Menu
Místo, které je
přesně pro vás
Všechny vaše kalkulace, smlouvy a
údaje máte v klientské zóně
Stačí jen použít e-mail,
který jste zadali při srovnání
Doporuč a získej!
Pošlete to dál a vydělejte
Sdílejte svůj
odkaz
Kamarád
ušetří
Získá bonus
200 Kč
A vy vyděláte
peníze

Cestovní pojištění do Gruzie

  • Cestovní pojištění od 13 Kč/den
  • Porovnání nabídek za 1 minutu
  • Pojištění se slevou až 50 %

Spočítat cenu

Porovnáváme nabídky těchto pojišťoven

Proč si sjednat cestovní pojištění do Gruzie právě u nás?

  • Máme širokou obchodní síť, zahrnující spoustu pojišťoven. Můžeme vám nabídnout i podpultové ceny.
  • Získáte okamžitý přehled o pojistných nabídkách na trhu, jejich cenách a možných připojištěních.
  • Z nabídky vyberte pojištění, které vás nejvíc zaujalo. Můžete si jej u nás objednat online s okamžitou platností.
  • Všechny dokumenty vám obratem přijdou na mail. Pojištění se jednoduše aktivuje odesláním platby.

Co v Gruzii zažít a ochutnat?

Hory

Většina lidí do Gruzie míří kvůli nádherným kavkazským vrcholům. Tato země je totiž jedním z posledních rájů na zemi co se týče divoké přírody. Špičaté hory, divoce burácející vodopády a intenzivně zelená krajina je něčím, na co budete vzpomínat po zbytek života. Navštivte klášter u hory Kazbegi, což je nejikoničtější místo Gruzie. Starobylá sakrální stavba se tyčí na pozadí mohutných horských masivů. Rovněž region Svaneti je ideálním místem, kam se na pár dní zašít a vychutnat si krásy přírody.

Tbilisi

Hlavní město Gruzie rozhodně stojí za navštívení. Toto zvláštní kopcovité město, tyčící se nad řekou vás uhrane díky svým historickým chrámům a kaplím. A nejedná se o přezdobené pravoslavné kostely, ale o prastaré sakrální stavby, ze kterých vyzařuje unikátní genius loci. Zajděte si do takového kostela na mši nebo na koncert a budete svědkem nádherné akustické scény. Pokud vás moc nebaví setrvávat delší čas v jednom městě, z Tbilisi můžete vyrážet na výlety do okolí. Necelou hodinu cesty se nachází Mccheta, což je jedno z nejstarších měst Gruzie. Pokud vyrazíte brzy ráno, z Tbilisi můžete stihnout i jednodenní výlet do Kazbegi.

Černé moře a Batumi

Nemůžete se rozhodnout, zda strávit letní dovolenou na horách, nebo u moře? Gruzie umožňuje obojí. Pokud vás omrzí horské túry, přejeďte na západ země a užijte si plážovou válečku na břehu Černého moře. Batumi je opravdu unikátní město - místní architektura je opravdovým vizuálním zážitkem. Je tu hned několik megalomanských staveb, na kterých se architekti kreativně vyřádili skutečně ve velkém stylu. Výšková budova s kolotočem na vrcholku, věž s obrovskou kupolí a okázalé fasády místních budov ve vás zanechají nezapomenutelný dojem.

Místní kuchyně

Gruzínci se rádi potkávají a také rádi jí. Nazývá se to supra, nebolí jídelní obřad. Místní lidé totiž jídlo neberou jenom jako proces zaplnění žaludku, ale jako slavnost. Supra může mít podobu obrovské hostiny i malého oběda s pár přáteli - důležité je vždy rozprostřít ubrus a dobře se najíst. Supra není jen o jídle, ale také o četných přípitcích a bujaré zábavě. Ať už se budete stravovat s místními lidmi, nebo sami v restauraci, nenechte si ujít tradiční pokrm chačapuri (chlebová placka plněná sýrem), chinkali (těstovinové knedlíčky plněné masem) a samozřejmě vynikající gruzínské víno.

Porovnání je zdarma a můžete ušetřit až tisíce korun.

Máme desítky tisíc spokojených klientů, kteří s námi šetří.

Porovnání vám zabere jen 1 minutu. Tak proč to nezkusit ihned?

O nic se nestarejte. Veškeré papírování zařídíme za vás.

Co si připojistit na cestu do Gruzie?

Léčebné výlohy

Gruzie je krásná země, ale může se stát velmi nebezpečnou v případě, že se ztratíte v horách nebo se vám stane nějaké zranění. Proto nepodceňujte výši pojistného limitu a vaše cestovní pojištění do Gruzie si sjednejte aspoň s pojistným limitem 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limuty krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Není snadné vyhledat lékařskou pomoc v cizí zemi. Díky asistenční službě získáte užitečnou pomoc na telefonu, která je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

Díky tomuto připojištění vám můžou být proplaceny náklady na ošetření u zubaře, jejichž výše se může vyšplhat do řádu tisíců korun. V mnoha zemích je běžné, že za obyčejnou plombu dá pacient i 4000 Kč (v případě složitějších zubařských zákroků i vyšší částky.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto připojištění cestovního pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám obvykle nevrátí plnou cenu zájezdu, ale částka bude ponížena o stornopoplatky. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit v Gruzii

Gruzie
Počasí
16°C
polojasno
so
16°C
7°C
ne
14°C
5°C
po
4°C
3°C
út
12°C
3°C
st
13°C
3°C
čt
7°C
4°C
6°C
2°C

Profesionální horské vybavení

Kavkaz jsou pořádné velehory a výbavu na horské výšlapy není radno podceňovat. Určitě s sebou přibalte kvalitní obuv a oblečení. Pokud vyrážíte v létě, kromě pohorek si vemte i trekové sandály. V létě bývá v Gruzii docela horko a v uzavřených botech by vám možná nebylo moc příjemně.

Hotovost

Řada míst bohužel nepřijímá karty, tudíž budete potřebovat pořádnou zásobu hotovosti. Ve velkých městech občas zaplatíte elektronicky, ale pokud si nechcete nechat ujít pověstné gruzínské hory, připravte si bankovky a mince, protože v horských vesnicích je budete potřebovat.

Informace o letenkách

Pokud dumáte nad tím, jak se do Gruzie dostat co nejlevněji, zvolte nízkonákladovou společnost Wizzair. Levně létá například z polských Katowic nebo maďarské Budapešti.

 

Přehled cestovního pojištění
Nabídka pro konkrétní cestu
Garance výsledné ceny
Stovky tisíc spokojených zákazníků

Na co si dát v Gruzii pozor

Divocí psi

V některých městech jsou problémem velké smečky agresivních psů. Pokud do této země budete cestovat nízkonákladovou aerolinkou, zřejmě přistanete v Kutaisi. V tomto městě si dejte pozor právě na divoké psy. V této situaci pomáhá když se napřáhnete v předstáraném gestu, že po nich chcete něco hodit.

Divoká doprava

Pokud si v této zemi půjčíte auto, připravte se na pořádnou silniční divočinu. Řidiči zde jezdí velmi zběsile a neobvyklé tu není ani dvojité předjíždění či jízda v protisměru.

Zdlouhavý transport

V Gruzii veřejnou dopravu zajišťují tzv. maršrutky. Jedná se o mikrobusy o 10 až 20 sedadlech. Jejich nevýhodou je, že řidič vždy čeká, než se maršrutka naplní. To může trva 5 minut, nebo i hodinu. Proto při cestování plánujte s velkým předstihem.

Zákazy

V Gruzii je zakázáno fotografovat vojenské objekty a elektrárny. Pozor si dejte i při návratu z dovolené. Z této země je zakázán vývoz jakýchkoliv uměleckých předmětů z drahých kovů.

FAQ - Nejčastěji kladené dotazy

Když si zvolím jednu cílovou zemi, budu pojištěný i v jiných státech, kterými budu projíždět?

Při volbě cestovního pojištění zvolte tu nejvzdálenější zemi, ve které se budete nacházet. Tzn. cestujete-li do Španělska a Portugalska, pojistěte se do Portugalska, které je od České republiky vzdálenější, a budete automaticky pojištěni i ve Španělsku.

Jedu do Egypta, ale ve smlouvě mám územní platnost „Evropa“, ale Egypt už v Evropě není.

Z geografického hlediska se sice Egypt nachází mimo Evropu, ale mnohé pojišťovny do územní platnosti „Evropa“ přidali turisticky oblíbené země, jako je právě Egypt, nebo třeba Tunisko či Turecko. Pokud jste Egypt zadali ve formuláři v našem online porovnání, můžete si být jistí, že jste pro vaši dovolenou v Egyptě pojištěni správně.

Jak je to s platbou za ošetření u lékaře/zubaře/na pohotovosti? Musím platit hotově, nebo to vyřídí pojišťovna za mě?

V případě ambulantních ošetření (drobnějších úrazů, zubařského ošetření) většinou pacient za ošetření zaplatí na místě a pojišťovna mu výdaje proplatí po návratu do Česka. V případě, že nemá peníze, nebo se jedná o dlouhodobější pobyt v nemocnici, může se pojišťovna nemocnici zaručit, že peníze za lékařské ošetření pošle, a pacient nemusí nic platit. Při zdravotních komplikacích proto vždy nejprve zatelefonujte na asistenční službu vaší pojišťovny. Na telefonu vám poradí, do jakého zdravotnického zařízení se vydat, jak postupovat a dokonce vám nabídnou cizojazyčnou komunikaci se zdravotnickým personálem.

Když mám pojištění zavazadel, zaplatí mi i kufr zničený v letadle?

Bohužel cestovní pojištění na poškození zavazadla přepravní společností se cestovní pojištění nevztahuje. Můžete však využít naší služby, která vám v tomto případě pomůže vymoct odškodnění. Službu najdete na posledním kroku při sjednání cestovního pojištění.

Jak je to s pojištěním zpoždění letu, je ve smlouvě a kde najdu informace?

Liší se dle pojistky, většinou jej obsahují dražší balíčky pojištění (v online porovnávači ve vrchní části zadejte možnost vyšší limit krytí.

Zahrnuje pojištění i zásah horské služby?

Zásah horské služby je běžnou součástí cestovních pojistek. Pozor si dejte u cestovního pojištění na Slovensko, kdy ne všechny pojistky mají tuto službu v sobě zahrnutou. Při cestě do této země totiž některé pojistky zahrnují zásah horské služby při úrazu, ale nikoliv při pátrací akci. Tzn. při cestě na Slovensko se vždy ujistěte, že vaše pojistka zahrnuje i zásah horské služby při pátrací akci, abyste byli kryti i pro případ, že zabloudíte v horách.

Je lyžování rizikový sport?

Lyžování na vyznačených trasách se obvykle řadí mezi běžné sporty. V našem cenovém srovnání zaškrtněte kolonku Zimní sporty – pak budete mít jistotu, že jste pro toto riziko pojištěni.

Polezu po horách, jak se pojistit? (m.n.m.)

Většina horských výšlapů se řadí do běžných sportů, tudíž zde není potřeba speciální připojištění. Připojištění rizikových sportů je nutné u opravdu náročných výstupů, většinou nad 3000 metrů nadmořské výšky.

Jak je to s pojištěním plachtění na lodi?

Pokud se v rámci vaší dovolené vydáte na plavbu po moři, vždy před sjednáním pojistky nahlédněte do pojistných podmínek dané pojišťovny. Některé z nich totiž můžou jachting definovat jako rizikový sport, jiné zase můžou pojišťovat jen plavby do určité vzdálenosti od pobřeží.

 

Pojistné podmínky všech našich nabízených produktů naleznete zde: https://www.porovnej24.cz/pojistne-podminky-cestovni-pojisteni

Chci pojistit dva členy skupiny na rizikový sport, ostatní členy rodiny jen na běžný sport.

Taková možnost je samozřejmě na našem online srovnání cestovního pojištění možná, ovšem je třeba sjednat dvě různé pojistky. V našem formuláři snadno nastavíte typ sportů pro každou dvojici.

Nepovedla se platba kartou, jak se k ní mám vrátit?

V případě neúspěšné platby obvykle posíláme e-mail s instrukcemi, jak postupovat dále.

Lze zaplatit i jinak, než kartou?

Zaplatit lze samozřejmě i převodem na účet. Číslo účtu i variabilní symbol zasíláme do SMS zprávy a e-mailu, tudíž můžete pohodlně zaplatit.

Chci potvrzení v angličtině.

Potvrzení v angličtině je samozřejmě možné, stačí nám napsat na info@porovnej24.cz. Požadavek však musíme zaslat na pojišťovnu, tudíž váš požadavek odešlete minimálně týden před vaším odjezdem, ať se vše stihne vyřídit a vy odjíždíte na dovolenou s anglickým potvrzením.

Na co všechno platí pojištění storno poplatků?

Pojištění storno poplatků se vztahuje například na zrušení zájezdu z důvodu nemoci, úrazu, nenadálé škody na majetku (povodeň, požár, atd.), úmrtí blízké osoby, obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru. Rozsah pojištění jednotlivých situací se u různých pojišťoven může mírně lišit.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: