Menu

Cestovní pojištění do Číny

  • Cestovní pojištění od 17 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění do Číny

Představte si, že se v této vzdálené zemi zraníte. Budete potřebovat vyhledat nejbližší nemocnici, zaplatit za výdaje spojené s lékařskou péči a možná i zdravotní transport zpět do Česka. Tyto náklady můžou být i v řádu miliónů korun, tudíž se vyplatí sjednat si cestovní pojištění do Číny. Proč zrovna u nás?

  • Porovnáním cen můžete ušetřit nemalé peníze. Zobrazíme vám množství nabídek pojištění napříč trhem, tudíž si můžete vybrat tu nejvýhodnější.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Díky porovnání cen najdete pojištění v nejlepším poměru cena a kvalita. A rovnou jej můžete sjednat online.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.

Co v Číně zažít a ochutnat

Velká čínská zeď

Tato monumentální stavba je první asociací, která se většině lidem vybaví při pomyšlení na Čínu. Jedná se o nejdelší stavbu na světě a není divu, že je zapsána v seznamu UNESCO. Pro veřejnost jsou však zpřístupněny jen určité úseky. Nejvhodnějším startovním bodem k návštěvě je Peking, odkud můžete vycestovat do Juyongguanu, nebo Huanghua Cheng. Čínskou zeď je možné navštívit i v dalších místech, která jsou ovšem mnohem vzdálenější.

Zakázané město

Objevte fascinující část Pekingu, která byla po dlouhá staletí zapovězena veřejnosti. Jedná se o komplex zdobených paláců, jejichž historie sahá do roku 1406. Do areálu vejdete ze severní strany náměstí Nebeského klidu. Tento fascinující komplex vás nadchne svými majestátními budovami. Jedná se například o chrám Nebes, který bývá považován na symbol Pekingu. Na návštěvu Zakázaného města si vyhraďte dostatek času, protože je opravdu velké - říká se, že prý má až 9999 místností.

Terakotová armáda

Jedná se o velkolepé mauzoleum, které díky své rozloze 46 km čtverečních patří mezi největší mauzolea na světě. Nechal jej vybudovat císař Čchin ve 3. století před naším letopočtem. Tato památka byla po dlouhé roky skryta očím veřejnosti. Objevili ji až náhodně v roce 1974, když místní rolníci kopali studnu. Od té doby je častým cílem turistů. Toto mauzoleum sestává z více než 8000 soch z pálené hlíny a nachází se poblíž města Si-an v místě zvaném Lishan.

Čínská kuchyně

Kořeněná, barevná, rozmanitá a neskutečně chutná. Tak by se dala popsat čínská gastronomie. Čína je obrovskou zemí, tudíž její kuchyně se dá rozdělit do několika směrů - od pekingské, přes šanghajskou až po sečuánskou. V každém regionu tudíž můžete narazit na jiný typ pokrmů. Základními surovinami čínské kuchyně je rýže, bambusové výhonky, sečuánský pepř, tofu a zázvor. Ochutnejte třeba kung-pao, chop suej nebo pekingskou kachnu.

Co si připojistit do Číny

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojišťění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Číně

Čína
Počasí
27°C
jasno
út
26°C
8°C
st
29°C
15°C
čt
29°C
18°C
21°C
16°C
so
23°C
15°C
ne
26°C
12°C
po
28°C
19°C

Turistické vízum

Pro cestování Číny je potřeba vyřídit si turistické vízum. Celý proces je z administrativního hlediska poněkud komplikovaný, proto jej začněte vyřizovat v dostatečném předstihu před odjezdem. Pro různé typy lidí totiž platí různá pravidla. Například OSVČ musí k žádosti o vízum přiložit aktuální výpis z živnostenského rejstříku, nezaměstnaní lidé výpis z bankovního účtu. Turistické vízum si vždy vyřizujte až po nákupu letenky, protože tento cestovní doklad budete potřebovat při žádosti o vízum.

Očkování

Do této exotické země se doporučuje očkování proti žloutence tyou A a B. Máte možnost naočkovat se jednou vakcínou, která vás ochrání po dobu jednoho roku. Po šesti měsících můžete jít na druhou vakcínu, která má šanci ochránit vás před žloutenkou po dobu až 25 let, což je výhodná možnost zvláště pro ty, kteří se do exotických destinací vydávají opakovaně. Pro cesty do Číny se vám bude rovněž hodit očkování proti břišnímu tyfu.

Cestovní itinerář

Jste spontánním typem cestovatele a nikdy si dopředu neděláte turistický itinerář? V Číně je to povinností. K žádosti o turistické vízum musíte předložit časový plán vaší dovolené, doplněný památkami a místy, která hodláte v rámci vašeho pobytu navštívit. Čínská vláda jej potřebuje z toho důvodu, aby věděla, zda se nechystáte do zakázaných oblastí.

Zásoba peněz

Kromě platební karty si do Číny přivezte dostatečný finanční obnos v eurech nebo dolarech, které v této zemi rozměníte na juany. Ve velkých městech bez problémů zaplatíte kartou, ale v některých okrajových částech metropolí a venkovských oblastech lze platit pouze hotovými penězi.

Kolik zaplatíte v Číně?

Oběd v restauraci - 102 Kč

0,5 l piva - 34 Kč

500 g chleba - 40 Kč

Lístek na autobus - 14 Kč

Na co si dát pozor v Číně

Přeplněné vlaky

Pokud plánujete procestovat tuto exotickou zemi vlakem, zarezervujte si lístky aspoň týden dopředu. Pokud jízdenky zakoupíte až na vlakovém nádraží, dostanete se do vagonů třetí třídy, které jsou extrémně přeplněné. Někdy ani neseženete místo k sezení a dostat se v takovém vlaku třeba k toaletě je nadlidský výkon.

Časové ztráty

Při cestě do Číny počítejte s dostatečnými finančními rezervami. Čeká na vás totiž spousta časových ztrát. V Číně jsou při vstupu do významných památek časté velmi zdlouhavé bezpečnostní prohlídky. Stovky minut času vám rovněž ukradne bloudění v ulicích nebo na nádražích (některá nádraží jsou tak obrovská, že se v nich vyskytují stovky tisíc lidí). Zdlouhavé je i cestování po silnicích, kdy hrozí nejrůznější zácpy. Proto si v rámci jednoho dne neplánujte cestu delší než 100 kilometrů - nemuseli byste se stihnout do večera vrátit.

Smog

Při návštěvě Pekingu počítejte s vysokou smogovou zátěží. Míra znečištění vzduchu je zde v některých dnech tak obrovská, že si to nedokážete představit. Pokud budete mít tu smůlu, že zrovna bude smogový den, raději jej využijte pro cesty mimo město. Procházení památek ve smogu je totiž krajně nepříjemnou záležitostí, kdy budete intenzivně kýchat, budou vám slzet oči a budete neskutečně vyčerpaní.

Podvodné směnárny

Jak už jsme zmiňovali, do Číny je lepší vybavit se pořádnou zásobou čínských bankovek. Dejte si však pozor na některé směnárny. V Číně řada podvodníků sází na to, že turista se v čínské měně příliš nevyzná a někdy mu dají falešné benkovky. Vyhněte se proto podezřelým směnárnám v zapadlých uličkách a peníze si raději rozměňte v bance nebo ověřených směnárnách.

 

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: