Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění Ekvádor

  • Cestovní pojištění od Ekvádoru
  • Vše sjednáte online
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč sjednat cestovní pojištění do Ekvádoru právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění do Ekvádoru můžete mít až o 50 % levněji.
  • Najdeme vám cestovní pojištění přímo na míru vašemu typu dovolené, počtu osob a typu vašich turistických aktivit.
  • Všechny potřebné dokumenty vám pošleme na e-mail, tudíž budete mít všechno pěkně po ruce.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.

Co v Ekvádoru vidět a zažít

Cotopaxi

Tato sopka tvoří dominantu ekvádorské krajiny a je i zároveň národním symbolem. Přestože vypadá velmi nezdolně, dostat se na ni není zas tak velký problém. Až do výšky 4500 n.m. se dá bez problémů dopravit autem. Pokud byste se chtěli dostat až na vrchol, zabere vám to zhruba šest hodin. Pokud si na to netroufáte, i ve výšce kolem 4 - 5 tisíc metrů se vám dostane nádherného výhledu a vysokohorské atmosféry. V této výšce už se setkáte se sněžením, nebo souvislou sněhovou pokrývkou.

Quito

Jedná se o druhé nejvýše položené hlavní město světa. Nachází se 2800 metrů nad mořem a jsme si jistí, že si toto město zamilujete na první pohled. Cestovatelé ji popisují jako unikátní metropoli plnou impozantních klášterů, romantických kostelíků a jiných historických staveb. Kombinace starobylých budov a vysokých kopců kolem vás doslova uhrane. O kráse tohoto místa vypovídá i to, že bylo prvním městem světa, které bylo zapsáno do seznamu UNESCO (v roce 1978).

Střed světa

Stát Ekvádor získal své jméno od španělského slova „ecuador,“ což znamená rovník. Rovník skutečně prochází velkou částí této země. Nedaleko hlavního města se nachází místo Ciudad Mitad del Mundo, což je velký památník s modelem zeměkoule. Tento památník stojí přímo na rovníku, který je zde vyznačený žlutou čárou. Když se sem postavíte, můžete být jednou nohou na severní a druhou na jižní polokouli.

Galapágy

Součástí Ekvádoru je i souostroví Galapágy, což je 18 ostrovů ležících západně od pevniny. Jedná se o unikátní přírodní banku, ve které můžete spatřit živočišné a rostlinné druhy, které se nikde jinde nevyskytují. Je to například jediné místo na severní polokouli, kde se vyskytují tučňáci. Natrefíte zde i na spoustu dalších živočichů, jako je například leguán galapážský, kormorán galapážský a další živočichy, které nikde jinde na planetě nespatříte.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit do Ekvádoru?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění do Ekvádoru by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Ekvádoru

Aktuální kurz k 28.3.2020 1USD = 24.879Kč
Ekvádor
Počasí
24°C
zamračeno
so
28°C
24°C
ne
29°C
24°C
po
28°C
23°C
út
28°C
24°C
st
28°C
24°C
čt
30°C
25°C
29°C
24°C

Vstupní formality

Pro vstup na území Ekvádoru potřebujete cestovní pas a turistická víza. Vízum vám automaticky přidělí na letišti po příletu, a až budete zemi opouštět, musíte uhradit poplatek ve výši 29 dolarů. Myslete na to, že váš cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země.

Vhodné oblečení

Přestože je Ekvádor tropická země, v horských oblastech se můžete dočkat chladného klimatu a dokonce i sněhu. Do kufru si tudíž přibalte teplé oblečení a nepromokavou bundu.

Očkování

Pro cestu do této země se doporučuje očkování proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu.

Informace o cenách

Večeře v restauraci - 82 Kč

0,5 l piva - 35 Kč

500 g chleba - 34 Kč

Lístek na autobus - 5 Kč

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát pozor v Ekvádoru

Malárie

Pokud se chystáte objevovat deštné pralesy a další přírodní oblasti, nezapomeňte na repelent. Ve velké části Ekvádoru se vyskytuje malárie, a pokud touto zákeřnou nemocí nechcete onemocnět, používejte repelent se složkou DEET.

Vyšší kriminalita

V Ekvádoru žije spousta chudých lidí, kteří se živí příležitostnými krádežemi. V ulicích měst někdy dochází k přepadání a krádežím. Nedávejte na odiv své bohatství, nenoste zlaté šperky, nemějte peněženku na snadno dostupném místě a chraňte si svůj telefon a doklady.

Problémy s bankomaty

V Ekvádoru je výhodnější mít po ruce hotovost, protože ve spoustě restaurací a obchodů kartou nezaplatíte. Rovněž ne vždy narazíte na funkční bankomat - někteří turisté popisují situaci, že třeba vyzkoušeli deset automatů než našli nějaký, který by byl v provozu.

Horská nemoc

Pokud máte v plánu zdolat místní hory, připravte se na to, že vás může potkat výšková nemoc. Předejít jí můžete tak, že nebudete stoupat příliš rychle a ideálně si na treku uděláte přestávku na přespání. V místních lékárnách se i prodávají léky na výškovou nemoc, stačí se zmínit, že chcete lék proti soroche.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: