Menu

Cestovní pojištění Havajské ostrovy

  • Cestovní pojištění Havajské ostrovy
  • Vše vyřídíte do 5 minut
  • Pohodlné online sjednání

Srovnejte cestovní pojištění

Proč sjednat cestovní pojištění na Havajské ostrovy právě u nás?

  • Porovnáváme ceny od mnoha pojišťoven, díky čemuž ušetříte nemalé peníze. Cestovní pojištění na Havajské ostrovy můžete mít až o 50 % levněji.
  • Jsme nezávislý a objektivní cenový porovnávač, který vám umožní mít přehled o cenách.
  • U nás si můžete vaše cestovní pojištění vyšperkovat díky řadě připojištění a mít díky tomu naprosto neprůstřelnou pojistnou ochranu.
  • Celý proces je pohodlný a jednoduchý. Vaše cestovní pojištění sjednáte snadno přes internet do pár minut.

Co na Havajských ostrovech vidět a zažít?

Pláže

Havajské ostrovy jsou turistickým cílem mnoha lidí právě kvůli nádherném mořskému pobřeží. Hoďte starosti za hlavu a dosyta si odpočiňte na nádherných plážích a užijte si šnorchlování. Na Havaji jsou i poměrně vysoké vlny, díky čemuž je Havaj rájem surfařů.

Národní park Havajské vulkány

Pokud chcete na vlastní oči spatřit dva aktivní vulkány, jste tu správně. Pokud budete mít štěstí, můžete spatřit ohnivou lávu, vytékající ze země. Tento výjev je obzvláště fascinující za setmění, kdy jde vidět ohnivá podívaná, oblaka prachu a tryskající gejzíry ohně ze země.

Diamond Head

Tento sopečný kráter tvoří dominantu města Honolulu. Jedná se o obrovskou hornatou masu, průměr jejího kráteru je 1,2 km. Tato dávno vyhaslá sopka skýtá pohled do svých hlubin i do svého okolí. Na vrcholu této sopky se nachází oblíbená turistická vyhlídka.

Tichý oceán

Vody Tichého oceánu nabízí fascinující bohatsví v podobě korálů, vodních rostlin a živočichů v podobě chobotnic, velkých želv a dalších exotických zvířat. V této oblastě se nachází i spousta profesionálních potápěčských škol, kde vás potápěčskou techniku naučí.

Co si připojistit na Havajské ostrovy?

Léčebné výlohy

Zahrnují transport zraněného (vrtulníkem, sanitkou), zdravotní ošetření a pobyt v zahraniční nemocnici. Protože se jedná o pobyt na jiném kontinentu, vaše cestovní pojištění na Havajské ostrovy by mělo zahrnovat limit léčebných výloh ve výši minimálně 5 milionů Kč. Na cesty se příliš nevyplatí cestovní pojištění k platební kartě, které má příliš nízké limity krytí. Sáhněte raději po samostatném cestovním pojištění, které vás ochrání mnohem kvalitněji.

Asistenční služby

Asistenční služba je vám k dispozici 24 hodin denně. Vyhledá vám vhodné zdravotní zařízení, poradí, jak se do něj dopravit a zaštítí cizojazyčnou komunikaci se zdravotním personálem. Rovněž vám poradí, jaké nezbytné záležitosti vyřídit (jaké dokumenty si uschovat), aby vám léčebné výdaje mohly být proplaceny.

Pojištění zubního ošetření.

I když vám nepůjde o život a na vaší dovolené vás pouze rozbolí zuby, obyčejná návštěva u zubaře se vám může pořádně prodražit, proto pojištění zubního ošetření nepodceňujte a připojistěte si jej.

Pojištění zavazadel

Díky tomuto pojištění se už nemusíte obávat vysokých nákladů, když vám někdo ukradne nebo poničí kufr. Pojištění se vztahuje i na případy, kdy vám majetek poničí živelná pohroma. Pojišťovna škodu proplatí, tudíž si můžete snadno nakoupit nové věci.

Pojištění odpovědnosti

Věděli jste, že když omylem někoho zraníte, kompenzace trvalých následků vás může vyjít na miliony korun? Poškozenému totiž musíte uhradit nejen léčebné náklady, ale i ušlý zisk. Pojištění odpovědnosti vás kryje i pro případy, když někomu poničíte majetek (například hotelové vybavení).

Pojištění storna zájezdu

Dovolená v cizině rozhodně není levnou záležitostí, zvláště když cestujete přes cestovní kancelář. Pokud před odjezdem onemocníte, cestovní kancelář vám může vrátit pouhých 20 % ceny zájezdu. Pokud odřeknete třeba den před odjezdem, může vám propadnou celá cena zájezdu. Díky pojištění storna zájezdu můžete získat drtivou část ceny zájezdu nebo letenek zpět, tudíž až se uzdravíte, můžete za získané peníze vyrazit na jiný turnus dovolené.

Co se vám bude hodit na Havajských ostrovech

Havajské ostrovy
Počasí
28°C
jasno
po
28°C
24°C
út
27°C
23°C
st
28°C
23°C
čt
27°C
24°C
27°C
24°C
so
28°C
23°C
ne
27°C
22°C

Režim vstupu

Havajské ostrovy spadají pod USA. Pro vstup do této země je potřeba po příjezdu vyplnit elektronický formulář ESTA, který je dostupný na stránce https://esta.cbp.dhs.gov/.

Opalovací krém

V této oblasti vládne po většinu roku teplota kolem 30 stupňů, proto se na to důkladně připravte a přibalte si do kufru krém s ochranným faktorem minimálně 20.

Informace o cenách

Večeře v restauraci - 345 Kč

0, 5 l piva - 138 Kč

500 g chleba - 93 Kč

Lístek na autobus - 63 Kč

Na co si dát pozor na Havajských ostrovech

Jednosměrné mosty

Na Havaji se setkáte s mnoha jednosměrnými mosty, u kterých se vyplatí zpomalit a počkat, zda z druhé strany nejede auto. Tyto mosty jsou označeny speciálními cedulemi.

Doprava mezi ostrovy

Pokud máte v plánu navštívit více než jeden z ostrovů, měli byste vědět, že cestovat trajektem mezi jednotlivými ostrovy je poměrně drahé. Zpáteční jízdenka trajektem pro jednu osobu se cenově pohybuje kolem 60 dolarů.

Silné proudy

Na Havajských ostrovech spousta turistů pocítí, jaký je rozdíl mezi mořem a oceánem. Zvláště v severní části ostrovů se setkáte s velmi silnými proudy, které vás můžou odnést daleko od břehu. Když už se do proudu dostanete, plavte do strany, ne směrem od břehu. Tím se z proudu vymaníte.

Náhlé záplavy

Ostrov Kaua’i je jedním z nejdeštivějších míst světa. Na tomto ostrově můžete obdivovat nádhernou přírodu na trase Kalalau Trail. Dejte si však pozor na potoky, které tuto stezku občas protínají. V žádném případě do nich nevstupujte tehdy, pokud jsou rozvodněné, protože divoká voda by vás mohla strhnout. Na toto nebezpečí upozorňují i výstražné cedule.

Porovnej24 v médiích

Máte pocit, že už jste o nás slyšeli? Možná to bylo tady: