravdu velké - říká se, že prý má až 9999 místností.

Terakotová armáda

Jedná se o velkolepé mauzoleum, které díky své rozloze 46 km čtverečních patří mezi největší mauzolea na světě. Nechal jej vybudovat císař Čchin ve 3. století před naším letopočtem. Tato památka byla po dlouhé roky skryta očím veřejnosti. Objevili ji až náhodně v roce 1974, když místní rolníci kopali studnu. Od té doby je častým cílem turistů. Toto mauzoleum sestává z více než 8000 soch z pálené hlíny a nachází se poblíž města Si-an v místě zvaném Lishan.

Čínská kuchyně

Kořeněná, barevná, rozmanitá a neskutečně chutná. Tak by se dala popsat čínská gastronomie. Čína je obrovskou zemí, tudíž její kuchyně se dá rozdělit do několika směrů - od pekingské, přes šanghajskou až po sečuánskou. V každém regionu tudíž můžete narazit na jiný typ pokrmů. Základními surovinami čínské kuchyně je rýže, bambusové výhonky, sečuánský pepř, tofu a zázvor. Ochutnejte třeba kung-pao, chop suej nebo pekingskou kachnu.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojist do Číny

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Číně

Aktuální kurz k 19.10.2019 1CNY = 3.251Kč
Čína
Počasí
12°C
mlha
so
12°C
12°C
ne
19°C
11°C
po
16°C
7°C
út
19°C
7°C
st
20°C
9°C
čt
15°C
5°C
12°C
3°C

Turistické vízum

Pro cestování Číny je potřeba vyřídit si turistické vízum. Celý proces je z administrativního hlediska poněkud komplikovaný, proto jej začněte vyřizovat v dostatečném předstihu před odjezdem. Pro různé typy lidí totiž platí různá pravidla. Například OSVČ musí k žádosti o vízum přiložit aktuální výpis z živnostenského rejstříku, nezaměstnaní lidé výpis z bankovního účtu. Turistické vízum si vždy vyřizujte až po nákupu letenky, protože tento cestovní doklad budete potřebovat při žádosti o vízum.

Očkování

Do této exotické země se doporučuje očkování proti žloutence tyou A a B. Máte možnost naočkovat se jednou vakcínou, která vás ochrání po dobu jednoho roku. Po šesti měsících můžete jít na druhou vakcínu, která má šanci ochránit vás před žloutenkou po dobu až 25 let, což je výhodná možnost zvláště pro ty, kteří se do exotických destinací vydávají opakovaně. Pro cesty do Číny se vám bude rovněž hodit očkování proti břišnímu tyfu.

Cestovní itinerář

Jste spontánním typem cestovatele a nikdy si dopředu neděláte turistický itinerář? V Číně je to povinností. K žádosti o turistické vízum musíte předložit časový plán vaší dovolené, doplněný památkami a místy, která hodláte v rámci vašeho pobytu navštívit. Čínská vláda jej potřebuje z toho důvodu, aby věděla, zda se nechystáte do zakázaných oblastí.

Zásoba peněz

Kromě platební karty si do Číny přivezte dostatečný finanční obnos v eurech nebo dolarech, které v této zemi rozměníte na juany. Ve velkých městech bez problémů zaplatíte kartou, ale v některých okrajových částech metropolí a venkovských oblastech lze platit pouze hotovými penězi.

Kolik zaplatíte v Číně?

Oběd v restauraci - 102 Kč

0,5 l piva - 34 Kč

500 g chleba - 40 Kč

Lístek na autobus - 14 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Číně

Přeplněné vlaky

Pokud plánujete procestovat tuto exotickou zemi vlakem, zarezervujte si lístky aspoň týden dopředu. Pokud jízdenky zakoupíte až na vlakovém nádraží, dostanete se do vagonů třetí třídy, které jsou extrémně přeplněné. Někdy ani neseženete místo k sezení a dostat se v takovém vlaku třeba k toaletě je nadlidský výkon.

Časové ztráty

Při cestě do Číny počítejte s dostatečnými finančními rezervami. Čeká na vás totiž spousta časových ztrát. V Číně jsou při vstupu do významných památek časté velmi zdlouhavé bezpečnostní prohlídky. Stovky minut času vám rovněž ukradne bloudění v ulicích nebo na nádražích (některá nádraží jsou tak obrovská, že se v nich vyskytují stovky tisíc lidí). Zdlouhavé je i cestování po silnicích, kdy hrozí nejrůznější zácpy. Proto si v rámci jednoho dne neplánujte cestu delší než 100 kilometrů - nemuseli byste se stihnout do večera vrátit.

Smog

Při návštěvě Pekingu počítejte s vysokou smogovou zátěží. Míra znečištění vzduchu je zde v některých dnech tak obrovská, že si to nedokážete představit. Pokud budete mít tu smůlu, že zrovna bude smogový den, raději jej využijte pro cesty mimo město. Procházení památek ve smogu je totiž krajně nepříjemnou záležitostí, kdy budete intenzivně kýchat, budou vám slzet oči a budete neskutečně vyčerpaní.

Podvodné směnárny

Jak už jsme zmiňovali, do Číny je lepší vybavit se pořádnou zásobou čínských bankovek. Dejte si však pozor na některé směnárny. V Číně řada podvodníků sází na to, že turista se v čínské měně příliš nevyzná a někdy mu dají falešné benkovky. Vyhněte se proto podezřelým směnárnám v zapadlých uličkách a peníze si raději rozměňte v bance nebo ověřených směnárnách.

 

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: