Menu

Cestovní pojištění do Gruzie

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Srovnejte cestovní pojištění

Proč si sjednat cestovní pojištění do Gruzie právě u nás?

  • Máme širokou obchodní síť, zahrnující spoustu pojišťoven. Můžeme vám nabídnout i podpultové ceny.
  • Získáte okamžitý přehled o pojistných nabídkách na trhu, jejich cenách a možných připojištěních.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Gruzii zažít a ochutnat?

Hory

Většina lidí do Gruzie míří kvůli nádherným kavkazským vrcholům. Tato země je totiž jedním z posledních rájů na zemi co se týče divoké přírody. Špičaté hory, divoce burácející vodopády a intenzivně zelená krajina je něčím, na co budete vzpomínat po zbytek života. Navštivte klášter u hory Kazbegi, což je nejikoničtější místo Gruzie. Starobylá sakrální stavba se tyčí na pozadí mohutných horských masivů. Rovněž region Svaneti je ideálním místem, kam se na pár dní zašít a vychutnat si krásy přírody.

Tbilisi

Hlavní město Gruzie rozhodně stojí za navštívení. Toto zvláštní kopcovité město, tyčící se nad řekou vás uhrane díky svým historickým chrámům a kaplím. A nejedná se o přezdobené pravoslavné kostely, ale o prastaré sakrální stavby, ze kterých vyzařuje unikátní genius loci. Zajděte si do takového kostela na mši nebo na koncert a budete svědkem nádherné akustické scény. Pokud vás moc nebaví setrvávat delší čas v jednom městě, z Tbilisi můžete vyrážet na výlety do okolí. Necelou hodinu cesty se nachází Mccheta, což je jedno z nejstarších měst Gruzie. Pokud vyrazíte brzy ráno, z Tbilisi můžete stihnout i jednodenní výlet do Kazbegi.

Černé moře a Batumi

Nemůžete se rozhodnout, zda strávit letní dovolenou na horách, nebo u moře? Gruzie umožňuje obojí. Pokud vás omrzí horské túry, přejeďte na západ země a užijte si plážovou válečku na břehu Černého moře. Batumi je opravdu unikátní město - místní architektura je opravdovým vizuálním zážitkem. Je tu hned několik megalomanských staveb, na kterých se architekti kreativně vyřádili skutečně ve velkém stylu. Výšková budova s kolotočem na vrcholku, věž s obrovskou kupolí a okázalé fasády místních budov ve vás zanechají nezapomenutelný dojem.

Místní kuchyně

Gruzínci se rádi potkávají a také rádi jí. Nazývá se to supra, nebolí jídelní obřad. Místní lidé totiž jídlo neberou jenom jako proces zaplnění žaludku, ale jako slavnost. Supra může mít podobu obrovské hostiny i malého oběda s pár přáteli - důležité je vždy rozprostřít ubrus a dobře se najíst. Supra není jen o jídle, ale také o četných přípitcích a bujaré zábavě. Ať už se budete stravovat s místními lidmi, nebo sami v restauraci, nenechte si ujít tradiční pokrm chačapuri (chlebová placka plněná sýrem), chinkali (těstovinové knedlíčky plněné masem) a samozřejmě vynikající gruzínské víno.

Co si připojistit na cestu do Gruzie?

Léčebné výlohy

Gruzie je krásná země, ale může se stát velmi nebezpečnou v případě, že se ztratíte v horách nebo se vám stane nějaké zranění. Proto nepodceňujte výši pojistného limitu a vaše cestovní pojištění do Gruzie si sjednejte aspoň s pojistným limitem 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Není snadné vyhledat lékařskou pomoc v cizí zemi. Díky asistenční službě získáte užitečnou pomoc na telefonu, která je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Gruzii

Gruzie
Počasí
19°C
zataženo
čt
29°C
17°C
31°C
16°C
so
29°C
16°C
ne
31°C
15°C
po
35°C
17°C
út
31°C
18°C
st
29°C
16°C

Profesionální horské vybavení

Kavkaz jsou pořádné velehory a výbavu na horské výšlapy není radno podceňovat. Určitě s sebou přibalte kvalitní obuv a oblečení. Pokud vyrážíte v létě, kromě pohorek si vemte i trekové sandály. V létě bývá v Gruzii docela horko a v uzavřených botech by vám možná nebylo moc příjemně.

Hotovost

Řada míst bohužel nepřijímá karty, tudíž budete potřebovat pořádnou zásobu hotovosti. Ve velkých městech občas zaplatíte elektronicky, ale pokud si nechcete nechat ujít pověstné gruzínské hory, připravte si bankovky a mince, protože v horských vesnicích je budete potřebovat.

Informace o letenkách

Pokud dumáte nad tím, jak se do Gruzie dostat co nejlevněji, zvolte nízkonákladovou společnost Wizzair. Levně létá například z polských Katowic nebo maďarské Budapešti.

 

Na co si dát v Gruzii pozor

Divocí psi

V některých městech jsou problémem velké smečky agresivních psů. Pokud do této země budete cestovat nízkonákladovou aerolinkou, zřejmě přistanete v Kutaisi. V tomto městě si dejte pozor právě na divoké psy. V této situaci pomáhá když se napřáhnete v předstáraném gestu, že po nich chcete něco hodit.

Divoká doprava

Pokud si v této zemi půjčíte auto, připravte se na pořádnou silniční divočinu. Řidiči zde jezdí velmi zběsile a neobvyklé tu není ani dvojité předjíždění či jízda v protisměru.

Zdlouhavý transport

V Gruzii veřejnou dopravu zajišťují tzv. maršrutky. Jedná se o mikrobusy o 10 až 20 sedadlech. Jejich nevýhodou je, že řidič vždy čeká, než se maršrutka naplní. To může trva 5 minut, nebo i hodinu. Proto při cestování plánujte s velkým předstihem.

Zákazy

V Gruzii je zakázáno fotografovat vojenské objekty a elektrárny. Pozor si dejte i při návratu z dovolené. Z této země je zakázán vývoz jakýchkoliv uměleckých předmětů z drahých kovů.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: